Чат 3

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Хубаво е, че го издирват общодържавно, но той нито се крие, нито пък го търсят!

Направо да се бяха обадили на телефона му на Канарските острови, където той живее от години. Или да пратят куриер със "Спартан" да му занесе призовката до островите. Смешно е да обявиш един световен шампион по шахмат за държавно издирване, както се прави с най-закоравелите рецидивисти. Защо не обявят Шиши за издирване, той толкова милиони окраде, пък се разхожда като цар по жълтите павета и никой не го закача? А, да забравих. Веско Топалов не ги назначава главните прокурори.

Съдът обяви Веселин Топалов за общодържавно издирване
    Pulvis et umbra sumus.
  • Има една карикатура за Хагард Ужасния, известна поредица от шеговитата серия за викинга.
    Сцената е следната: мълния е ударила кораба на викинга и счупен на две, корабът потъва. Хагард с вдигнати ръце вика към небето:
    - Боже, защо аз??!!!!
    Глас от небето:
    - А защо не?

.....
    Pulvis et umbra sumus.
  • кралски новини:
    Принц Хари и Меган Маркъл ще се женят догодина през пролетта.

© Mark Blinch, Reuters

Принц Хари и неговата приятелка, американската актриса Меган Маркъл, ще сключат брак, потвърдиха представители на кралското семейство, цитирани от Би Би Си и "Гардиън".

Очаква се сватбата им да е през пролетта на 2018 г. според съобщение на баща му принц Чарлз.

Принц Хари е петият по линията на наследяването на кралското семейство. Той се е сгодил с три години по-голямата от него Маркъл по-рано този месец, а кралица Елизабет Втора "е била информирана" за решението му заедно с други членове на семейството, се казва в съобщението. Одобрението ѝ е нужно по Закона за наследяване на кралската корона от 2013 г.

Тази година двамата започнаха да говорят публично за връзката си - първата им поява заеднобеше едва през септември, въпреки че са двойка от лятото на 2016 г., когато се запознават в Лондон. В изявление самият принц Хари отбеляза, че "с удоволствие обявява" годежа си и че вече е получил благословията на родителите ѝ.

В отделно изявление, цитирано от "Дейли телеграф", родителите на Меган Маркъл, Томас Маркъл и Дория Рагланд, казват: "Изключително щастливи сме за Меган и Хари. Дъщеря ни винаги е била мил и любящ човек. Да видим съюза ѝ с Хари, с когото тя споделя същите качества, е източник на силна радост за нас като родители. Пожелаваме им цял живот да са щастливи и сме развълнувани, че ще споделят бъдещето си."

Фотогалерия: Коя е Меган Маркъл - приятелката на принц Хари >

виж повечевиж повечевиж повечевиж повечевиж повечевиж повече

Звездата на тридесет и шестгодишната актриса изгря със съдебния сериал "Костюмари". През септември, след година и два месеца връзка, тя каза на списание "Ванити феър", че двамата са "истински щастливи и влюбени".

Тя ще е първата американка, влязла в кралското семейство след Уолис Симпсън - жената, заради която чичото на кралица Елизабет, Едуард Осми, се отказа от трона преди повече от 80 години. За британските таблоиди в първите месеци на връзката ѝ с принц Хари беше проблем и смесеното ѝ потекло, тъй като майка ѝ е афроамериканка. Миналата година се наложи дворецът в Кенсингтън да помоли медиите да спрат да нарушават личното ѝ пространство.

Би Би Си отбелязва, че Маркъл, която се занимава с редица хуманитарни каузи, едва ли ще се съгласи бракът да ограничи ангажиментите ѝ. От друга страна ѝ предстои да си проправи път в кралското семейство, както вече се случи с херцогинята на Кеймбридж, Кейт Мидълтън.
    Pulvis et umbra sumus.
  • Днеска тоя сняг ми разгони фамилията от секъде, ама да... красив е.
    Чакам да дойде Коледа, НГ и...

