Важна тема Чат 3

• Ако някой много ви дразни, дайте му телефонния номер на всички деца, които познавате и им кажете, че това е телефонът на Дядо Коледа...
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Понякога, изведнъж и ненадейно, в съзнанието ни изплуват странни случки, откъслечни спомени от някакво минало, което до такава степен е минало, че звучи като бъдеще, дори не съществува. Познато, нали?

Спомних си за една приятелка, която всички наричахме Надя шарана. Защо сме я наричали така, никой не знае и не си спомня. Та Надя си купи апартамент и преди да почне ремонта, навсякъде го нашари със свастики и други подобни знаци. Да я пази, да пази дома й.
      Така и не го обзаведе, но се събирахме там за купони. Защо й е бил този апартамент?

Тя от много години живее в чужбина и рядко се връща. Онова, което искаше да й се случи, не се случи.
      Надя беше изключителна карасавица, такива каквито има само по филмите, но тя беше жива красавица - зелени очи, очи като бадеми извити, високи скули и черни коси. Тънка талия, слаби крака. Почти София Лорен. Нямаше мъж, който като я види, да не се обърне в захлас. Жените - също.

Днес обаче нищо не е същото. Свастиките не помагат.
      Защо се сетих затова?
    • Mona написа:

Тя от много години живее в чужбина и рядко се връща. Онова, което искаше да й се случи, не се случи.

Случил се е животът. Което е по-хубаво от това всичко да се случва по план.
      Както казвам понякога: просто не е в картите.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • wolfy написа:

Mona написа:

Случил се е животът. Което е по-хубаво от това всичко да се случва по план.
      Както казвам понякога: просто не е в картите.
      Какви карти?
      Просто не се случва както човекът го иска, всичко е тотално различно.
      Просто, често животът е непоносим.
    • Животът никога не е бил поносим. Някои просто се справят по-добре от другите.

Видях една картинка туко - що, няма много връзка с горното, но ми се прищя да споделя:

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Честита Нова Година, форумки и форумци!

Не искам да пиша нищо клиширано,
      просто пожелавам 2018 да е лична за всички!

Ние си изкарахме чудесно.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur
    • Ива Дойчинова: Росен Ангелов е водил малки момичета във вилата, защо мълчахте?

Колко много са хората, които са му помогнали с бездействието си да стигне до шесторно убийство ?

Радиоводещата Ива Дойчинова
      06JAN2018

Радиоводещата Ива Дойчинова публикува във „Фейсбук“ мнението си за сагата около издирването на заподозрения за шесторното убийство в Нови Искър Росен Ангелов. Ето я:
      „Обявеният за общонационално издирване Росен Ангелов, вече доказан извършител на шесторното убийство в Нови Искър, има интересна съдба. Три присъди: за кражба, изнасилване и блудство. От 9 години е издирван и от толкова горе-долу пребивава в "трудно достъпна вила" около село Луково. Където, според репортажите и разговорите с хора от този регион, е водил малки момичета. Кой го е търсил наистина, кой си е мълчал, и колко много са хората, които са му помогнали с бездействието си да стигне до шесторно убийство, е въпросът ми. Не ми се мисли какво още е сторил, преди трагедията да ни отвори очите. Докато много яко сме си ги затваряли. Едва ли плува в Искъра тялото му. Плува в затворените ни очи и усти. И е "въоръжен и опасен", защото много хора не са си свършили работата - и по длъжност, и по съвест.
    • В някви такива моменти осъзнаваш, че живеем насред някакъв пълен фарс. Където всичко отдавна е изгубило смисъл. Издирван 9 години! Насред огромната и необятна територия българска... Направо са се скъсали да го издирват...
      Beware My Wrath
    • Изказвам лично мнение, с което не ангажирам никого и зная, че е брутално, но не ми пука. Копирам от чата.

Ние сме много назад от всичко, което се случва от съвременния свят, ние живеем в друга вселена, чалга и простотия, кръстове и води, ризи и носии, агнета и прасета, не виждам нищо, с което да се гордеем и ще кажа и нещо против Ботев - да ме простят всички, фенове на БЪЛГАРСКОТО.
      Не може да искаш революция и да акостираш на Дунавския бряг, тъкмо след ужасния крах на Априлското въстание, когато всички са се изпокрили, убити и всякакъв порив е смазан, а ти да искаш същият този угнетен народ да се вдигне - Ботев е тотален шозофреник, дори социопат.
      И накрая - да те убият и да се напикаеш, каквито са фактите, а те са ужасни.

А писмото за "мила ми венето - след отечетството обичам най-много тебе", е висша форма на лицемерие.
      Нещастник със свръхценни мисли е Ботев, Левски е имал доста повече разум, но и той е убиец, не забравяйте, че точно затова турците го хващат и то не без подкрепата на руските власти - Левски е задържан за убийство, не за държавна измяна и е съден за убийство
      когато убива ратая, само на 13 години в една къща, в която е влязъл да краде пари за ..... организацията.

