Видеочат

• Видеочат

Споделям карти от първия видеочат с Мона :)

Какъв е проблемът на Х?
      Паж меч - Глупак - Колело

Как да го разреши?
      Рицар чаши - Рицар меча - 3 меча

Опитайте се да тълкувате, после ще напиша как ги разтълкувах аз, с нейна помощ.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Не приема определена информация? Или си позволява да неглижира непрекъснато сериозни данни, новини... липса на осъзнаване и вникване в нещата... ситуацията. Липса на готовност да се справя с променящи се обстоятелства.

Да го разреши като стане по-активен в търсене на истина и реално как се чувства, какво точно иска. Изправяне пред реални проблеми, като разчита на логика, разум, инфо, внимателно обмисляне, но не и вталяване в разни емоции - няма да му помогнат тук.
      ??? :saint:
    • wolfy написа:

Споделям карти от първия видеочат с Мона :)

Какъв е проблемът на Х?

Как да го разреши?

Опитайте се да тълкувате, после ще напиша как ги разтълкувах аз, с нейна помощ.
      Има проблем с това което получава, т.е. не е това, което търси и може би смята, че го правят буквално на Глупак. Сблъскват се интересите му със сериозен отпор, Колелото не може да се завърти, да отпуши ситуацията.
      Мисля, че преувеличава този "отпор", той може да се справи с него - заради 2-та Рицаря - т.е. силите са уравновесени. Просто от повече емоции, да премине към повече разум - трябва да стане по-хладнокръвен, да не действа нито под въздействие на еуфорията, нито под въздействие на гнева. Но пък 3 меча показват, че реално не може да се справи с това.
      Да се отговори на въпроса "как" при тази комбинация с 3 меча последна, ми се вижда трудно.
      Изобщо и двете комбинации, според мен, съветват човека към момента да не предприема активни действия. Да не се стреми на всяка цена да направи нещо/ да разреши проблема. Има време да мине.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Хора, съжалявам за забавянето.

Какъв е проблемът на Х?
      Тълкуване: Паж меч + Глупакът = човек, който иска да поеме по нов път, има много нови идеи, любознателен е, нужно му е да се откъсне от зоната си на комфорт.
      Колелото обаче стопира абсолютно всичко, което говори, че на човекът му е изгодно и удобно да си стои там където си е, без да се бори със себе си и за мечтите си. Не знае накъде би го завел пътя, страхува се.

Как да го разреши?
      Тълкуване: Рицар чаши и рицар меча влизат в двубой един с друг. Чувствата срещу рационалността.
      Изходът е 3 меча. Този човек не може да запази и двете, поставен е пред избор. Изходът от битката е да пожертва прекалената си емоционалност, която му пречи и връщане назад няма.
      Говорихме и за времето, Мона спомена по-малко от година, но пък това не е малък перод от време.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Повтарям скайпа си, ако някой иска да се присъедини и още не го е направил: Iveta.PPP

Виждам, че особен наплив няма, да не кажа никакъв. Не ми се коментират причините, за мен са важни резултатите.

Приятна вечер на всички :)
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Тази вечер от 10,30 часа огранизирам видео чат в чата.
      Ако искате, се присъединете.

тема: Големи Аркани в Таро.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Тази вечер отново ще има видео чат - семинар, ако някой иска да се присъедини.
      Начален час 10,30 часа.

Тема: Големите Аркани продължение, а ако остане време и за "меки" и "твърди" конструкции в Таро.
    • Аз имам желание да се включа. Започвам да задавам въпроси, хаха, че нямах много време напоследък. Поздрави!
      ART IS THE HIGHEST FORM OF THINKING.

Мнението бе променено 1 път, последно от Ina ().

• Ina написа:

Аз имам желание да се включа. Започвам да задавам въпроси, хаха, че нямах много време в напоследък. Поздрави!
      Радвам се и благодаря.
      Още повече, че скоро темата за големите аркани няма да бъде изчерпана. Виждайки какви грешки се правят на елементарни въпроси.
    • Тъй като комбинациите ми са яко минорни, виждам, че всичко съм проектирала върху картите, ако може да посветим малко време и на проективните комбинации, всичките са ми такива, хах.
      ART IS THE HIGHEST FORM OF THINKING.
    • Ina написа:

Тъй като комбинациите ми са яко минорни, виждам, че всичко съм проектирала върху картите, ако може да посветим малко време и на проективните комбинации, всичките са ми такива, хах.
      Освен за себе си, човек трябва да извлече инфо и за картите по принцип. Нищо не е само за нас.
      Затова първо ще наблегнем на Големите Аркани и ще ги свържем с проективността - тя е навсякъде и като че ли спасение не дебне отникъде.
    • Обсъждането на Големите Аркани ще продължи и занапред, защото това е почти безкрайна тема, но следващият път се разбрахме с момичетата да разгледаме подредбата Келтският кръст. Това е една от най-добрите подредби с повече от 3 карти - не е обвързана с авторство, една от най-старите и автентичните.

Въпреки, че е най-широко разсрпостранената, тя така и не е научена добре, а е изключително полезна и носи практическа информация. Още повече, че при нея възможността за проективност е намалена до минимум, поради наличието на повече карти. Повечето работещи с таро умишлено я избягват, а ползват непроверени от опита, подредби.

Затова следващата лекция ще е посветена на Келтският кръст: начин на подредба, значение на позициите и взаимовръзки по вътрешните и външните оси.
    • Ако искате, тази вечер, да проведем видео чат.
      Пишете дали има желаещи.
    • Ако има желаещи за събота, бих се включила.
      Не съм пипала картите сигурно от 2 седмици, прибирам се супер късно и съм изтощена.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • wolfy написа:

Момичета (и момчета, ако има), защо не се включвате във видеочата?
      Какво ви смущава?
      Не е задължително нещо да смущава хората, понякога е трудно да отделиш цяла вечер за себе си за съжаление, особено когато имаш семейство... Малко е нечестно това заклеймяване.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Да го напиша и тук, само тази тема е отворена от целия форум Таро, където предстои системно преструктуриране.
      Първончалната идея беше друга, но с оглед на огромните усилия, които съм вложила, реших, че подобна промяна е добре дошла.

Колкото до времето и кой колко го има и може да отдели, уверявам ви, че всеки от нас е ангажиран. Мотивацията е различна.

Събота е удобен ден за видеочат, но има смисъл, само ако има повече желаещи и фокус за обсъждане.