Важна тема Въпроси за Таро от общ характер

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Наистина, Калика, как само се радват като ги излъжеш... А ако им кажеш истинат- сърдити, започват да дълбаят и да измислят нови въпроси, преиначени, но иначе същите..
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Не искам да изпадам в битовизми, но не може все обвързани мъже да са ти възлюбени и да питаш, как ще се развият взаимоотношенията. Ами как да се развият - женен мъж, рядко напуска жена си, това е изключение, не е правило. И щом от години е така, то проблемът е в теб (но те естествено не се интересуват ).
    • Kalika написа:

За съжаление, повечето питащи имат крещяща нужда някой да ги излъже, да ги успокои, да им замаже очите - особено щом става въпрос за "любов". Толкова отчаяно - фанатизирани са, че са готови дори да си платят, само и само да чуят удобния отговор.

Със сълзи се смях като прочетох, че и теб продължават да занимават с подобни глупости - явно отчаянието е стигнало краен предел. А любовта е най-предвидима и там реално, рядко има нужда от подобни въпроси. Интуитивно всеки знае отговора, проблемът е, че отказва да го приеме.
      Ще се радвам, написаното от теб и мисленето по много върху ненужното, да бъде прочетено ако се налага и 100 пъти, за да бъде разбрано.
      Точно така е.

Най-тъпите въпроси в Таро, са тези за любовта. По-тъпи няма. Един път, питаш картите за неша, на които знаеш отговора, и втори път - за да се вкараш в още по-голяма делюзия.
      Ще перифразирам една моя учителка по история, която никой не слушаше и тя чукаше по бюрото си, за да млъкнем: "Ученици, чукането е обидно и за двете страни" :D
      Та същото е и с въпросите за любов към Таро.
    • Armid написа:

Наистина, Калика, как само се радват като ги излъжеш... А ако им кажеш истинат- сърдити, започват да дълбаят и да измислят нови въпроси, преиначени, но иначе същите..
      Това е една от причините вече на никого да не казвам,че имам Таро. Някой дочул от работата,от приятели и се започва. “Ама може ли само един въпрос?” Никога не е само 1. Ако откажа-съм груба и завистлива. Ако им кажа,че “перфектните” им връзки с “любовта на живота им” всъщност хич не са това,което обясняват/си мислят,аз им завиждам на щастието и търся да го развалям...честно,не мога повече. За романтични отношения гледам само на някой близък до мен и то в особени ситуации. В началото и аз имах глупаво отношение към Таро в този смисъл,но вече не. Научих си урока. Таро за любов се пита от страх или от скука. Друга причина не виждам. Ако човек е наясно със себе си,ще е наясно и със своите отношения.
    • Moon написа:

Armid написа:

Наистина, Калика, как само се радват като ги излъжеш... А ако им кажеш истинат- сърдити, започват да дълбаят и да измислят нови въпроси, преиначени, но иначе същите..
      Това е една от причините вече на никого да не казвам,че имам Таро. Някой дочул от работата,от приятели и се започва. “Ама може ли само един въпрос?” Никога не е само 1. Ако откажа-съм груба и завистлива. Ако им кажа,че “перфектните” им връзки с “любовта на живота им” всъщност хич не са това,което обясняват/си мислят,аз им завиждам на щастието и търся да го развалям...честно,не мога повече. За романтични отношения гледам само на някой близък до мен и то в особени ситуации. В началото и аз имах глупаво отношение към Таро в този смисъл,но вече не. Научих си урока. Таро за любов се пита от страх или от скука. Друга причина не виждам. Ако човек е наясно със себе си,ще е наясно и със своите отношения.
      Напротив, казвай, че имаш Таро. Това никак не значи, че ще станеш врачка на повикване за сърдечни драми ли затова на някого да му се начеша крастата да му се "гледа". Ай сиктир!
      Като някой иска да му гледаш, кажи му, че го правиш само за сериозни проблем и въпроси, които не са свързани с прищевки, илюзорни планове и т.н. Ако има недоволни, ги препращай към съответните сайтове и врачки. Пълно е с такива.

