Важна тема Таро Конструкции VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ina написа:

Ina написа:

Нека споделя и аз, че в последните два месеца животът ми се преобърна с главата надолу. Движа се стремглаво и всеки ден има някакво развитие в определена сфера от моя живот. Имам чувството, че е дошло време за разплата.
      Едни комбинации от днес. Става дума за едни лекции, които искам да водя в един университет, за които съм представила конспекта си на професорката, която завежда катедрата. Първоначално всичко тръгна добре, но ето че, сега някои от преподавателите имат претенции към тях и искат още преди да са ги обсъдили на катедра, да отпадне една цяла глава от тях, при положение, че тази част е свързана с основни научни приноси на дисертацията ми. Приноси, които са признати от научното жури в деня на защитаването ми на докторска степен.
      Та ето и комбинациите. Рядко съм в състояние да мисля, когато става дума за самата мен.
      Първи въпрос: Ще отпадне ли тази глава от лекциите ми?
      2 мечове, 9 мечове, 4 пентакли
      Следват няколко комбинации, които изтеглих, защото виждах, че Таро дава нещата в развитие на части.
      1. Кралица Жезли, 10 чаши, 3 пентакли
      2. Отшелникът, 7 пентакли, Жрецът
      3. 6 мечове, Маг, Рицар Пентакли - като тук имах въпрос, дали ще успея да запазя целостта на конспекта ми с лекции.
      Аз мисля, че въпреки първоначалното отрицание и остра реакция на някои от преподавателите ще получа съвет и ще има някакъв консенсус, възможно е да се наложи да уча допълнително, да дообогатявам и развивам, да променя заглавия и определени посоки в тях.
      Това по 3 пентакли, Жрецът и по Рицар Пентакли, вероятно ще се наложи да представям сама съдържанието, т.е. да присъствам лично и да убеждавам по Магът и Рицар Пентакли пак. Отпорът беше голям и докато бях докторант и сега, когато съм вече доктор. НАрушавам статуквото сериозно. НЕщо извън плановете на катедрата. Ще се радвам на мнения на хора от форума.

Ina написа:

curi0us написа:

Лично говорихме, но ето, пиша и тук - главата ще си остане. Съдя само по първата комбинация, като винаги най-точна за всяко задаване на въпрос.
      4 пентакли на финал ти е достатъчна. Всичко ще си остане цялото.

Че се нервираш премного се вижда също, по 9те меча.

Всичко ще е наред.
      И да, възможно е да поизчакаш... за цялото това нещо.
      Позволих си да питам картите за преподаването ти изобщо, падна се:

Дявол, Ас жезли, Колелото

И се вижда, че зависиш и от други хора. Но това е едно предупреждение към теб, което ти го отправям и без карти - ПО-СПОКОЙНО и с по-малко емоции и истеризиране.
      Всичко ще е както трябва, просто трябва ТЪРПЕНИЕ!
      Здравейте пак, по комбинацията на curious, която тя ми разтълкува с дявола, защото аз много не я схващам тази карта. Има развитие, написах един имейл, който е препратен към всички преподаватели в специалността и ще има официално обсъждане по моя въпрос на 6 февруари. Точно дяволът, дискусия с много хора. Предизвиках катедрата към някаква прозрачност, да има публичност, въпреки, че за сега аз няма да присъствам. Естествено не можах да се сдържа и теглих карти, какво ще реши катедрата за моите лекции на 6 февруари и Таро постоянства с отговорите си - Колесницата, 9 чаши, 4 пентакли. Отново 4 пентакли. Направо съм без коментар. Може и по-рано или по-бързо да се реши, заради колесницата. Знам ли.
      Здравейте, по моя казус днес има развитие на нещата. На дълго и на широко днес са ме нищили и разнищвали и накря катедрата е стигнала до извода, че няма нужда от повече теоретични лекции. Точно това очаквах, след като им поставих ребром нещата. Искаха подмолно и в неформални разговори чрез натиск да се откажа от основните си приноси, защото застрашавам компентенцията на други преподаватели, като всеизвестния Любомир Стойков, който ми заяви в очите, че не можело да му взимам хляба. И тъй като не се съгласих на варианта да ми осакатят лекциите, са решили изцяло да ги няма. Хах, ами това е. Да не би случайно да им взема ноу хауто. Това е безумно. Но всъщност точно това очаквах от тях. Никога няма да им лазя и да им се умилквам. Ако някой има желание, може да хвърли карти, аз лично се чувствам абсолютно срината и то от хора, които нямат и капка добронамереност и здрав разум. Не съм безопасна, това е.
      Много съжалявам, но не съм изненадана.

