Връзка с паралелните светове

• Връзка с паралелните светове

Много от вас са чували, че освен нашия свят, съществуват и много други светове, с които ние реално нямаме връзка. Или поне така се твърди

Темата не е много обсъждана поради очевидни факти - недостатъчно познание, липса на опит, страх от неизвестността, приписване на подобни връзки на поява на сукубни и инкубни същности. И разни други проективни рефлексии, като демони, видения за края на света и нуминозни образи от "ада".

Какво знаете за това, как си представяте подобна комуникация, изобщо, това възможно ли е?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Абсурдът идва от факта, че ние не можем да преживеем собствените си ужаси, че да преживяваме и отвъдните - абсурд.
      Но и да се предположи, че сме ги преживели, не може да бягаш като заек от истината, да вметна онова което написа Димитрина за врачката, която видяла призраци - явно само в мозъка й

Не, ако не можеш да координираш двата свята/звяра - загубен си.
    • CassyDi написа:

Напълно вярно. За съжаление силите ни са доста ограничени и понякога упоритостта идва в повече. Аз лично не съм си представяла, че страховете на човек може да се окажат толкова силни и "живи". Явно намерилите убежище в подсъзнанието импулси остават там до второ нареждане.
    • Интересна тема :) но за жалост не се пише тук. Бих могла да дам личен пример с мен, но рискувам да ме сметнете за луда, ненормална, откачена :D :D :D защото аз сама си мислех същите неща за мен. Опитвах се да дам логичен отговор на случващото се, но нямах обяснение за нищо, накрая реших да повярвам в това, че е било някаква лоша шега на съзнанието ми или подсъзнанието. Но една приятелка ми даде три молитви - арабски но написани на латиница - това беше страшно глупаво за мен, но я послушах три дена ги четох, без да знам какво чета и значението им но на третия ден всичко свърши.Тогава тя ме попита какво се е случило на третия ден, разказах ѝ и тя ми каза, че Дяволът бил влюбен в мен :D :D :D :D :D и затова ми се е случило всичко :D :D :D :D :D Аз ѝ обясних че просто фантазията ми се е развинтила нещо, но имах синини по гърба :/ Въпреки всичко съм твърдо убедена, че всичко това има рационално обяснение, а не че съм била "любов обект" на каквито и да е пришълци :D :D :D :D :D
    • kolevaani1 написа:

Интересна тема :) но за жалост не се пише тук. Бих могла да дам личен пример с мен, но рискувам да ме сметнете за луда, ненормална, откачена :D :D :D защото аз сама си мислех същите неща за мен. Опитвах се да дам логичен отговор на случващото се, но нямах обяснение за нищо, накрая реших да повярвам в това, че е било някаква лоша шега на съзнанието ми или подсъзнанието. Но една приятелка ми даде три молитви - арабски но написани на латиница - това беше страшно глупаво за мен, но я послушах три дена ги четох, без да знам какво чета и значението им но на третия ден всичко свърши.Тогава тя ме попита какво се е случило на третия ден, разказах ѝ и тя ми каза, че Дяволът бил влюбен в мен :D :D :D :D :D и затова ми се е случило всичко :D :D :D :D :D Аз ѝ обясних че просто фантазията ми се е развинтила нещо, но имах синини по гърба :/ Въпреки всичко съм твърдо убедена, че всичко това има рационално обяснение, а не че съм била "любов обект" на каквито и да е пришълци :D :D :D :D :D
      Твоето преживяване има общо с несъзнаваните компенсации, не е свързано с паралела.
      Паралелът, ако иска да вземе нечия душа не се занимава с дяволи :)
    • Да Мона, когато ми казаха за Дяволи и прочие :D :D :D разбрах за каква глупост става на въпрос, но това тя ми го сподели на третия ден, да прочетох ги, но без да съм се надявала на нещо , може тогава от осъзнаването на абсурдността на това съм се опомнила :D :D :D
    • kolevaani1 написа:

Интересна тема :) но за жалост не се пише тук. Бих могла да дам личен пример с мен, но рискувам да ме сметнете за луда, ненормална, откачена :D :D :D защото аз сама си мислех същите неща за мен. Опитвах се да дам логичен отговор на случващото се, но нямах обяснение за нищо, накрая реших да повярвам в това, че е било някаква лоша шега на съзнанието ми или подсъзнанието. Но една приятелка ми даде три молитви - арабски но написани на латиница - това беше страшно глупаво за мен, но я послушах три дена ги четох, без да знам какво чета и значението им но на третия ден всичко свърши.Тогава тя ме попита какво се е случило на третия ден, разказах ѝ и тя ми каза, че Дяволът бил влюбен в мен :D :D :D :D :D и затова ми се е случило всичко :D :D :D :D :D Аз ѝ обясних че просто фантазията ми се е развинтила нещо, но имах синини по гърба :/ Въпреки всичко съм твърдо убедена, че всичко това има рационално обяснение, а не че съм била "любов обект" на каквито и да е пришълци :D :D :D :D :D
      Поздрави и благодари(сигурно си го направила) на приятелката си. Права е, е била. И не знам кое е смешното,сигурно в онези моменти не ти е било смешно.
      По отношение на паралела бих казал,че е доста дълбока тема.Но постепенно ще достигаме до дъното. В крайна сметка си била посетена от дявола не,но от демон,което може да се каже слуга на дявола. Та благодари и на тази приятелка,но този път със съзнанеито,че тя ти е помогнала.
    • Нали никой не си представя дяволи и демони как щъкат в паралела и играят хоро.

