Таро Конструкции VI

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Точно това, което казваш ти на третия въпрос го посъветвех и аз. Конкретно му казах да внимава да не се превърне в Краля на Чашите... И да, има влечение към опиати, алкохол и т.н.

Амиии... не иде реч за жена в 4ти въпрос. :)

Но да се върнем на първия въпрос. Изчетох много във форума и честно казано на трета позиция 3 меча, понякога, въпреки всичко е значело да.
    Дори и аз когато теглих карти веднъж за себе си, дали нещо ще стане, беше да.
    Притеснява ме фактът, че точно на този въпрос се уплаших, за секунда, от картите и какво ще му кажа ако се падне нещо кофти, което мисля, че повлия... На следващите въпроси се абстрахирах и не ме беше страх, но реално се запознах с този човек, в същия ден, в който му гледах и да... уплаших се, а не трябваше.

Радвам се, че и ти мислиш така за котето, страшна отговорност е. Дори едно цвете е отговорност!

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • wolfy написа:

Точно това, което казваш ти на третия въпрос го посъветвех и аз. Конкретно му казах да внимава да не се превърне в Краля на Чашите... И да, има влечение към опиати, алкохол и т.н.

Амиии... не иде реч за жена в 4ти въпрос. :)

Но да се върнем на първия въпрос. Изчетох много във форума и честно казано на трета позиция 3 меча, понякога, въпреки всичко е значело да.
    Дори и аз когато теглих карти веднъж за себе си, дали нещо ще стане, беше да.
    Притеснява ме фактът, че точно на този въпрос се уплаших, за секунда, от картите и какво ще му кажа ако се падне нещо кофти, което мисля, че повлия... На следващите въпроси се абстрахирах и не ме беше страх, но реално се запознах с този човек, в същия ден, в който му гледах и да... уплаших се, а не трябваше.

Радвам се, че и ти мислиш така за котето, страшна отговорност е. Дори едно цвете е отговорност!

wolfy написа:

Амиии... не иде реч за жена в 4ти въпрос.
    а тогава каква сериозна връзка търси? Търси "сериозна" връзка за пред хората, а М. е този когото харесва, или иска М. да е сериозната връзка?

Съжалявам, но от таблета не ми се получава много цитирането.
    • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
  • Доколкото аз разбрах, търси сериозна връзка и му се иска тя да е с М., но разстоянието пречи.
    => разбирам го като, че иска сериозна връзка, независимо с кого(проблем май няма за пред хората, може би със семейството му)
    Ама тия жезли на 2-ра позиция като цяло ми говорят, че с емоциите му е пълен хаос, включително и в сексуална насока(тук съм, там съм, не съм...)

• Здравословното състояние на дете на 3 годинки.
    Луната - 8 Жезли - Крал Мечове

Детето много често боледува. Предната седмица е получило гърчове от висока температура (41 градуса), 3 дена е било в болница. Понеже много често е болно, било то гнойна ангина или настинало или и аз незнам вече, но много често болно, зададох въпрос за здравословното му състояние.

Луната на първа ме притесни, както и Крал Мечове на трета.
    Луната + 8 Жезли показва според мен нестабилното и променливо състояние на детето, което рязко се променя, ако е добре, то на следващия ден, може да се е разболяло вече без предварителни признаци преди това. Тази комбинация ми говори за нестабилност и нещо неразкрито, не разкрит проблем, но който е силно важен. Кралят на трета позиция показва според мен, че е възможно и оперативно лечение или подтиква да се обърне внимание на здравето на детето по сериозно, в смисъл че не е за подценяване.
    Тук Луната ми е най - интересна, неясна, за въпроси свързани със здраве и то на дете /момченце / Отново ли става въпрос за хормони? Първа карта Луната, това също ми показва, че положението при това дете, не е ново, а Крал Мечове на трета, дали не показват, че ще се разреши проблема при това дете или поне, че ще се разбере на какво се дължи тази болнавост при него. Струва ми се също, че Луната + 8 Жезли показва слаба имунна система. Мона какво ще кажеш?
  • На какво се дължи нередовността на менструалния цикъл на А през последните няколко (2 - 3) месеца?
    (или по - късно с 4 - 5 дена или по - рано с 4 - 5 дена, такъв проблем не е имало преди). Става въпрос за мен.

