Важна тема Конструкции VI

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Пускам комбинации от карти за един и същи случай. Те обхващат психическото състояние и поведение на този, за когото се пита.

На първият въпрос изпадна 5 пентакли - причина за поведението.
      Кой е оновният дразнител, заради който този човек се държи по този начин?
      Паж пентакли, Рицар чаши,Ссправедливостта

Какво може да се направи, за да се промени това поведение?
      Императрицата, Императорът, 2 меча

Как ще се развие поведението на човека до края на годината?
      10 пентакли, 8 меча, Смъртта

Физически здрав ли е този човек?
      7 пентакли, 10 меча, 5 меча

Как може да му се помогне?
      Крал чаши, 8 меча, Колесницата

Какво мислите. Не е нужно да коментирате всички конструкции.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Mona написа:

Той е млад и незрял и много иска да се докаже (Пажът преминава през Чаши и свършва в Справедливост)? Но не знае как да го направи, той е объркан човек, без добро самочувствие и ценностна с-ма? Лута се (5 пентакли), може наскоро да е преживял някаква загуба от всякакво естество (поражение от някакъв тип).

Мисля си нещо в този дух.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Mona написа:

Пускам комбинации от карти за един и същи случай. Те обхващат психическото състояние и поведение на този, за когото се пита.

По 5 пентакли - мисля си, че този човек се чувства отхвърлен, неприет (от семейство, близки, общество) и в това се корени причината за поведението му. Има незрели, прекалено идеалистично - романтични представи за света, може да се чувства онеправдан за нещо.
      По втората комбинация (Императрицата, Императорът, 2 меча) - дали проблемът не произлиза от семейството, от единия или двамата родители? Има нещо, което този човек не може да преодолее, част от миналото, с която не може да се раздели.
    • Mona написа:

Пускам комбинации от карти за един и същи случай. Те обхващат психическото състояние и поведение на този, за когото се пита.

5 Пентакъла - излизане от сигурно място, от стабилността, но и затвора на четворката. Най-вероятно се намира извън материалната си зона на комфорт.
      Основният дразнител - тук не виждам друг човек, а него самия... Приема нещата твърде навътре? Желае нещо твърде силно, с цялата емоция на която е способен и смята, че трябва да го получи... но май няма как... това не може да се случи?

За да се промени това поведение - първата ми асоциация е, че това са родителите му и ако е така, то те да застанат на местата си и да се докажат като мъж и жена... с двата меча - компромиси и осъзнаване къде сме, че имаме избор, обмисляне на къде...
      Ако това не са родителите му, то това, което той може да направи за себе си е да балансира на ментално ниво мъжкото и женското в себе си.

Как ще се развие поведението му - по първите две няма развитие. Има нагнетяване на мисловна/ ментална енергия, която е възможно да се трансформира заради Смъртта. Но не знам, в каква посока.

Интересно, че във въпроса за физическо здраве, се явяват въздушни карти - карти, които определят съзнание, мисловен процес и т.н.
      По 7 Пентакъла, бих казала, че е добре или поне е в някакво стабилно състояние, което бавно се подобрява (ако има нещо, то прогресира), но като цяло физичческото му здраве зависи от менталното такова - стрес и т.н.

Как може да се помогне - този Крал Чаши, дали е друг човек? Или той самият, приел себе си - със зряло осъзнаване на личността си?
      Смятам, че трябва да работи по приемане на себе си, осмисляне на концепцията за себе си и съответно да действа според тази информация/ това знание и самоопределяне.
    • 10 пентакли / приземяване - Кулата /Его контрол - 6 пентакли/ приземяване

Имам 3 въпроса:
      1. Относно времето - въпреки, че зададох
      въпрос без да указвам време, а просто дали една бизнес идея би се
      оказала ефективна. Самата подготовка, за да се задейства един такъв план
      би отнело поне 3-4 месеца. Интересно ми е тук, в тази конструкция как
      бих могла да тълкувам Времето. Кулата и 6 пентакли указват по-бързо
      случване, докато 10 пентакли са по-бавни и тромави. Мисля, че няма
      разтягане на времето.
      2. Кулата / Его контрол - това нещо, за да се направи, изисква човека да действа извън стереотипите, извън общоприетото. Т.е всичко е легално, но ще се предприеме стъпка, която не е често срещана, а изисква малко повече дързост.
      3. (свързано с номер 2) - приемам конструкцията като отговор Да, въпреки Кулата, т.е. не я приемам като някакво зло, което ще се появи изневиделица и ще срине всичките ми мечти ( :) преекспонирам, но това е клишето, описващо Кулата в повечето писания).
      Кулата /Его контролът до каква степен е свързан с Колесницата /Отпътуването на героя? Аз виждам много общо, но, разбира се, може и да си въобразявам. Кулата е ПОЕМАНЕ на отговорност за действията (Мона) - а какво е Героя тръгнал в битка? - и отговорност, и задължение, и чест.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Мисля си, дали нещата ще се случат, но по по-малко грандиозен начин, отколкото сте си представяли?
      Все пак имаме снижаване номерацията, през Кулата. Аз поне така го чета като конструкция. Естествено, ще стане - мисля, че прогнозата е добра. Но с една идея по-малка печалба от очакваната. Под печалба визирай резултата цялостно.

