Таро Конструкции VI

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Зададох следния въпрос на Таро: ще се запозная ли с един човек?

Картите са следните:
    Паж пентакли, Папата, 6 пентакли

Какво мислите и какво виждате в тази комбинация? Всички разсъждения ще са ценни, дори и такива, които на пръв поглед ви се виждат нелогични. Неслучайно го казвам.
  • Mona написа:

Зададох следния въпрос на Таро: ще се запозная ли с един човек?

Картите са следните:
    Паж пентакли, Папата, 6 пентакли

Какво мислите и какво виждате в тази комбинация? Всички разсъждения ще са ценни, дори и такива, които на пръв поглед ви се виждат нелогични. Неслучайно го казвам.
    Директно казано - мисля, че се запознаеш с този човек. Ще искаш повишение на заплатата?
    Пажът е някаква новост, ситуация, която е нова за теб или си се заела с нещо, което не си правила до сега. В подобни случаи човек често търси ментор, Папата би бил перфектния ментор. И запознанството бби било факт, заради 6 пентакли - защото показва една ситуация отново на взимаш и даваш, покровител и покровителстван.
    Ето, такава история написах по тези карти
    Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
    La vie en rose
  • Благодаря, Армид, но не става дума изобщо за работни взаимоотношения, и за любовни не става дума.
    Просто картите са странни спрямо човекът, за когото се пита - да го срещне човек и да се запознае с него, е мисия почти невъзможна.

Още по-интересното е, че картите дори нямат и намек за проективност или за фантазъм - аз лично няма за какво да се хвана, за да кажа "не".
    Този казус ме "трови" от 3 години.
    Нямам обяснение, въпреки опита и познанията, които имам.

Освен да кажа, че картите говорят за дете, за което ВСИЧКО Е ИГРА. И получава всичко, което иска.
    I feel like hitting the road.
  • От малкия опит, който имам, мисля, че това е човек, който има да ти даде някакъв дълбок духовен урок и мисля, че последната карта означава, че желанието ти ще се осъществи.

Не само защото е позитивна като карта, но и защото ти си от части олицетворение на 6 пентакли, даваш знания, споделяш и насочваш хората. И тъй като нищо във Вселената не остава невърнато, най-накрая ще го получиш под формата на въпросната среща.

Пажа го виждам като знак, да не губиш желанието си, мечтата и порива към въпросния човек. Точно то ще те изведе до там.

Попринцип не бих си позволила да анализирам карти, които ти си пуснала, но някак си ми се прииска да споделя мнението си.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Какво да очаква В. от разговора си с А. утре?
    9 пентакли,3 пентакли,10 чаши
    Какво ще й стане ясно по време на разговора?
    2 меча,8 меча,Дявол
    Как ще се развият отношенията им в рамките на 3 месеца?
    Влюбените,Колелото,Слънцето
    Мисля,че разговорът ще е спокоен,но пентаклите се превръщат в чаши и то 10-ка и това не ми харесва. За сметка на това пък си мисля,че чрез този разговор двамата ще могат да си позволят да са по-емоиционални,да освободят емоциите си. 9 пентакли ми е неясна и нямам опит с нея. Затова вече втори пост пускам тук с нейно участие. :D
    По 8-те меча и Дяволът много,много страхове има. Желание,но и страх. С 2 меча на първа повече ми се струва,че навлизат в такъв период,отколкото че излизат или са в него. А дали не става дума за нещо неприятно,което тя не знае и ще разбере утре?
    Третата комбинация ми се вижда малко по-оптимистична. Какво мислите за Слънцето на трета? Оставам с впечатлението,че не е много френдли на 3-та позиция. Тук след Колелото дали иде да каже,че ги очаква позитивен период или точно обратното?
  • Moon написа:

