Таро и Здраве/Начинаещи

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Имам ли хранително разтройство - Асо пентакли, 10 меча, 8 меча.
      За пръв (или втори път) си позволявам да питам за себе си за здраве (не съм хипохондрик в никакъв случай ). Просто забелязах, че панталоните ми падат - и чак тогава се присетих, че не съм яла от дни. И при мисълта да хапна нещо - направо ми се доповръща. Не мога да ям!
      Дали е на емоционална почва ? Чудя се за картите, защото Асо пентакли на първа ми говори за проекция, обаче следват тежки мечове.
    • И аз се осмелих да питам за здраве.

В други теми съм писала за сестра ми, която се бори с много психологически симптоми от бая време. Чудно как, но за толкова сменени лекари и психолози, никой не се присетил да изследва функциите на щитовидната жлеза. В крайна сметка се намери лекар, който да направи връзка между симптомите и изследванита показаха завишени нива на TSH- хиперфункция на щитовидната жлеза. Започна лечение от днес , в понеделник ще се ходи на ехограф при ендокринолог. Цялата кръвна картина иначе е в норма.

1. Има ли болест на Хашимото (като евентуален причинител) ?
      Кралч, ас меча, 8 чаши

2. Има ли хипертиреоидизъм?
      Кралица пентакли, 6 меча, паж жезли

4. Ще оздравее ли напълно?
      Кула, Свят,7 пентакли

Така, моите познания в Таро и здраве са още оскъдни, но ще кажа какво виждам.

По първата комбинация смятам, че няма тежко имунно заболяване, каквото е Хашимото. С хормоните нещата са кофти - Крал чаши и 8 чаши.

Втората комбинация никак не ми харесва. По Кралица пентакли има болестен процес от известно време, нелекуван, защото никакво внимание не е насочвано натам. След като е оставен на произвола, проблемът се развил с времето по 6 меча и сега има обостряне, мисля си за някакво възпаление с този паж жезли. Но е и факт, че симптомите се влошиха рязко в последните 2 месеца.

Накрая- проблемът беше открит изневиделица по Кулата, по време на преглед при диетолог. Лечението обаче ще е продължително по Светът и 7 пентакли. Не знам... не мисля, че отсега може да се каже, че ще има пълно излекуване, след време може би трябва да се тегли пак. Предстои й справяне.

Нека който има желание се включи. Аз ще пиша след ехографа в понеделник. Тогава ще е ясно вече.

Няма какво да се правя, наистина съм притеснена, но положението е такова.
    • Ето едни карти от мен:

3 пентакли, Крал чаши, Слънцето

Изглеждат сложни, а и са реално, но все пак: питащата в същинска менопауза ли е или още може да има деца?
      Как мислите?
    • Дори и с подходящо лечение(Краля) съм скептична при появата на Слънце на трета позиция. За да бъде осъществено едно дете (Слънцето), трябва да имаме и налични други карти, по мое мнение, които сме обсъждали на курса.

Струва ми се, че баланса и опциите за разширяване на 3 пентакли са нарушени по Краля.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Здравейте, днес разбрах, че мой близък роднина е много тежко болен.
      Попитах дали ще умре до един месец, картите са : 7 меча- 3 жезли-ас пентакли
      Предисторията е, че е болен от дълго време, не се е лекувал, но ние разбрахме вчера. Сестра цял ден опитва да го настани в болница, утре вече трябва да успее. Не съм сигурана в тълкуването на картите, дали 7 меча се появява като нея (вътрешния човек, помоща) + асото (защитата), т.е. има шанс да оцелее или асото е потвърждение за смърт? Моля ви за помощ...
    • alissa написа:

Здравейте, днес разбрах, че мой близък роднина е много тежко болен.
      Предисторията е, че е болен от дълго време, не се е лекувал, но ние разбрахме вчера. Сестра цял ден опитва да го настани в болница, утре вече трябва да успее. Не съм сигурана в тълкуването на картите, дали 7 меча се появява като нея (вътрешния човек, помоща) + асото (защитата), т.е. има шанс да оцелее или асото е потвърждение за смърт? Моля ви за помощ...
      Тълкуваш напосоки.
      Няма да умре до края на месеца.
    • Mona написа:

alissa написа:

Тълкуваш напосоки.Няма да умре до края на месеца.
      Тълкувам на посоки, така е. Картите не са лоши, за разлика от предполагаемата диагноза- лимфом.
    • alissa написа:

Mona написа:

alissa написа:

Тълкуваш напосоки.Няма да умре до края на месеца.
      Тълкувам на посоки, така е. Картите не са лоши, за разлика от предполагаемата диагноза- лимфом.
      Трябваше да започнеш с въпроси за здравословно състояние, за да се увериш, че обектът е болен и каква е прогностиката му до 3 месеца напред. Независимо от това кой какво ти е казал и каква е официалната диагноза или липсата й.
      Да изградиш една стройна картина от карти, според които да направиш и съответната прогностика и анализ.
      И т.н.
    • Миналата година имах висок пролактин и причината се оказа аденом на хипофизата. Току що осъзнах, че цикъла ми закъснява с повече от месец. Доста ми е напрежението в последните месеци и забравям да пия лекарства. Попитах здравословен ли е проблема за закъснението на цикъла- Рицар Пентакли- 9 жезли-4 жезли. Рицаря го виждам като самото забавяне, също и като отдавнашния проблем, който сега се обостря (9 жезли+4 жезли). 9 жезли показват и моя страх, че състоянието ми мое да се влоши и то бързо с толкова жезли на куп. Направо ми иде да се застрелям вече :( :(
    • alissa написа:

