Важна тема Таро Конструкции VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Armid, ДАА, ОНЯ! :D

curi0s, всъщност интересното на тези комбинации е, че толкова много пъти те е боляло, че вече не чувстваш нищо.
      Буквално. Просто си в един стоицизъм и няма нищо. Права си, че има само нагоре, но болката не просто е притъпена до максимум. Няма я.

Будя се нощем и още не съм осъзнала, че ужасът е приключил и изведнъж зацепвам, че всъщност всичко е наред, обръщам се усмихвам се и потъвам в съня си.
      Един от тия дни след като ми падна тежестта от рамената заспах толкова дълбоко, че изпаднах в най-спокойната сънна парализа. Цялото ми тяло беше отпуснато, сякаш не просто спях, сякаш бях облак в облаците... не мога дори да го опиша.

4 меча се оказа една много красива карта, карта на спокойствието, карта на душевния мир за мен.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Armid написа:

Въпрос : къде са, какво се е случило с тях ? 3 чаши 10 чаши Паж меч
      С този Паж меч мисля, че кражбата е ясна, потвърждават се съмненията ни.

Кой е: Кралица меч - 10 меча - Крал чаши
      Иван ли е: 10 меча - Обесен - 9 пентакли
      Къде са, какво се е случило с тях? об 9 меч - Кралица меч - 5 пентакли
      Паралел: 3 чаши - 10 чаши - Паж меч
      Тук Кралица меч в комбинация с обърнатите 9 меча е действие на човек, който е бил притиснат от обстоятествата според мен.
      обърнати 9 меча, водят до 3 чаши, демек обсъждане на потенциалния план за действие, което води до 10 чаши, да пожелаеш това, което не е твое, а и в комбинация с Паж меча, абсолютна интрига. 5 пентакли и Кралица меча са ми като някой, който е в бая затруднено положение, но мисля, че тук основния двигател е жена, а именно Кралица меча.

Кой е виновен? 4 меча - 10 меча - Крал пентакли
      Паралел: Кралица меч - 10 меча - Крал чаши

Тук се повтаря Кралица меча, като действие, заедно с 10 меча, адски нажежено.
      От друга страна на последна Крал чаши с Крал пентакли ми излиза в главата като доста противен и неприятен мъж. Хем лицемер, хем мошеник. Писнало му е от 4 меча и е предприел мерки. Може и с помощта на Кралица меча... знам ли.

Иван ли е? Кула - 10 чаши - 9 жезли (обърна се в тестето 6 пентакли и Слънце)
      Паралел: 10 меча - Обесен - 9 пентакли

10 чаши отново се появява при мен, може би това е карта, която показва желанието да имаш нещо дето не е твое, буквално гледаш в чужда паница. Винаги съм го мислела като съм я гледала тая карта. Дори я свързвам по следния начин: 10 чаши гледат завистливо към 10 пентакли, т.е. това, което можеха да бъдат, но НЕ МОГАТ. Обесен се припокрива според мен тук с 5 пентакли, а и с 3-те чаши от друга страна, не знам дали може да се говори тук за карти на зависимостите, но с тия чаши и Крал чаши...
      Според мен е семейно замислено, не е бил само един човек.

Това че ми изпадна Слънце с 6 пентакли ме води на мисълта, че не е Иван. Иван може да е раздрънкал нещо, но надали е той.

Не знам колко от това е глупост, ама... опитах се. :Д

• Много съм съгласна с насоките ти, Улфи.
      Аз после теглих " има ли връзка Иван с кражбата" и излезе Кралица пентакли Смърт 7 меча. Определено смятам, че жена е замесена, най вероятно приятелката му, а не той директно. И Келтски кръст редих, и там излезе 10 чаши.
      Кражбата не е крупна, по-скоро ме боде въпроса аз ли съм била непредпазлива и съм се предоверила на този човек, или някой ме е хакнал. И двата варианта са кофти, но всеки от тях би ме довел до различно поведение и до това какви предпазни мерки да взема за напред.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Сподели и Келтския Кръст да видим какво може да се види и там :)
      Кралица пентакли е голяма глезла, това е истинския й образ, а самото й действие е описано като Кралица меча тук. (Ако естествено говорим за въпросния Иван).

• Успях ли да направя нещо добро за някого?
      5 пентакли – 7 пентакли – Кралица меча

Макар страданието на 5те пентакли, надграждах пласт над пласт по 7 пентакли търпеливо и послушно.
      Кралица меча сякаш ми казва да, но за жалост мисля, че Кралица меча е нещо временно, което ще изтлее във времето и ще бъде забравено рано или късно.