Кулата - Кралица Пентакли - Обърната 2 Жезли

Всъщност, първата карта ме накара да погледна календарчето си доста назад и да проследя, от кога е така. Видях, че и преди е имало винаги разлика от ден, два три, но най - вече разликата с повече дни е започнало от ноември 2016 година, когато пих онова хапче Ескапеле. Т. е. не е от толкова скоро, както аз си мислех, за това ми подсказа Кулата на първа, накара ме да се замисля над времето, периода. Не осъзнавах, че е от толкова дълго време така.
    Явно тази удърна доза хормони, които приех с хапчето е преобърнало и "прецакало" системата ми.
    Кулата също ми подсказа, че нещо случило се в миналото, е довело до това объркване в цикъла ми. Това е последствие. Затова се върнах да търся назад, какво съм направила, за да объркам така цикъла си.
  • kolevaani1 написа:

На какво се дължи нередовността на менструалния цикъл на А през последните няколко (2 - 3) месеца?
    (или по - късно с 4 - 5 дена или по - рано с 4 - 5 дена, такъв проблем не е имало преди). Става въпрос за мен.

Кулата - Кралица Пентакли - Обърната 2 Жезли

Всъщност, първата карта ме накара да погледна календарчето си доста назад и да проследя, от кога е така. Видях, че и преди е имало винаги разлика от ден, два три, но най - вече разликата с повече дни е започнало от ноември 2016 година, когато пих онова хапче Ескапеле. Т. е. не е от толкова скоро, както аз си мислех, за това ми подсказа Кулата на първа, накара ме да се замисля над времето, периода. Не осъзнавах, че е от толкова дълго време така.
    Явно тази удърна доза хормони, които приех с хапчето е преобърнало и "прецакало" системата ми.
    Кулата също ми подсказа, че нещо случило се в миналото, е довело до това объркване в цикъла ми. Това е последствие. Затова се върнах да търся назад, какво съм направила, за да объркам така цикъла си.
    Мен ме озадачават тук Кралицата Пентакли + Обърната 2 Жезли. Според мен не е непременно лошо, но за всеки случай иди да си пуснеш едни изследвания, колко му е ? Да ти е спокойна главата.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • kolevaani1 написа:

Здравословното състояние на дете на 3 годинки.
    Луната - 8 Жезли - Крал Мечове

Детето много често боледува. Предната седмица е получило гърчове от висока температура (41 градуса), 3 дена е било в болница. Понеже много често е болно, било то гнойна ангина или настинало или и аз незнам вече, но много често болно, зададох въпрос за здравословното му състояние.

Луната на първа ме притесни, както и Крал Мечове на трета.
    Луната + 8 Жезли показва според мен нестабилното и променливо състояние на детето, което рязко се променя, ако е добре, то на следващия ден, може да се е разболяло вече без предварителни признаци преди това. Тази комбинация ми говори за нестабилност и нещо неразкрито, не разкрит проблем, но който е силно важен. Кралят на трета позиция показва според мен, че е възможно и оперативно лечение или подтиква да се обърне внимание на здравето на детето по сериозно, в смисъл че не е за подценяване.
    Тук Луната ми е най - интересна, неясна, за въпроси свързани със здраве и то на дете /момченце / Отново ли става въпрос за хормони? Първа карта Луната, това също ми показва, че положението при това дете, не е ново, а Крал Мечове на трета, дали не показват, че ще се разреши проблема при това дете или поне, че ще се разбере на какво се дължи тази болнавост при него. Струва ми се също, че Луната + 8 Жезли показва слаба имунна система. Мона какво ще кажеш?
    Напълно е възможно, мисля, Луната да говори за смущения в ендокринната система : дали са го проверявали за кръвна захар, например, има случаи на детски диабет, или някакви други възможни причини, свързани с ендокринната система - хипофиза или други жлези... ? Мен много ме притесни тук този Крал Меча на трета. Видях го сякаш да седи с надвиснал меч над главата на детето. Дано всичко се оправи, но аз бих ги посъветвала да потърсят специалисти и най-вече да поискат направление за ендокринолог.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
  • Ще отида ли това лято в Лондон?
    7 чаши - Крал мечове - Паж пентакли
    7 чаши показва голямото ми желание да отида, Пажът си мисля, показва човекът, който ме кани там. Крал мечове не знам защо, но си мисля, че показва, че няма да ида. Нещо ще се случи и въпросът ще е решен, но не с пътуването ми.
  • ljubavi написа:

Ще отида ли това лято в Лондон?
    7 чаши показва голямото ми желание да отида, Пажът си мисля, показва човекът, който ме кани там. Крал мечове не знам защо, но си мисля, че показва, че няма да ида. Нещо ще се случи и въпросът ще е решен, но не с пътуването ми.
    Според мен, в тази комбинация не става въпрос за теб, а за този човек, мъж. Има някаква причина, поради която те кани, може още да не я знаеш точно каква е. Но пък няма карти на пътуването, може след известен период пак да гледаш.
  • Armid написа:

ljubavi написа:

Ще отида ли това лято в Лондон?
    Според мен, в тази комбинация не става въпрос за теб, а за този човек, мъж. Има някаква причина, поради която те кани, може още да не я знаеш точно каква е. Но пък няма карти на пътуването, може след известен период пак да гледаш.
    Да. След месец пак ще питам. :)
  • Roxelane написа:

Хааааа ама аз и снимки изпратих 8o :D сега бера срам... :D !!! ако няма никакъв отзвук, ще се закопая !