Миналата година имах висок пролактин и причината се оказа аденом на хипофизата. Току що осъзнах, че цикъла ми закъснява с повече от месец. Доста ми е напрежението в последните месеци и забравям да пия лекарства. Попитах здравословен ли е проблема за закъснението на цикъла- Рицар Пентакли- 9 жезли-4 жезли. Рицаря го виждам като самото забавяне, също и като отдавнашния проблем, който сега се обостря (9 жезли+4 жезли). 9 жезли показват и моя страх, че състоянието ми мое да се влоши и то бързо с толкова жезли на куп. Направо ми иде да се застрелям вече :( :(
      Няма какво да се стреляш, иди отново при лекаря си/ендокринолога си. Ако си пиеш редовно хапчетата за потискане нивото на пролактина, ще си добре. Би било добре да си направиш отново ЯМР да се види дали има разрастване на аденома.
      Цикълът е пряко свързан с това и няма какво да се усуква по картите - Рицар пентакли е самият аденом, не е просто забавянето на цикъла (ако беше така, щеше да е трета карта). 9 жезли заедно с 4 жезли е твоят страх, защото това безкрайно нарушава твоята комфортна зона, представи, очаквания (по 4 жезли).
    • Тръгнах на майтап да си гледам дали съм бременна, защото ми закъснява, но според мен картите показват проблем, на който трябва да обърна внимание.
      Ще ми дойде ли цикъла до 2 дни - Крал чаши - 8 пентакли- Смърт
      Бременна ли съм - Крал пентакли - 6 чаши - 8 меча
      Имам ли проблеми с цикъла - Ас жезли - Крал чаши - Паж меч

Въпреки, че до момента ми идва точно на деня, преди 2 години имах проблем като ми прескачаше, или идваше по-на често от нормалното. Т.е. все индикации за начало на менопауза. След прегледа обаче, без да взимам никакви мерки, цикъла ми се регулира и е изключително точен.
      Смятам, че по картите трябва да направя консултация с лекар, тоя Крал чаши ми крещи.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Тръгнах на майтап да си гледам дали съм бременна, защото ми закъснява, но според мен картите показват проблем, на който трябва да обърна внимание.
      Ще ми дойде ли цикъла до 2 дни - Крал чаши - 8 пентакли- Смърт
      Бременна ли съм - Крал пентакли - 6 чаши - 8 меча
      Имам ли проблеми с цикъла - Ас жезли - Крал чаши - Паж меч

Въпреки, че до момента ми идва точно на деня, преди 2 години имах проблем като ми прескачаше, или идваше по-на често от нормалното. Т.е. все индикации за начало на менопауза. След прегледа обаче, без да взимам никакви мерки, цикъла ми се регулира и е изключително точен.
      Смятам, че по картите трябва да направя консултация с лекар, тоя Крал чаши ми крещи.
      Не си бременна, нито пък си болна.
      Иди на лекар за всеки случай, за лично успокоение, дето се казва :)
    • PrJour написа:

Привет.
      Бих искала да помоля някой да се допита до Таро ще си намеря ли работа по специалността. Изобщо за някаква положителна промяна на хоризонта...
      Благодаря и хубав уикенд на всички!
      Привет, видяхте ли в коя тема пишете?

Здравословни проблеми ли имате?
    • Имам хормонален проблем и не се справям от няколко години със стреса. Ако сметнете за нужно, инт. ме ще успея ли да намеря рабоъа по специалността си, ако ли не - пак благодаря за възможността да членувам във форума и ще се включвам в друго теми.
      Хубав ден на всички!
    • PrJour написа:

Имам хормонален проблем и не се справям от няколко години със стреса. Ако сметнете за нужно, инт. ме ще успея ли да намеря рабоъа по специалността си, ако ли не - пак благодаря за възможността да членувам във форума и ще се включвам в друго теми.
      Хубав ден на всички!
      Здравей и от мен!

Съветвам те преди да пишеш, да прочетеш правилата във форума и темата Теми и мнения, в която curi0us писа снощи. Тук има ред, който е в наш интерес да спазваме.

Пиша го за не знам кой път, но отново : тази тема е за потребители, които имат собствена колода Таро и работят с нея. Въпросите на тези потребители, които НЕ работят с Таро се задават в темата Таро онлайн. Там някой от гледащите ще тегли карти и ще ги анализира, ако желае.

И още нещо- това е сериозен форум, не пишем със съкращения.

Прочети, ориентирай се и приятно пребиваване във форума. :)
    • Ново

Здравейте!

Моля, ако някой желае, да помогне в тълкуването на следните карти. Ще дам още информация, ако е нужно.

Ще бъде ли успешна трансплантацията на В. от нейната майка Т.? (става въпрос за бъбрек)

2 чаши, Рицар чаши, Звездата

Няма насрочена дата за операцията, в момента се правят тестове.

На пръв поглед на първа и средна позиция карти чаши подсказват за несериозен въпрос, но със Звездата на трета поне аз не мисля, че има проективност или нещо подобно.

На втори прочит ми се струва, че картите дават отговор. 2 чаши ми говорят за баланса на двата органа, който при В. е несъществуващ, (единият бъбрек е разрушен). Нищо в тези карти не ми говори за операцията, но най-вече ме тревожи появата на Звездата на трета позиция . Дали картите не говорят за донора, вместо за реципиента? Може би премахването на бъбрека ще доведе до сериозен проблем? Изхождам от позицията на 2 чаши- ако бяха на трета позиция, може би балансът щеше да е възстановен, но тук сякаш конструкцията е обърната.

Затруднена съм, още повече, че познавам и двете жени и изрично ме помолиха. Запънах се и отказвах известно време, но се реших. Имам нужда от помощта на опитните в материята за Таро и здраве, ще съм благодарна. :)

Благодаря предварително!