Хората са отвратителни, съжалявам и това да кажа, но ми е пределно ясно каква борба ти е струвала всичко, което си.

Просто, не се натоварвай с revenge.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Изключително съжалявам, че това ти се случва, Ина.
      Остани силна!
      От мен имаш много подкрепа! Прегръщам те и мислено ям сирене и пия вино с теб!
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Как ще се развият според вас взаимоотношенията между 3 жени до 6 месеца? Роднини са.

Между Л и Р?

6 ЧАШИ КРАЛИЦА ЧАШИ СМЪРТТА

Мислите ли, че по сантименталната Кралица чаши ще се сближат една с друга, ще имат по-емоционално и силно общуване. А смъртта само подчертава, че ще започнат нови взаимоотношения, може би зараждащо се приятелство?

Между Л и А?

Паж пентакли+ Глупак+ Асо пентакли

Тук общуване не виждам, нищо зряло няма в тези карти - Паж пентакли и Глупак, най-много от време на време да си кажат нещо набързо, по някакъв повод.
    • LaVerite написа:

Как ще се развият според вас взаимоотношенията между 3 жени до 6 месеца? Роднини са.

Между Л и Р?

Мислите ли, че по сантименталната Кралица чаши ще се сближат една с друга, ще имат по-емоционално и силно общуване. А смъртта само подчертава, че ще започнат нови взаимоотношения, може би зараждащо се приятелство?

Между Л и А?

Тук общуване не виждам, нищо зряло няма в тези карти - Паж пентакли и Глупак, най-много от време на време да си кажат нещо набързо, по някакъв повод.
      Може ли малко повечко инфо да дадеш? Коя е Л, каква й е А. каква им е Р...
      Първата комбинация е голяма боза според мен. Зараждащо се приятелство не виждам, само сантименталност и емоционални изливи, които наникъде не отиват за съжаление. Смъртта иде да каже, че от дълго време е така, повтарят се периодите.
      Втората комбинация отива нанякъде май. Там е по-възможно да има приятелство. Да няма някое дете около тях? Или едната да е дете на другата, внучка, племеница примерно... При всяко положение ми се вижда по-оптимистична от първата.
    • Moon написа:

LaVerite написа:

Как ще се развият според вас взаимоотношенията между 3 жени до 6 месеца? Роднини са.

Между Л и Р?

Между Л и А?

Може ли малко повечко инфо да дадеш? Коя е Л, каква й е А. каква им е Р...Първата комбинация е голяма боза според мен. Зараждащо се приятелство не виждам, само сантименталност и емоционални изливи, които наникъде не отиват за съжаление. Смъртта иде да каже, че от дълго време е така, повтарят се периодите.
      Втората комбинация отива нанякъде май. Там е по-възможно да има приятелство. Да няма някое дете около тях? Или едната да е дете на другата, внучка, племеница примерно... При всяко положение ми се вижда по-оптимистична от първата.
      Благодаря ти, Moon! Л е сестра на мъжете на Р и А, тоест двама братя и 1 сестра. От скоро Р и Л работят по един проект заедно, а и преди им се е случвало. Може и това да показват 6-те чаши. Имаше едни драми в семейството им, едната етърва ( така май се пада) ме помоли да тегля карти.
    • Имам чувството, че тоя проект ще ги скара, ама не да ги скара и да си кажат някакви неща, ами сестрата явно е голямо мрънкало, плачлива, вечно неразбрана, ще ходи да се оплаква на тоя и оня...
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Имам чувството, че тоя проект ще ги скара, ама не да ги скара и да си кажат някакви неща, ами сестрата явно е голямо мрънкало, плачлива, вечно неразбрана, ще ходи да се оплаква на тоя и оня...
      сестрата е от този тип хора, дето смятат че могат и знаят винаги повече от другите. Права си, много е вероятно да подцени труда на Р.
    • Малко история: Х иска да спечели финансиране по проект, но проектът е апетитен и има и други желаещи. Кой ще спечели уж се определя от независима комисия, но всъщност един човек казва. Този човек - Шефа, познава Х от години и никак не го харесва. Х е подготвил изрядна документация и зад гърба на Шефа се е срещнал с друг високопоставен човек, който има отношение към проектите, но не може пряко да участва в комисията и който му е обещал да даде едно рамо.