Но, яко, кво. Пентакли за бизнес. <3

Go girl
    • Аз мисля,че иновативен подход или нещо,което досега не е правено или не е считано за прието ще доведе до успешна реализация,само че ще се почака за резултата. Аз също мисля,че въпреки Кулата има перспектива. Просто трябва да се подходи по нов начин,различен от досегашния. :)
    • Здравейте! Имам нужда от помощ, от гледната точка на хора, които работят с таро :)

Питам как ще се отрази на психическото състояние на мъж, работата на определено място. Там има човек, който... доколкото разбрах, го изкарва от нерви... (близки са и е бил предаден от него).

О 2 ЧАШИ - 3 ПЕНТАКЪЛА - О 6 ЧАШИ

По Мона - Отлагане - Приземяване - Отлагане...

Не мога да видя сериозни проблеми... да, има липса на емоционален баланс и вероятно не може да се откъсне от миналото си, но не приемам комбинацията като психологичен тормоз.
      Ако разсъждавам по елементи и числа, наистина има някакво развитие и разрастване, което обаче ще се капсулира навътре, заради обърнатите 6 Чаши.

Теглих допълнителна, за да видя как ще се развият нещата по О 6Ч -> О Крал Пентакъл и това вече не ми харесва - човекът губи стабилността си, самоувереността си.

Питах и какво може да направи, за да си помогне - 5 Жезъла (оплождане на духа), но тъй като това беше една от картите, които излязоха за дали да работи там, теглих и допълнителна - О 10 Жезъла - нужда да разпределя отговорности и задължения, да не поема всичко на собствените си рамене... но това не ми се връзва с първоначания въпрос... освен ако не става дума точно за разпределяне сред много хора, за работа с други, за разширяване на екипа, което съответно ще попречи на по-тясна комуникация между нашия човек и другия, който действа като дразнител.

Много ще се радвам на мнения по комбинацията.
    • Ша, аз понеже слабо разбирам все още обърнатите карти, си позволих да изтегля моя комбинация:
      3 жезли (оплождане) - 3 меча (съпротивление) - Светът/ Индивидуация
      дразнител има, определено, и то даже се разраства това дразнение, не затихва. Съжалява ли, че е започнал работа там? Тепърва, със Светът ще се види какво и как ще се прояви това раздразнение, но мисля, че става въпрос за пари, за материални неща. Единия от двамата (не мога да определя кой кого) манипулира другия с недоволството си, с цупенето си.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Имаш 2 обърнати карти, което показва, че нещо не е наред с човека или с питането (цитирам Мона).
      По принцип и без карти се знае, че да работиш с някой, който те изкарва от нерви не е препоръчително.

Според мен коренът на проблема са много силните и изобщо неовладяни емоции (обърнати чаши), а също и клюките, интригите (3 пентакли).

Тълкуванието го дължа на Мона, тъй като сме си говорили с нея за 3 пентакли в контекст, че понякога значи "разприказване".

Абе и с тия ниски карти... Няма ли как да започне някъде другаде?Не мисля, че нещо добро го чака на тая работа, съдейки по комбинацията (ниски карти, обърнати чаши, 3 пентакли - интриги)
    • Благодаря, момичета!

Armid написа:

Ша, аз понеже слабо разбирам все още обърнатите карти, си позволих да изтегля моя комбинация:
      3 жезли (оплождане) - 3 меча (съпротивление) - Светът/ Индивидуация
      дразнител има, определено, и то даже се разраства това дразнение, не затихва. Съжалява ли, че е започнал работа там? Тепърва, със Светът ще се види какво и как ще се прояви това раздразнение, но мисля, че става въпрос за пари, за материални неща. Единия от двамата (не мога да определя кой кого) манипулира другия с недоволството си, с цупенето си.
      Здравей, Армид! Той не е започнал, чуди се дали да го направи, тъй като това е единственото място в България, където може да продължи по специалността си.

