Таро Конструкции VI

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Какви са намеренията на мъж към мен?
    6 чаши, 3 чаши, 3 пентакли

Познаваме се отдавна (6 чаши) и именно заради това нищо няма да се случи - даже и да е имал намерения в миналото, сега всичко се е размило (3 чаши - разливане) и върви към изясняване (3 пентакли). Няма никакви намерения. Според мен картите са 6 чаши+3 чаши и 3 пентакли. Ниски карти и лоша основа.

Този мъж ще успее ли да постигне желанието си в професионален аспект?
    7 жезли, 4 меча, 10 чаши

Опитвал се е (7 жезли), сега изглежда уморен и отказал се от повече усилия. Последна карта чаши не е много обнадеждаваща, но пък е 10 чаши - може би ще получи помощ от приятелите си? Или просто клюки.
  • off topic

Цялата тази тема е абсолютна гротеска и пример за това какво НЕ е любов...

Моля някой да изтегли карти, за връзка/приятелство, което му дава повече, което го кара да иска да върви напред и да се труди повече. За себе си, за другия...

Нека видим малко любов. Коледа е.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • wolfy написа:

off topic

Моля някой да изтегли карти, за връзка/приятелство, което му дава повече, което го кара да иска да върви напред и да се труди повече. За себе си, за другия...

Аз ще пробвам.

Това е един много скъп за мен човек,с когото се познаваме още от гимназията. Едни щастливи за мен отношения.

Каква съм аз в живота на Х.?
    6 жезли,2 пентакли,9 пентакли

Друг мой Приятел и близък от мноого време.
    Какво чувства У. към мен?
    Императрицата,2 пентакли,ас пентакли

Честно казано нямам толкова близки приятели,но пък за тези,които имам,съм сигурна,че са истински Хора. Преживели сме доста неща,но животът така и не ни отскубна,не изгубихме връзка,нищо че сме пръснати по света. Рядко тегля за отношенията си с най-близките ми. Просто ги чувствам,няма нужда от обясняваници. Сърцето знае.
  • wolfy написа:

off topic

Не е много за Таро тема, но тук си задала подобен казус.
    Моето мнение, дълбоко съм убедена, че всичко има край и нищо не трябва да се надценява.

Пък камо ли и да се пита за него, най-малкото това не носи познание за картите, освен да отчете, че чашите са рядка боза, мечовете - някакво напрежение, жезлите - пораждане на огньове, често лесно угасими и пентаклите, които уж заземяват, а реално са апотеоз на статуквото и на лошата памет.

Всяко едно приятелство, любов е плод на своето време, то има отредено време за живеенe, извън това време, то е просто спомен и не винаги добър спомен, често изтласкан спомен.

Надценяването на човешките емоции, е нелепо вълнение. Единствената утеха е човек не просто да обича себе, както често чуваме от разни гурута, а да обича живота си, което е различно. Най-големите проблеми идват от именно това потивопоставяне - между онова, което сме и живота си. Затова, те, трябва да следват една линия, и като спиралата на ДНК да се преплитат в строен каданс.

Не очаквай нищо, за да получиш всичко.
    И да не получиш, все едно е.
    Pulvis et umbra sumus.
  • Ще говорят ли утре мъж и жена?
    3 чаши/ Император/ 10 чаши

Императорът по средата обаче е точно човекът, който би трябвало да бъде мъжът в тоя разговор - непреклонен, строг и вземащ решения въпреки емоциите. Та аз си мисля, че Императорът показва нуждата от тоя разговор, а 3 и 10 чаши около него, че няма да се случи нищо особено, всичко ще се размие, може дори и да не се видят.
  • ljubavi написа:

Ще говорят ли утре мъж и жена?

