Важна тема Как да си намерим богат мъж?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Неприятната истина е, че богатите мъже обикновено са/ще са във връзка с богати жени. А простата причина е, че неравностойните връзки не са устойчиви на времето, без значение каква е основата - пари, интелект, социално положение и т.н.
      Той е богат, а тя бедна, ама се обичат и живяли дълго и щастливо го има само в приказките и любовните романи :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ceca написа:

Неприятната истина е, че богатите мъже обикновено са/ще са във връзка с богати жени. А простата причина е, че неравностойните връзки не са устойчиви на времето, без значение каква е основата - пари, интелект, социално положение и т.н.
      Той е богат, а тя бедна, ама се обичат и живяли дълго и щастливо го има само в приказките и любовните романи :)
      По принцип е така. Но специално в моя случай не смятам, че съм с нещо по-лоша от досегашното му гадже - богата и глуповата лигла, заета с нищоправене и гълтане на хапове по цял ден. С мен се смее много и говори открито, имаме какво да си кажем, преминава ток, но има и взаимно уважение... Също така съм образована и в началото на кариерата си - не е като да ме представи на родителите и приятелите си като "кварталната продавачка, ама много я обичам". Факт е, че би ми било неудобно неравностойното финансово положение, но смятам да имам винаги поне толкова в сметката, че да мога да си отида :)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

Мнението бе променено 3 пъти, последно от Roxelane ().

• По принцип си права Цеци, но знам случаи, богат мъж взел бедна жена за жена, въпреки, че било голяма любов в началото. Това, което виждам при такива е тъжна гледка, тя е мачкана, унижавана дори пред в компания , натяква се как я взел с една чанта багаж само и куп още глупости. До сега, не съм видяла да са равнопоставени в семейния живот такива хора. Жената си мълчи и преглъща унижението, защото тя иска да носи елек от 2000 лв, ботуши за 500 лв, чанта за незнам си колко пари, иска почивка, екскурзия, защото му била родила дете и го гледала, като му дават от детска кухня храна, въпреки, че не работи и се изморявала и т. н.
      В къщи е студенона между тях, той не задоволен, тя същата работа, той си хваща любовница, тя в повечето случаи не смее, освен ако не е " някой близък приятел " на мъжа ѝ, защото той има много познати и ще се разчуе така ще бъде зарязана и тя ще трябва да се върне в панелката да живее при родителите си. Общо взето един нещастен и пропилян живот....

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Има ги и такива по нашите ширини, но и аз както Мона в началото на темата не визирам тях, а по-скоро онзи тип мъже с които можеш да идеш на концерт, които имат образование и интересни занимания... А не да тряска по масата "Жена, дай ракията и салатата" или нещо подобно, а тя да чака за чифт ботушки...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Има ги и такива по нашите ширини, но и аз както Мона в началото на темата не визирам тях, а по-скоро онзи тип мъже с които можеш да идеш на концерт, които имат образование и интересни занимания... А не да тряска по масата "Жена, дай ракията и салатата" или нещо подобно...
      Да Рокси, именно за тези, с които можеш да идеш на концерт ти говоря, не казвам всички са такива, поясних го, казах моите наблюдения , но повечето са скрити лимонки... Има едно "аз ти осигурявам всичко " ще мълчиш... Не говоря от мой опит, а какво наблюдавам... На мен такова нещо не ми се е случвало, бих му се изсмяла просто и ще ми гледа гърба...
      Не казвам, че това те очаква, не визирах и теб, просто натам се извъртя дискусията... По принцип говоря, мащабно, не имайки теб и твоя случай предвид , май погрешно се разбра <3
    • Не, не, съвсем не го приех лично Ани ;) просто няма как да се случи, но тъй като за скритите лимонки си напълно права, повече във връзка НЕ влизам без да имам подсигурен гръб и възможност да се измъкна... :) <3 А и бих се чувствала добре да осигурявам собствените си нужди и тези на детето ми. Ако той е свикнал на друг стандарт, но му е приятно да бъдем заедно, знае от самото начало, че аз не мога да си платя едикаква си екскурзия например... но пък не се и натискам да ме води - ако той желае да я изкара с мен, изборът е негов.

Мнението бе променено 4 пъти, последно от Roxelane ().