Картите и техните сенки

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Картите и техните сенки

Ще направя едно уточнение, защото мисля че е важно.
    Идеята на темата е да се осъзнае, че всичките 78 Таро карти са всъщност взаимозаменяеми, това е шифър и код, който може да се чете по всякакви различни начини, но с един и същ краен резултат.
    Изучаването на картите и техните сенки ще даде един глобален поглед върху Таро, който максимално ще улесни и тълкуването, и анализа. Някои карти лесно откриват сенките си, други - доста трудно.
    Например 2 меча, една от сенките на картата е Силата, важи и в обратния случай, в редки случаи това може да е и Отшелникът.
    2 пентакли има своето отражение в Паж жезли, той от своя страна е свързан със 6 жезли ...
    2 чаши има отражение в Кралица чаши, но и в Обесеният или Висшата жрица (в зависимост от конкретната комбинация).
    2 жезли има отношение към 9 жезли, но и към 3 пентакли.

Както виждате, няма "видима" логика, по която едни карти са сенки на други или на трети. Малки аркани се съчетават с Големи и обратно. Както и за всичко останало в Таро, и тук логиката е вътрешна и следва принципите на отразените тела и отразяващите. Всички тези "сенки" създават невидимата магистрала на Таро, по която, ако разполагаме с добра пътна карта, ще се движим безпроблемно.

Та какви са вашите магистрали от карти-сенки и защо.
    Stay soft. It looks beautiful on you.
  • Tanya wrote:

Има ли карти сенки в следната комбинация - 9 пентакли, обърната 8 пентакли, обърнат Отшелник?
    На мен ми се струва, че обърнатият Отшелник препраща към Луната, тя от своя страна - към 7 чаши.
  • Веригата може да се "обогати" и с картата Обесеният (като сянка на обърнатите 8 пентакли и Отшелника), 9 пентакли е константна величина в случая, още повече ,че играе ролята на огледало, а опашката от карти след нея има доста изкривен образ. Дори и като сенки, но слава богу, те дават верният отговор.

Много добра препратка към Луната и 7 чаши, същото е ако ги замениш и с Обесеният и Ас чаши.
  • Mona wrote:

Tanya wrote:

Има ли карти сенки в следната комбинация - 9 пентакли, обърната 8 пентакли, обърнат Отшелник?
    На мен ми се струва, че обърнатият Отшелник препраща към Луната, тя от своя страна - към 7 чаши.

Има сенки, идва от ума.
    Не и от Таро.