Какво да очаква В. от разговора си с А. утре?
    2 меча,8 меча,Дявол
    Мисля,че разговорът ще е спокоен,но пентаклите се превръщат в чаши и то 10-ка и това не ми харесва. За сметка на това пък си мисля,че чрез този разговор двамата ще могат да си позволят да са по-емоиционални,да освободят емоциите си. 9 пентакли ми е неясна и нямам опит с нея. Затова вече втори пост пускам тук с нейно участие. :D
    По 8-те меча и Дяволът много,много страхове има. Желание,но и страх. С 2 меча на първа повече ми се струва,че навлизат в такъв период,отколкото че излизат или са в него. А дали не става дума за нещо неприятно,което тя не знае и ще разбере утре?
    Третата комбинация ми се вижда малко по-оптимистична. Какво мислите за Слънцето на трета? Оставам с впечатлението,че не е много френдли на 3-та позиция. Тук след Колелото дали иде да каже,че ги очаква позитивен период или точно обратното?
    Не знам кой какво трябва да разбере от разговора, обаче според мен няма да има развръзка <X 8 меча я виждам като бариера, все едно единия отива с една настройка за разговор, обаче другия е много хитър, манипулативен, успява да завърти нещата, да притъпи емоциите на другия.
    и Как ще се развият отношенията им за 3 месеца - ще има развитие, мисля, че питащата ще е доволна лично за нея си от развитието на нещата, в нейната си лична вселена.
    Иначе при мен са се случвали хубави неща. когато 10 чаши е в съчетание с пентакли, получавали са се нещата.
    La vie en rose
  • Armid написа:

Moon написа:

2 меча,8 меча,Дявол
    Не знам кой какво трябва да разбере от разговора, обаче според мен няма да има развръзка <X 8 меча я виждам като бариера, все едно единия отива с една настройка за разговор, обаче другия е много хитър, манипулативен, успява да завърти нещата, да притъпи емоциите на другия.и Как ще се развият отношенията им за 3 месеца - ще има развитие, мисля, че питащата ще е доволна лично за нея си от развитието на нещата, в нейната си лична вселена.
    Иначе при мен са се случвали хубави неща. когато 10 чаши е в съчетание с пентакли, получавали са се нещата.
    Благодаря за включването,Armid!
    За 8-те меча и Дяволът първоначалната ми мисъл беше,че единият човек просто не е готов да отговори на някакви въпроси(в преход е още) и затова се измъква по чорапи,затова ще върти разговора в своя посока.
    Ще се видя с В. в края на седмицата и ще пиша какво е станало. :thumbup:
  • Звънях на един човек по телефона, но той не ми отговори.

Как се е почувствал, когато е видял, че звъня/съм звъняла?
    Крал меч - 7 чаши - 5 чаши

Ще получа ли обратен отовор от него(гледане същия ден)?
    Светът-5 пентакли-Рицар пентакли

Гледане днес:
    Изпадна Смъртта
    Дяволът-Паж жезли-8 меча

Разбирам картите, че просто той няма желание да комуникира с мен, вижда ме като един от многото избори, но най-удобно му е да бъде сам, захлупен в собствените си вътрешни страхове, заедно с чашките (алкохола си).

На втория въпрос теглих и днес, тъй като първия ден бях афектирана.
    Ще ми се да кажа, че да, ще получа отговор, но мноооооого дълго след събитията, защото рицаря е страшно бавен и муден, но днешното теглене го тълкувам, като едно категорично не.
    И може би отношения, които са се градили само на ниво физическо привличане и нищо повече.

Мислите ли, че ще успея да се свържа с този човек и да разбера отговорите, които търся? За сега все удрям на камък...

• wolfy написа:

Звънях на един човек по телефона, но той не ми отговори.

Как се е почувствал, когато е видял, че звъня/съм звъняла?
    Крал меч - 7 чаши - 5 чаши

Ще получа ли обратен отовор от него(гледане същия ден)?
    Светът-5 пентакли-Рицар пентакли

Гледане днес:
    Изпадна Смъртта
    Дяволът-Паж жезли-8 меча

Разбирам картите, че просто той няма желание да комуникира с мен, вижда ме като един от многото избори, но най-удобно му е да бъде сам, захлупен в собствените си вътрешни страхове, заедно с чашките (алкохола си).

На втория въпрос теглих и днес, тъй като първия ден бях афектирана.
    Ще ми се да кажа, че да, ще получа отговор, но мноооооого дълго след събитията, защото рицаря е страшно бавен и муден, но днешното теглене го тълкувам, като едно категорично не.
    И може би отношения, които са се градили само на ниво физическо привличане и нищо повече.