Тоест, да - успях, кралица меча сякаш казва: да, точно ти, но поставя вето на времето на 5 и 7 пентакли. Сякаш за по-малко от дългото време, което съм пропиляла това добро ще се забрави.

• За мен Кралица меча е в противоречие с пентаклите някакси. Всички я харесваме Кралица меча, но дали в тази ситуация тя е хармонична? Като тук въпросът е за благотворно влияние, за нещо добро. Някакси ми се къса, тя е рязка, напрегната, действена и категорична. Много често тези качества, по-скоро разклащат устои, променят, задвижват, дават нова посока, но и дезориентират и имат революционно влияние.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Ina ().

• Прилича като да ти се е наложило да си Кралица меча.
      А нещата, които търсиш от много време, няма да ги бъде точно в този формат, в който ги искаш и се налага ново начало, промяна на мислене и поведение. Тази промяна може би е започнала вече, съдейки по дворцовата меч на трета.
      Процесът не тече без болка, трудно е да се откажеш от неща, които смяташ за свои, от които имаш нужда или които смяташ, че заслужаваш, но такъв е животът.

Нещо такова мисля по картите.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Искам да подаря едно нещо на една жена, но не съм сигурна как ще го приеме. Не искам да я поставям в неудобно положение, затова питах картите.

Какво ще изпита жената, ако и дам даденото нещо?

10 Чаши + Крал Жезли + 4 Жезли

Дали няма да се престори по Крал Жезли, че и е приятно (4 жезли)? Този крал жезли ми е някой който заема пози и играе роли...
    • Ами самия факт, че имаш чаши със жезли говори много в полза на това да НЕ й го подаряваш :)
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Ina написа:

За мен Кралица меча е в противоречие с пентаклите някакси. Всички я харесваме Кралица меча, но дали в тази ситуация тя е хармонична? Като тук въпросът е за благотворно влияние, за нещо добро. Някакси ми се къса, тя е рязка, напрегната, действена и категорична. Много често тези качества, по-скоро разклащат устои, променят, задвижват, дават нова посока, но и дезориентират и имат революционно влияние.

curi0us написа:

Прилича като да ти се е наложило да си Кралица меча.
      А нещата, които търсиш от много време, няма да ги бъде точно в този формат, в който ги искаш и се налага ново начало, промяна на мислене и поведение. Тази промяна може би е започнала вече, съдейки по дворцовата меч на трета.
      Процесът не тече без болка, трудно е да се откажеш от неща, които смяташ за свои, от които имаш нужда или които смяташ, че заслужаваш, но такъв е животът.

Нещо такова мисля по картите.
      Тези ваши два коментара ме накараха да се замисля над ситуацията и мисля, че карите казват следното:

След всички мъки и старания, има трансформация в една Кралица меча, на която вече й е писнало да бъде патерица и реже абсолютно всичко. Т.е. да, добро е направено, но отсечено от една Кралица меча става така сякаш никога не е било.
      Целият прогрес отива по дяволите, Кралицата си бие шута и спира да мисли прекалено много какво е направила и какво не. Т.е абсолютно обезсмисляне на цялото старание, но все пак човек трябва да мисли и за себе си. В някои случаи спасяваш или себе си или потъваш с друг.
      Ина го е казала много точно: рязка, напрегната, категорична. Революция след една Кралица чаши/ жезли, която се е превърнала в пентакли, но накрая стигнала до меча.

• LaVerite написа:

Искам да подаря едно нещо на една жена, но не съм сигурна как ще го приеме. Не искам да я поставям в неудобно положение, затова питах картите.

Дали няма да се престори по Крал Жезли, че и е приятно (4 жезли)? Този крал жезли ми е някой който заема пози и играе роли...
      Питах нещо по насочващо.

Добра идея ли е да й подаряваш подаръка?
      Ас пентакли - 5 чаши - Рицар жезли

Не знам защо си мисля, че тази жена е по-висшестояща от теб. На теб ти излиза Крал жезли, при мен Рицар жезли. И двете карти са "мъжки", което ме води към горното разсъждение. Има и друга нишка, която виждам - ти си изключително развълнувана от това нещо, което искаш да й подариш, тръпнеш дали тя ще му се зарадва, защото може би е говорила, че го иска, но по 5 чаши те е страх как ще се приеме.

