Таро за парите и финансите

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Таро за парите и финансите

Отварям специална тема за въпросите към Таро, свързани с финансови въпроси и институции, кредити, борсови операции, наследствени имоти, завещания и т.н. Но не само, разбира се. А изобщо, за отношенията между картите и енергията на паричните потоци от и към човека/семейството/общността.

Направо към темата: става дума за човек, който е кандидатствал за кредит към три институции и въпросът е дали поне една от тях, ще отпусне желаното кредитиране.
      Картите са:
      9 пентакли, Смъртта, 6 меча

Какво мислите за конструкцията?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Не знам дали е редно, но ако някой иска да пробва, може да види тази година дали се подобри финансовото ми положение или напротив, се е влошило.
      Тъй като веднага мога да дам обратна връзка, би било интересно упражнение.

Ако постът не е за тук, ще го изтрия. :saint:
    • Sha написа:

Не знам дали е редно, но ако някой иска да пробва, може да види тази година дали се подобри финансовото ми положение или напротив, се е влошило.

Напротив, точно за тук е, но аз няма да се намсевам засега.
    • Mona написа:

Sha написа:

Не знам дали е редно, но ако някой иска да пробва, може да види тази година дали се подобри финансовото ми положение или напротив, се е влошило.

За да улесня хората, ти гледах, но няма да тълкувам аз:
      Силата, Паж пентакли, 3 жезли

:)

Какво мислите за финансовото състояние на Ша?
    • Mona написа:

Mona написа:

Sha написа:

За да улесня хората, ти гледах, но няма да тълкувам аз:Силата, Паж пентакли, 3 жезли

О, мен направо ме е страх ти да тълкуваш :))) Твърде надълбоко влизаш! <3

Тази година наистина имаше раздвижване и затова си мислех, че ще може да се улови и го предложих за тренировка.
    • Mona написа:

Mona написа:

Sha написа:

За да улесня хората, ти гледах, но няма да тълкувам аз:Силата, Паж пентакли, 3 жезли

Мисля, че върви към подобрение ☺. Имало е тежък период по Силата, период на безсилие, в който се е чувствала като с вързани ръце. По Паж пентакли - ново начало, раздвижване, свежи идеи за някакъв нов проект или работа, които включват група хора (3 жезли). Все още нещата са в начален етап, но вървят към подобрение.
      Интересно ми стана, какви карти бих изтеглила аз - Асо жезли, Крал пентакли, Императорът. Дали става въпрос за някаква по-крупна инвестиция, която е още на ниво идея (по асото)?
    • Да се включа :)
      (Мона) Силата / Борба с дракона - Паж пентакли - 3 жезли
      (Калика) Ас жезли - Крал пентакли - Император /Имаго на бащата
      (Аз) 2 пентакли - 10 меча - Колелото на съдбата / Пазар

Желание за стабилност в доходите, желание не просто да изкарваш месеца, а приходите ти да са постоянни. Това желание приема конкретно измерение - може да се случва нещо ново, нещо, което не си правила до сега, но определено не ти е лесно, може би повече, отколкото си мислила в началото. Хубаво е, че има дворцова карта, има лице, което действа, има главен актьор. В момента дали нещата ще се задържат на повърхността е важно какъв тласък продължаваш да им даваш, дали изобщо зависят от теб. Пазара отвори, пазара затвори.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Здравейте, момичета! Забавих се малко, че вчера ме налегна някакъв вирус и бях много зле.

Тази година имахме няколко цялостни обекта, за разлика от минали години, когато правихме предимно малки или частични такива.
      Съответно печалбата беше много повече, отколкото в последните три-четири години взети заедно.

Kalika написа:

Мисля, че върви към подобрение ☺. Имало е тежък период по Силата, период на безсилие, в който се е чувствала като с вързани ръце. По Паж пентакли - ново начало, раздвижване, свежи идеи за някакъв нов проект или работа, които включват група хора (3 жезли). Все още нещата са в начален етап, но вървят към подобрение.

