Чат III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Палеобиолози реконструираха външния вид на общия прародител на всички цветя. Оказа се, че първото цвете е много красиво, а три е неговото магическо число, разказва NewScientist. Най-голямото проучване за началото на еволюцията на растенията, публикувано в Nature Communications, заключава, че цветовете на първото покритосеменно растение вероятно са имали венчелистчета и тичинки, подредени на слоеве по три, подобни на съвременните магнолии, лютичета, но не приличат на нито едно живо цвете.
      повече вижте тук
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Генетиката направи възможни дори проучвания за които няма емпирични данни. Това е силата на науката от нейното зараждане - да предвиди фактите преди да можем да ги "видим с очи".
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Живеем върху черупката на яйце.
    • Mona написа:

„... Тщеславно тържествено шествие, драма на сцената, стадо овце и говеда, схватка на копиеборци, кокал, подхвърлен на кученца, залък хляб в басейна за рибите, угрижени, мъкнещи товар мравки, побегнали в уплаха мишки, разигравани на конец марионетки. Трябва да участваш във всичко това в добро разположение на духа и без да роптаеш. Редно е обаче да забележиш, че всеки има такава стойност, каквато е стойността на нещата, които го занимават.“

Марк Аврелий, /превод проф. Богдан Богданов/
      Много вярно! Благодаря!
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Отново страхотен текст на Мария Касимова:
      Зловещи истории с невъзпитани дечица и техните родители

"Да се сблъсквам с ваканционното невъзпитание на децата не е ново за мен. Преди две-три години една био-еко-натурална майка (от тези невиждалите грим и недокосвали лак, естествено занемарени жени с обли нокти и свободно лашкащи се под тениските гърди) на един къмпинг ме изгледа като пиянско повръщано, когато направих забележка, че детето й се изака до нас в тревата. „Ами то е детенце, какво толкова?!", каза тя, докато буташе в устата му бисквити с лимец, без да има най-малко намерение да почисти детското редко. Ма вземете си го сложете на масата, като ви е толкова мило! - не издържах аз - Щото и аз мога да ви даря с едно кучешко ако - ми и то е животинче, какво толкова?!" Така, де, сякаш от детските дупета не излизат същите неща, които произвеждат червата на възрастните, ами опаковани подаръчета с картинки на меченца и аромат на изпрано."
    • Много често получавам дежа ву-та напоследък, през няколко дни и то много реални, все едно съм преживяла това в минал живот. Плашещо е чак. Дали означава нещо?
      This is who I am!
    • curi0us написа:

Много често получавам дежа ву-та напоследък, през няколко дни и то много реални, все едно съм преживяла това в минал живот. Плашещо е чак. Дали означава нещо?
      Минали животи знаем, че няма :) Дори и да ни се иска ...

Така, това са регресивни симптоми, които ни акцентират вниманието върху ситуации от днешния ден, които ние искаме да променим, парадоксално, това ни се "припомня" често и накуп - несъзнаваното така е устроено, че да става офанзивно винаги, когато Аз контролът е слаб и има пропускливост.
      От една страна, това е добре, защото само в подобни моменти, сме способни да осъзнаем, че имаме нужда от промяна: "кадрирането на времето, все едно всичко това е било като преживяно", е винаги симптом за отдалечаване на личността от "реалното й време на случване".

Етапът на дежа вю, е терапевтичен, ако успеем да го интегрираме, преодолеем и приемем. Без да търсим никога и за нищо на света външни/мистични на личността, обяснения.
    • Днес единственото, за което се терзая, е дали не реагирах пресилено на една моя колежка, за нейна критика.
      Моментите, в които имам дежа-ву, са особено незначителни, например докато чакам приятеля си, разцъквам нещо в интернет и така. Плашещо ми е малко. Имала съм и преди, ама не толкова често, през ден, за странни неща, които все едно наистина са се случили и преди. Сякаш трябва да науча някакъв урок и да поема в различна посока, такова е преживяването.

Mona написа:

От една страна, това е добре, защото само в подобни моменти, сме способни да осъзнаем, че имаме нужда от промяна
      Да си променя отношението към нещата, може би.. да съм малко по-земна сигурно.