Правих подредбата Избор - дали да иде там или не:

ситуация - О 7 Меча
      да иде - 3 ПЕНТАКЪЛА - 10 ПЕНТАКЪЛА - 5 ЖЕЗЪЛА /приземяване + приземяване + оплождане
      не - 4 ПЕНТАКЪЛА - О СВЯТ - О 2 МЕЧА / приземяване + индивидуация + съпротивление

За мен по-добрият вариант беше да иде - много стабилно го виждам мястото, с чудесни ресурси да се развива, освен това ще е добре приет. 5-те Жезъла са вероятно стреса, на който ще бъде подложен, но по-скоро го виждам като работа с много хора в екип.

Ако не го направи виждам стопирано развитие, ментален блокаж... но тъй като става въпрос за научна дейност, може би показват, че наистина ще се наложи да се преориентира... за съжаление комбинацията ми говори за проблеми, а не за решения и благоприятно развитие, за разлика от първия избор, където определено има активност и растеж.

После обаче навлязоха в подробности и се оказа, че там работи близък човек, който твърде силно му влияе в негативен емоционален аспект. И затова питах за психичното му състояние... за съжаление, двете подредби са ми противоречиви, така че след няколко дни, отново ще проверя, какво казват картите.

curi0us написа:

Имаш 2 обърнати карти, което показва, че нещо не е наред с човека или с питането (цитирам Мона).
      По принцип и без карти се знае, че да работиш с някой, който те изкарва от нерви не е препоръчително.

Според мен коренът на проблема са много силните и изобщо неовладяни емоции (обърнати чаши), а също и клюките, интригите (3 пентакли).

Тълкуванието го дължа на Мона, тъй като сме си говорили с нея за 3 пентакли в контекст, че понякога значи "разприказване".

Абе и с тия ниски карти... Няма ли как да започне някъде другаде?Не мисля, че нещо добро го чака на тая работа, съдейки по комбинацията (ниски карти, обърнати чаши, 3 пентакли - интриги)
      Кюриъс, виж, по-нагоре пиша за гледането дали да започне там. Това уж трябваше да е само за психологичното му сътояние, как ще му се отрази работата ако започне. Права си, очевидно ще има доста неовладяни емоции... въпреки че си мислех, че 3 Пентакъла ще са му по-скоро подкрепа от другите...
      Както и да е, ще пробвам отново след няколко дни.

Да, има избор... макар и не много голям... или трябва да иде в друга държава ако иска да продължи по специалността си, или да се преориентира в друга област... което на тези години ще е по-трудно.

Благодаря за включването! =)

П.П. Всъщност, знаеш ли, наистина нещо не е наред - последните месеци са били изключително трудни в емоционален аспект, дори е отишъл в друга държава, за да се успокои и отдъхне. В друга, за да не се върне при първия проблем.
    • Здравейте, момичета!
      Трябва да заведа малкия на очен лекар и се чудя в коя болница с детска консултация да го направя.
      Направих Изборът по Хайо Банцхаф

Ситуация - О 7 Жезъла
      Токуда - О ЖРЕЦ - О ГЛУПАК - 6 ПЕНТАКЪЛА/ О Цел на пътуването - О Вечно дете - Приземяване
      Детската СБАЛ - 3 ЧАШИ - ПАЖ ЖЕЗЪЛ - ВИСША ЖРИЦА/ Отлагане - Оплождане - Дева

Мислех да е в детската, тъй като Токуда ми е по-далеч, но никак не ми харесват тези чашки и пажът жезъл... освен това, като че ли там няма да разбера цялата истина или поне реално, какво му има.
      Горе ме притесняват обърнатите големи аркани, но 6 Пентакъла ми е любима и предполага реален обмен.

Вие как го виждате този избор?
    • Sha написа:

Здравейте, момичета!
      Трябва да заведа малкия на очен лекар и се чудя в коя болница с детска консултация да го направя.
      Направих Изборът по Хайо Банцхаф

Ситуация - О 7 Жезъла
      Токуда - О ЖРЕЦ - О ГЛУПАК - 6 ПЕНТАКЪЛА/ О Цел на пътуването - О Вечно дете - Приземяване
      Детската СБАЛ - 3 ЧАШИ - ПАЖ ЖЕЗЪЛ - ВИСША ЖРИЦА/ Отлагане - Оплождане - Дева

Мислех да е в детската, тъй като Токуда ми е по-далеч, но никак не ми харесват тези чашки и пажът жезъл... освен това, като че ли там няма да разбера цялата истина или поне реално, какво му има.
      Горе ме притесняват обърнатите големи аркани, но 6 Пентакъла ми е любима и предполага реален обмен.

