Таро Конструкции VI

• Притиснат като с камък от самия себе си сякаш. Какво ли може да се е случило ?
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Mona написа:

wolfy написа:

4 пентакли - застиване, елементът земя, невъзможност да се помръднеш.
    Паж чаши в средата - самото момче е Пажът, афектиран, умиращ от страх.
    Смъртта на последна позиция - фактът, че е на последна позиция, показва че е минала пътя и на първа и втора, докато стигне на трета...

4 пентакли + Паж чаши, Смъртта

Според мен застинал на едно място, отива към смъртта.

трудно ми е да поставям присъди, не искам.

Roxelane написа:

Mona написа:

Ще бъде ли намерен жив Кристиян, който вече 8-ми ден е издирван, а от него няма и следа в областта около Триград?
    Преди 8 дни той направи катастрофа, в която пострадаха петима човека, но са живи..

Момчето очевидно е в абсолютен стрес и затова се крие, но 8 дена са доста време за оцеляване в такъв тежък планински райно, където, освен всичко друго, има и доста мечки.
    повече инфо за случая тук

Картите са:

4 пентакли, Паж чаши, Смъртта

Какво мислите?
    Хм, по тези карти вероятно е все още жив. Умира от страх, да, но като че ли е намерил начин да оцелее по 4 Пентакли + Паж Чаши. Дали ще бъде намерен жив обаче, не виждам отговор, сигурно пропускам нещо...Хрумва ми, че може би трябва да се движи, за да бъде открит (Страхът -Смъртта), а той сякаш се е застопорил на едно място и не мърда (4 Пентакли), където има вода и се чувства в безопасност.
    В тази комбинация, най-тежката карта е 4 пентакли.
    Приземен е, застинал на едно място, в борба с природата, но до кога?
    Пажът + Страхът(Смъртта) е отлагането на присъдата, която е поставена.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Момчето е починало, животът се е свил? /4 пентакли/. Останалото е картина на това как се е чувствал - много, много уплашен. :(

Смъртта понякога си значи Смърт, спомням си една комбинация на kolevaani1 където май отново 3та беше Смъртта, за една двойка, затиснати от камъни, нещо такова беше.
    Une immense espérance a traversé la terre
    Une immense espérance a traversé ma peur
  • curi0us написа:

Момчето е починало, животът се е свил? /4 пентакли/. Останалото е картина на това как се е чувствал - много, много уплашен. :(

Смъртта понякога си значи Смърт, спомням си една комбинация на kolevaani1 където май отново 3та беше Смъртта, за една двойка, затиснати от камъни, нещо такова беше.
    Смъртта никога не значи смърт, дори и такава да има, има единствено неразчитане на картите.
    Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
  • Mona написа:

Ще бъде ли намерен жив Кристиян, който вече 8-ми ден е издирван, а от него няма и следа в областта около Триград?
    Преди 8 дни той направи катастрофа, в която пострадаха петима човека, но са живи..

Момчето очевидно е в абсолютен стрес и затова се крие, но 8 дена са доста време за оцеляване в такъв тежък планински райно, където, освен всичко друго, има и доста мечки.

Картите са:

Какво мислите?
    Според мен 4 пентакли + Пажчаши са от едната страна - но колкото Паж иска да излезе от ситуацията, в която е, толкова реалността на 4 пентакли го придърпва обратно (към земята?) Паднал е. Хем е тук, хем част от него е някъде другаде.
    • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
  • Armid написа:

Mona написа:

Картите са:

Какво мислите?
    Според мен 4 пентакли + Пажчаши са от едната страна - но колкото Паж иска да излезе от ситуацията, в която е, толкова реалността на 4 пентакли го придърпва обратно (към земята?) Паднал е. Хем е тук, хем част от него е някъде другаде.
    Нещо се обърка, имах копиран пост и той се появи, извинявам се за предния вече празен пост, не знам как да го изтрия.

Така за картите, тази вечер теглих за момчето, после ще кажа картите и сега видях картите на Мона.

4 Пентакли на първа я тълкувам, като ограничение , още повече последвана от Паж Чаши - показва неспособността да се грижеш за себе си и пазиш (в конткретния случай) , просто няма нито силата, нито умението да издържи сам. Паж Чаши не може да издържи на сериозността и тежестта на 4 Пентакли, прекалено е слаб и неук.
    Смъртта на трета ми показва и тоталното разминаване на нещата, какво е искал и мислел, че може, а какво последвало.
    Нещата се променят, времето изтича.