Интересно ми стана, какви карти бих изтеглила аз - Асо жезли, Крал пентакли, Императорът. Дали става въпрос за някаква по-крупна инвестиция, която е още на ниво идея (по асото)?
      Да си призная, не съм сигурна, какво говори Силата... поне на осъзнато ниво не съм се чувствала безсилна и с вързани ръце.
      Наистина имаше раздвижване и работа с повече хора, много организационна работа, но не бих ги отдала на Пажът, а по-скоро на трите жезъла.

Твоята комбинация е много интересна, защото показва възможностите за активна работа, от които се възползвахме, а този крал и Императорът може би представят двама от големите ни клиенти. От друга страна Кралят може да показва работата с природни материали, умело разпределяне на ресурси, отговорности, а Императорът сериозното отношение от нас към тях и обратното, а също изискването всичко да е по правилата, ясно документирано и т.н.

Armid написа:

Да се включа :)
      (Мона) Силата / Борба с дракона - Паж пентакли - 3 жезли
      (Калика) Ас жезли - Крал пентакли - Император /Имаго на бащата
      (Аз) 2 пентакли - 10 меча - Колелото на съдбата / Пазар

Желание за стабилност в доходите, желание не просто да изкарваш месеца, а приходите ти да са постоянни. Това желание приема конкретно измерение - може да се случва нещо ново, нещо, което не си правила до сега, но определено не ти е лесно, може би повече, отколкото си мислила в началото. Хубаво е, че има дворцова карта, има лице, което действа, има главен актьор. В момента дали нещата ще се задържат на повърхността е важно какъв тласък продължаваш да им даваш, дали изобщо зависят от теб. Пазара отвори, пазара затвори.
      Здравей, Армид! На съзнателно ниво нямам такова желание, за постоянни приходи... при нас винаги е било на сезони и някак съм свикнала... много ценя свободата, която ми дава тази работа - да имам много време за любими неща и от време на време да работим.
      Тази година имахме сериозни обекти, но аз обичам точно такава работа и всичко вършех с удоволствие.
      При нас наистина нещата са на приливи и отливи, днес има, утре няма.

Но като отговор на въпросът - тази година имаше много повече, в сравнение с минали години.
    • Нямаше да предположа с тия карти, веднага си мислех за спад заради Силата. Имам тенденция все да тълкувам негативно. Но е хубаво, че всъщност отговорът е положителен! ^^
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur
    • Магът, Обесеният, 4 пентакли
      Как ви се струват тези карти на първо четене?

Става дума за сума пари, която трябва да бъде получена.
    • Mona написа:

Магът, Обесеният, 4 пентакли

Според мен ще има опит за договаряне може би. Промяна на условия ли,промяна в дължимата сума ли,нещо подобно. В крайна сметка няма да се получат договорките и ще се състои плащането както е замислено. Получателят трябва да си отваря очите според мен,може да се опита да го изменти някой. Бавен е процесът,може би ще се е и почака. Това на прима виста.
    • Moon написа:

Mona написа:

Според мен ще има опит за договаряне може би. Промяна на условия ли,промяна в дължимата сума ли,нещо подобно. В крайна сметка няма да се получат договорките и ще се състои плащането както е замислено. Получателят трябва да си отваря очите според мен,може да се опита да го изменти някой. Бавен е процесът,може би ще се е и почака. Това на прима виста.
      Да, има логика в това, което казваш. Не знам как някой може да го излъже в тая ситуация, но Обесеният поне да се върне до нормалното състояние на обесен, ама надолу с краката, не с главата :)
      Т.е. пак ще е зле, но няма да е тооолкова зле, а в приемливи норми, след което може да помисли и за някакъв възход.