(can't wait for spring)

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • curi0us написа:

джобът ми реве
    Коледа = подаръци

айде да не се правим, че не е така :D
    Хахах right on.
    Ама честно да си призная,на най-близките си обичам да избирам подаръци. С повод и без. Кеф ми е да им подаря нещичко,което много ги радва. На Коледа взимам на няколко души по нещичко. (Ама и на себе си! :D )
    Че олеква джоба,не отричам. :D
  • И джоба и всички тези безумни софри..., Да не говорим, че 10 дена живота е спрял, никой не работи, нищо не работи... И всички тези роднини, които смятат, че е задължително да те видят и да си разменяте любезности!
    Но това с подаръците не го разбирам, защото не обичам да ми подаряват прахосъбиралки, неща които не харесвам, но го правим, защото така е прието.
    Добре, ще се прежаля и ще направя курабийки във формата на елхички и звънчета. Ще направя и коледна къщичка. Ще украся елха, иначе ще бъда ужасна майка.
    Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
    La vie en rose
  • Armid написа:

И джоба и всички тези безумни софри..., Да не говорим, че 10 дена живота е спрял, никой не работи, нищо не работи... И всички тези роднини, които смятат, че е задължително да те видят и да си разменяте любезности!
    Но това с подаръците не го разбирам, защото не обичам да ми подаряват прахосъбиралки, неща които не харесвам, но го правим, защото така е прието.
    Добре, ще се прежаля и ще направя курабийки във формата на елхички и звънчета. Ще направя и коледна къщичка. Ще украся елха, иначе ще бъда ужасна майка.
    :( кофти... честно казано не смятах,че още толкова се държи на традициите. При нас хич не е така. Семейно вечеряме 5 човека и толкоз. Няма 100 манджи ,събираници и големи харчове. Не разбирам простото робуване на старинни традиции. Но пък ми допада настроението,което придобивам покрай почивните дни. Ама ако има снежец,иначе хич не ми е. :D
  • Няколко факта за Северна Корея:

1. Календарното време в КНДР се води от раждането на Ким Ир Сен, а не по Исус Христос. Затова в момента в тази държава е 105-та година.

2. Според официалната му биография първият президент на Северна Корея Ким Ир Сен бил роден на вулкан под двойна дъга, като при това в този момент на небето се родила нова звезда. Във Северна Корея се смята, че той е бил "богоподобен подарък от небето". В биографията му още пише, че се научил да ходи три седмици след раждането си.

3. Вместо Коледа в КНДР на 24 декември отбелязват денят на раждането на Ким Чен Ир, предишният северокорейски лидер. А пък вместо Свети се чества рожденият ден на генерала, който е на 16-ти февруари.

4. В Северна Корея и досега има публични наказания.

5. В Северна Корея е въведена шестдневна работна седмица, а в неделя обитателите на страната трябва да се занимават с доброволен труд за благото на страната. Затова и там почивен ден на практика няма.

6. Съдените за различни престъпления севернокорейци изтърпяват наказанието си заедно с цялото семейство - т. нар. "наказание до три поколения". Ако през време на наказанието се раждат деца, две следващи поколения са обречени да прекарат живота си в затвора.

7. От 1996 г. на жените в КНДР е забранено да карат велосипед, тъй като полата трябва да покрива непрестанно коленете, а на дамите там не е позволено да носят панталони.

8. Севернокорейците са длъжни да регистрират телевизорите си в компенетните органи. Има само три канала за гледане. За да не се съблазняват да гледат нещо друго, въпросните компетентни органи запечатват управлението на телевизорите или направо блокират настройките.

9. Дори и в собственото си жилище те нямат право да изключват правителственото радио. Могат само да намалят малко звука на приемника. В страната има специални отряди, които следят дали някой не слуша забранени радиопредавания. Това престъпление там се наказва със смърт.

10. КНДР харчи около 30% от бюджета си за поддръжка на военната си мощ. При това в средата на 90-те години хиляди севернокорейци умряха от глад.

11. Севернокорейците могат да носят само къси прически. Утвърдени са 28 типа подстрижки, одобрени от ръководството на страната: 18 за женсите и 10 - за мъжете.

12. Наредба от ръководството на Северна Корея гласи: В случай на пожар първо от горящото помещение трябва да бъдат изкарани портретите на ръководителите на КНДР и чак тогава да се помисли за хората и останалите вещи вътре.
    Pulvis et umbra sumus.
  • Mona написа:

Няколко факта за Северна Корея:

1. Календарното време в КНДР се води от раждането на Ким Ир Сен, а не по Исус Христос. Затова в момента в тази държава е 105-та година.