Ето ги картите, които аз бях теглила тази вечер :
    Кралица Жезли - 4 Пентакли - 2 Жезли

4 Пентакли се повтаря и при мен е вече на втора позиция.
    Тук Кралица Жезли ме затруднява, но според мен описва състоянието му, преди, истерията, в която е бил, но всичко застива с 4 Пентакли и 2 Жезли е преходното състояние, както казва и Армид - ".. Хем е тук, хем част от него е някъде другаде.''

Замислям се, че когато съм задавала въпроси свързани със смърт, или последвалия резултат е смърт, или когато са между живота и смъртта, се появяват освен Пентакли, но и много Жезли - особено 2 Жезли, 3 Жезли на втора или трета особено. Както и Крал и Кралица Жезли, но на първа.
  • 30.06.2017
    Н. ще получи ли разрешително за пребиваване в България за 1 година?

Глупакът/Puer Aeternus - 5 Жезли - Император/Имаго на Бащата

Комбинацията я обсъдихме с Мона в чата, когато бяхме останали двете. Имам резултат от 5 дена.
    Желаещи да се пробват?

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• kolevaani1 написа:

30.06.2017

Комбинацията я обсъдихме с Мона в чата, когато бяхме останали двете. Имам резултат от 5 дена.
    Желаещи да се пробват?
    Не ? При мен Император/Имаго на Бащата винаги е "не". Бил е неподготвен с документите по Puer Aeternis, очаквал е всичко да мине бързо и лесно, но е имало заяждане.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
  • С. ще ни покани ли на рождения си ден ??

(С. ми се пада етърва, както се сещате не сме първи приятелки. Сухарка и лицемер, но ми липсва времето, когато се събирахме всички заедно, семейно, по такива поводи, беше весело... а дотук лятото ми не е кой знае какъв купон.)

3 жезли - Папата/Целта на Пътуването - 6 Пентакли
    Набута ми се от тестето в ръцете обърната 5 меча, която според мен показва дълбоките и чувства към нас.

Но ! По комбинацията съм почти сигурна, с 3 жезли и 6 пентакли, че покана ЩЕ ИМА. Вероятно под натиска на мъжа и и свекърва и (която е леля на моя мъж), това по Папата/Целта на пътуването.
    Какво мислите, момичета ? Скоро ще дам и отговор.
  • Roxelane написа:

С. ще ни покани ли на рождения си ден ??

Набута ми се от тестето в ръцете обърната 5 меча, която според мен показва дълбоките и чувства към нас.
    5 Меча са ми дадоха тази седмица отговор, да, но буквално в последния момент. Може и това да показва и тук.
  • Как ще си изкара детето в Камбоджа? Отива на екскурзия с приятелки.

Паж чаши + Крал чаши+ Кралица чаши

Много чаши, притесних се. Ще има емоции по паж чаши, нормално, далечна страна, нова култура, впечатления. Може би ще и се наложи да се нагажда в компанията, по кралица чаши. Като цяло ще е благоразположена, дано да си изкара добре!
  • Mona написа:

В много подреждания, особено с по-малко карти, се появяват почти всички кралици, или всички крале, или всички рицари и... настава тотален хаос в мисълта на тълкуващия. Трудно е да се разбере коя дворцова карта значи реален човек (това не винаги е така) и коя просто индикира състоянието - проявление на елемента (дали са пентакли/земя, дали са от чаши/вода и т.н.).

Понеже аз съм привърженик на неусложнените подреждания - от по 3 карти и рядко с 9, често се падат три кралици, три краля и то на въпроси, на които не очаквам да се появят точно такива карти, доста се замислям и търся варианти - обикновено средната карта (от 3) означава реален човек, първата е същият този човек, но в един минал етап от развитието си, третата пък ще е той след като усвои елемента на боята, която носи средната карта. За да се появят само крале, кралици, рицари или пажове, означава, че израстването в обществото на конкретния човек е било подложено на силен натиск от една страна, и желание за социален успех, от друга.

LaVerite написа:

Как ще си изкара детето в Камбоджа? Отива на екскурзия с приятелки.

Паж чаши + Крал чаши+ Кралица чаши

Много чаши, притесних се. Ще има емоции по паж чаши, нормално, далечна страна, нова култура, впечатления. Може би ще и се наложи да се нагажда в компанията, по кралица чаши. Като цяло ще е благоразположена, дано да си изкара добре!

