Таро Конструкции VI

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ghanima написа:

Съвета на 4 пентакли е да си остане какъвто е – едно замечтано дете (10 чаши, Паж пентакли) .

:)
    Конструкцията е 10 чаши_Паж пентакли+4 пентакли
    И, 10 чаши + Паж пентакли_4 пентакли

Като змията, която си хапе опашката.
    Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
  • Да отграничи емоционалността от реалността, да усети реалното чрез практиката, за да постигне стабилност, която да му донесе правилната прогностика.
    Да гледа отвъд "дъгата" от емоции, която го залива, за да усвои практиката.
    ?

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Да се отдалечи от семейната среда, да има смелост сам да поеме по пътя си.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Mona написа:

Ghanima написа:

Съвета на 4 пентакли е да си остане какъвто е – едно замечтано дете (10 чаши, Паж пентакли) .

:)
    Конструкцията е 10 чаши_Паж пентакли+4 пентаклиИ, 10 чаши + Паж пентакли_4 пентакли

Като змията, която си хапе опашката.
    Тогава да продължи да мечтае – по 10 чаши+Паж пентакли , но и да постигне някакво заземяване и реализъм – Паж пентакли+4 петакли. Да намери баланс.
    Забавно ми е, че точно Паж пентакли е средната карта – той е и неопитен и невинен, но и много земен. Съвсем успешно си постига всякакви състояния. Пак и нали е още ученик, по гъвкав е от другите дворцови карти. ;)
  • Още си в началото,неопитен,мечтател с розови очила. Приземи се! Имаш още много работа. По-малко хвърчане в облаците,повече практика и материализация.
    Това ми дойде като видях картите.
  • Последен опит от мен:

Да овладеем първоначалния порив и себе си, да се абстрахираме от нашето виждане и нашия опит, който ни е повел по пътя на Таро, за да достигнем 4 ка пентакли-универсалната истина и езика, който Таро говори. Т.е. да си тежим на мястото.
    Паж пентакли да наделее на чувствата и да ни заземи.

• Mona написа:

Пускам и аз едни карти: въпросът е нетипичен, но често трябва да бъде задаван, а именно:
    Какъв е съветът на Таро към човека, който пита? Изобщо какъв е съветът, не към конкретна ситуация, защото регистрите на Таро най-добре и най-бързо разбират къде е слабото звено и къде е проблемът.

10 чаши, Паж пентакли, 4 пентакли

Интересни карти, но въпросът е по-интересен, какво мислите?
    Този човек жив ли е?
    Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
    La vie en rose
  • I Will Survive написа:

Аз вече съм без карти(мъка,мъка,знам,че никак не ги разбирам,ама ми е гадно),та една дружка ми тегли сега.

Ще има ли обиск до два месеца?
    Дявол-Рицар Пе нтакли- Крал Жезли
    Тя мисли,че да.Аз също.Но според мен ще изчакат повече време,за да се успокоят нещата и тогава ще направят обиск.

Нека да дам обратна връзка- До момента обиск не е имало.
  • Много странни комбинации ми се паднаха днес...

Ще видя ли скоро Х ?

5 чаши - 8 меча - 5 меча

Е такава чак кошмарна комбинация не ми се е падала никога май. Вярно, само от ниския регистър са, но са много заплашителни... трябва да си седя на д-то май и да внимавам... Някой страда много и това може да го накара да извърши неприятни неща.

Ще се опита ли Х да се свърже с мен ?

Кралица Мечове - Ас Пентакли - Обърната Кралица Пентакли

Тук ми е трудно да разбера за какво иде реч, много трудно... Сякаш Кралицата Мечове получава желаното, но се получава малко : 'Внимавай какво си пожелаваш...' А, изпадна обърнат Паж Пентакли...
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Ще тълкувам по втората:
    желанието му е заключено между чука и наковалнята.
    Кралица пентакли май ревнува и варди тук, меча на кралица мечове може и да се изгуби ако реши да действа.
    Мисля че е кралица меч+ас - о кралица пентакли.

• Ще взема ли изпита?

5 жезли – 5 чаши – Кулата
    7 меча – О Маг – 4 чаши

Първата комбинация започва с вътрешния конфликт. За какво е тази борба, защо ми е изобщо. Имам нужда да успотребя това време за друго, което накрая ще доведе до Кулата. Разочарование от системата.

Втората пък започва с надеждта ми, че ще успея да премина между капките, че ще успея да приложа някоя схема, че имам "вътрешен" човек.
    Обаче така като гледам този обърнат Маг, плановете ми най-вероятно ще се съсипят на второ ниво и стигаме до 4 чаши-неудовлетворение и досада от това, за което се боря.

Знам, че приемам много навътре нещата, но най-големия ми страх е от изпити, и особено от такива, които не ме вълнуват. Май беше грешка да взимам тая отпуска, с нея и без нея ... просто не ме вълнува вече това, не се чувствам на място и не мога да се преборя.
    Уж много сериозни карти, на адски тъп въпрос, само в съзнанието ми всичко е толкова страшно. И нямам представа, ама НИКАКВА как да спра да се филмирам за простотии. Просто ако ме скъсат не знам дали ще успея да запиша следващ курс...