На някой тегли ли му се за мен, момичета, за тренинг ? Въпрос "какво е почувствал като е получил съобщението и снимките?" И дали ще направи нещо ?
    Теглих :Д

10 пентакли - Светът - 3 чаши

Тези 10 пентакли, имам чувството, че ми се падат на всяко 3-то теглене... Ениуей.

Тълкувам, че го е приел закачливо, харесало му е. Светът на 2-ра обозначава завършек на някакъв първоначален етап във вашите отношения, които са били може би по-скоро приятелско-семейни, но сега е предразположен към нови "забавления". Мирише ми на среща, но не съм сигурна дали ще е усамотена такава. Сподели после какво става :Д

• Благодаря ти wolfy :) право в десятката си, даже "приятелско-семейни отношения" е слабо казано, той ми е зет :D имали сме и "по-така" моменти, но после аз му се разсърдих и казах край - обаче сега искам да си го върна...Има надежда по тия карти... по 3 чаши мисля, че ще се видим на по чашка... само се чудя защо нищо не ми отговори днес ?
    Всъщност виждам по снимките в телефона, че и аз съм си гледала явно снощи :D има един Обърнат Ас Пентакли, явно изпаднал, което е добре, завърнали са се стари чувства може би. После Обърната Смърт - Обърната Императрица - 3 жезли : припомнила съм му неща, които е искал да забрави, едно женско присъствие, макар и нездраво, от което в мислите си не може да се отърве. И по 3 жезли нещата разцъфват отново, виж и твоята комбинация завършва с 3ка... Дано не си напасвам картите !
  • какво мислите за тази комбинация. дали би се осъществила определена цел през тази година?

Кралица пентакли - Кралица чаши - 6 жезли
    Тук главно ме интересува 6 жезли - дали след тези 2 кралици, които не са активни, биха довели до случване на нещата, или, напротив, тези кралици не могат да подкрепят достатъчно, да дадат сила на 6 жезли, и всичко ще остане в сферата на пожелателното?
  • Armid написа:

какво мислите за тази комбинация. дали би се осъществила определена цел през тази година?

Тук главно ме интересува 6 жезли - дали след тези 2 кралици, които не са активни, биха довели до случване на нещата, или, напротив, тези кралици не могат да подкрепят достатъчно, да дадат сила на 6 жезли, и всичко ще остане в сферата на пожелателното?
    Какво ти говори времето в тази конструкция?
    Прави ми впечатление, че изобщо не споменавате за времето в Таро, а толкова е говорено затова и че то е от основна важност за всички комбинации.
    Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
  • Mona написа:

Armid написа:

какво мислите за тази комбинация. дали би се осъществила определена цел през тази година?

Какво ти говори времето в тази конструкция?Прави ми впечатление, че изобщо не споменавате за времето в Таро, а толкова е говорено затова и че то е от основна важност за всички комбинации.
    Времето, времето какво да кажа за него? Пентаклите са най-бавните от 4-те стихии, чашите са неопределени, един вид самия питащ е неориентиран. В този случай 6 жезли сякаш се удавя в чашите. Щеше да е много хубаво, ако вместо Кралица чаши, беше Кралица мечове.
    Друга насока - ако разглеждаме първата карта като целта - много показателна Кралица пентакли - целта на случването (или идеята е) някой да си реши проблема, "да си живее живота", то 6 жезли би показало положителната развръзка на ситуацията, която би се случила чрез някаква емоционална схема, извън логиката и правилата;
    Трета насока - ако разглеждаме 3-те карти стандартно като минало-настояще- бъдеще (въпреки, че както знаем това е много условно). Тук даже не съм сигурна дали може да се разглежда в такава плоскост. Изобщо тази комбинация не ми говори за минало-настояще- бъдеще. Говори ми само за сегашно време, с неясно обещание за бъдеще преплитащо се с желанието.
  • Хм, ако мога да си позволя да се включа и аз :)

Mona написа:

Имаме въпрос - някой ще замине ли еди къде си до еди кога си, примерно, и се пада първа карта 6 жезли: в случая се говори затова, че субектът наскоро е бил вдъхновен от подобна идея, имал е разговор, видял е нещо свързано с пътуването си, провел е разговор по темата и т.н. Т.е. в тази конструкция, времевият акцент е близко минало към настоящето, но няма указание за бъдещи процеси, независимо от последващите карти.

Друг е случаят, когато питаме същия въпрос и трета или последна е 6 жезли (или други жезли). Структурата се изменя, защото са важни предходните карти, които да укажат ще се стигне ли до заминаване или няма. Активни карти на трета позиция, без подкрепата на активни карти на първите позиции разтеглят и разтягат времето и реално не се стига до случване. Много често Таро конструкциите говорят за състояния, пожелания, настроения, инвенции за бързо случване, но без реален аргумент чрез картите.