Утре или вдругиден ще пиша какъв е резултатът. Ще е добре да се включат и други, защото става дума за резултат в рамките на дни, който предстои, а не е минал.
    • Mona написа:

Маг+ Обесен не знам как да го третирам. Хем от човека зависи, той трябва да поеме инициативата, не да чака да му паднат от небето, хем Обесения точно обратното - как стои и чака, вързан, от какво е вързан, възпрепятстван? От собствената си инертност? Показва някаква жертва, която трябва да направи ли, загуба на част от дохода.
      Все пак, най-вече за 4 пентакли, смятам, че ще си получи парите, ако му се полагат по право. Освен това 4 пентакли е стабилност в неблагоприятната ситуация, хм, възможно ли е да получи парите на части? И Заради мага, отново има желание да се направи така, че да се постигне желаната стабилност.
    • Armid написа:

Mona написа:

Маг+ Обесен не знам как да го третирам. Хем от човека зависи, той трябва да поеме инициативата, не да чака да му паднат от небето, хем Обесения точно обратното - как стои и чака, вързан, от какво е вързан, възпрепятстван? От собствената си инертност? Показва някаква жертва, която трябва да направи ли, загуба на част от дохода.Все пак, най-вече за 4 пентакли, смятам, че ще си получи парите, ако му се полагат по право. Освен това 4 пентакли е стабилност в неблагоприятната ситуация, хм, възможно ли е да получи парите на части? И Заради мага, отново има желание да се направи така, че да се постигне желаната стабилност.
      Може би трябваше да уточня, че става дума за банков кредит, не някаква договореност между физически лица. Така нещата стават по-различни, нали.
      Моя грешка.
    • Mona написа:

Armid написа:

Mona написа:

Маг+ Обесен не знам как да го третирам. Хем от човека зависи, той трябва да поеме инициативата, не да чака да му паднат от небето, хем Обесения точно обратното - как стои и чака, вързан, от какво е вързан, възпрепятстван? От собствената си инертност? Показва някаква жертва, която трябва да направи ли, загуба на част от дохода.Все пак, най-вече за 4 пентакли, смятам, че ще си получи парите, ако му се полагат по право. Освен това 4 пентакли е стабилност в неблагоприятната ситуация, хм, възможно ли е да получи парите на части? И Заради мага, отново има желание да се направи така, че да се постигне желаната стабилност.
      Може би трябваше да уточня, че става дума за банков кредит, не някаква договореност между физически лица. Така нещата стават по-различни, нали.Моя грешка.
      ще му кажат ОК, но има "клопки" препоръчвам да чете дребния шрифт,мисля и протакване или дооправяне с документация, да внимава дали ще му изнасят условията, да не се окаже като поговорката"вместо да изпише вежди, си извади окото"
      Всичко това най-вече заради Обесеният, Магът ми говори за "уловката"
    • преди около 6 месеца на подобен въпрос за кредит, ми излезе Обесен по средата, трябва да издиря цялата комбинация. Та кредит получихме, но доста след зададения срок, и пак с разни условности.
    • значи комбинацията е била Крал меч Обесения / затвор - кралица жезли. Алфа кентавър е написала, че вижда Обесения като залога, ипотеката. Като цяло да, отпуснаха кредит, но протаквайки и с различни „жертви” като срок, сума, гаранти и пр.
    • Armid написа:

значи комбинацията е била Крал меч Обесения / затвор - кралица жезли. Алфа кентавър е написала, че вижда Обесения като залога, ипотеката. Като цяло да, отпуснаха кредит, но протаквайки и с различни „жертви” като срок, сума, гаранти и пр.
      Така е. Имаме подобни карти на подобни въпроси, но обикновено разликата е в детайлите. В случая ипотека няма, но може да поискат съгарант, което е отново усложнение по Обесеният. Аз обаче тълкувам Магът и Обесеният като една цялост, не като отделни карти в случая.
      Защото с 4 пентакли накрая, може да означава и запазване на сегашното статукво на "висене".