Важна тема Въпроси за Таро от общ характер

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Roxelane написа:

Ох... докато гледах на една позната, нейното всичко прави напук, приближи се и пипна и то Дявола 8| сега какво ?
      Нищо, не се шашкай, просто й кажи другия път да си контролира детето. И не й гледай известно време, няма да има точна информация.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Kогато започнах с Таро,ми бяха казвали,че човекът,който задава въпроса,трябва да цепи тестето и да си зададе въпроса...колко хора са ми пипали картите тогава ,не е истина... :( Това влияе ли към днешна дата според вас?
    • Moon написа:

Kогато започнах с Таро,ми бяха казвали,че човекът,който задава въпроса,трябва да цепи тестето и да си зададе въпроса...колко хора са ми пипали картите тогава ,не е истина... :( Това влияе ли към днешна дата според вас?
      За съжаление, това се шири на много места, в много книги и т.н.
      А аз бих задала на тези диваци следния въпрос: давате ли да ви ползват личната четка за зъби???

Откога имаш тази колода, каква е колодата и колко често я ползваш? Кога за последен път си давала някой да ти пипа картите?
    • Mona написа:

Moon написа:

Kогато започнах с Таро,ми бяха казвали,че човекът,който задава въпроса,трябва да цепи тестето и да си зададе въпроса...колко хора са ми пипали картите тогава ,не е истина... :( Това влияе ли към днешна дата според вас?
      За съжаление, това се шири на много места, в много книги и т.н.А аз бих задала на тези диваци следния въпрос: давате ли да ви ползват личната четка за зъби???

Откога имаш тази колода, каква е колодата и колко често я ползваш? Кога за последен път си давала някой да ти пипа картите?
      Много неакуратна информация съм черпила през годините явно...
      Имам я от 4 ,5 години,Таро на Тот-Кроули. Ползвам я няколко пъти в седмица максимум,понякога по-рядко.Случвало се е да не съм ползвала картите по седмица,две. За последно ми ги пипна друг човек преди около 3 месеца,мой познат,който се интересуваше от самото тесте.
    • Ок, подреди си картите: първо Големите Аркани, започни с Глупакът, после жезли, чаши, мечове и пентакли. Остави ги така една седмица, прибери ги, където си стоят и ги сложи близо до теб, където спиш.
    • Mona написа:

Ок, подреди си картите: първо Големите Аркани, започни с Глупакът, после жезли, чаши, мечове и пентакли. Остави ги така една седмица, прибери ги, където си стоят и ги сложи близо до теб, където спиш.
      Mного благодаря,Мона!
      Как се е отразило това на картите? Възможно ли е да е причинило грешки в прогностиката по някакъв начин?
      И като цяло : Има ли нещо,което може да причини грешки/промени в прогностиката с Таро? Отдавна се чудя дали има такъв фактор.
    • Най-големият проблем в прогностиката е незнанието.
      Всичко останало са детайли.

Т.е. човек, който не е уверен в себе си, длаи някой друг ще му докосва картите или не, за него е без значение, той отдавна е минал отвъд бариерата и се е справил.
    • Mona написа:

Най-големият проблем в прогностиката е незнанието.
      Всичко останало са детайли.

Т.е. човек, който не е уверен в себе си, длаи някой друг ще му докосва картите или не, за него е без значение, той отдавна е минал отвъд бариерата и се е справил.
      Но тук говорим за вече изградени прогностици. За другите остава да си пазят картите като очите, докато не продобият увереност в силите си и когато тази предпазна мярка, ще стане излишна.
    • Моят въпрос може и тъпо да прозвучи, но все пак... Защо когато се пуска подредба, пишат "цепя на еди какво си" ? Картите в подредбата вече са излезли така или иначе, защо е тази допълнителна карта?
    • Stream написа:

Моят въпрос може и тъпо да прозвучи, но все пак... Защо когато се пуска подредба, пишат "цепя на еди какво си" ? Картите в подредбата вече са излезли така или иначе, защо е тази допълнителна карта?
      Какво изобщо значи "цепя на нещо" си... Нито съм го правила, нито виждала, нито пък знам какво е.
      Звучи ми като пълен нон-сенс, но може да поясниш какво точно представява...

