Днес сготвих вкъщи...

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Днес сготвих вкъщи...

Реших, че просто има нужда от такава тема :D

Аз много обичам да правя торти, да кажем, че що-годе ми се отдава, с голямо желание го правя.
      Днес обаче реших да готвя пиле с броколи и грах. Мега просто.

Отварям шкафа, баба ми си е взела всички тигани, тенджери и прочие, включително и хубавото котлонче, дето му разбирах градусите, вместо да изписва волтове.
      Гледам пред мен един съд, дето ще нахрани пет членно семейство, слагам замразеното пиле, включвам и отивам да си гледам кефа.
      По едно време нещо се разпищя, загоря пилето. Тъпите волтове били в повече.
      Отвън коричка, отвътре сурово. Айде разпарчетосах го и го слагам пак. Слагам и зеленчуците.

Забравям, че първо трябва да се сготви пилето, после са зеленчуците. Пресипвам в нов съд само месото. Съдът не е съвмесстим с котлона.
      Псувам три пъти и пресипвам в нов съд.

По живо по здраво стигам до финалната цел... и се сещам, че сол никаква няма.

Извод: Не давайте на баба ви да ви взима котлончето и тиганите!
      Извод втори: Трябва да почна да готвя манджи, а не торти.
      Извод трети: Според мен сладолед от замразени броколи и грах би било много вкусно нещо.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Идеалната вечеря за лятната жега - миди натюр/ с подправки и много лимон и чаша студено вино. На терасата, с изглед към морето. Наздраве! 8)
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Идеалната вечеря за лятната жега - миди натюр/ с подправки и много лимон и чаша студено вино. На терасата, с изглед към морето. Наздраве! 8)
      Ахх, Армид, друга работа нямаше ли.. :D да се юрвам да търся миди сега... =O Наздраве !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Хаха, мерси... докато пристигнат, ще понамирисват... :D ама и в Ница все ще се намерят някъде, надявам се ^^
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • gotvenetovsashnosteliubov.blog…2018/01/blog-post_65.html

Един много приятен блог, със снимки и обяснения...
    • Сигурно не е нещо ново за повечето от вас, но за мен, приготвянето на ориза беше проблем до скоро. Ставаше на каша. Разрових се в разни сайтове и открих перфектната рецепта :) . В мазнина (зехтин, масло или даже обикновено олио, ако нямате друго), се запържват подправки на вкус. След 2, 3 минути се слага ориза - пържи се докато порозовее. Налива се гореща вода - 3 към 1 (в съотношение с ориза), намаля се огъня и се похлупва плътно с капак. Вари се точно 7 минути, след което се слага чиста кърпа на тенджерата (да попие парата) и отгоре се захлупва с капак. Оризът става страхотен - ароматен, без да е слепнат. Отделно правите "плънка" - задушен спанак, гъби или месо - и добавяте към готовия ориз. Става страхотно!
    • Kalika написа:

Сигурно не е нещо ново за повечето от вас, но за мен, приготвянето на ориза беше проблем до скоро. Ставаше на каша. Разрових се в разни сайтове и открих перфектната рецепта :) . В мазнина (зехтин, масло или даже обикновено олио, ако нямате друго), се запържват подправки на вкус. След 2, 3 минути се слага ориза - пържи се докато порозовее. Налива се гореща вода - 3 към 1 (в съотношение с ориза), намаля се огъня и се похлупва плътно с капак. Вари се точно 7 минути, след което се слага чиста кърпа на тенджерата (да попие парата) и отгоре се захлупва с капак. Оризът става страхотен - ароматен, без да е слепнат. Отделно правите "плънка" - задушен спанак, гъби или месо - и добавяте към готовия ориз. Става страхотно!
      Майка ми има навика да го прави по-мек, приближаващ се до каша. Чувала съм от готвачи, че готвят в съотношение 2:1, но смея да мисля, че по-скоро зависи от методиката на приготвяне и крайната цел, както и вида ориз :D
      Аз покрай приготвянето на суши се научих да правя перфектния ориз :D Става лъскав, слепва се и се разделя по типичния начин. Само че този вид ориз го приготвям 1:1, мие се добре, цеди се, накисва се поне 30 мин (съвет - всеки ориз би се сготвил по-добре, ако е накиснат, с изключение може би от типа Арборио), после се вари по специфичен начин - има и кърпа да попива парата :D
      Днес се занимавах с фахитас повече от 2 часа, понеже ги приготвях сама. Тортили, салси, гуакамоле, плънка - после преядох подобаващо!
    • Kalika написа:

Сигурно не е нещо ново за повечето от вас, но за мен, приготвянето на ориза беше проблем до скоро. Ставаше на каша.
      :)
      Малко ОФФ - след като мъжа на приятелката ми подобаващо я мамел в продължение на година с друга жена, накрая тя като разбрала и говорили защо и пр, човека изтъкнал като основна причина, че не можела да сготви пиле с ориз :evil: :evil: Та, внимавайте с ориза, хахха.
      Иначе за мен също ориза винаги е изненада, защото не знам какво ще излезе след готвенето. Но ще опитам твоя метод, Калика.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose