Скулптури

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Скулптури

Намерих много интеренен природен феномен.

В Африка има езеро, чието температури са вного високи, водата има високо съдържание на сол. Птиците се заблуждават и блъскат в езерото, като заради гореописанете условия изсъхват и се превръщат в жива скулптора.

Автора на снимките ги е нагласил в определени позиции, сякаш пак живеят и ги е заснел.

Уникално. Особено ме впечатли лебедът.

mymodernmet.com/nick-brandt-la…p&utm_campaign=influencer

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Хей, wolfy!
      Само да вметна, че се пише скулптури, когато става дума за самите произведения. И "скулптор", когато се има предвид художникът, който ги е създал. Това първо. Второ, мястото на подобна тема не е във форум живопис, тъй като не е вид живопис, а самостоятелен вид изящно изкуство, това Ивета трябва да види под каква форма трябва да съществува. Аз лично се възпирам да отварям каквито и да е теми за визуални изкуства, заради формулировката на самия форум като "Живопис", може би се има предвид като водещ акцент само тази форма на визуалните изкуства, може би другите не представляват интерес, поне при създаването на самия сайт. Аз така тълкувам нещата.
      И трето :))))) мисля, че това не е лебед, виж формата на човката, никак не е такава като на лебеда, друг скелет е.
      ОК, аз лично се вълнувам от скулптурата и от авторите на това изкуство и би било хубаво да има подобна тема. Поздрави!
    • Правилно за името на темата, Ина, оправих го. Бях прочела на диагонал, че бързах, сега разбирам защо не схванах за какво иде реч. Иначе е хубаво да има и такава тема, да. Трябва да се направи нов раздел в Шарен свят, може би, и там да се отвори темата за скулптурите на Уулфи, но понеже няма май много желаещи да пишат, предполагам че може да остане засега тук.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Добре, Рокси, хубаво, че си оправила името на темата, но аз и за другите неща съм права. Хахха, вижте какво ще правите с визуалните изкуства, дали ще се ограничавате само до живопис.
    • Администратор ще погледне и ще прецени.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Извинявам се!

Ъм... Аз не помня какво бях написала вместо скулптури? Скулптур? (Писах от телефона, кажете да разбера дали е от тела или от мен :Д)

Просто супер много исках да споделя с вас това, мен ми направи силно впечатление и реших да го постна. Рокси ми е казала, че е ок да се пускат нови теми, трябваше явно да питам къде преди това.

Ениуей, дано ви е било интересно. :)

The post was edited 1 time, last by wolf ().

• Не, ориентирала си се, както си могла, предвид факта, че действително нямаме подраздел 'Скулптура'. Беше писала "Скулптори", и аз, очаквайки да видя някакви имена, пък не видях, прочетох на диагонал.
      Но за да продължа темата, ще постна и аз нещо по-късно.
    • Окей, в мен си е грешката, наистина не знам как се пише.

Разбирам колко важно е за Ина, за което моля да не се сърди, просто имам почти нулева осведоменост в сферата на изкуството.

:)

• Няма проблем wolfy, никак не се сърдя. Просто ме дразнеше изписано като "скулптори" и даже помислих, че си изнамерила различни скулптори(художници). Изключително любопитна статия ти е попаднала. Аз повдигам обаче въпроса, дали не може да се включи и друга зона за визуалните изкуства, освен живописта. Поздрави на всички, не е целта ми да всявам смут. Всичко е ОК.
    • Жал ми стана пък на мен за птичките...
    • "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Като си говорим за скулптури, няма как да не спомена гениалната полска художничка Магдалена Абаканович, която почина на 20 април 2017. Тя е пионер в развитието на пространствения монументален текстил, текстилния обект и текстилната скулптура. Може да прочете за нея тук - Магдалена Абаканович.
      Тя е идол на всички художници в областта на художествения текстил или така наречените "fiber artists"

Images
      • plecy_6440812.jpg

237.97 kB, 1,000×744, viewed 43 times
    • Майка ми имаше успешни изложби навремето, художествен текстил. Помолих я да ми прати снимки, утре ще кача, като ги изнамери.
    • Хей, Рокси! Май скоро няма да заспим, но пък е интересно. Ако са пространствени или триизмерни работите на майка ти ще паснат на темата. За мен поне ще бъде любопитно да се запозная с работата й, тъй като професионално се занимавам и с текстил и с мода.
    • Да, затова ще ги кача, разбрах че се занимаваш с това :) не са триизмерни, имаше втъкани триизмерни елементи, доколкото си спомням. Като малка почти живеех в ателието и, една стара призрачна къща на улица Веслец... ;) Може да направим нова тема, всъщност.
    • Хех. вълнуващо звучи. Аз също израстнах с картините на баща ми и приятелите му художници, които ни идваха на гости. Но винаги съм била независима, аз си знаех, че ще стана художник даже и на 6 години. Но това не беше в резултат на баща ми, ние сме различни специалности и много различни като творческа физиономия, хахах. Никога не ме е учил на каквато и да е, за сметка на това неговите колеги, дадоха всичко, за да се развивам според интересите си. Всичко се случи по естествен път и се радвам, че е така. Имала съм прекрасни преподаватели, от които съм попивала, но и оспорвала, ако станат прекалено менторски настроени. Всеки си има път, това е истината.
    • И моят е художник :) доста известен при това... но аз пък тръгнах по пътя на литературата, макар да съм закърмена с изобразително изкуство. Както казваш, всеки си има път...
    • Ако е известен баща ти, би трябвало да е минал като преподавател през академията, хах и е възможно да го познавам, тъй като 10 години от живота ми минаха в обучение там. Познавам няколко поколения преподаватели, аз самата водих лекции като докторант. Но, ако искаш на лични ми пиши. Чудесно е, че се занимаваш с литература, ще ми се да се поопознаем. Може би малко рязко влетях, хахха, за което се извинявам.
    • Момичета, промених името на подфорума на Визуални изкуства, което позволява широк диапазон от теми, които обхващат целия спектър.
      Който иска, може да направи каквито теми иска и каквото го вълнува.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Ina wrote:

Ако е известен баща ти, би трябвало да е минал като преподавател през академията, хах и е възможно да го познавам, тъй като 10 години от живота ми минаха в обучение там. Познавам няколко поколения преподаватели, аз самата водих лекции като докторант. Но, ако искаш на лични ми пиши. Чудесно е, че се занимаваш с литература, ще ми се да се поопознаем. Може би малко рязко влетях, хахха, за което се извинявам.
      Той е преподавател другаде, но баба ми беше професор в Акадамията, доста дълги години е преподавала... със сигурност я знаеш :) а защо не качиш тук твои произведения ? Относно литературата, имаме тема с лично творчество, доста от нас сме писали там...