Важна тема Чат 3

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Днеска тоя сняг ми разгони фамилията от секъде, ама да... красив е.
      Чакам да дойде Коледа, НГ и...

(can't wait for spring)

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • аз смятам да отменя Коледа. Честно, ако не са децата хич не ми дреме за Коледа.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • джобът ми реве
      Коледа = подаръци

айде да не се правим, че не е така :D
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• curi0us написа:

джобът ми реве
      Коледа = подаръци

айде да не се правим, че не е така :D
      Хахах right on.
      Ама честно да си призная,на най-близките си обичам да избирам подаръци. С повод и без. Кеф ми е да им подаря нещичко,което много ги радва. На Коледа взимам на няколко души по нещичко. (Ама и на себе си! :D )
      Че олеква джоба,не отричам. :D
    • И джоба и всички тези безумни софри..., Да не говорим, че 10 дена живота е спрял, никой не работи, нищо не работи... И всички тези роднини, които смятат, че е задължително да те видят и да си разменяте любезности!
      Но това с подаръците не го разбирам, защото не обичам да ми подаряват прахосъбиралки, неща които не харесвам, но го правим, защото така е прието.
      Добре, ще се прежаля и ще направя курабийки във формата на елхички и звънчета. Ще направя и коледна къщичка. Ще украся елха, иначе ще бъда ужасна майка.
    • Armid написа:

И джоба и всички тези безумни софри..., Да не говорим, че 10 дена живота е спрял, никой не работи, нищо не работи... И всички тези роднини, които смятат, че е задължително да те видят и да си разменяте любезности!
      Но това с подаръците не го разбирам, защото не обичам да ми подаряват прахосъбиралки, неща които не харесвам, но го правим, защото така е прието.
      Добре, ще се прежаля и ще направя курабийки във формата на елхички и звънчета. Ще направя и коледна къщичка. Ще украся елха, иначе ще бъда ужасна майка.
      :( кофти... честно казано не смятах,че още толкова се държи на традициите. При нас хич не е така. Семейно вечеряме 5 човека и толкоз. Няма 100 манджи ,събираници и големи харчове. Не разбирам простото робуване на старинни традиции. Но пък ми допада настроението,което придобивам покрай почивните дни. Ама ако има снежец,иначе хич не ми е. :D
    • Няколко факта за Северна Корея:

1. Календарното време в КНДР се води от раждането на Ким Ир Сен, а не по Исус Христос. Затова в момента в тази държава е 105-та година.

2. Според официалната му биография първият президент на Северна Корея Ким Ир Сен бил роден на вулкан под двойна дъга, като при това в този момент на небето се родила нова звезда. Във Северна Корея се смята, че той е бил "богоподобен подарък от небето". В биографията му още пише, че се научил да ходи три седмици след раждането си.

3. Вместо Коледа в КНДР на 24 декември отбелязват денят на раждането на Ким Чен Ир, предишният северокорейски лидер. А пък вместо Свети се чества рожденият ден на генерала, който е на 16-ти февруари.

4. В Северна Корея и досега има публични наказания.

5. В Северна Корея е въведена шестдневна работна седмица, а в неделя обитателите на страната трябва да се занимават с доброволен труд за благото на страната. Затова и там почивен ден на практика няма.

6. Съдените за различни престъпления севернокорейци изтърпяват наказанието си заедно с цялото семейство - т. нар. "наказание до три поколения". Ако през време на наказанието се раждат деца, две следващи поколения са обречени да прекарат живота си в затвора.

7. От 1996 г. на жените в КНДР е забранено да карат велосипед, тъй като полата трябва да покрива непрестанно коленете, а на дамите там не е позволено да носят панталони.

8. Севернокорейците са длъжни да регистрират телевизорите си в компенетните органи. Има само три канала за гледане. За да не се съблазняват да гледат нещо друго, въпросните компетентни органи запечатват управлението на телевизорите или направо блокират настройките.

9. Дори и в собственото си жилище те нямат право да изключват правителственото радио. Могат само да намалят малко звука на приемника. В страната има специални отряди, които следят дали някой не слуша забранени радиопредавания. Това престъпление там се наказва със смърт.

10. КНДР харчи около 30% от бюджета си за поддръжка на военната си мощ. При това в средата на 90-те години хиляди севернокорейци умряха от глад.

11. Севернокорейците могат да носят само къси прически. Утвърдени са 28 типа подстрижки, одобрени от ръководството на страната: 18 за женсите и 10 - за мъжете.

12. Наредба от ръководството на Северна Корея гласи: В случай на пожар първо от горящото помещение трябва да бъдат изкарани портретите на ръководителите на КНДР и чак тогава да се помисли за хората и останалите вещи вътре.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Няколко факта за Северна Корея:

1. Календарното време в КНДР се води от раждането на Ким Ир Сен, а не по Исус Христос. Затова в момента в тази държава е 105-та година.

2. Според официалната му биография първият президент на Северна Корея Ким Ир Сен бил роден на вулкан под двойна дъга, като при това в този момент на небето се родила нова звезда. Във Северна Корея се смята, че той е бил "богоподобен подарък от небето". В биографията му още пише, че се научил да ходи три седмици след раждането си.

3. Вместо Коледа в КНДР на 24 декември отбелязват денят на раждането на Ким Чен Ир, предишният северокорейски лидер. А пък вместо Свети се чества рожденият ден на генерала, който е на 16-ти февруари.

4. В Северна Корея и досега има публични наказания.