Ще получи ли Х проекта?
      Император, 2 пентакли, 3 жезли
      Не виждам категоричен отговор - ситуацията е била крайно неблагоприятна и застинала, но стагнацията е преодоляна - по Императора, който преминава в 2 пентакли. Има раздвижване, само дето не знам в каква посока е.

Как ще протече конкурса?
      Кралица жезли, 9 пентакли, Паж меча
      Нечестно и тегаво, игра на нерви

Какво е отношението на Шефа към Х?
      6 чаши, Кралица меч, 3 чаши
      Ако Кралица меч е Х, то Шефа се чувства слаб пред него. Имат предисторията отношенията - по 6 чаши, но не виждам реална възможност да бъде навредено на Х.

Ще бъда благодарна за мнения, ако някой има цялостен поглед върху картите.
    • Една позната днес е била на държавен изпит, довечера ще й звънна да видим какво е станало.
      Вчера й теглих карти:
      КОЛЕЛОТО НА КЪСМЕТА/ 4 ЖЕЗЛИ/ СПРАВЕДЛИВОСТ
      Смятам, Че ще го вземе. Може би ще намери начин да припише с това Колело, но и 4 жезли и Справедливостта ми говорят, Че ще го вземе.
    • ljubavi написа:

Една позната днес е била на държавен изпит, довечера ще й звънна да видим какво е станало.
      Вчера й теглих карти:
      Смятам, Че ще го вземе. Може би ще намери начин да припише с това Колело, но и 4 жезли и Справедливостта ми говорят, Че ще го вземе.
      Любави, аз мисля, че с тази Справедливост на 3-та няма да й се получи да препише. :D

Може да го е замисляла, но едва ли. Не знам дали много се е готвила за изпита или повече го е оставяла на късмет. Второто ми се струва по-вероятно. Ако очаква да мине леко, май няма да е така. Изпитът няма да е съвсем лек, поне по мое мнение. Ще си опре до това кой какво знае и какво -не. Възможно е и да се паднат неща, които не е учила и после да съжалява, че не се е подготвила по-добре.

Това е от мен. После кажи как е минало. :)
    • Здравейте,момичета.Тъкмо както е вълната за изпитите и учението ме помолиха да гледам за следване в университет. Моя близка приятелка завършва тази година и иска да следва,но е раздвоена дали да е право или да следва,това което учи - водно строителство.Не знае кое я влече повече,а другото което е приятелят й я притиска да замине да живее при него и по негови думи не иска да я чака още 5 години да следва.Техните са безучастни.
      Попитах Таро :

Право ли ще следва Д.?

1.Крал Пентакли 2.3 Пентакли 3.Смъртта

Крал Пентакли не знам защо го свързвам с ревнивият й приятел ,който е много против това тя да следва ... и още по-малко да трябва да следва редовно.3 Пентакли си мисля,че е усърдната работа и вложените време и усилия за да се подготви.Не знам всъщност не мисля,че това е нещото ,което в крайна сметка ще запише.Макар че Смъртта в други гледания за следване ми е показвала ново начало и ново място,смяна на декора и като цяло промяна.Както и ми е давала положителен отговор.....

Водно инжинерство ли ще следва Д.?

1.Колесницата 2.Крал Жезли 3.Магьосникът

Отпътуването на героя/оплождане на духа/Трикстер

Тази комбинация ми харесва малко повече.Колесницата според мен показва преходът.Всичко зависи изцяло от нея и нейните решения /Магьосникът/.

Другото което си мисля е че ще "отпътува" буквално към приятеля си и ще живее с него... не знам моля за помощ,който има някакви идеи.Блокирала съм.Сигурно защото ми е толкова близка и не искам да видя как буквално захвърля бъдещето си в кошчето за боклук.
    • Moon написа:

ljubavi написа:

Една позната днес е била на държавен изпит, довечера ще й звънна да видим какво е станало.
      Вчера й теглих карти:
      Любави, аз мисля, че с тази Справедливост на 3-та няма да й се получи да препише. :D
      Може да го е замисляла, но едва ли. Не знам дали много се е готвила за изпита или повече го е оставяла на късмет. Второто ми се струва по-вероятно. Ако очаква да мине леко, май няма да е така. Изпитът няма да е съвсем лек, поне по мое мнение. Ще си опре до това кой какво знае и какво -не. Възможно е и да се паднат неща, които не е учила и после да съжалява, че не се е подготвила по-добре.

