Таро Конструкции VI

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ljubavi wrote:

Moon wrote:

ljubavi wrote:

След случилото се днес мъж и жена ще решат ли да се разделят?

Императрица/ 4 пентакли / 9 ЖЕЗЛИ
    9 жезли е нуждата от промяна. По 4 пентакли Мисля, че жената, колкото и да мисли даже да се разведе, от инат няма да го направи. А тая императрица хич не я връзвам вътре.
    Не виждам аз раздяла тук. Има страхове и съпротива по 9 жезли и "застояване" по 4 пентакли. Цялостно си стоят в ситуация,която нагнетява и двамата,но 4-те пентакъла застопоряват.

Мъжът вчера се е изнесъл.

Хм...защо ли си мисля,че това не е за постоянно... все така не виждам раздяла в тези карти,само разногласия и страх от конфронтация.
  • Moon wrote:

ljubavi wrote:

Moon wrote:

ljubavi wrote:

След случилото се днес мъж и жена ще решат ли да се разделят?

Императрица/ 4 пентакли / 9 ЖЕЗЛИ
    9 жезли е нуждата от промяна. По 4 пентакли Мисля, че жената, колкото и да мисли даже да се разведе, от инат няма да го направи. А тая императрица хич не я връзвам вътре.
    Не виждам аз раздяла тук. Има страхове и съпротива по 9 жезли и "застояване" по 4 пентакли. Цялостно си стоят в ситуация,която нагнетява и двамата,но 4-те пентакъла застопоряват.

Мъжът вчера се е изнесъл.

Хм...защо ли си мисля,че това не е за постоянно... все така не виждам раздяла в тези карти,само разногласия и страх от конфронтация.

По повод раздялата теглих карти.
    Окончателно ли са се разделили?
    Страшният съд / Светът/ Влюбените
    Аз мисля, че по тези карти раздялата този път е окончателна. Просто страшният съд ме навежда на тая мисъл. Голямата дилема - раздяла или не е Вюбените. А Страшният съд и Светът - това че мъжът се е изнесъл и е за постоянно.
  • Имам нужда от помощ. Ситуацията в която съм в момента така ме е изхабила психически, че вече се чудя сама какво да мисля по картите. Внушавам ли си? Иска ли ми се да ми казват това, което си мисля.... Ако някой има желание и време нека помисли върху картите, които съм си теглила. Теглени са през няколко дни.
    Ще се разведат ли?
    Рицар чаши/ 5 мечове/ 3 жезли
    Мисля си, че 3 жезли е нагласата на мъжа че вече всички знаят, че са се разделили, рицарят показва чувствата му към мен, които го стимулират към развод. 5 меча е всичкото му озлобление към съпругата. Все си мисля, че по тези карти развод няма.

Ще заживеем ли заедно до края на годината?
    Папата/ Глупакът/Светът
    Тук обаче и Папата и Светът ми казват, че ще бъдем двойка. А Глупакът - новото начало между двамата.

Ще се върне ли той да живее с нея? Император/Слънце/Рицар пентакли
    Мисля си, че Императорът и Слънцето се появяват, за да покажат нуждата от слагане на ред в живота им. По-скоро няма да се върне, но и няма да се разведат.
    [list][*]
    [/list]
  • Имам нужда от съвет! Колебая се дали да кандидатствам за една свободна позиция в работата. Питах картите, какво ще стане, ако си подам CV-то?

2 ЧАШИ + ГЛУПАК+ АСО ПЕНТАКЛИ

Аз се притеснявам малко, по-висока позиция е, досещам се и евентуално с кого бих провела интервюто (от тук са ми притесненията).

По тези карти не знам, дали не отразяват моето желание за промяна. 2 Чаши, желание и копнеж за ново начало (глупака). Но да не се окаже, че всичко е само един голям копнеж от моя страна и ще съм изправена пред стена от изисквания, по Асо пентакли, на които няма да мога да отговоря на 100 %. И да изглеждам, като глупачка?!
  • LaVerite wrote:

Имам нужда от съвет! Колебая се дали да кандидатствам за една свободна позиция в работата. Питах картите, какво ще стане, ако си подам CV-то?

Аз се притеснявам малко, по-висока позиция е, досещам се и евентуално с кого бих провела интервюто (от тук са ми притесненията).