Иначе, има толкова нагли хора, че не е истина просто.
    • Mona написа:

Moon написа:

Armid написа:

Напротив, казвай, че имаш Таро. Това никак не значи, че ще станеш врачка на повикване за сърдечни драми ли затова на някого да му се начеша крастата да му се "гледа". Ай сиктир!Като някой иска да му гледаш, кажи му, че го правиш само за сериозни проблем и въпроси, които не са свързани с прищевки, илюзорни планове и т.н. Ако има недоволни, ги препращай към съответните сайтове и врачки. Пълно е с такива.

Това е тактиката ми сега.
      Опитвам се да създам на хората малко по-сериозно виждане за Таро явно. Повечето си мислят, че е игра,фантасмагория,други открито се подиграват. Отчаяните,които мечтаят Таро да ги успокои,са друга група. Когато някой иска да му гледам ,му казвам да си помисли хубаво преди това. На несериозните направо им казвам,че не е за тях. Може би се опитвам да втълпя на хората уважението към Таро,което аз самата развих. Това май е една обречена мисия,обаче.
    • Moon написа:

Mona написа:

Moon написа:

Armid написа:

Напротив, казвай, че имаш Таро. Това никак не значи, че ще станеш врачка на повикване за сърдечни драми ли затова на някого да му се начеша крастата да му се "гледа". Ай сиктир!Като някой иска да му гледаш, кажи му, че го правиш само за сериозни проблем и въпроси, които не са свързани с прищевки, илюзорни планове и т.н. Ако има недоволни, ги препращай към съответните сайтове и врачки. Пълно е с такива.
      Това е тактиката ми сега.Опитвам се да създам на хората малко по-сериозно виждане за Таро явно. Повечето си мислят, че е игра,фантасмагория,други открито се подиграват. Отчаяните,които мечтаят Таро да ги успокои,са друга група. Когато някой иска да му гледам ,му казвам да си помисли хубаво преди това. На несериозните направо им казвам,че не е за тях. Може би се опитвам да втълпя на хората уважението към Таро,което аз самата развих. Това май е една обречена мисия,обаче.
      Обречена кауза е, да. Развивай инстинкта си към Таро самостоятелно, без да очакваш одобрение или разбиране, такова няма да получиш, освен от супер малко хора. Радвай се поне, че такова място има, визирам моя сайт. Има и на други места сигурно, както се казва, който търси, намира.

Но приключи с практиката, който иска да му се гледа, това да става начаса. Няма да стане. Като толкова искат гледане на Таро, да си вземат карти и да се пънат над въпросите сами. Никой не е длъжен на на никого. Ако иска нещо да се обсъжда, да се обсъжда, ама без да се споменава по 100 пъти местоимението "Аз".
      Бъдете егоисти, иначе ще ви пометат, изядат, смелят и изплюят.
    • Аз казвам, че имам Таро, но под всякакви претексти отказвам да гледам. Не и face2face (въпреки че съм пробвала). Направо го чувствам обидно към Тарото ми, сериозно. Да задам глупав въпрос, да позволя да се използва за нещо тъпо.
      Пробвала съм и не ми харесва това, което виждам отсреща. Желание за удобен отговор, или впити в мен очи, очакващи незабавно успокоение, т.е. пак - удобен отговор. Сърдят се ако им кажеш какво наистина виждаш. Може би не мога да понеса и отговорността за хора, които са много отчаяни. Те пък от др. страна почти винаги питат за любов, рядко за битови работи.

Не знам. Много е кофти ...

Впрочем не се изкарвам много знаеща и веща в Таро, даже азсъм го питала тъпи въпроси, но все пак това си е моето Таро и си имаме някаква връзка. Чувствам органична непоносимост някой да иска да пипа картите или да си задава малоумните въпроси. Много странно. Нали уж трябва да помагаме? Ама не мога да си извъртя сърцето.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

Moon написа:

Armid написа:

Напротив, казвай, че имаш Таро. Това никак не значи, че ще станеш врачка на повикване за сърдечни драми ли затова на някого да му се начеша крастата да му се "гледа". Ай сиктир!Като някой иска да му гледаш, кажи му, че го правиш само за сериозни проблем и въпроси, които не са свързани с прищевки, илюзорни планове и т.н. Ако има недоволни, ги препращай към съответните сайтове и врачки. Пълно е с такива.Иначе, има толкова нагли хора, че не е истина просто.
      Това е тактиката ми сега.Опитвам се да създам на хората малко по-сериозно виждане за Таро явно. Повечето си мислят, че е игра,фантасмагория,други открито се подиграват. Отчаяните,които мечтаят Таро да ги успокои,са друга група. Когато някой иска да му гледам ,му казвам да си помисли хубаво преди това. На несериозните направо им казвам,че не е за тях. Може би се опитвам да втълпя на хората уважението към Таро,което аз самата развих. Това май е една обречена мисия,обаче.
      Обречена кауза е, да. Развивай инстинкта си към Таро самостоятелно, без да очакваш одобрение или разбиране, такова няма да получиш, освен от супер малко хора. Радвай се поне, че такова място има, визирам моя сайт. Има и на други места сигурно, както се казва, който търси, намира.
      Но приключи с практиката, който иска да му се гледа, това да става начаса. Няма да стане. Като толкова искат гледане на Таро, да си вземат карти и да се пънат над въпросите сами. Никой не е длъжен на на никого. Ако иска нещо да се обсъжда, да се обсъжда, ама без да се споменава по 100 пъти местоимението "Аз".
      Така е,Мона. Безкрайно съм благодарна,че ви намерих. Не мога да опиша колко се промениха нещата за мен,откакто съм член на този форум. Визията и възприятията ми за Таро вече са коренно различни. Да не говорим колко много научих тук.
    • Moon написа:

Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

Moon написа:

Armid написа:

Напротив, казвай, че имаш Таро. Това никак не значи, че ще станеш врачка на повикване за сърдечни драми ли затова на някого да му се начеша крастата да му се "гледа". Ай сиктир!Като някой иска да му гледаш, кажи му, че го правиш само за сериозни проблем и въпроси, които не са свързани с прищевки, илюзорни планове и т.н. Ако има недоволни, ги препращай към съответните сайтове и врачки. Пълно е с такива.Иначе, има толкова нагли хора, че не е истина просто.
      Обречена кауза е, да. Развивай инстинкта си към Таро самостоятелно, без да очакваш одобрение или разбиране, такова няма да получиш, освен от супер малко хора. Радвай се поне, че такова място има, визирам моя сайт. Има и на други места сигурно, както се казва, който търси, намира.Но приключи с практиката, който иска да му се гледа, това да става начаса. Няма да стане. Като толкова искат гледане на Таро, да си вземат карти и да се пънат над въпросите сами. Никой не е длъжен на на никого. Ако иска нещо да се обсъжда, да се обсъжда, ама без да се споменава по 100 пъти местоимението "Аз".
      Така е,Мона. Безкрайно съм благодарна,че ви намерих. Не мога да опиша колко се промениха нещата за мен,откакто съм член на този форум. Визията и възприятията ми за Таро вече са коренно различни. Да не говорим колко много научих тук.
      Нормално е да се промени всичко. Така е редно. Другото би било нелогично и ненормално.
      Важно е всичко да ти е от лична полза.

Затова, задавай въпроси, задавай странни въпроси, задавай неудобни въпроси, бъди смела.
    • Момичета един бърз въпрос.

Хвърляте ли си Карти за седмицата ?
      Има ли смисъл изобщо ?
      А ако някоя от вас си хвърля карти как точно процедирате ?
      :) :)
    • moonlover написа:

Момичета един бърз въпрос.

Има ли смисъл изобщо ?
      По едно време го правех, но не намирам смисъл ☺. Има комбинации, които обхващат големи периоди - не могат да се вместят / реализират в рамките на седмица и други, които просто не значат нищо. Забелязах, че когато предстои нещо наистина важно, Таро намира начин да го съобщи (например - тежки конструкции за тривиални въпроси. Просто отговорът е бил за друго).
    • moonlover написа:

Има ли смисъл изобщо ?
      Таня е отговорила, но да добавя и аз.
      Важните събития в живота на човека се случват средно на 7 до 10 години. Визирам смърт, раждане, брак, развод, продажби на имоти, заминавания и т.н. Безсмислено е да се задават въпроси седмица за седмица, ако не ти предстои важно събитие.
      Идеята, че като задаваш въпроси седмица за седмица ще ти увеличи познанията, също не е логично, защото картите се учат да анализират важни събития, практически неща, а не просто да си хвърляме карти, щото някой ни е помолил, да си начеша крастата или защото ни е скучно.
      Затова се учим от грешките на другите, но най-вече от своите собствени.
      По-добре си гледай за месеца, който предстои, но си хвърли Келтски кръст. Ето това е логично.
    • Kalika написа:

moonlover написа:

Има ли смисъл изобщо ?
      По едно време го правех, но не намирам смисъл ☺. Има комбинации, които обхващат големи периоди - не могат да се вместят / реализират в рамките на седмица и други, които просто не значат нищо. Забелязах, че когато предстои нещо наистина важно, Таро намира начин да го съобщи (например - тежки конструкции за тривиални въпроси. Просто отговорът е бил за друго).

Mona написа:

moonlover написа:

Има ли смисъл изобщо ?
      Таня е отговорила, но да добавя и аз.Важните събития в живота на човека се случват средно на 7 до 10 години. Визирам смърт, раждане, брак, развод, продажби на имоти, заминавания и т.н. Безсмислено е да се задават въпроси седмица за седмица, ако не ти предстои важно събитие.
      Идеята, че като задаваш въпроси седмица за седмица ще ти увеличи познанията, също не е логично, защото картите се учат да анализират важни събития, практически неща, а не просто да си хвърляме карти, щото някой ни е помолил, да си начеша крастата или защото ни е скучно.
      Затова се учим от грешките на другите, но най-вече от своите собствени.
      По-добре си гледай за месеца, който предстои, но си хвърли Келтски кръст. Ето това е логично.
      Благодаря и на двете ! Гледането за месеца с Келтски кръст ще го пробвам .. тъкмо ще направя нещо за първи път :)
    • Вчера имах разговор с друга жена,която гледа на Таро. Съвсем различна техника и възприятия от мен, нормално.

Това, което ми направи впечатление беше, че тя е убедена,че Таро може да сгреши. Разказа ми как й се е случвало някоя “клиентка” да я послъже и оттам прогностиката да кривне. На мен не ми се струва вероятно, но тя е сигурна. Още повече ,когато става дума за здраве. В случай, че се е случвало да тегли за човек, когото не познава и не е срещала. Например : идва жена, която казва,че нейна роднина има здравословен проблем. Теглят се карти, излизат недобри - болници, терапии и така нататък. В последствие става ясно, че изобщо не става въпрос за роднина ,а за самата нея. Направила си е изследвания и нямало нищо.

Ето това ме озадачи. Аз приемам, че няма как да излъжеш Таро. Независимо за кого/какво става въпрос. Нейните случаи ме накараха да се замисля. Няма да се съмнявам в прогностиката си, но възможно ли е такова нещо? Особено като става дума за здраве? Ако субекта на гледането е съвсем друг човек от този, за когото уж се пита.

Да не говорим колко е тъпо да лъжеш в такива ситуации. Ама хора всякакви.
    • Moon написа:

Вчера имах разговор с друга жена,която гледа на Таро. Съвсем различна техника и възприятия от мен, нормално.

Това, което ми направи впечатление беше, че тя е убедена,че Таро може да сгреши. Разказа ми как й се е случвало някоя “клиентка” да я послъже и оттам прогностиката да кривне. На мен не ми се струва вероятно, но тя е сигурна. Още повече ,когато става дума за здраве. В случай, че се е случвало да тегли за човек, когото не познава и не е срещала. Например : идва жена, която казва,че нейна роднина има здравословен проблем. Теглят се карти, излизат недобри - болници, терапии и така нататък. В последствие става ясно, че изобщо не става въпрос за роднина ,а за самата нея. Направила си е изследвания и нямало нищо.

Ето това ме озадачи. Аз приемам, че няма как да излъжеш Таро. Независимо за кого/какво става въпрос. Нейните случаи ме накараха да се замисля. Няма да се съмнявам в прогностиката си, но възможно ли е такова нещо? Особено като става дума за здраве? Ако субекта на гледането е съвсем друг човек от този, за когото уж се пита.

Да не говорим колко е тъпо да лъжеш в такива ситуации. Ама хора всякакви.
      Таро няма как да греши и самата мисъл за това е абсурдна.
      Прогностиката няма как да криввне, щото някой е излъгал, а и хората си лъжат непрекъснато. Въпрос на разчитане на картите е.

Moon написа:

Аз приемам, че няма как да излъжеш Таро.
      Така е - няма как да излъжеш Таро, но Таро може да излъже теб :) Т.е. да се самоизлъжеш.