Дори Страшният съд с жезли отново няма да доведе до резултат, подобни конструкции са по-скоро етапи на съзряване за нещо, което отнема много време и в случая 6 жезли от карта на случването в линеарно време, става карта на бавно узряване на емоционален/психически факт/компенсация. А психическото време тече по други закони :)
    Подобна двойна роля имат доста карти в Таро.
    Т.е. аз разбирам твоята комбинация по следния начин.
    Ти си Кралицата Пентакли, но в желанието си да осъществиш тази дадена цел, ще станеш много емоционална. В крайна сметка, възможно е целта да се осъществи, но дали тогава ще те интересува това, което гониш, дали ще ти е потребно е друга тема.

• Armid написа:

Mona написа:

Armid написа:

Какво ти говори времето в тази конструкция?Прави ми впечатление, че изобщо не споменавате за времето в Таро, а толкова е говорено затова и че то е от основна важност за всички комбинации.
    Времето, времето какво да кажа за него? Пентаклите са най-бавните от 4-те стихии, чашите са неопределени, един вид самия питащ е неориентиран. В този случай 6 жезли сякаш се удавя в чашите. Щеше да е много хубаво, ако вместо Кралица чаши, беше Кралица мечове.Друга насока - ако разглеждаме първата карта като целта - много показателна Кралица пентакли - целта на случването (или идеята е) някой да си реши проблема, "да си живее живота", то 6 жезли би показало положителната развръзка на ситуацията, която би се случила чрез някаква емоционална схема, извън логиката и правилата;
    Трета насока - ако разглеждаме 3-те карти стандартно като минало-настояще- бъдеще (въпреки, че както знаем това е много условно). Тук даже не съм сигурна дали може да се разглежда в такава плоскост. Изобщо тази комбинация не ми говори за минало-настояще- бъдеще. Говори ми само за сегашно време, с неясно обещание за бъдеще преплитащо се с желанието.
    Ами отговори си - картите просто не ти казват нищо.
    Сожила си каруцата преди коня - времето е обърнато - Кралицата пентакли първа, вместо да е средна - 6 жезли последна, вместо да е първа, излишното в случая е Кралица чаши - твоето слабо звено.
    Т.е. свързващият елемент.
    Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
  • Момичета, според вас по тези карти, жена ще предприеме ли дадено нещо?

Крал чаши Обесеният 7 Мечове

Мислите ли, че точно като един Крал чаши си има тайни планове в главата си, намислила е нещо, но на този етап се прикрива умело. Ще предприеме нещо,но по обесеният си мисля, че ще се забави. А комбинацията обесен+ 7 мечове, няма да е искрена, дори си мисля, че с постъпката си ще действа предателски, недобронамерено. Или ще действа хитро, с нестандартни действия, опитвайки се да скрие истинските си намерения (крал чаши).

По принцип, се смята, че би трябвало да бъде благоразположена, но аз по тези карти се колебая доста. Ще се радвам на мнението ви!

X има ли добро отношение към Y ?

10 мечове Кралица жезли Асо пентакли

Не съм сигурна, но дали може да се тълкува според вас, че по 10 мечове и кралица жезли смята един вид, че Y е надскочил себе си. Този човек е променил чувствата,нагласата и убежденията си спрямо Y. По асо пентакли, смятам, че по-скоро има добри намерения, цени го по свой си начин.
  • Мога ли да се доверя на един човек да гледа детето някоя вечер, ако ми се наложи ?
    Става дума за семеен приятел, който пребивава временно у дома, защото си беше в Румъния и му взеха тук жилището, та докато намери ново. Човекът е с голямо уважение към мен и към дома ми, и не ми пречи изобщо, а детето винаги много е обичал.
    Обаче ! Аз толкова съм се нагледала на извратената човешка природа, както я има и у мен до някаква степен, (и у всички, само дето не си признават...), че съм станала пълна параноичка, що се отнася до детето ми най-вече, разбира се. Освен с баща му, никога не съм се доверявала да го оставям сам с мъж (че и с жена, освен със сестра му или с приятелка, и то не за дълго.)

Император - Обърната 9 Чаши - Обърната 3 Пентакли

Мисля, че напразно изкуквам, с Император на първа човекът си е стабилен и със здрава психиката ; чашите са моето истерясване, навярно. С Обърнатата 3 Пентакли най-много да се заплесне в телефона си, но да направи нещо умишлено на детето - в никакъв случай.
    Как мислите, правилно ли тълкувам ?
    Изображения
    • 18491396_454146388256355_2208586976973472198_o.jpg

225.18 kB, 1,440×810, прегледано 36 пъти