Императорът по средата обаче е точно човекът, който би трябвало да бъде мъжът в тоя разговор - непреклонен, строг и вземащ решения въпреки емоциите. Та аз си мисля, че Императорът показва нуждата от тоя разговор, а 3 и 10 чаши около него, че няма да се случи нищо особено, всичко ще се размие, може дори и да не се видят.
    Относно тези карти ми е интересно как някоя от вас би ги тълкувала, без да знае отговора. Всъщност разговор е нямало, по обичайните тъпи причини ( не са се засекли). След като знам отговора, ми е още по-любопитно какво са ми казвали тези 3 карти. Мисля си, че Императорът е бил НУЖДАТА ОТ КОНКРЕТНА ПЖЗИЦИЯ НА МЪЖА И РЕШЕНИЕТО МУ ДА ГОВОРИ С ЖЕНАТА, ЗА ДА СЕ РАЗБЕРАТ ОЩОНЧАТЕЛНО - Голям аркан, който носи идеята за нещо, но не и проявлението му.
    10 чаши са краткотрайна радост или по-точно това, че с НЕГОВОРЕНЕТО СИ за кратко е избегнал конфронтация, но за 3 чаши не ми идва нищо сега.
    Ще се радвам някоя от вас с повече опит от мен да ми обясни тези карти спрямо случилото се в крайна сметка.
  • ljubavi написа:

ljubavi написа:

Относно тези карти ми е интересно как някоя от вас би ги тълкувала, без да знае отговора. Всъщност разговор е нямало, по обичайните тъпи причини ( не са се засекли). След като знам отговора, ми е още по-любопитно какво са ми казвали тези 3 карти. Мисля си, че Императорът е бил НУЖДАТА ОТ КОНКРЕТНА ПЖЗИЦИЯ НА МЪЖА И РЕШЕНИЕТО МУ ДА ГОВОРИ С ЖЕНАТА, ЗА ДА СЕ РАЗБЕРАТ ОЩОНЧАТЕЛНО - Голям аркан, който носи идеята за нещо, но не и проявлението му.10 чаши са краткотрайна радост или по-точно това, че с НЕГОВОРЕНЕТО СИ за кратко е избегнал конфронтация, но за 3 чаши не ми идва нищо сега.
    Ще се радвам някоя от вас с повече опит от мен да ми обясни тези карти спрямо случилото се в крайна сметка.
    Този разговор касае ли лични взаимоотношения и включва ли повече от двама души?
  • Момичета,моля ви за помощ! В момента съм в леко обтегнати взаимоотношения с един човек. Едно такова никакво ми е...Имам нужда от мнението ви!

Искам да знам, какви ще ни бъдат взаимоотношенията през следващия 1 месец?

9 ЖЕЗЛИ 2 МЕЧА ОБЕСЕНИЯТ (затворът)

С този обесен на последна позиция, ясно е, че никакво развитие или подобрение не ни очаква. Абсолютна пасивност. Мисля си, че по 9 жезли няма да има никаква комуникация помежду ни, или ще е минимална. Една ленивост виждам в тези 2 меча.

Вие какво мислите? Обесеният винаги ли дава застой?

Този човек, ще поеме ли инициативата за дадено нещо?

ОБЕСЕНИЯТ (затворът) 10 ПЕНТАКЛИ 5 ЧАШИ

Отново обесеният...Няма да поеме инициативата по обесеният. Ще му липсва и пълното желание и мотивация за това, по 5 чаши.
  • LaVerite написа:

Момичета,моля ви за помощ! В момента съм в леко обтегнати взаимоотношения с един човек. Едно такова никакво ми е...Имам нужда от мнението ви!

С този обесен на последна позиция, ясно е, че никакво развитие или подобрение не ни очаква. Абсолютна пасивност. Мисля си, че по 9 жезли няма да има никаква комуникация помежду ни, или ще е минимална. Една ленивост виждам в тези 2 меча.

Отново обесеният...Няма да поеме инициативата по обесеният. Ще му липсва и пълното желание и мотивация за това, по 5 чаши.
    Като че ли и двамата сте заели отбранителна позиция по 9 жезли и никой няма да направи първата крачка към изясняване на взаимоотношенията. Не виждам развитие, защото ще липсва инициатива за евентуална комуникация. Този човек роднина ли е, някой от семейството или евентуално - колега (по 10 пентакли )?
  • Kalika написа:

LaVerite написа:

Момичета,моля ви за помощ! В момента съм в леко обтегнати взаимоотношения с един човек. Едно такова никакво ми е...Имам нужда от мнението ви!