Честно казано, повръща ми се от тези герои.
      Та, ето това е моето мнение за Левски и за Ботев
      И, социопати и убийци не може да са моите герои, не и параноици, дори и гениални поети, какъвто е Ботев, не и стратези, какъвто е Левски, когато убива дете за скапаните си пари.

Без мен, няма да пея в общия хор.
    • И да се върна на случая от Нови Искър - целта е била дъщерята, Кети е била само мимикрия, повод.
      Категорична съм 100%.

Мога да кажа и други неща, но не точно сега. Написах го и в една обществена медия.
    • И кво ся, тоя убавец го откриха самоубит. Все тая...
      Най-гадното в тая цялата история не са многото трупове. Най-гадното е, че тоя е бил извършил блудство с 12 годишна дъщеря на жена, с която живеел и е излежал само 6 години за това. После извършва отново блудство, което води до стартиране на издирването му и т.н.

Представяш ли си ква ужасия е това. Не смъртно наказание, не 60 години... а само 6 години. И сякаш никой не забелязва и на никой не му дреме. Как може за блудства с деца некви лудаци да излежават само по 6 години и да ги пускат на свобода...
      "Къщата на ужасите в Нови Искър"... Ква къща бе човек. Тва е държавата на ужасите, тва е обществото на ужасите! 6 години...
      Beware My Wrath

Мнението бе променено 3 пъти, последно от Agnis ().

• Ново

Искам да попитам всички ЗОО спасители,какво ви пречи да споделяте и мойте молби за постове както аз вашите,за нашата кауза,за нашите същества за които се опитваме да правим невъзможни неща. Защо толкова зооспасители подминават постовете ми,нещо по различно от вашите ли са?! Кученцата за които търся домове и съм напълнила къщата си с изстрадали души,търсят помощ,нещо по различно ли са от тези които вие спасявате,други души ли носят! Избирате кое да споделите ли? Хора вие зооспасители ли сте?! Не могли имали много работа,и почти не влизали! Аз как мога да работя,да се грижа за 21 кучета,да храня и други на вън НО И ДА НЕ ПРОПУСКАМ ДА СПОДЕЛЯМ ВСЯКА СЕКУНДА КОГАТО СЕДНА,АБСОЛЮТНО ВСИЧКО КОЕТО ВИДЯ.АЗ СПОДЕЛЯМ,ПОСТОЯННО ГО ПРАВЯ,НЕ ПОДБИРАМ КАКТО МНОГО КАТО ВАС!!!ЗАЩО БЕ ХОРА,ЗАЩО ГО ПРАВИТЕ ТОВА?! ОТ 5000 ХИЛЯДИ ПРИЯТЕЛИ САМО 50 ЛИ МОГАТ ДА СПОДЕЛЯТ?! СРАМ МЕ Е КАКВА Е ТАЗИ ЗАВИСТ И В КАКЪВ СВЯТ ЖИВЕЕТЕ,В КАКВО СЕ ПРЕВЪРНАХТЕ,ВЪРКОЛАЦИ!! МОЙ ПОСТ ЗА МОЛБА СЕ ВИЖДА ОТ 1000 човека а едва споделен 40 и нещо! ЗНАЕТЕ СЕ КОИ СТЕ И НЕ СПОДЕЛЯТЕ,И МНОГО ДОБРЕ ГО ЗНАЕТЕ ТОВА.САМО ПОГЛЕЖДАТЕ ИНФОРМАЦИЯТА ЗА ДА ИМАТЕ ДА КЛЮКАРИТЕ И ВРЕДИТЕ,ЕДИН ПОГЛЕД И НИЩО И НИЩО ДОБРИ ХОРА!НЕКА ДА Е ТАКА! НЕКА ДА Е НА ВАШЕТО,НЕ СЕ СЪРДЯ,ЖАЛКИ СТЕ!!!АЗ ПАК ЩЕ ВЪРВЯ НАПРЕД И ТАЗИ ГОДИНА ЩЕ НАПРАВЯ МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ 2017 ПОВЯРВАЙТЕ МИ,ПЪК ВИЕ ПОДМИНАВАЙТЕ ПОСТОВЕТЕ НИ,ОТ КОИТО ЖИВОТИНКИТЕ ИМАТ НУЖДА,НЕ АЗ •НЕ АЗ• НЕ АЗ• А ВСИЧКИ ТЕ! БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ДРУГИ МАКАР И МАЛКО,ЧЕ НЕ НИ ПОДМИНАВАТЕ КАКТО ЗООСПАСИТЕЛКИТЕ! Те знаят кои са много добре,имена излишно! Нямали време...... Стига бе,време за секунда ли! Ах ах ах ах ах какви хора сте и вие и какви мрачни души имате а спасявате уж други души! ГОСПОД ГЛЕДА,НЕ САМО ГЛЕДА,ВСЯКА МИСЪЛ ЛОША ЩЕ СЕ ПЛАТИ!!!

Anastasiya Haritu е в/във Община Костинброд.
    • Ново

Малко инфо за третия пол: той отдавна е открит в българия - всеки трети е такъв. Чуди се какъв точно полов орган има, а час по час се поглежда в огледалото и се бие в гърдите. Проблемът е, че не знае как да го ползва по предназначение.