По тези карти не знам, дали не отразяват моето желание за промяна. 2 Чаши, желание и копнеж за ново начало (глупака). Но да не се окаже, че всичко е само един голям копнеж от моя страна и ще съм изправена пред стена от изисквания, по Асо пентакли, на които няма да мога да отговоря на 100 %. И да изглеждам, като глупачка?!
    Защо не кандидатстваш и не питаш дали ще те одобрят?
    Images
    • 8042b5bf-6094-405d-8561-eee371225494-original.jpeg

41.76 kB, 736×443, viewed 30 times

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Moon wrote:

wolfy wrote:

Mona wrote:

Mona wrote:

wolfy wrote:

Таро, защо всички питат главно за любов?

Рицар меч - Висша жрица - Смърт

Е, как мислите? :D

Питат, ама не ги бърка защо. Das ist.
    И ти питаш за любов. Кажи какво мислиш и ти.
    Да, но след толкова време, кой от вас попита Таро, защо все още цикли на едно и също място?
    Защо всички само питат за това, а не ги интересува причината? Страхът и гневът Ви е по-голям от всичко.
    Защо?

• wolfy wrote:

Moon wrote:

wolfy wrote:

Mona wrote:

Mona wrote:

wolfy wrote:

Питат, ама не ги бърка защо. Das ist.
    И ти питаш за любов. Кажи какво мислиш и ти.
    Да, но след толкова време, кой от вас попита Таро, защо все още цикли на едно и също място?Защо всички само питат за това, а не ги интересува причината? Страхът и гневът Ви е по-голям от всичко.
    Защо?
    Предлагам малко приземяване.Всички сме тук да се учим,не само за Таро,но и за много други гледни точки.Не забравяй,че и ти си част от "всички" в твоя въпрос в крайна сметка.Аз си знам какво съм питала Таро,защо,какъв отговор съм получила,как съм го възприела ,какво и как се е случвало.Не мисля,че е редно да коментираш с такъв маниер.Щом си намерила отговори за себе си и си стигнала до изводите,които търсиш-супер,поздравявам те,но всеки има свой път и начин на осъзнаване и възприятие.Кой за какво използва Таро и дали това е приемливо е друга тема,за която също много може да се изпише.
    За да няма спам,давам моя анализ : Гневът от отхвърляне и от неудовлетворени желания и натискането да се случи твоето (рицар меч).Търсене на отговори на въпроси като всъщност вече се знаят малко или много,дори и подсъзнателно.(Висшата жрица).Съпротивата към реалността и отказът от приемането й + търсене на начин за оправдаване на "жестоката" същност на нещата,отказ от поемане на отговорност за поведението и живота си. (Смъртта)
    И най вече - Аз мисля,че всяко питане за любов започва от проблеми (въображаеми също) в дадени отношения.Хора,които са щастливи и удовлетворени от любовния си живот не се и сещат да питат Таро за него.Това по принцип.
    No offence.
  • "Всички сме тук да се учим,не само за Таро,но и за много други гледни точки."

Щом сте тук да се учите, включете се в чата. Или поне пишете и в някоя друга тема от многобройните тук... но не го правите.

No offense.

• wolfy wrote:

ъпросът, който зададе, беше арогантен. ТОВА Е МОЕТО ЛИЧНО МНЕНИЕ! Лично аз ползвам този форум, защото наистина в него откривам много информация, която ми е полезна, чета всички мнения на хората тук И определено мога да кажа, че благодарение на него от известно време насам се чувствам много по "на Ти" с картите. Хората задават въпроси за всичко, което ги вълнува към момента на задаване на въпроса. През годините съм питала картите за много неща на всевъзможни теми. Тук споделям карти, за които имам нужда от странично мнение, на някого, който е необременен от моето "искащо нещото да се случи" мнение. Въпросите за любов и чувства са точно такива. Защо да питам за работата, щом всичко ми е ОК? И защо да питам картите "ЗАЩО ГИ ПИТАМ?" Щом ги питам, значи съм объркана, значи имам нужда. Тук намирах наистина хора, които дори и казвайки ми, че те виждат в картите ми точно обратното на това, което аз виждам, ми помагаха. След тоя въпрос се почувствах излишна. Ако въпросите за чувства и любов са забранени - кажете.
  • Mona wrote:

wolfy wrote:

Защото гневът провокира хората да търсят виновни, а такива няма.
    Защото онова, за което мечтаят - Висшата жрица - умира при всеки досег с реалността - Смъртта.
    Stay soft. It looks beautiful on you.
  • LaVerite wrote:

Имам нужда от съвет! Колебая се дали да кандидатствам за една свободна позиция в работата. Питах картите, какво ще стане, ако си подам CV-то?

