Таро конструкции за здраве

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Позволих си да помоля Ани и Армид да питат за здравето на човек, за когото ме е грижа, излезе следното:

Папата - Император - Крал чаши

Ас меча - Висша жрица - Звездата

Папата според мен е временно закърпване на ситуацията, но в корена си (Императорът) нещата все още са нестабилни. Позволих си да отворя Таро и Йоруба, защото там е казано много за Императорът, както и за Висшата жрица. Крал чаши ме успокоява тук, защото е Великият лечител, но може и да говори за самия човек и неговата безрасъдност към чашката.

Втората комбинация, както сама Ани каза, по Ас меча показва оперативна намеса, но великото мълчание и потайната усмивка на висшата жрица ме притесняват. Най-вече завършека към Звездата и фактът, че наскоро обсъждахме, че това не е никак хубава карта, нито за здраве, нито за каквото и да било.

Ще се радвам да чуя какво мислите :)

Mona написа:

Ако коренът не е здрав, цялата сграда ще рухне. Без могъщата гръд, пресметливост и глобален поглед на Императора, нито едно човешко същество не би могло да осмисли битието си. Затова, видим ли Императора в подредбата, трябва да се замислим - онова, за което питаме, има ли здрави устои, а ако няма, трябва да минем дългия път на лечение на корените, още повече, че тези корени, много често, са препратка и към нашето семейство, към бащата като първообраз на могъщия бог и родител на небесата.

...
      Затова, никога не трябва да се неглижира една поява на Императора в подредбата - тя винаги е сигнал, че нещо не е наред с "корена" - растението, дървото боледува, или просто ние нямаме здрава почва под краката си, че да искаме онова, което искаме. Локо е дървото на живота, дори в неговия библейски смисъл, и няма как да има то красива корона, ако корените му са изгнили. Здраво стъпили на Земята с глава в Небето, това е могъществото на Императора, неговата отговорност, но и кръст. Една малка препратка към символа на четворката, ни отвежда и към Кръста, към цялостната личност (по Юнг).

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Ново

Имам проблем със зъб. Единият вариант е изграждане върху това, което е останало, но според докторката, е рисково, не се знае колко ще издържи. Втория вариант е имплант, а хич не ми се чува за него. Та попитах какво ще стане ако избера първия вариант:
      Колесница/Отпътуването на героя - 9 пентакли - Рицар пентакли

Колесницата/Отпътуването на героя може би показва проблема - счупен е/ инцидент/, а не е болен зъб.
      Някакси с тези сериозни пентакли, си мисля, че може пък и да издържи доста време подобно изграждане на зъба. Не го намирам рисково, дори напротив, струва ми се добър вариант.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Ново

Armid написа:

Имам проблем със зъб. Единият вариант е изграждане върху това, което е останало, но според докторката, е рисково, не се знае колко ще издържи. Втория вариант е имплант, а хич не ми се чува за него. Та попитах какво ще стане ако избера първия вариант:
      Колесница/Отпътуването на героя - 9 пентакли - Рицар пентакли

Колесницата/Отпътуването на героя може би показва проблема - счупен е/ инцидент/, а не е болен зъб.
      Някакси с тези сериозни пентакли, си мисля, че може пък и да издържи доста време подобно изграждане на зъба. Не го намирам рисково, дори напротив, струва ми се добър вариант.
      Мисля, че изграждането ще е успешно заради пентаклите (стабилно, здраво). Няма мечове, които да подсказват за екстракция на зъба - мисля, че ще се запази и ще се изгради върху това, което е останало.