5. В Северна Корея е въведена шестдневна работна седмица, а в неделя обитателите на страната трябва да се занимават с доброволен труд за благото на страната. Затова и там почивен ден на практика няма.

6. Съдените за различни престъпления севернокорейци изтърпяват наказанието си заедно с цялото семейство - т. нар. "наказание до три поколения". Ако през време на наказанието се раждат деца, две следващи поколения са обречени да прекарат живота си в затвора.

7. От 1996 г. на жените в КНДР е забранено да карат велосипед, тъй като полата трябва да покрива непрестанно коленете, а на дамите там не е позволено да носят панталони.

8. Севернокорейците са длъжни да регистрират телевизорите си в компенетните органи. Има само три канала за гледане. За да не се съблазняват да гледат нещо друго, въпросните компетентни органи запечатват управлението на телевизорите или направо блокират настройките.

9. Дори и в собственото си жилище те нямат право да изключват правителственото радио. Могат само да намалят малко звука на приемника. В страната има специални отряди, които следят дали някой не слуша забранени радиопредавания. Това престъпление там се наказва със смърт.

10. КНДР харчи около 30% от бюджета си за поддръжка на военната си мощ. При това в средата на 90-те години хиляди севернокорейци умряха от глад.

11. Севернокорейците могат да носят само къси прически. Утвърдени са 28 типа подстрижки, одобрени от ръководството на страната: 18 за женсите и 10 - за мъжете.

12. Наредба от ръководството на Северна Корея гласи: В случай на пожар първо от горящото помещение трябва да бъдат изкарани портретите на ръководителите на КНДР и чак тогава да се помисли за хората и останалите вещи вътре.
      Ще добавя, че там интернетът е забранен за обикновените граждани.Само за определени е този лукс. Гледах един репортаж миналата година. И член от партията минава на проверка по домовете, за да провери с какво се хранят. Нямат право да консумират деликатеси... Също западно европейски и американски песни и филми са забранени. Взимаха интервю на младежи, които не знаеха кой е Майкъл Джордан, не бяха чували за Битълс и Бионсе...

Мнението бе променено 1 път, последно от LaVerite ().

• Нещото,което мен ме стъписа беше видеото ,на което оплакваха Ким Чен Ир :

Не можех да повярвам на тази мъка. След това с баща ми си говорихме на тази тема. Той много се интересува от положението в Северна Корея и често е споменавал някои факти. Разказа ми,че ако някой си позволи да не плаче (или не достатъчно силно), подлежи на жестоко наказание. Колкото по-сърцераздирателно плачеш,толкова по-верен си на режима.

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

Мнение на LaVerite ()

Мнението бе изтрито от - самия автор ().
    • Moon написа:

Нещото,което мен ме стъписа беше видеото ,на което оплакваха Ким Чен Ир :

Не можех да повярвам на тази мъка. След това с баща ми си говорихме на тази тема. Той много се интересува от положението в Северна Корея и често е споменавал някои факти. Разказа ми,че ако някой си позволи да не плаче (или не достатъчно силно), подлежи на жестоко наказание. Колкото по-сърцераздирателно плачеш,толкова по-верен си на режима.
      дали не плачат от радост :D това беше шега, въпреки че не е смешно изобщо, не мога да повярвам, какъв е този режим, какво е това.... Саддам Хюсеин ряпа да яде, но не знам какъв народа са, Саддам Хюсеин преди смъртта си е каьал, че много ще съжеляват за това, което правят, че този народ, не разбира от демокрация и само с диктатура може да се държи под контрол, е да за това има вина и правителството, че не са ги интегрирали с времето, но все пак и интегрираните виждаме що за стока са.... Сега не може да ги удържиш, но все пак в Северна Корея е суров живота, ако може да се нарече живот... Пълен ужас...
    • На всички, които плачат по времето на комунизма бих препоръчала еднопосочен билет до Северна Корея. Ама няма да им стиска, нали!
    • Със сигурност, вече сте видели това същество по-долу. Няма яснота дали е минато през фото ретуш или наистина това е плод на ужасяващи пластики, важно е друго.
      ТОВА СЕ ПОЛУЧАВА, КОГАТО ИСКАШ ДА СИ НЕЩО РАЗЛИЧНО ОТ ОНОВА, КОЕТО ТИ Е ДАДЕНО ДА СИ. Отнася се до всички области и сфери. Но знаете ли, точно това заслужават всички. Аз съм за.

A teenager has undergone more than 50 plastic surgery procedures in an effort to look like her idol Angelina Jolie. Iranian 19-year-old Sahar Tabar says she has been a massive fan of the Hollywood actress her entire life – but friends and family say she’s hone too far in her efforts to look like the star.
      Sahar said she ‘would do anything’ to look like Jolie and her reported 50 operations have left her with fuller lips and defined cheek bones – but trolls say it has made her look like a zombie. Others told the young woman she looked more like a character from Tim Burton movie The Corpse Bride. Sahar reportedly lost a shocking 5st 7lbs, in order to be as slim as Angelina.

News of her surgeries has not been officially confirmed with speculation her look is a result of make-up or Photoshopping. But fans following her online say she looks ‘drastically different’ to previous posts

Read more: metro.co.uk/2017/11/30/teenage…olie-7121667/?ito=cbshare
      Twitter: twitter.com/MetroUK | Facebook: facebook.com/MetroUK/
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Необятни са дебрите на човешото безумие. Какво изражение на безнадеждност само е изкарала котката... Някак си обяснява всичко.
      Fantasy Land