Като че ли и двамата сте заели отбранителна позиция по 9 жезли и никой няма да направи първата крачка към изясняване на взаимоотношенията. Не виждам развитие, защото ще липсва инициатива за евентуална комуникация. Този човек роднина ли е, някой от семейството или евентуално - колега (по 10 пентакли )?
    Благодаря ти Калика! Колеги сме, да!
  • Kalika написа:

ljubavi написа:

ljubavi написа:

Относно тези карти ми е интересно как някоя от вас би ги тълкувала, без да знае отговора. Всъщност разговор е нямало, по обичайните тъпи причини ( не са се засекли). След като знам отговора, ми е още по-любопитно какво са ми казвали тези 3 карти. Мисля си, че Императорът е бил НУЖДАТА ОТ КОНКРЕТНА ПЖЗИЦИЯ НА МЪЖА И РЕШЕНИЕТО МУ ДА ГОВОРИ С ЖЕНАТА, ЗА ДА СЕ РАЗБЕРАТ ОЩОНЧАТЕЛНО - Голям аркан, който носи идеята за нещо, но не и проявлението му.10 чаши са краткотрайна радост или по-точно това, че с НЕГОВОРЕНЕТО СИ за кратко е избегнал конфронтация, но за 3 чаши не ми идва нищо сега.Ще се радвам някоя от вас с повече опит от мен да ми обясни тези карти спрямо случилото се в крайна сметка.
    Да.
  • ljubavi написа:

Kalika написа:

ljubavi написа:

ljubavi написа:

Относно тези карти ми е интересно как някоя от вас би ги тълкувала, без да знае отговора. Всъщност разговор е нямало, по обичайните тъпи причини ( не са се засекли). След като знам отговора, ми е още по-любопитно какво са ми казвали тези 3 карти. Мисля си, че Императорът е бил НУЖДАТА ОТ КОНКРЕТНА ПЖЗИЦИЯ НА МЪЖА И РЕШЕНИЕТО МУ ДА ГОВОРИ С ЖЕНАТА, ЗА ДА СЕ РАЗБЕРАТ ОЩОНЧАТЕЛНО - Голям аркан, който носи идеята за нещо, но не и проявлението му.10 чаши са краткотрайна радост или по-точно това, че с НЕГОВОРЕНЕТО СИ за кратко е избегнал конфронтация, но за 3 чаши не ми идва нищо сега.Ще се радвам някоя от вас с повече опит от мен да ми обясни тези карти спрямо случилото се в крайна сметка.
    Да.
    Мъжът не желае да вземе окончателно решение, добре му е така и така ще си я кара. По 3 чаши предположих, че става въпрос за повече от двама (понеже пишеш, че за 3 чаши не ти идва нищо наум).
  • Искам да споделя едни интересни карти. Писах,че отскоро се чувам с един човек. Бяхме се разбрали като дойде в София да ми се обади да се видим. Аз с моя присъщ песимизъм изобщо не очаквах сериозен подход. Теглих :
    Ще ми се обади ли днес?
    Императрица,10 жезли,ас чаши

Тези карти като ги видях си казах,че няма да стане.

Ще се видим ли в следващите 3 дни?
    9 жезли,Светът,Крал меч

Тук тълкувах,че ще се видим,но ще се протака,не виждах приятно прекарване или среща изобщо.