Вие как го виждате този избор?
      Категорично вторият избор ще е по-добър.
      Два големи аркана, на първия въпрос, последвани от 6 пентакли, не говорят дори и за избор, нещата са решени.
      Подходящо точно за твоето дете е второто - при 3 чаши - отговарящи на една детска психика и последвани от Паж жезли с Висша жрица - момченцето ще се чувства добре точно в тази болница, при този доктор/ка.

Не се чуди.

П>С>
      Момичета, не се плашете да пишете за такива неща, само така може да укрепнете в картите.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Благодаря, Мона! <3
      Не го погледнах от негова гледна точка и въпреки, че по принцип си обичам Жрицата, не бях сигурна дали ще ни даде диагноза и лечение.
      Благодаря за различната гледна точка!

Казваш, че нещата са решени, тъй като големите аркани са обърнати ли? Или защото те като ГА замразяват действието във физическо измерение?
    • Sha написа:

Благодаря, Мона! <3
      Не го погледнах от негова гледна точка и въпреки, че по принцип си обичам Жрицата, не бях сигурна дали ще ни даде диагноза и лечение.

Казваш, че нещата са решени, тъй като големите аркани са обърнати ли? Или защото те като ГА замразяват действието във физическо измерение?
      Абстрахирай се от своя майчински изобор, детето вече е направило избор.
      Обясних защо - не може с два първи обърнати големи аркани и последваща 6 пентакли, ннещата да са добре. Да, ще ви приемат, да ще платите, да яка болница е Токуда.
      Но, нищо общо с онова, което на детето е ще му хареса и ще му е интересно. Виждам единд готин специалист, усмихнат и почти луд, ще се забавляваш :)
    • Mona написа:

Sha написа:

Благодаря, Мона! <3

Абстрахирай се от своя майчински изобор, детето вече е направило избор.Обясних защо - не може с два първи обърнати големи аркани и последваща 6 пентакли, ннещата да са добре. Да, ще ви приемат, да ще платите, да яка болница е Токуда.
      Но, нищо общо с онова, което на детето е ще му хареса и ще му е интересно. Виждам единд готин специалист, усмихнат и почти луд, ще се забавляваш :)
      Благодаря!!!
    • Ще се промени ли дадена ситуация, която е зациклила от доста време?
      9 пентакли, Звездата, Справедливостта +Кралица жезли (бяха залепени), изпадна 4 жезли.
      Искрено се надявам на промяна в статуквото, макар че имам наблюдения върху 9 пентакли + Звездата, че се развиват много бавно във времето. Кралица жезли със Справедливостта - не знам, как да я тълекувам, освен че Кралица жезли описва мен. Изпадналата 4 жезли - отговаря на същността на питането (ако упоменава някакъв срок, свързан с празник, ще е супер ).
    • Просто си мисля, че да. Това заради Справедливост на 3та, винаги дава някакъв развой.
      Иначе, присъствието на 9 пентакли + Звездата. Уау. Чистенето на старите пластове. Възможно е във времето тази промяна да е още по-голяма.
    • Kalika написа:

Ще се промени ли дадена ситуация, която е зациклила от доста време?
      9 пентакли, Звездата, Справедливостта +Кралица жезли (бяха залепени), изпадна 4 жезли.
      Искрено се надявам на промяна в статуквото, макар че имам наблюдения върху 9 пентакли + Звездата, че се развиват много бавно във времето. Кралица жезли със Справедливостта - не знам, как да я тълекувам, освен че Кралица жезли описва мен. Изпадналата 4 жезли - отговаря на същността на питането (ако упоменава някакъв срок, свързан с празник, ще е супер ).
      Промяната е започнала и тя е предначертана, макар че не обичам тази дума.
      Промяната е неизбежна.
    • Въпросче, Справедливостта и Кралица жезли не е ли разправяне с рода? Ама на едно друго ниво, не физически да се караш с тях, по-скоро да се прекъснат някои родови връзки, травми и т.н. Например с майката.

Такава мощна комбинация като на Калика не съм имала, но Справедливост и долепената Кралица, определено.
      Sorry if I'm projecting x