2. Според официалната му биография първият президент на Северна Корея Ким Ир Сен бил роден на вулкан под двойна дъга, като при това в този момент на небето се родила нова звезда. Във Северна Корея се смята, че той е бил "богоподобен подарък от небето". В биографията му още пише, че се научил да ходи три седмици след раждането си.

3. Вместо Коледа в КНДР на 24 декември отбелязват денят на раждането на Ким Чен Ир, предишният северокорейски лидер. А пък вместо Свети се чества рожденият ден на генерала, който е на 16-ти февруари.

4. В Северна Корея и досега има публични наказания.

5. В Северна Корея е въведена шестдневна работна седмица, а в неделя обитателите на страната трябва да се занимават с доброволен труд за благото на страната. Затова и там почивен ден на практика няма.

6. Съдените за различни престъпления севернокорейци изтърпяват наказанието си заедно с цялото семейство - т. нар. "наказание до три поколения". Ако през време на наказанието се раждат деца, две следващи поколения са обречени да прекарат живота си в затвора.

7. От 1996 г. на жените в КНДР е забранено да карат велосипед, тъй като полата трябва да покрива непрестанно коленете, а на дамите там не е позволено да носят панталони.

8. Севернокорейците са длъжни да регистрират телевизорите си в компенетните органи. Има само три канала за гледане. За да не се съблазняват да гледат нещо друго, въпросните компетентни органи запечатват управлението на телевизорите или направо блокират настройките.

9. Дори и в собственото си жилище те нямат право да изключват правителственото радио. Могат само да намалят малко звука на приемника. В страната има специални отряди, които следят дали някой не слуша забранени радиопредавания. Това престъпление там се наказва със смърт.

10. КНДР харчи около 30% от бюджета си за поддръжка на военната си мощ. При това в средата на 90-те години хиляди севернокорейци умряха от глад.

11. Севернокорейците могат да носят само къси прически. Утвърдени са 28 типа подстрижки, одобрени от ръководството на страната: 18 за женсите и 10 - за мъжете.

12. Наредба от ръководството на Северна Корея гласи: В случай на пожар първо от горящото помещение трябва да бъдат изкарани портретите на ръководителите на КНДР и чак тогава да се помисли за хората и останалите вещи вътре.
    Ще добавя, че там интернетът е забранен за обикновените граждани.Само за определени е този лукс. Гледах един репортаж миналата година. И член от партията минава на проверка по домовете, за да провери с какво се хранят. Нямат право да консумират деликатеси... Също западно европейски и американски песни и филми са забранени. Взимаха интервю на младежи, които не знаеха кой е Майкъл Джордан, не бяха чували за Битълс и Бионсе...

Мнението бе променено 1 път, последно от LaVerite ().

• Нещото,което мен ме стъписа беше видеото ,на което оплакваха Ким Чен Ир :

Не можех да повярвам на тази мъка. След това с баща ми си говорихме на тази тема. Той много се интересува от положението в Северна Корея и често е споменавал някои факти. Разказа ми,че ако някой си позволи да не плаче (или не достатъчно силно), подлежи на жестоко наказание. Колкото по-сърцераздирателно плачеш,толкова по-верен си на режима.

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Moon написа:

Нещото,което мен ме стъписа беше видеото ,на което оплакваха Ким Чен Ир :

Не можех да повярвам на тази мъка. След това с баща ми си говорихме на тази тема. Той много се интересува от положението в Северна Корея и често е споменавал някои факти. Разказа ми,че ако някой си позволи да не плаче (или не достатъчно силно), подлежи на жестоко наказание. Колкото по-сърцераздирателно плачеш,толкова по-верен си на режима.
    дали не плачат от радост :D това беше шега, въпреки че не е смешно изобщо, не мога да повярвам, какъв е този режим, какво е това.... Саддам Хюсеин ряпа да яде, но не знам какъв народа са, Саддам Хюсеин преди смъртта си е каьал, че много ще съжеляват за това, което правят, че този народ, не разбира от демокрация и само с диктатура може да се държи под контрол, е да за това има вина и правителството, че не са ги интегрирали с времето, но все пак и интегрираните виждаме що за стока са.... Сега не може да ги удържиш, но все пак в Северна Корея е суров живота, ако може да се нарече живот... Пълен ужас...