И че с молитви, баяния и подобни нещо ще се случи? Темата е драматично сериозна, затова по-полека с коментирането на дяволи, демони и слуги на дяволите.
    • Mona написа:

Нали никой не си представя дяволи и демони как щъкат в паралела и играят хоро.

И че с молитви, баяния и подобни нещо ще се случи? Темата е драматично сериозна, затова по-полека с коментирането на дяволи, демони и слуги на дяволите.
      Аз... не че си представям,ами... съм убеден даже. Не за хорото,а за това че ги има.
    • scorpion3 написа:

kolevaani1 написа:

Поздрави и благодари(сигурно си го направила) на приятелката си. Права е, е била. И не знам кое е смешното,сигурно в онези моменти не ти е било смешно.По отношение на паралела бих казал,че е доста дълбока тема.Но постепенно ще достигаме до дъното. В крайна сметка си била посетена от дявола не,но от демон,което може да се каже слуга на дявола. Та благодари и на тази приятелка,но този път със съзнанеито,че тя ти е помогнала.
      scorpion3 здравей :)
      Аз ѝ благодарих , най-вече за желанието ѝ да ми помогне и да наистина не ми беше лесно смешно тогава в рамките на седмица. Но аз просто не вярвам в такива неща, дори и да знам много добре какво виждам и чувствах- вярвам, че е просто игра на съзнанието ми, не мога да приема това за реалност. Убедена съм, това мое изживяване, преживяване има име в медицината, но просто не го знам, а и не се поинтересувах. Радвам се, че всичко е минало и съм добре здравословно - психически и физически. Но пак повтрям - приятелката ми колкото и да вярва в такива неща или други хора, не могат да ме накарат да повярвам и аз, но всеки има правото да вярва или не в каквото и да било
      Лек ден на всички :)

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• scorpion3 написа:

Не е просто сляпа вяра,въпреки че религията е свързана именно със сто процентова отдаденост и вяра.Та искам да кажа,че има и ясни доказателства.

Аз например не знаех за това. Какви доказателства има? Ти виждал ли си играещите дяволи? 8o

Аз предполагам, че ние хората трябва да си гледаме собствената постеля, ако няма за какво да търсим този вид контакти. Нали разбираш, че за единия кеф смисъл няма? Дяволите обикновено са скритите и непознати неща на човека за самия него. Виж църквата как удобно се е справила с психологическата дезинтеграция и е подхвърлила идеята за мними дяволи навън.
    • Didi написа:

scorpion3 написа:

Не е просто сляпа вяра,въпреки че религията е свързана именно със сто процентова отдаденост и вяра.Та искам да кажа,че има и ясни доказателства.
      Аз например не знаех за това. Какви доказателства има? Ти виждал ли си играещите дяволи? 8o

Аз предполагам, че ние хората трябва да си гледаме собствената постеля, ако няма за какво да търсим този вид контакти. Нали разбираш, че за единия кеф смисъл няма? Дяволите обикновено са скритите и непознати неща на човека за самия него. Виж църквата как удобно се е справила с психологическата дезинтеграция и е подхвърлила идеята за мними дяволи навън.
      Така е.

Когато проблема опре до постелята на хората, се получават други неща, например полудявания.
      Всички са много смели, много напористи, но когато трябва да се справят сами с това, просто загубват разсъдъка си.
      Защото това е единствената предпазна мярка.

Но човек е устроен да гледа винаги отвъд, винаги отвъд пределите на познаваемото и да изследва непознаваемото. А ако има инструментите да го направи, значи може да се нарече истински човек, защото вижда отвъд битието си, което не е значимо за никого.

Не казвам, че общуването с паралела е висше познание, но то е преход по сбогуване с егото, с егоизма. И всичко придобива ново измерение, нови параметри. Нова отговорност.
    • Имах някои асоциации*, докато четох темата и рекох да ги споделя.

Силата - борбата с Дракона. -> Дракона в нас/Вътре в нас; Е, не е нужно да го бием както детенцето от колодата на Висконти-Сфорца :D Можем да го овладеем.
      Кулата - Его контрол. -> вж. Легендата за Кулата в книжката "Артурово таро", изд. Арагорн. Драконът, по мои спомени, беше в земята, вътре; сиреч пак в нас, на едно по-дълбоко ниво. И може всичко да разтури за добро или зло, ако реши да се размърда. Защото е в основата на Кулата (Его контрола).
      Може би и затова двете карти могат да са доста мъчителни като изживяване, особено Силата.

Оставям това тук, убедена съм, че на много от вас ще говори по някакъв начин, дори само асоциативно/интуитивно.
      Аз нямам психика да се занимавам с паралели и каквото и да е. Не претендирам, че разбирам. Бих казала, че нищо не разбирам. Но ми се прщя да оставя това тук, така ми дойде отвътре.

*Те са породени и от някои, разговори, които имахме с Мона и това, което е сподлеляла.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur