Таро онлайн II

• Ново

lora90 написа:

Armid, мога ли да помоля и теб да погледнеш за мен и Д. дали ще се съберем? Надявам се да не е нахално от моя страна :)
      За един въпрос се гледа веднъж.

Това е добре всички да го знаят,независимо дали се занимават активно с Таро. :)
    • Ново

Имам малко по- различен въпрос. Не поставяйте време ( 3 месеца) . Питам примерно за близките 5- 10 г.
      Ще успее ли медицината да открие ефикасно лечение за алцхаймер, съдова деменция? Благодаря.
    • Ново

Armin, последното за което съм помолила е да се свиква консилиум ... Единствената причина за нахалството от моя страна (извинявам се отново за което) е, че Кюриъс написа в отговорът си "Моля, някоя от готините четящи тук, да се включи също - Армид, Moon, за да ме допълни. Сигурна съм, ще имате интересни неща за казване. Нещо, което ми е убягнало."
      Не съм го направила с цел консилиум или да засягам някой, така че моля не се обиждайте.

Отделно - наистина искрено благодарих на Кюриъс за отделното време, старанието и позитивността, с които подходи. Не са много хората, които в свободното си време помагат по такъв начин на непознати хора и съм изключително признателна за което.
    • Ново

Колкото по-конкретен въпрос - по-конкретен отговор.

Извинявай, ама има разлика от това да питаш "Ще се справя ли с еди-какво-си някога", до "<Същият въпрос> до 3-5-8-12месеца"
      Все пак живеем в реалността, не във фантазиите. Редно е да се постави някакъв срок. А и нали питате, за да се справите по-лесно в живота, да имате някаква информация, какъв е периодът към момента и т.н.; То пък и да се пита за нещо "някога", картите улавят най-наболелия проблем.

Има и още един аспект, че Таро не е длъжно да отговаря на всички, или да го прави по начина, по който те искат или очакват да получат помощта (в случая информацията).
      Ти питаш едно, Таро казва съвсем друго, реже до дъното на душицата, така реже то. Дълбоко е, ама същевременно и доста практично.

Имаше случай на момиче, което нещо се засегна от анализ, и че съм говорила за детство. Ами то това излиза. Няма скрито-покрито. Ти питаш за мъж, ама то ти показва, че може би не си готов още за отношения, защото имаш тия и тия рани, тоя и тоя проблем, който цялостно ти спъват живота, мани мъжете.. те са само симптом на една обща гнилоч.
      Говоря само примерно. Даже не за конкретната комбинация на дамата, да не си помисли нещо (сигурно чете тук).

Така че понякога, както и да питаш и да формулираш, картите казват най-важното, независимо харесва ли се това, или не.
      Затова който го е страх от мечки да не ходи в гората.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Ново

lora90, ще се съберете.
      Смятам, че ще е за последно.
      След това връзката ще прекратиш ти.

Това мисля аз.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Ново

Armid написа:

Krrissttin написа:

Armid написа:

Ах, къде остана любовта???
      Всъщност какво точно искаш да знаеш?
      Дали съм направила правилния избор с Д като останах с него?
      Картите са Кралица пентакли - 10 чаши - Смъртта
      Не случайно попитах "къде остана любовта", защото в края на краищата по такива въпроси човек трябва да слуша сърцето си, а не кое и къде е удобно - като Кралица пентакли. Дори самия факт, че вече си направила избор, но питаш дали е правилен, намеква за съмненията ти, за онези червени лампички, които може би са ти просветвали в миналото, но не си им обръщала внимание. Никой не може да избира вместо теб - нито В, нито Д, защото гледам, че ти се нагаждаш според техните настроения. Всъщност, радвай се на тази Смърт, на последна позиция, няма да стане изведнъж, но ще те изведе на някоя хубава магистрала.
      Здравей, Armid
      тъй като не мога да се ориентирам дали има опция за лично съобщение, ще те попитам тук :)
      Как точно да тълкувам тази "някоя хубава магистрала"? Че ще се появи друг, нов, човек в живота ми? И няма да съм с Д?
    • Ново

Mimi91 написа:

Здравейте! Ще имам ли скоро сериозна връзка? След раздялата ми с дългогодишния приятел не мога да установя такава.. Благодаря Ви предварително!
      Зададох срок до края на годината - сериозна връзка няма да има, самата ти се колебаеш между крайности в настроенията. Дай си време да анализираш собствените си чувства и приоритети, да се изчистиш от миналото. Картите са - Магът, 5 чаши, 5 жезли, изпадна Луната. Каква е била причината да се разделите с бившия си приятел - финансова или намеса от семейното обкръжение (5 меча, Крал жезли, 10 пентакли )?
    • Ново

SuzvezdieS написа:

Здравейте! И аз имам един въпрос, ще съм ви много благодарна да ми отговорите. С В. ще заживеем ли заедно през следващата година? Благодаря ви предвярително!
      5 пентакли 10 пентакли Справедливост

