Tarot for Advanced

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tarot for Advanced

От темата за асцендента във форум Астрология, направих паралел между едно неаспектирано Слънце, кацнало върху асцендента и следната комбинация.
    обърнат Ас пентакли, обърнат Магът и обърнат Ас чаши

При обърнат Ас пентакли, обърнат Магът и обърнат Ас чаши - енергията тече сама за себе си и не се влияе изобщо от нищо, което се случва наоколо, това е свят-в-самия себе си.
    Изолиран свят от всички други светове, където Небето може и става Земя, но не по пътя на един Обесен (по аналогия), а защото го може по предопределност.

Подобни кобминации трудно се тълкуват заради наличието на трета карта обърнат Ас чаши, която е един мощните ключове в Таро.
    Stay soft. It looks beautiful on you.
  • Към работещите сериозно с Таро - ако искате нещо да ви се случи до една година, каква програма ще заложите като система от карти, в каква последователност и защо :)
    И най-вече кое ще ви каже дали ще можете да понесе отговорността на случването?

Подобно на Портите е, но по-сложно. Малко.
    Идеи?
  • Без оживяване на картите, не става нищо :) . Каквато и програма да се заложи, както и да се подредят, нищо няма да се получи, ако човек не е способен да ги оживи. Ако не беше така, всичко щеше да е прекалено лесно и всеки втори щеше да променя съдби.
  • Mona wrote:

Към работещите сериозно с Таро - ако искате нещо да ви се случи до една година, каква програма ще заложите като система от карти, в каква последователност и защо :)

Идеи?
    Нямам представа защо ,но на прима виста ми хрумва това:
    Отгоре надолу :
    Умереността
    Магът
    Силата
    Справедливостта
    Светът

Отдясно до Умереност- Жрицата
    до Мага ас пентакли
    до Силата Колесницата

Мисля за обърнатата 2 жезли като задействане/отключване някъде отдясно до справедливосста,но по този начин би останала преди света

Чудех се дали не е добре вляво-пред Мага да стои Папата,но тогава ас пентакли не би трябвало да стои след Магът и да образуват тройка.По-скоро ас пентакли като защита трябва да стои някъде в подредбата,може и на самостоятелна позиция.Искаше картите да са 7 или 9 общо
  • Taylor wrote:

Mona wrote:

Към работещите сериозно с Таро - ако искате нещо да ви се случи до една година, каква програма ще заложите като система от карти, в каква последователност и защо :)

Идеи?
    Нямам представа защо ,но на прима виста ми хрумва това:Отгоре надолу :
    Умереността
    Магът
    Силата
    Справедливостта
    Светът

Отдясно до Умереност- Жрицата
    до Мага ас пентакли
    до Силата Колесницата

Мисля за обърнатата 2 жезли като задействане/отключване някъде отдясно до справедливосста,но по този начин би останала преди света

Чудех се дали не е добре вляво-пред Мага да стои Папата,но тогава ас пентакли не би трябвало да стои след Магът и да образуват тройка.По-скоро ас пентакли като защита трябва да стои някъде в подредбата,може и на самостоятелна позиция.Искаше картите да са 7 или 9 общо
    Ти правила ли си Порта?
  • Въпрос към напредналите. От отговорите на този въпрос ще преценя какъв филтър да направя за подфорума.

Петър ще се оправи ли?