Е,стана следното : не само ,че се обади,ами от гарата директно с багажа се появи пред входа да ме изненада. Честно си признавам - никак не виждах подобно нещо по картите. Явно е,че той е Крал меч- каза,че го е решил още преди дни. 9 жезли показват мен и моите нагласи,може би 10 жезли също. Очаквах само несериозни приказки и не влагах кой знае какво в подобна среща.
  • Moon написа:

Ще се видим ли в следващите 3 дни?
    9 жезли,Светът,Крал меч

Най-накрая ще се сложи край, за теб, на тия 9 жезли :)
    Светът е уникална карта, най-хубавото е, че е на втора позиция, т.е. СЕГА.
    Ще копирам нещо много хубаво, което бях прочела в архива за Светът, от едно момиче, което споделяше опита си с картата.
    тя бележи огромна промяна, такава, която пронизва целия вътрешен свят, а заедно с него и всичко около теб. Сякаш се прераждаш... Може би наистина значи сбъдване на мечтите, но наистина на мечтите, а не на повърхностните желания и капризи. Тя бележи важни събития в живота, момента, в който най-после откриваш онова, което си търсел. За мен поне е това!!!

• Умереност, Дявол и 3 жезли
    Въпросът зададох миналата седмица.
    Ще бъдат ли мъж и жена заедно на Бъдни вечер?
    Естествено вече знам отговора, който е странен и беше необичаен за мен. Аз в тези карти не видях нещата, които се случиха, но реших, че казват "Да. Ще бъдат". Сега ми е по-интересно дали картите са ми казвали и за останалото, което се случи, защото аз не го виждам в тях. Ако някой има желание нека ми разтълкува картите така както той ги вижда, а аз ще ви кажа после какво стана. Наистина ми е много любопитно дали са го отчели че ще се случи. Натам ме бута Дяволът, който преди това го тълкувах по друг начин.
  • ljubavi написа:

Умереност, Дявол и 3 жезли
    Естествено вече знам отговора, който е странен и беше необичаен за мен. Аз в тези карти не видях нещата, които се случиха, но реших, че казват "Да. Ще бъдат". Сега ми е по-интересно дали картите са ми казвали и за останалото, което се случи, защото аз не го виждам в тях. Ако някой има желание нека ми разтълкува картите така както той ги вижда, а аз ще ви кажа после какво стана. Наистина ми е много любопитно дали са го отчели че ще се случи. Натам ме бута Дяволът, който преди това го тълкувах по друг начин.
    Не са станали нещата - отложени са за по-късно по 3 жезли, макар и първоначално да е имало възможност. Нещо непредвидено / неочаквано се е случило.
  • По някакво албсолютно правило на Таро е, че ако 3 жезли ти седят на последна позиция имаш отлагане. Т.е. в конкретния случай ти казват "не".

ljubavi написа:

Умереност и Дявол нищо не ми говорят за самата ситуация и нейното реализиране, а по-скоро отношението към случващото се.

• Хм...според мен също отговорът клони към “не”,но нещо май са намесени други хора. Тъй като дворцова липсва,според мен двамата въпросни не са се задействали,за да са заедно. Но пък някой е разчитал на външно обстоятелство. Дяволът седи кофти тук-точно на 2-ра. Нещо неприятно ще да е било. И аз подкрепям wolfy-тук става дума за отношението към самата ситуация,което само по себе си не е здравословно. Не мисля,че са искрени отношенията. Самата комбинация Дявол+Умереност ми е интересна. Друг е въпросът как ще разделим на морфеми.

Ще ми е интересно да чуем и другите и да кажеш какво е станало.

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• ljubavi написа:

Мъжът и жената от въпроса са съпрузи, но само на хартия вече. Да, има намесен човек. Това съм аз. Аз питах дали ще са заедно в крайна сметка. И всъщност са били заедно за около час. Отишъл, чупил питката заради децата и излязъл. И ми се обади, че иска да сме заедно на Бъдни вечер. И всъщност бяхме. Това не го очаквах. Дойде ми изневиделица. Затова и питах вас. Бихте ли го видели сега като го знаете и ако да - по кои карти?
  • Тоест любовен триъгълник и ти си любовница?

Умереността и Дяволът излизат за подобни отношения. Но обикновено при Умереност има голямо чакане ти да си на нейно място. Без изобщо да е сигурно това дали ще се случи.
    Това показват картите, а не какво се е случило точно.
    DIGNITY ALWAYS WIN.