Ас пентакли на първа ми е малко странн, може би вече си й го дала?
      Ако не си, то това е голямото желание да го направиш без тя да се почувства неудобно. Във всеки случай ти очакваш нещо от ситуацията, кара те да се чувстваш развълнувана.

• wolf написа:

LaVerite написа:

Искам да подаря едно нещо на една жена, но не съм сигурна как ще го приеме. Не искам да я поставям в неудобно положение, затова питах картите.

Питах нещо по насочващо.
      Добра идея ли е да й подаряваш подаръка?
      Ас пентакли - 5 чаши - Рицар жезли

Не знам защо си мисля, че тази жена е по-висшестояща от теб. На теб ти излиза Крал жезли, при мен Рицар жезли. И двете карти са "мъжки", което ме води към горното разсъждение. Има и друга нишка, която виждам - ти си изключително развълнувана от това нещо, което искаш да й подариш, тръпнеш дали тя ще му се зарадва, защото може би е говорила, че го иска, но по 5 чаши те е страх как ще се приеме.

Ас пентакли на първа ми е малко странн, може би вече си й го дала?
      Ако не си, то това е голямото желание да го направиш без тя да се почувства неудобно. Във всеки случай ти очакваш нещо от ситуацията, кара те да се чувстваш развълнувана.
      Благодаря ти, че си теглила карти, wolf! Не съм дала подаръка още, но почти съм сигурна, че ще и го дам. Понеже имам само добри намерения, надявам се и тя така да усети нещата.
    • Бях теглила и други карти, но интернета ми спря, та чак сега ти отговарям.

Как ще се почувства жената?
      3 чаши – Кралица меча – ас жезли

По 3 чаши временно ще й направиш впечатление, но това надали ще промени държанието й на Кралица меча. Ас жезли ми е просто като завършващо изречение на комбинацията, може би значи, че ще си използва подаръка, знам ли...

Щом си решила да й го подариш, кажи после как е минало и успех! :)

• Трети пореден пръстен ми изчезва. Първият вече съм прежалила, беше подарък от леля ми, помня само комбинацията Об. 10 Пентакли с Рицар Пентакли и бях убедена, че е откраднат. Вторият, годежен, айде може да се е изхлузил, че ми беше голям.
      Третият - случи се скоро и е пълна мистерия. На две, само на две места вкъщи го слагах и никога не съм го сваляла навън. Теглихме веднъж карти с Ели и решихме, че е паднал в някакъв хаос, който аз съм сътворила :
      Вкъщи ли е пръстена? Pицар жезли - Kула - об 4 меча
      Изгубен ли е? 10 меча - об Колесница - об Слънце
      Къде е пръстена? РИцар жезли - Кула - об Кралица чаш[b]и[/b]

По Кралица Чаши обърната също така се досетих, че като се напия, имам навика да крия разни неща (веднъж скрих чадъра с Междузвездни Войни на детето, понеже го отваряше вкъщи, и да не вземе да си извади очите - е търсих го с месеци после...)

Понеже не го намерих, теглихме пак. (Беше ми подарък от мама за пълнолетието...)
      Пада об 4 м – об 6 ч - забутан в някой забравен шкаф, който не се ползва често ?
      Кралица пентакли – Рицар Меча – Дявол ( тоя меч с тоя Дявол си помислихме, ето на, кражба !)
      Продаден ли е пръстенът? Об. Глупакът – 9 чаши – 7 меча (тук разсъждавахме пак, че е кражба )
      Къде е пръстенът? 5 пентакли – Любовници – 6 жезли (тука предположихме, пак че е продаден, заради 5 Пенткали, или подарен...)

Кой го е взел? Паж Пентакли - 4 пентакли - Об. 5 жезли - на мен пак ми намирисва на подарък, подарък сякаш за помирение или за да покрие дълг и угаси конфликт.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Трети пореден пръстен ми изчезва. Първият вече съм прежалила, беше подарък от леля ми, помня само комбинацията Об. 10 Пентакли с Рицар Пентакли и бях убедена, че е откраднат. Вторият, годежен, айде може да се е изхлузил, че ми беше голям.
      Третият - случи се скоро и е пълна мистерия. На две, само на две места вкъщи го слагах и никога не съм го сваляла навън. Теглихме веднъж карти с Ели и решихме, че е паднал в някакъв хаос, който аз съм сътворила :
      Вкъщи ли е пръстена? Pицар жезли - Kула - об 4 меча
      Изгубен ли е? 10 меча - об Колесница - об Слънце
      Къде е пръстена? РИцар жезли - Кула - об Кралица чаш[b]и

По Кралица Чаши обърната също така се досетих, че като се напия, имам навика да крия разни неща (веднъж скрих чадъра с Междузвездни Войни на детето, понеже го отваряше вкъщи, и да не вземе да си извади очите - е търсих го с месеци после...)