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Среща се в Бг-мамма и подобни. Означава, че след като цепиш, гледаш картата, която се оказва отдолу на тестето. И на мен не ми е ясно защо придават значение на това, коментирали сме тук, че е напълно безсмислено.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • wolfy, и аз всъщнодт не съм го правила това, а и никъде не намерих обяснение как се тълкува карта, която хем я има, хем я няма в комбинацията. Едни й придават прекалено голяма тежест като "заключение" на гледането, други гледат на нея като допълнение или скрит смисъл...нещо такова...неясно.
      Аз понеже не си цепя картите, не ми е светвало и да гледам на какво цепя. В БГ мама не съм се вясвала, но я има тази практика в болшинството форуми, посветени на Таро.
    • Момичета напоследък доста често ми минава през ум дали можем да питаме Таро за миналите животи ?
      Като например дали си познавал някой в минал живот и т.н.
      Не съм се осмелявала да попитам , но със сигурност ми е доста интересно.
      Вие мислите ли ,че съществуват миналите животи ?

Началото на тази година бях чула за много добър шаман ,който ти помагал чрез хипноза да видиш предишните си животи.Една приятелка ми разказваше,че бил надарен и наистина хората виждали какви са били.И как примерно жена ,която не може да има деца в минал живот е убила своето дете или пък мъж с болки в кракът в минал живот е бил посякан с брадва и т.н.
    • moonlover написа:

... дали можем да питаме Таро ....
      Ние сами си слагаме ограничения. Разбира се, че можеш да питаш за всичко, но ако другите ти кажат - не, няма такова нещо, тогава сама си налагаш съзнателни и несъзнателни забрани.
      Вярвай на усещанията си, на собствената си опитност. Пробвай и ще разбереш.
      Знам за хора, които смятат, че не може да се гледа по празници (религиозни), на определени фази от луната, когато си в цикъл и всякакви такива неща - но това са самоналожени ограничения.
    • Sha написа:

moonlover написа:

... дали можем да питаме Таро ....
      Ние сами си слагаме ограничения. Разбира се, че можеш да питаш за всичко, но ако другите ти кажат - не, няма такова нещо, тогава сама си налагаш съзнателни и несъзнателни забрани.Вярвай на усещанията си, на собствената си опитност. Пробвай и ще разбереш.
      Знам за хора, които смятат, че не може да се гледа по празници (религиозни), на определени фази от луната, когато си в цикъл и всякакви такива неща - но това са самоналожени ограничения.
      Съвсем разумно е да се слагат ограничения, имайки предвид интелектуалното ниво на повечето, които се захващат с Таро.

Науката за Таро не може по никакъв начин да бъде трамплин да изживяваме езотерични любови. Особено, когато емоциите превъзхождат като количество рефлесивната способност.

Та, в този смисъл - не можем да питаме Таро за минали животи, ако не можем да отговорим 100% за настоящия си, това е параноя.
    • Sha написа:

Ами то така и така, не е в човешките възможности, да знаем на 100 % нещо, свързано с живота... Нищо не е абсолютно... освен вечността и промяната :D
      Ами ще е добре чрез Таро, ако можеш образно да обясниш какво според теб е вечността и промяната, ще е интересно :)
    • Картите ми започват да се обръщат и дори не знам как се случва това.

Вчера паднаха две обърнати, днес гледах и отново се пада обърната карта. Да ги оставя ли сами да си "живеят" или да продължавам насилствено да си ги изправям?
      И след като се падне обърната прибирам я в тестето права отново или?

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Лично аз изпитвам откровен ужас от въпроси за любов. Честно казано ми пламва мозъка на секундата.
      В продължение на почти 10 години се занимавам да отговарям на едно и също, като папагал. Като идиот. И не стига, и не стига и не стига. Мамма миа! И няма насищане, бе! Всеки миг щяла да се появи голямата любов и някак си, в последния миг, някой вземе, че я открадва - обикновено е лошата съдба ...

Моля ви, не ми го причинявайте :D Визирам на лични съобщения, няма да ви отговоря никога. Оправяйте се както знаете и както намерите за добре. Има сайт, има форум за обсъждане.
    • За съжаление, повечето питащи имат крещяща нужда някой да ги излъже, да ги успокои, да им замаже очите - особено щом става въпрос за "любов". Толкова отчаяно - фанатизирани са, че са готови дори да си платят, само и само да чуят удобния отговор.

Със сълзи се смях като прочетох, че и теб продължават да занимават с подобни глупости - явно отчаянието е стигнало краен предел. А любовта е най-предвидима и там реално, рядко има нужда от подобни въпроси. Интуитивно всеки знае отговора, проблемът е, че отказва да го приеме.