Ramblings

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Защо обичам астрологията и Таро:

абсолютно способни да те приземят в реалността, понякога и по най-безцеремонния начин (стига да можеш да ги разбираш, де.. а не да си затваряш очите). Никакви илюзии, никакви глупости не могат да виреят повече.

Спестява ти време и нерви!
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • People like drugs.
      And I mean - all kinds of drugs.

It's not just happy pill, or some specific chemical. It's everything uncomfortable that it's comfortable enough to keep you blind for painful truths.
      Everything to make you numb.
      Everything to make you escape from reality or not see reality.
      Choosing "lesser evil" to not see the grand one.

People like drugs.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us wrote:

People like drugs.
      And I mean - all kinds of drugs.

It's not just happy pill, or some specific chemical. It's everything uncomfortable that it's comfortable enough to keep you blind for painful truths.
      Everything to make you numb.
      Everything to make you escape from reality or not see reality.
      Choosing "lesser evil" to not see the grand one.

People like drugs.
      People like .. old letters.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Атина Палада - богинята на войната, на мъдростта, на непорочието също. Защитничка на жените.
      Може да се видят кои са артистите, като се кликне на изображенията. Като заглавие е вписан авторът им.

DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us wrote:

Мисля, че има такава любов, но съм съгласна, че трябва да я дорастем, което става с много изпиване на горчиви чаши. Хубавото е, че повечето неща подлежат на промяна.

Споделям личния си опит - където е имало постоянно борби и кризи, просто накрая нищо не е излизало.
      И аз мисля, че има такова състояние, но поне на български не е любов. Винаги съм се чудил защо "изгубената в превода" Обич я наричат "Безусловната любов". Навярно щото в английския нямат дума като "обич", тъй като състоянието, което описва, изисква приемане на отсрещната страна или култура такава, каквато е. Непречупена през лакмуса на общественото порицание, чийто роби сме, отдалечили се от себе си в стремежа да се впишем.