Понеже не го намерих, теглихме пак. (Беше ми подарък от мама за пълнолетието...)
      Пада об 4 м – об 6 ч - забутан в някой забравен шкаф, който не се ползва често ?
      Кралица пентакли – Рицар Меча – Дявол ( тоя меч с тоя Дявол си помислихме, ето на, кражба !)
      Продаден ли е пръстенът? Об. Глупакът – 9 чаши – 7 меча (тук разсъждавахме пак, че е кражба )
      Къде е пръстенът? 5 пентакли – Любовници – 6 жезли (тука предположихме, пак че е продаден, заради 5 Пенткали, или подарен...)

Кой го е взел? Паж Пентакли - 4 пентакли - Об. 5 жезли - на мен пак ми намирисва на подарък, подарък сякаш за помирение или за да покрие дълг и угаси конфликт.
      Рокси, да си имала събиране / купон с приятелки, преди да изчезне пръстена? Изтеглих ти и аз карти, понеже се оплетох от толкова много комбинации.
      Какво се е случило с пръстена, как е изчезнал - Асо чаши, 5 пентакли, 3 чаши.
      Много чаши, едното ми предположение е, че е забутан някъде и ще го намериш след време. Но по-скоро си мисля за женско парти, събиране на жени по 3 чаши и че под въздействието на алкохол и емоции, някоя си го е присвоила.
      Ще си намериш ли пръстена до края на февруари - изхвърча 9 чаши и падна обърната. Паж чаши, Жрецът, Рицар пентакли. Тази комбинация ме затрудни - по обърнатата 9 чаши мисля - по-скоро не. По Жрецът - сякаш има връзка с близък, някой от семейството.
    • Благодаря ти много, Калика !!! Абе ти знаеш ли, че наистина бях на такова парти, ТРИ жени бяхме, едната ми е близка приятелка, съседка - българка... другата е гувернантката на децата и, която все е без пари ; искаше да ми продава някакви консерви от Червения Кръст, представете си, които получила безплатно... естествено и отказах под предтекст, че аз детето си с консерви НЕ храня.
      Та, с тази жена останахме доста докъсно и бая си пийнахме. Да съм свалила пръстена там... ? Лелееее... Има връзка със семейството, гледа ми детето понякога. Камелия се казва, дали е възможно да го е взела тя ? Майчице, ще я утрепя... ама как се доказва такова нещо...
      Edit : Не ! Тогава не носех пръстена, беше на поправка !!! Но пак съм се виждала с нея понякога.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Kalika написа:

Рокси, да си имала събиране / купон с приятелки, преди да изчезне пръстена? Изтеглих ти и аз карти, понеже се оплетох от толкова много комбинации.Какво се е случило с пръстена, как е изчезнал - Асо чаши, 5 пентакли, 3 чаши.
      Много чаши, едното ми предположение е, че е забутан някъде и ще го намериш след време. Но по-скоро си мисля за женско парти, събиране на жени по 3 чаши и че под въздействието на алкохол и емоции, някоя си го е присвоила.
      Ще си намериш ли пръстена до края на февруари - изхвърча 9 чаши и падна обърната. Паж чаши, Жрецът, Рицар пентакли. Тази комбинация ме затрудни - по обърнатата 9 чаши мисля - по-скоро не. По Жрецът - сякаш има връзка с близък, някой от семейството.
      Нooooо последната ти комбинация ме накара да се замисля, с този Жрец. Ръководителят на стажа ми беше у дома (Жрец), близък е и на семейството доста. Пихме (3 чаши), oбясни ми се в любов и плямпа цяла вечер - Паж Чаши. Може ли да го е откраднал ? Ерик се казва...
    • Ерик ли е бил? 7 жезли - отшелник - 9 пентакли

Бе да ти кажа, имам и аз подозрения, но само и единствено заради тая 9 пентакли и нищо друго...

• wolf написа:

Ерик ли е бил? 7 жезли - отшелник - 9 пентакли

Бе да ти кажа, имам и аз подозрения, но само и единствено заради тая 9 пентакли и нищо друго...
      Ели, а защо заради 9 Пентакли ? В смисъл на придобивка ?