Ако трябва да отговоря с Да или Не - по-скоро НЕ.
      Понеже малко са ми неясни тези карти като комбинация, попитах "ккаво е отношението на В към СъзвездиеС" - Императрица - 3 чаши - 6 пентакли
      Явно човека обича да е в компанията на жени, моногамността не му е сила, освен това майка му (предполагам) е доста влиятелна фигура в неговия живот, или поне има някаква жена в семейството, която му оказва силно влияние.
      (Само като вметка - забелязала съм, а и в психологията е описано как синовете на властни майки имат по-късно проблеми с жените).
      Та, от първата комбинация, 10 пентакли най-вероятно показва семейството му като пречка. Възможно е да е силно патриархално и да не смятат, че не си добра партия за сина им. Ако обаче се пребориш и заживеете заедно, не знам до колко ще си щастлива от този факт.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Ново

Krrissttin написа:

Как точно да тълкувам тази "някоя хубава магистрала"? Че ще се появи друг, нов, човек в живота ми? И няма да съм с Д?
      Тълкувай го така - ако, само АКО, не си подвластна на чужди амбиции и мнения, ако мислиш със ума си и не се съобразяваш движиш по течението - ще намериш собствения си път и щастие, и любов!
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Ново

Elea написа:

Имам малко по- различен въпрос. Не поставяйте време ( 3 месеца) . Питам примерно за близките 5- 10 г.
      Ще успее ли медицината да открие ефикасно лечение за алцхаймер, съдова деменция? Благодаря.
      Няма и как да се постави време на подобен въпрос, поне не време в обозримо бъдеще.
      И без карти мога да ти кажа, че лекарство (!) за алцхаймер, няма да бъде намерено поне в близките 50 години. Алцхаймер, както и подобните на него хронични заболявания, се отнасят изобщо до изследвания в областта на остаряването.
      Учените имат разбработки и правят неимоверни усилия да изследват процеса на остаряването/удължаването на живота, така, че възрастните да живеят пълноценен живот, без "старческите" болести.

Една вметка и за раковите заболявания: инвестират се милиарди в търсене на лечение. Истината е, че раковите заболявания са изключително много и някои от тях (особено при децата/някои видове левкемии), са лечими. Но като цяло, и тук науката удря на камък и поне в близките 100/150 години аз не виждам да се намери някакво универсално лекарство.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Ново

Kalika написа:

Mimi91 написа:

Здравейте! Ще имам ли скоро сериозна връзка? След раздялата ми с дългогодишния приятел не мога да установя такава.. Благодаря Ви предварително!
      Зададох срок до края на годината - сериозна връзка няма да има, самата ти се колебаеш между крайности в настроенията. Дай си време да анализираш собствените си чувства и приоритети, да се изчистиш от миналото. Картите са - Магът, 5 чаши, 5 жезли, изпадна Луната. Каква е била причината да се разделите с бившия си приятел - финансова или намеса от семейното обкръжение (5 меча, Крал жезли, 10 пентакли )?
      Права сте! А възможно ли е да се предвиди за другата година? Имам проблем да разпозная кога е нещо мимолетно и кога да влагам чувства.. С бившия ми приятел се разделихме заради ревност и проблеми с алкохола, от негова страна.
    • Ново

Здравейте,дами! Не знам как точно да формулирам въпроса си,но примерно : Какво е бъдещето ми с партньора ми М.и как ще се отрази евентуално местене на мен и децата ни в чужбина? Благодаря ви предварително за отговорите.
    • Ново

Мона, деменциите не са свързани само с напреднала възраст. Все по-често се срещат при хора на 50- 60 г., който не са толкова застарели. Последни проучвания, които четох, свързват болестта с някакъв вирус. Все пак може да открият лечение....
    • Ново

Elea написа:

Мона, деменциите не са свързани само с напреднала възраст. Все по-често се срещат при хора на 50- 60 г., който не са толкова застарели. Последни проучвания, които четох, свързват болестта с някакъв вирус. Все пак може да открият лечение....
      Ежедневно чета медицински студии (част от работата ми е) и съм много добре запозната. В близките 50 години няма да намерят лечение нито на Алцхаймер, нито на другите невродегенеративни заболявания. Етиопатогенезезата на Алцхаймер не е свързана с вирус/вируси, а се дължи на 4 патологични гена, разположени в хромозоми 1, 14, 19 и 21. И т.н.

Колкото по-възрастни стават хората, толкова повече се увеличават рисковете им за хронични заболявания, а от всички болести, които ни чакат на старини, Алцхаймер е най-голямата заплаха. Рискът за развиването й след 80 години е почти 50%, а това е и единствената болест в топ 10 на причините за смърт, за които няма ефективно лечение и чието разпространение расте. Затова и споменах изследванията в областта на геронтологията, на фона на Алцхаймер.

Онзи ден, излезе публикация, в която лично Бил Гейтс дарява 50 млн долара от личните си средства за проучвания и борба с Алцхаймер. Освен всичко друго, болните от подобни заболявания представляват и огромни пера в съответните здравни системи.

Все пак, въпросът беше към Таро, но в подобни случаи, картите са излишни.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...