Мислите ли, че ще успея да се свържа с този човек и да разбера отговорите, които търся? За сега все удрям на камък...
    въпреки, че си била афектирана, картите много ясно казват не. Светът е твоето желание да разбереш, но 5 пентакли е самотна карта, а рицаря- бавен. Втората комбинация пък с тези 8 меча на края слагат бариера на комуникацията.
    Ама според мен хич не ти и трябва обратна връзка :D
    La vie en rose
  • Tarabg написа:

Moon, може ли да коментираш тази комбинация?
    какво чувства мъж (някой определен) към мен? Какво иска от мен?
    Умереност 8 меча Справедливостта
    С този човек очевидно имате история,случили са се някои неща между вас,които са причина са отношението му към теб.Не мисля,че е гневен,просто мисли,че си си заслужила неговото отношение.Изясняване на ситуацията не виждам с тези 8 меча.
    При мен Справедливостта се появява,когато някой е разочарован от нечие поведение или му е омръзнало да търпи нещо/някого и просто се оттегля от ситуацията с убеждението,че насрещната страна си е заслужила това.Справедливостта според мен не е агресивна карта,а по-скоро студена и затова не мисля,че се опитва да ти върне нещо,най-много да те попари със студено отношение или игнор. Да те потърси само за да ти покаже,че е продължил напред-също.
    Като цяло виждам оттегляне по тези карти,както и Armid каза в Таро онлайн - дори и приятелски отношения не виждам.
  • Благодаря за коментара, но странното в случая, че минаха години. Няма какво повече- постъпи като един страхливец. А сега ми се стори, че се опитва да флиртува или се подкача от скука ли, друго ли. Аз не го търся, не го закачам. Той пристига. Затова исках да ми изтеглите карти. Все пак бяхме много големи приятели.
  • Moon написа:

Armid написа:

Moon написа:

2 меча,8 меча,Дявол
    Не знам кой какво трябва да разбере от разговора, обаче според мен няма да има развръзка <X 8 меча я виждам като бариера, все едно единия отива с една настройка за разговор, обаче другия е много хитър, манипулативен, успява да завърти нещата, да притъпи емоциите на другия.и Как ще се развият отношенията им за 3 месеца - ще има развитие, мисля, че питащата ще е доволна лично за нея си от развитието на нещата, в нейната си лична вселена.Иначе при мен са се случвали хубави неща. когато 10 чаши е в съчетание с пентакли, получавали са се нещата.
    Благодаря за включването,Armid!За 8-те меча и Дяволът първоначалната ми мисъл беше,че единият човек просто не е готов да отговори на някакви въпроси(в преход е още) и затова се измъква по чорапи,затова ще върти разговора в своя посока.
    Ще се видя с В. в края на седмицата и ще пиша какво е станало. :thumbup:
    Сериозен разговор не се е провел изобщо. Все са се разминавали,а В. е била адски притеснена и накрая се е отказала,въпреки че той я е търсил. Чули са се веднъж и са си писали,но сериозни теми не са повдигнали.
    Armid,права си-развързка няма.
  • Здравейте.

Тегих карти за психическото състояние на познат.

Ас пентакли - Крал мечове - 4 мечове

Четох някъде, че ас пентакли говори за отлично здраве.
    В този случай обаче мисля, че каратата казва, че човекът физически е добре, но отвътре го разяждат маниакални мисли, депресии и прочие.
    4 меча не ми харесват като карта, сякаш казват, че вътрешно този човек е в застой и цикли на едно място в ума си.

Много често ми се пада Крал мечове, сякаш тази карта ме преследва + Асо мечове(понякога дори в комбинации). Някой има ли повече опит с тези карти да сподели как ги усеща и възприема. Асото го разбрах малко по-ясно съвсем скоро, когато ми се падна като дневна карта, но този крал за мен е страшно мистериозен...

• wolfy написа:

Здравейте.

Тегих карти за психическото състояние на познат.

Ас пентакли - Крал мечове - 4 мечове

Четох някъде, че ас пентакли говори за отлично здраве.
    В този случай обаче мисля, че каратата казва, че човекът физически е добре, но отвътре го разяждат маниакални мисли, депресии и прочие.
    4 меча не ми харесват като карта, сякаш казват, че вътрешно този човек е в застой и цикли на едно място в ума си.