Императрицата, 9 меча, Ас чаши
  • Ас чаши тук ми изглежда като избавление и то след 9 меча. Мисля че този човек има заболяване от дълги години по Императрицата. Не знам как се лекува, но като че ли има лутане между алтернативи и това какво да избере.
  • Mona wrote:

Императрицата, 9 меча, Ас чаши

Първоначално тази комбинация ми заприлича на чисто ментално, депресивно състояние. Но в такъв случай може би Императрицата щеше да бъде обърната. Не съм сигурна дали ще се оправи на 100%, но по Ас чаши може би ще има период на подобрение или надежда в самия него.
  • Не съм напреднала, но не можах да се сдържа и реших и аз да се изкажа.
    На същото мнение като Lora съм, с разликата, че Асото накрая ми говори на мен, че няма да се оправи напълно, може да има малко (минимално) подобрение, но няма да е скоро, ще отнеме време.
  • Аз мисля, че тези карти показват корените на нещо, от което са се проявили дадени симптоми. Предполагам става дума за дефицитно състояние, което както може да е по рождение, така и от дълго време, както посочи Лора.
    Моите карти са Ас чаши, 9 пентакли, 3 чаши. По тях мисля, че може да има известно подобрение, но само временно. 9 пентакли някак си тежи на мястото, само с чаши наоколо няма да се получи. Излъчването е лежерно - пентакъл и ниски чаши наоколо.
    Вчера размишлявах за Императрица и 9 меча като нещо, свързано с нервната система, не съм много убедена... А Асът като "възвръщане на диханието", обаче какво дихание, просто така ми хрумна :D
  • Какъв проблем има Петър? - 10 чаши, Слънцето, Луната
    Не ми стана ясно точно какъв е, но продължава да ми се струва, че преминава от състояние на тотално неглижиране или заблуда (може би благодарение на други хора) към болезнено осъзнаване. Все едно има да преодолява себе си първо, после нещо друго. Когато прибирах картите изпаднаха 10 меча, Кралица жезли, 3 жезли - не знам дали и на тях трябва да обърна внимание, но ако трябва, то те ми напомнят на първоначалните Императрица, 9 меча, Ас чаши и първа крачка към излизане от някакво продължително състояние. Сега като се замисля по 9 меча и Слънцето и Кралицата жезли от моите карти се чудя дали той самия няма вина за нещо...
  • Първо трябва да призная, че ми е трудна тази комбинация точно. Не знам защо, но чашите явно наистина са "хлъзгав" материал :)
    Отделно от това, зададох и още един въпрос с отговор Крал чаши, 2 пентакли, Крал пентакли.
    За да започват с чаши всички тези комбинации трябва да има основателна причина. По последната мисля че балансът в този живот е нарушен, вплътняването и тежестта на пентаклите многократно е надделяла. Дори мисля, че по-скоро този Крал пентакли отпраща към Дявола, не към Императора. Духът на свободата е жертван в името на... Този човек живял ли е изобщо живота си? Да не би да е с ментални проблеми?
    Ох, ще помисля още.
  • Първата ми асоциация за комбинацията Императрицата, 9 меча, Асо чаши беше като за болезнено раждане, освобождение. После се замислих, че ако е така, по-логично би било Асо чаши да е обърнат.
    Ако проблемът е от психологическо естество, мисля че няма да настъпи трайно подобрение - образно казано, развитието по Императрицата е прекъснато и пак има връщане към изначалното състояние по Асо чаши.

Комбинацията ме затрудни - във водата може да се удавиш, може и да се пречистиш...
  • "Връщане към изначалното състояние" се доближава най-много до истината.

За да има първа карта Императрицата на такъв въпрос, значи, че имаме второ раждане, инициация, само че този път с обратен знак и смисълът е завръщане, поглъщане.
    Умиране.

9 меча с Ас чаши е състоянието на преход, душата на човека все още не знае какво й се е случило и се опитва да приеме факта на смъртта, докато съвсем не изтлее по Ас чаши, т.е. стане част от цялото. Т.е. неслучайно свършва комбинацията с Ас чаши.

Гледах на Петър ден след смъртта му. А картите потвърждават една друга моя теория. Всъщност, затова му и гледах.
  • Имам една интересна комбинация.

Обърната Кралица меча, Обърнатият страшен съд, Обърнато Ас пентакли

И втора, зависима от първата:
    обърнат Магът, обърнато Ас чаши, обърната 9 чаши