Картите ясно говорят, че не ти е дошло времето за подобна промяна - 2 чаши е нестабилна, пясъчна, флуктуираща карта, която още повече подчертава силното ти желание по Глупакът и Ас пентакли - разкошни карти, да, но не и след 2 чаши.
    В случая, акцентът в тази конструкция е Времето за случване на нещата.
  • ljubavi wrote:

Папата/ Глупакът/Светът
    Тук обаче и Папата и Светът ми казват, че ще бъдем двойка. А Глупакът - новото начало между двамата.

Мисля си, че Императорът и Слънцето се появяват, за да покажат нуждата от слагане на ред в живота им. По-скоро няма да се върне, но и няма да се разведат.
    Обърни внимание на болднатия текст. Кое те кара да мислиш, че Папата + Светът означава двойка/ мъж и жена/споделен живот? При условие, че средна карта е Глупакът?
  • Mona wrote:

ljubavi wrote:

Папата/ Глупакът/Светът

Обърни внимание на болднатия текст. Кое те кара да мислиш, че Папата + Светът означава двойка/ мъж и жена/споделен живот? При условие, че средна карта е Глупакът?
    Някъде в архива съм чела твоя публикация, че появи ли се Папата значи точно споделен живот. А Светът го приемам като преместване на друго място. Глупакът значи ново начало. Знам, че може би показва и моите глупави и инфантилни очаквания. Но на мен лично тая карта винаги ми звучи положително.
  • ljubavi wrote:

Mona wrote:

ljubavi wrote:

Папата/ Глупакът/Светът

Някъде в архива съм чела твоя публикация, че появи ли се Папата значи точно споделен живот. А Светът го приемам като преместване на друго място. Глупакът значи ново начало. Знам, че може би показва и моите глупави и инфантилни очаквания. Но на мен лично тая карта винаги ми звучи положително.
    Ако съм написала нещо такова за Папата, то е било в контекст. Папата изобщо не означава споделен живот.
    Понеже говориш за архива, приканвам всички да гледат на него като на архив, не като на Библия, оттогава мина доста време, Таро се променя, концепциите също. Сегашният сайт е затова - да има развитие.
  • ljubavi wrote:

Mona wrote:

ljubavi wrote:

Папата/ Глупакът/Светът

ljubavi,Папата в комбинации има връзка с обвързване,но в случая с такива карти няма как да значи това в контекста на въпроса ти.Когато Глупакът е на 3-та позиция почти винаги е начало на нов период,но тук е на 2-ра с 3-та карта Светът.Освен това забелязвам,че са само ГА,което на мен ми говори само за състояние на нещата,няма подкрепа от дворцова карта,активна,която да задвижи нещата към случване.
    В случай,че става дума за същата ситуация,за която коментирахме с теб по-горе,аз все така мисля,че окончателна раздяла няма между тях.Слънцето по мои наблюдения няма връзка със "слагане на ред" в нещата,обсъждали сме,че има повече негативни краски,а в твоята комбинация Императорът е на първа-калциран.Рицарят пентакли е бавен,методичен,отговорен и затова мисля,че цялостно самият мъж,за когото става дума няма да се откаже от този брак.Има някакво засегнато его в цялата работа и заслепяване от него -това по Слънцето,но Императорът е "вкаменил" нещата т.е. според мен мърдане няма.В първия въпрос за мен Папата показва ясно,че този човек е обвързан.Глупакът в случая според мен е наивност и мечтателско настроение на ръба на Света.Повече ми говорят за раздяла тези карти,отколкото за съвместно съжителство.Колкото до времевата рамка-времето в Таро наистина е много специфично и напоследък сама се убеждавам в това.Твоите карти според мен говорят само за сега,състоянието на нещата по принцип.Сама по себе си една карта може да значи множество неща,но в комбинации положението може коренно да се промени като смисъл.Разгледай ги като връзки една с друга.Така мисля аз.Надявам се да съм помогнала. :)
  • Здравейте, момичета.
    Споделям комбинация, която касае отношенията ми с мъж - добър познат, който напоследък като че ли има по-различен интерес към мен.

Как ще продължат отношенията?
    Рицар пентакли, 8 меча, Паж пентакли

По Рицар пентакли + 8 меча - не сме имали никакъв шанс. Не знам как се тълкува комбинация от карта и картата й сянка, каквито Мона беше писала, че са тези карти, но мисля, че затвърждават позицията.Пажът пентакли показва промяна, но някак половинчата и нестабилна.
    Като цяло не очаквам нещо обективно да се промени в отношенията ни.