Много често ми се пада Крал мечове, сякаш тази карта ме преследва + Асо мечове(понякога дори в комбинации). Някой има ли повече опит с тези карти да сподели как ги усеща и възприема. Асото го разбрах малко по-ясно съвсем скоро, когато ми се падна като дневна карта, но този крал за мен е страшно мистериозен...
    Хм, къде видя маниакални мисли и депресии ? Нито чаши имаш, нито осмици, ни Дявол, ни Обесен.
    Екстра си е човекът, психически има даже много добри защитни механизми, присто му е писнало от всичко :) нещо го е разтърсило и е решил да тегли една майна.
    А този Крал, за разлика от другите Крале, рядко показва физическо лице. В повечето случаи е разрязване на възел, вземане на решение, окончателна промяна на нещо, излизане от кръстопът.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Имам чувството, че на този човек му е писнало от всичко и всички. Съгласна съм с Рокси. Решението на този човек е просто да се оттегли, да не се бърка, нито да прави каквото и да било,просто за негово спокойствие. За него това е решението на всичко /проблема.
    Иска да бъде оставен на мира.
  • Гледах на момче, беше любопитно какво ще му каже Таро, макар и да беше много наясно дали вярва в тази наука или не.
    Зададе ми 5 въпроса, все от различно естество.

Прави ми впечатление колко по-различни са хората и как задават въпроси, които дори не са ми идвали на ум.
    Също така, интересно ми е как хората могат да ти зададат 50 въпроса един след друг... аз лично мисля по 100 века какво бих попитала евентуално някого и накрая решавам, че няма смисъл да занимавам Таро и други хора с глупостите си.

1. Ще получа ли безсрочен договор във фирмата, в която работя?
    6 жезли - 10 пентакли - 3 меча

2. Ще намеря ли сериозна връзка?
    Кралица мечове - 5 жезли - Рицар пентакли

3. Ще печеля ли повече пари, тук в България?
    10 чаши - Дявол - О Крал чаши

4. Как ще се развият в любовен план нещата между него и М?
    4 пентакли - О Ас мечове - 8 пентакли

5. Да си взема ли коте? :Д
    Папата - 10 пентакли - Слънцето

1. Тук се водя и малко по моя лична логика... няма как да не получи безсрочния си договор, рядко се случва такова нещо в тези фирми, но карите ми казват, че накрая нещо много ще го разочарова и нарани. Всичко ще върви в добра насока, ще се чувства сякаш е получил всичко, докато не усети мечовете в сърцето си и разочарование от очакванията си.

2. Не мисля, че и той е наясно какво точно му трябва в този момент, обаче е страшно упорит и бавно, но славно ще постигне целта си. За пореден път си проличава обаче, колко ме затрудняват дворцовите карти... Мисля, че тази кралица реално е неговия поглед към настоящата ситуация (логичен и рационален). Т.е. трябва да имам сериозна връзка, защото така се очаква в даден момент от живота ми.

3. Смятам, че да, но нещата ще станават манипуалтивно, задкулисно... какво по-добро място за такива схеми от България?

4. Обсебен от идеята М., той няма да се спре пред каквито и да било обстоятелства, за да достигне желаната цел. Има някакво недоизясняване между двамата, дори може би лъжи(Асото), но това няма да спре порива за осъществяване на контакт.

5. Недоумявам как понякога на такива въпроси се падат такива карти...
    Посъветвах човека, да не си взима коте, мисля, че донякъде се дължи на личната ми антипатия към картата на Слънцето... Тогава разтълкувах нещата, сякаш няма да се справи с котето и то ще му създава прекалено много проблеми с безрасъдството си.
    Сега обаче не съм сигурна, може би пък точно тя ще му даде някакъв урок, да го накара да се почувства повече като у дома си (10 пенкакли) и да му даде топлина (Слънцето).

П.С. Когато гледам на други хора забелязвам, че понякога дори да виждам истината ме е страх да им я кажа. Не говоря само за таро, но и за периода, когато гледах на обикновени карти. Все се чудех как да смекча нещата, така че да не уплаша някого. Редно ли е, или трябва да казваме това, което наистина виждаме и в което сме сигурни?
    Аз бих искала да ми го казват, но защо е толкова трудно да си честен и към другите?

• Добре си му казала да не си взима котка, това не е играчка. Това искрено ме възмущава, хората не разбират, че вземат не животинче, вземат цял един живот в ръцете си, в битието си, не схващат отговорността. Смятат, че ако не потръгне винаги могат лесно да се отърват от това бреме.
    По първия въпрос твърдо не.
    Отговорът, който е притеснителен, поне за мен, на третия въпрос. Мисля, че може би има склонност към опиати, алкохол, има опасност да се "подхлъзне". Тук не става въпрос за пари, а за начина на изкарването им, май.
    За М - 4 въпрос - възможно ли е да се опита да направи дете, за да я задържи? И е възможно да успее!
    La vie en rose