пп.В минали животи не вярвам :D
      Но че има някаква матрица.. е, това не знам.
      This is who I am!
    • wolfy написа:

БГ Зодиак ме убиват. :D
      Същото се отнася и за Таро.
    • Mona написа:

wolfy написа:

БГ Зодиак ме убиват. :D
      Същото се отнася и за Таро.
      Макар, че този 1%, който търси и научава повече за себе си чрез Астрологията, отново не е удачен пример, защото нито Астрологията, нито пък Таро могат да те променят или да те накарат да се самоусъвършенстваш.
      Това са просто прогностични науки, които трябва да се усвоят.
    • Последният супервулкан е избухнал преди ок. 75 000 години, а някои от съвременните супервулкани са се забавили с около 12 К години. Мисля, че е време.
    • Двете основни заблуди на “натуралното” и “домашното” раждане са, че жените са “перфектно устроени да раждат” и, че “бебетата знаят как да се родят”.
      Тези твърдения са лъжовни не само защото не отговарят на реалността, но и защото се опитват да утвърдят тезата, че човешките същества са някак имунизирани от влиянието на силите и трудностите, които същностно дефинират раждането сред всички останали живи същества на планетата.
      Истината е, че според природата, бебетата са заменими, а в по-малка степен ­ майките са заменими също.

Дарвиново сечение
    • Очевидно тези, които искат да си къмпингуват навсякъде където им хрумне и където си поискат, сигурно с умиление си спомнят отминалите средношколски времена на соца, когато е могло да си правиш каквото си поискаш и където си поискаш. Що не се опитат да направят тези неща при съседите, например в Гърция? - страна, която много често дават за пример в това отношение. Разбира се, че е необходим регламент за този вид почивка.
      Но тия са отишли там, защото е еФтино, така че да плащат за къмпинг - забрави. Природолюбителските напъни са за лична и обществена заблуда.
      Ако си истински природолюбител няма да сереш и да пикаеш в храстите и да очакваш някой друг да чисти след теб.

Къмпингуващи на Корал обвиниха Ангелкова в мутренски похвати
    • Mona написа:

Двете основни заблуди на “натуралното” и “домашното” раждане са, че жените са “перфектно устроени да раждат” и, че “бебетата знаят как да се родят”.
      Тези твърдения са лъжовни не само защото не отговарят на реалността, но и защото се опитват да утвърдят тезата, че човешките същества са някак имунизирани от влиянието на силите и трудностите, които същностно дефинират раждането сред всички останали живи същества на планетата.
      Истината е, че според природата, бебетата са заменими, а в по-малка степен ­ майките са заменими също.

Дарвиново сечение
      Мона, понякога се изказваш доста неподготвена... но няма да обсъждам темата де, всеки е в правото си да се информира или не.
    • Sha написа:

Mona написа:

Двете основни заблуди на “натуралното” и “домашното” раждане са, че жените са “перфектно устроени да раждат” и, че “бебетата знаят как да се родят”.

Дарвиново сечение
      Мона, понякога се изказваш доста неподготвена... но няма да обсъждам темата де, всеки е в правото си да се информира или не.
      Не виждам някъде да съм се изказала (това е цитат/извадка от текста), което пък ми казва, че изобщо не си прочела статията.
    • Прощавай тогава за коментарът ми! Макар да съм сигурна, че си напълно съгласна с този цитат :D :D :D
      Няма значение всъщност, но да такива статии отдавна не са ми интересни.
    • :D :D :D

Nikolay Oblakoff
      Наръчник за отговори на родния умнокрасивитет (за всяка ситуация)
      Новина: Заловена е група мигранти в опит да се пресече границата
      Отговор: А ПЕЕВСКИ КОГА ЩЕ ГО ЗАЛОВИТЕ?
      Новина: Група хипари беше хваната да краде ток по черноморието
      Отговор: А НА ОЛИГАРСИТЕ КОГА ЩЕ СПРЕТЕ ТОКА?
      Новина: След редица нарушения беше заловен Станчо DJ-ят и затворено заведение (да не се бърка с DJ Станчо)
      Отговор: А В НА ДОГАН САРАЯ КОГА ЩЕ ОБИСКИРАТЕ? А?
      Новина: Рекорден добив на пшеница в България
      Отговор: АКО НЕ БЕШЕ MAFIATA ЩЕШЕ ДА Е ОЩЕ ПО ГОЛЯМ!!!
      Новина: Депутат от ГЕРБ заловен за изнудване за тонове суджук
      Отговор: А ШИШИ КОГА ЩЕ ГО НАПРАВИТЕ НА СУДЖУК?
      Новина: Рекорден брой туристи са посетили България
      Отговор: АМА ВСИЧКИ СА ПИЯНИЦИ И НЕ СА ГОТИНИ КАТО ХИПИTAТА ПО МЕСТАТА, КЪДЕТО ТРЯБВА ДА СИ КОПАЕШ СОБСТВЕНА ТОАЛЕТНА - МАФИЯТА Е ВИНОВНА
      Новина: Българският отбор по допинг беше хванат с щанги
      Отговор: СЪДЕБНА РЕФОРМА СЕГА!
      Новина: Едно престъпление не се оневинява от друго. Само казвам, че "защо биете негрите" не е валидна тактика