Ако искате коментирайте комбинациите, но по-скоро ми е интересно вие как се справяте с това изпитно, предсесийно напрежение и взимате ли нещата толкова навътре?

Ще дам после обратна връзка взела ли съм го, не съм ли :Д

• Moon написа:

Как ще се справи В. с изпита в четвъртък?
    Умереност,Кралица жезли,Дяволът
    Интересна комбинация е за мен.
    В. е уверена ,има нагласата да се справи,но и я е страх. Умереността добре я усетих като първа карта,стабилна ми е. Въпросът е Дяволът как се появява. Според мен или ще прибегне до хитрост и/или преписване,мамене някакво или страховете й ще надделеят там. Не знам дали ще го вземе с Дяволът на трета. Може да се окаже,че ще зависи и от друг човек,обстоятелствата да са срещу нея. Тя е Кралица жезли,обаче-което ме кара да мисля,че ще излезе като победител в ситуацията. А може би Дяволът е част от нея самата и не става дума за външни обстоятелства,а за нейни черти.
    Какво мислите?
    Девойката е взела изпита. Била е подготвена,даже по-поготвена,отколкото е предполагала. Трудни обстоятелства-много чакане,опънати нерви,страх,паднала се е при най-строгия изпитващ,но е бил благосклонен откъм въпроси,а и тя не се е отказала.
    Нещо не се получи цитатът,но Мона беше права,както винаги-основен проблем е бил страхът и блокажът. Като преживяване говорим. С 5 го е взела.
  • Moon написа:

Moon написа:

Как ще се справи В. с изпита в четвъртък?
    Умереност,Кралица жезли,Дяволът
    Интересна комбинация е за мен.
    В. е уверена ,има нагласата да се справи,но и я е страх. Умереността добре я усетих като първа карта,стабилна ми е. Въпросът е Дяволът как се появява. Според мен или ще прибегне до хитрост и/или преписване,мамене някакво или страховете й ще надделеят там. Не знам дали ще го вземе с Дяволът на трета. Може да се окаже,че ще зависи и от друг човек,обстоятелствата да са срещу нея. Тя е Кралица жезли,обаче-което ме кара да мисля,че ще излезе като победител в ситуацията. А може би Дяволът е част от нея самата и не става дума за външни обстоятелства,а за нейни черти.
    Какво мислите?
    Девойката е взела изпита. Била е подготвена,даже по-поготвена,отколкото е предполагала. Трудни обстоятелства-много чакане,опънати нерви,страх,паднала се е при най-строгия изпитващ,но е бил благосклонен откъм въпроси,а и тя не се е отказала.Нещо не се получи цитатът,но Мона беше права,както винаги-основен проблем е бил страхът и блокажът. Като преживяване говорим. С 5 го е взела.
    Супер, а другия път да не се панира толкова.
  • Armid написа:

Mona написа:

Пускам и аз едни карти: въпросът е нетипичен, но често трябва да бъде задаван, а именно:
    Какъв е съветът на Таро към човека, който пита? Изобщо какъв е съветът, не към конкретна ситуация, защото регистрите на Таро най-добре и най-бързо разбират къде е слабото звено и къде е проблемът.

10 чаши, Паж пентакли, 4 пентакли

Интересни карти, но въпросът е по-интересен, какво мислите?
    Този човек жив ли е?
    Доколкото зная, съм жива. Но знае ли човек колко е жив, докато не умре :)
    А съветът е прост: не харчи толкова, все едно не изкарваш сама парите си - 10 чаши + Паж пентакли. Стискай, задръж, не раздавай - 4 пентакли.
    Спестявай, бъди егоист. Събирай плодовете, прави овощни градии от труда си.

Няма как да стане.
  • Как ще се развият отношенията между мен и мъж?
    Умереност - Крал чаши - Кулата
    Той ще продължи да се опитва да имаме някакви отношения, но и сдържа чувствата си, не иска или го е страх да изкаже чувствата си гласно. По Кулата мисля, че нищо няма да стане все пак, може би точно защото го е страх от действия.

Мнението бе променено 1 път, последно от ljubavi ().

• ljubavi написа:

Как ще се развият отношенията между мен и мъж?
    Той ще продължи да се опитва да имаме някакви отношения, но и сдържа чувствата си, не иска или го е страх да изкаже чувствата си гласно. По Кулата мисля, че нищо няма да стане все пак, може би точно защото го е страх от действия.
    Дали няма ти да останеш разочарована от неговата меланхолична нагласа? Умереност+ Кула ми е като край на приятелство, на връзка, но с някакво огорчение.
  • ljubavi написа:

Опитите ти за емоционална манипулация на ситуацията и отношенията ви (Умереност+Крал чаши), ще завършат със спор и размяна на разни кофти думи (Кула).

• wolfy написа:

ljubavi написа:

Опитите ти за емоционална манипулация на ситуацията и отношенията ви (Умереност+Крал чаши), ще завършат със спор и размяна на разни кофти думи (Кула).
    Невъзможно! Аз не го манипулирам. Точно обратното. Опитвам се да сложа край. Но той ме търси.