Таро за парите и финансите

• Mona написа:

Магът, Обесеният, 4 пентакли
      Как ви се струват тези карти на първо четене?

Става дума за сума пари, която трябва да бъде получена.
      За съжаление, казах на човека, че няма да му отпуснат кредит.
      Много разочароващо. Ужасно се почувствах. Той ми каза, че утре очаква отговор от банката.
      Мъките му ще продължат и търсенето на изход.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Mona написа:

Магът, Обесеният, 4 пентакли
      Как ви се струват тези карти на първо четене?

Става дума за сума пари, която трябва да бъде получена.
      За съжаление, казах на човека, че няма да му отпуснат кредит.Много разочароващо. Ужасно се почувствах. Той ми каза, че утре очаква отговор от банката.
      Мъките му ще продължат и търсенето на изход.
      Направо ми се супер гадно, човекът чакаше това като куче пред касапница. Без този кредит, тотално затъва, а има добро банково досие.
      Баси. Ужасно е да носиш лоши новини.
      В такива моменти, мисълта да излъжеш е много близка, но пък ставаш нелоялен към Таро. Не знам.
      Наистина не зная.
    • И все пак, не се отказвам, този път съм се заинатила като магаре на мост. Като магаре на лед и на каквото си иска там магарето.
      Навих си часовника за 5 сутринта да гледам окончателно, да видя какво може да се промени. Когато още 4 пентакли не е станала 5-ца.
      Между прехода на двете - в това именно време, има шанс за промяна. И каквото сабя покаже. Ще бъде финално.
    • Mona написа:

И все пак, не се отказвам, този път съм се заинатила като магаре на мост. Като магаре на лед и на каквото си иска там магарето.
      Навих си часовника за 5 сутринта да гледам окончателно, да видя какво може да се промени. Когато още 4 пентакли не е станала 5-ца.
      Между прехода на двете - в това именно време, има шанс за промяна. И каквото сабя покаже. Ще бъде финално.
      Кралица меча, Папата, Крал меча
      ...
    • Няма да има кредит така ли? Но човекът е силен и може да го понесе?
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Според мен, ще има кредит - по Кралица меча, Папата, Крал меча. Това е особена конструкция (крал и кралица от една боя с голям аркан на втора). Само не помня, дали кралят или кралицата трябваше да са на първа. Представлява своеобразна защита (ако не ме лъже паметта, коментирали сме го отдавна).
    • Според мен ще го “отрежат”. Крал + Кралица меч е доста красоречив отговор. Папата приемам като институцията с Краля на последна - решението е взето твърдо. Някъде тук четох,че с Крал меч на последна позиция ситуацията ще бъде решена крайно и безкомпромисно,дори и да е имало забавяния и чудене преди това.
    • Mona написа:

Mona написа:

И все пак, не се отказвам, този път съм се заинатила като магаре на мост. Като магаре на лед и на каквото си иска там магарето.
      Кралица меча, Папата, Крал меча...
      Битката продължава.
    • Не знам, дали пиша в правилната тема, но понеже става въпрос за пари - реших да пиша тук. От касата на работното ми място, липсва малка сума пари. До касата имахме достъп три жени в конкретния ден (аз и две колежки). Въпросът ми е, коя е допуснала грешка, за да се получи тази разлика в оборота.
      Аз ли съм била - 8 пентакли, Крал жезли, Крал меча
      В. ли е - Глупакът, Колесницата, 8 чаши
      К. ли е - 2 пентакли, Паж чаши, Кралица меча
      Изключвам някой да си е присвоил парите умишлено. Мисля, че В. е допуснала грешка от бързане или недоглеждане по Глупака с Колесницата. Върнала е по-голяма сума на някой, нещо такова.
      К. трябваше да вземе една сума и да я внесе по банков път - мисля, че 2 пентакли това отразява. Тук странен ми е единствено Паж чаши - не мога да го вместя в ситуацията.
      По моите карти - 8 пентакли - от скоро съм на това работно място, но двамата крале не знам, как да ги тълкувам.
    • мисля, че К е много емоционална, съжалителна.
      Не знам каква е сумата, колко е голяма, но според мен проблема идва от К.
      Възможно ли е да е "услужила" на някого с тази сума? и да е смятала да я върне после?
      Аз попитах "Защо липсват пари в касата?" - 7 пентакли - Умереност /Balans/- Звездата /Усмиряване/
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

мисля, че К е много емоционална, съжалителна.
      Не знам каква е сумата, колко е голяма, но според мен проблема идва от К.
      Възможно ли е да е "услужила" на някого с тази сума? и да е смятала да я върне после?
      Аз попитах "Защо липсват пари в касата?" - 7 пентакли - Умереност /Balans/- Звездата /Усмиряване/
      Сумата е дребна - 20 лв. Възстановихме я като дадохме по равно. Въпросът е, че ме гложди, защо не излязоха парите. Понеже отскоро съм там, сигурно си мислят, че аз съм объркала нещо.
      К. наистина изглежда съжалителна - например, винаги купува разни сладки за всички, грижовна. Всяка вечер правим отчет и липсата ще се забележи веднага (ако някой умишлено е взел пари).
      По твоите карти - дали наистина е платено нещо, което не е отбелязано (по Умереността ). Т.е. парите, които К. взе да преведе в банката да не са отбелязани коректно в отчета (2 пентакли, Умереността ).
    • Kalika написа:

Не знам, дали пиша в правилната тема, но понеже става въпрос за пари - реших да пиша тук. От касата на работното ми място, липсва малка сума пари. До касата имахме достъп три жени в конкретния ден (аз и две колежки). Въпросът ми е, коя е допуснала грешка, за да се получи тази разлика в оборота.
      Аз ли съм била - 8 пентакли, Крал жезли, Крал меча
      В. ли е - Глупакът, Колесницата, 8 чаши
      К. ли е - 2 пентакли, Паж чаши, Кралица меча
      Изключвам някой да си е присвоил парите умишлено. Мисля, че В. е допуснала грешка от бързане или недоглеждане по Глупака с Колесницата. Върнала е по-голяма сума на някой, нещо такова.
      К. трябваше да вземе една сума и да я внесе по банков път - мисля, че 2 пентакли това отразява. Тук странен ми е единствено Паж чаши - не мога да го вместя в ситуацията.
      По моите карти - 8 пентакли - от скоро съм на това работно място, но двамата крале не знам, как да ги тълкувам.
      Според мен картите за В. - Глупакът, Колесницата, 8 чаши - я описват като леко отнесен, разсеян тип човек, тя често се "отнася", емоционално отпътува нанякъде (Колесницата + 8 чаши) :)
      Според мен и комбинацията на Армид - 7 пентакли - Умереност /Balans/- Звездата /Усмиряване/ - "сочи" нея като виновник. :)
      "Защо липсват пари в касата?" - защото някой е много замечтан, отнесен в друг свят (по Звездата). И това е някаква постоянна, дълготрайна тенденция - 7 пентакли - Умереност /Balans/.