Не мисля, че има много основания за притеснение, бъди спокойна. Детето е чувствително и емоционално. :)

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Roxelane написа:

kolevaani1 написа:

30.06.2017

Желаещи да се пробват?
    Не ? При мен Император/Имаго на Бащата винаги е "не". Бил е неподготвен с документите по Puer Aeternis, очаквал е всичко да мине бързо и лесно, но е имало заяждане.
    Рокси, само ти прояви инициатива, за което те поздравявам ;)
    Така, Н. получи разрешение за пребиваване в България, но не за 1 година, а за 6 месеца. Когато попитахме, защо е за 6 месеца, а не е за 1 година, ни отговориха, че така е по закон.
    Картите описват много добре всичко, като започнем от първата карта, Н. е толкова наивен и вярва във всеки/познати и приятели му набили в главата, че се издават едногодишни такива карти/. Той така се е замечтал и повярвал, че допуска грешки да не разпита органите на реда за повече информация, той си знае нещо и друго не го интересува. Подходил е безотговорно един вид, по - точно той е заблуден, че всичко е така, както е в главата му, че всичко е ОК, но 5 Жезли показва, че следва един период на отрезвяване, в смисъл, заблудите му и спокойствието му ще се нарушат, следва документации, както и интервю, на което е обсипан с всевъзможни въпроси от комисията , като разпънат на кръст. Напрежение, но и справяне със ситуацията, не се е дал, шашнал се е дал. След което, следва Император /Имаго на Бащата /, или правилата, законът, властта /на Н. всичко му е наред, в смисъл както легално така и че не е фалшив брак/. Взема се решение по правилата, по законния ред, т. е. щом този човек е честен, няма от какво да се притеснява. Интересното тук е, че получи картата за почти 2 седмици без малко, а периода е 1 месец, като при него имаше документ, че може да удължат срока с още един месец поради правни проблеми.
    Захласването на Глупакът на първа позиция, се отрезвява от Императора, така се удря в него, че се приземява... не всичко в толкова лесно и просто, както си представял.
    Тук 5 Жезли /Оплождане на духа /затиснат между 2 Големи Аркана показва и неговата борба, хъс, това че не се предава, въпреки провокацията. Ако беше друга карта, например 5 Мечове /Пентакли /Чаши, резултатът нямаше да е хубав според мен. 5 Жезли показва неговата позиция и борба. Освен властта и закона тук Императора /Имаго на Бащата /, според мен показва по друга лайсна и това, че въпреки напрежението от 5 Жезли, той успява да запази хладнокръвие, но това конкретно за тези карти и този случай.
    ;) Лека вечер от мен.
  • Смятах да пиша на един човек днес да се видим, но ми хрумна да тегля преди това, какъв ще бъде отговорът.
    Иии...

Слънцето/Изпепеляване- Обърната 10 Меча - Рицар Меча

Доста ме отрезви тази комбинация, май моментът никак не е подходящ. Дали не е приключил някакви отношения, но да му е трудно да го приеме? Това по Изпепеляване + Обърната 10 меча
    Сякаш е изпаднал в някаква "нарцисична дупка", и се чуди на кого да си го изкара. Което не му е в стила по принцип, но за всеки случай не писах... :D ý
  • 8 жезли - Асо чаши -10 меча
    /оплождане на духа/ - /отлагане/ - /съпротивление/

На въпрос какъв е проблема на Х. Като инвенция Усмиряване /Умереност/. Преди да тегля се разпиляха 5 меча, 2 пентакли...

Прекалено много се вживява и се държи неадекватно. Но ще има процес на опомняне, така си мисля, защото 3-та е 10 меча.
    Une immense espérance a traversé la terre
    Une immense espérance a traversé ma peur
  • Roxelane написа:

Смятах да пиша на един човек днес да се видим, но ми хрумна да тегля преди това, какъв ще бъде отговорът.
    Иии...

Слънцето - Обърната 10 Меча - Рицар Меча

Доста ме отрезви тази комбинация, май моментът никак не е подходящ. Дали не е приключил някакви отношения, но да му е трудно да го приеме? Сякаш е изпаднал в някаква нарцисична дупка, и се чуди на кого да си го изкара. Което не му е в стила по принцип, но за всеки случай не писах... :D
    На мен ми прилича на доста болезнен процес особено с О 10 меча...Не е на хубаво място този човек.Гневен е и не може да приеме нещо,което му се е случило.Обърнатата 10-ка ми прилича на затваряне в себе си и натрупване на болка,като абцес.Нещо сериозно е засегнало егото му и според мен не преценява трезво реалността.Може би е щял да отговори грубо,като гледам този човек в момента вижда всичко с негативна краска.Заслепен от собствените си накърнени възприятия.
  • Moon написа:

Roxelane написа:

Смятах да пиша на един човек днес да се видим, но ми хрумна да тегля преди това, какъв ще бъде отговорът.
    Иии...

Слънцето - Обърната 10 Меча - Рицар Меча

Доста ме отрезви тази комбинация, май моментът никак не е подходящ. Дали не е приключил някакви отношения, но да му е трудно да го приеме? Сякаш е изпаднал в някаква нарцисична дупка, и се чуди на кого да си го изкара. Което не му е в стила по принцип, но за всеки случай не писах... :D
    На мен ми прилича на доста болезнен процес особено с О 10 меча...Не е на хубаво място този човек.Гневен е и не може да приеме нещо,което му се е случило.Обърнатата 10-ка ми прилича на затваряне в себе си и натрупване на болка,като абцес.Нещо сериозно е засегнало егото му и според мен не преценява трезво реалността.Може би е щял да отговори грубо,като гледам този човек в момента вижда всичко с негативна краска.Заслепен от собствените си накърнени възприятия.
    Да, той по принцип се затваря в себе си и мълчи, като страда. Но ако става дума за това, което си мисля, сам си е виновен, че изпусна щастието. (Не се раздели с жена си, за да бъде с момичето, което обичаше. Не става дума за мен, само да кажа...) Човек не може да има всичко, той това искаше и не разбра, че и другите имат право на живот. Много го обичам, но той е едно голямо дете. Точно онова, изобразено на 19ти Аркан. Сега разбирам.
  • Прочетох за един неприятен случай (отново...) и реших да тегля. Картите са трудни, поне по моя преценка, ще се радвам да се включите и вие, момичета. Теглех с почти пълна увереност, че детето не е живо, после първата комбинация ме обнадежди поне малко, след това обаче...

dnevnik.bg/bulgaria/2017/07/20…tefan_azatiian_ot_sofiia/

Какво се е случило с детето ?

8 Пентакли - Обърната Кралица Меча - 2 Пентакли

Сякаш оначало е бил с приятели, в защитена среда, после обаче се е появила злонамерена личност в ицето на Кралицата. Ако 2 Пентакли беше на втора, а не на трета позиция, щях да кажа, че е било някой от същата компания, но в случая 2 Пентакли е на трета. От едно състояние се е преминало в друго, неочаквано и внезапно, по-натам също има мечове, да не би да е бил намушкан с нож ? Сякаш с приказки е вбесил някого.

Живо ли е ?

Крал Пентакли - 2 жезли Обърната - Дяволът/Змията Обърнат/а

Ох, знам че Крал Пентакли при такъв въпрос показва смърт, още повече в комбинация с Дяволът/Змията. Кралят не е обърнат, но Дяволът е, и е на последна, някаква перверзия е имало сякаш тука, някаква гавра. Обаче 2 жезли обърната по средата ? Внезапно и неочаквано е било, но отново има преминаване от едно състояние в друго.

Имало ли е насилствена смърт ?

Обърнат Крал Меча - Обърната 5 меча - Обърната 8 жезли

И трите са обърнати, щях да кажа, че въпросът ми не е правилен - тоест, че смърт не е имало, но някакси по другите карти не ми се вярва, за съжаление... И много яд виждам по тези карти, отново ми се струва, че е вбесил някого, който е реагирал спонтанно и със злоба, но му е бил набрал отдавна сякаш.

С кого е, къде е ?

Паж Жезли - 2 чаши - Обърнат Ас жезли

Паж Жезли тук ми звучи като 'да чакаш от умрял писмо', бих разпитала връстниците му, някой от тях лъже по 2 чаши ; мисля, че те знаят какво е станало.

Отвлечен ли е ?

Ас Меча - Отшелник/Старъцът от Планината - Обърната Кралица Пентакли

Отшелник/Старъцът от Планината + Обърната Кралица Пентакли.... :(
  • curi0us написа:

8 жезли - Асо чаши -10 меча
    /оплождане на духа/ - /отлагане/ - /съпротивление/

На въпрос какъв е проблема на Х. Като инвенция Усмиряване /Умереност/. Преди да тегля се разпиляха 5 меча, 2 пентакли...

Прекалено много се вживява и се държи неадекватно. Но ще има процес на опомняне, така си мисля, защото 3-та е 10 меча.
    Колко яко се получава с тези нови думи! Още не съм чела темата/-ите, в които сте ги обсъждали, но направо си разказват истории! :thumbsup:

Спрял е развитието си, непрекъснато нещо отлага и се съпротивлява на новото, на по-висшето разбиране и осъзнаване на целите в живота си. Трудно проглежда, предпочитащ да си седи в познатата локва, колкото и да е малка...