Преписвала е. Каза, че е написала и по двете теми, които са се паднали. Не знае още дали го е взела, но предполага, защото е преписал всичко. :D 8o
    • ljubavi написа:

Moon написа:

ljubavi написа:

Вчера й теглих карти:
      Любави, аз мисля, че с тази Справедливост на 3-та няма да й се получи да препише. :D Може да го е замисляла, но едва ли. Не знам дали много се е готвила за изпита или повече го е оставяла на късмет. Второто ми се струва по-вероятно. Ако очаква да мине леко, май няма да е така. Изпитът няма да е съвсем лек, поне по мое мнение. Ще си опре до това кой какво знае и какво -не. Възможно е и да се паднат неща, които не е учила и после да съжалява, че не се е подготвила по-добре.

Преписвала е. Каза, че е написала и по двете теми, които са се паднали. Не знае още дали го е взела, но предполага, защото е преписал всичко. :D 8o
      Хаха “браво”. Не ми се вярваше по тези карти подобно нещо. Ако някой може да каже, ще ми е интересно. За такова преписване бих сложила Магът ,Глупакът. Не знам, преписване не виждам по тази комбинация, нито някаква измама.

Ама аз съм скептична. Едно време ненавиждах преписвачите и измамниците, особено по сериозни изпити.
    • Moon написа:

ljubavi написа:

Moon написа:

ljubavi написа:

Вчера й теглих карти:
      Любави, аз мисля, че с тази Справедливост на 3-та няма да й се получи да препише. :D Може да го е замисляла, но едва ли. Не знам дали много се е готвила за изпита или повече го е оставяла на късмет. Второто ми се струва по-вероятно. Ако очаква да мине леко, май няма да е така. Изпитът няма да е съвсем лек, поне по мое мнение. Ще си опре до това кой какво знае и какво -не. Възможно е и да се паднат неща, които не е учила и после да съжалява, че не се е подготвила по-добре.
      Хаха “браво”. Не ми се вярваше по тези карти подобно нещо. Ако някой може да каже, ще ми е интересно. За такова преписване бих сложила Магът ,Глупакът. Не знам, преписване не виждам по тази комбинация, нито някаква измама.
      Ама аз съм скептична. Едно време ненавиждах преписвачите и измамниците, особено по сериозни изпити.
      И аз не понасях преписването, но...
      Момичето си е преписало и то със Слушалка. Минало лесно и бързо и никой не усетил. Дали е изкарала още не знам. Все пак въпросът ми към Таро беше конкретно дали ще го вземе.
    • Сестра ми има изпит предстоящата седмица при един особено негативно настроен към студентите професор. Материята също е много неприятна. Миналата година едвам я е пуснал и е проявил грубо лично отношение към нея. Готвила се е през семестъра, но се притеснява, че изпитът пак ще протече проблематично.

Какво трябва да се знае за изпита по този предмет?
      8 пентакли, 4 чаши, 9 пентакли

Интересно ми се стори. Малко е на шанс положението ,както и тя го описва-до късмет и настроение. 4 чаши като преход показва нейното нежелание и антипатия към предмета и към този, който го води. 9 пентакли накрая ми се стори обещаваща прогноза. Май нещата няма да са толкова неприятни, колкото очаква. Въпреки че според мен има голяма доза "късмет" в случая. Няма да питам дали ще го вземе, тя самата изрично помоли да не питам. :D Самият професор го няма в конструкцията, затова съм склонна да мисля, че няма да има проблем с него. Въпреки това :

Професорът ще прояви ли лично отношение към нея на изпита?
      4 чаши, Рицар меч, 7 пентакли

Според мен конструкцията показва нейното настроение към ситуацията. 4 чаши се повтаря + Рицар меч- човекът предизвиква гняв у нея, настроена е негативно и просто иска да се свърши, нащрек е. Търпението е капакът на ситуацията.

Ще дам обратна връзка след изпита.

Какво мислите?
    • Значи, аз пак с пръстенчето... (Отварям скоба, че днес ми пристигнаха картите. Първите се загубиха по пощата, цял месец ги чаках... вторите, същата колода, моята си - Deviant Moon Tarot, поръчах петък и пристигнаха днес от Англия ! Като че ли доста бързо се разработиха, макар все още да ги ползвам за себе си само.)

Кулата - Обърнат Отшелник - 5 Пентакли

Как се е обърнал Отшелникът, не знам, още не бях обръщала карти. Времето е отминало сякаш, бил е вкъщи по Кулата, не съм го потърсила навреме, по Отшелника, и се е затрил... 5 Пентакли обърната би ми говорила за кражба, ама тук е права, сякаш има - все пак - някакъв шанс да се намери, 5-ицата говорейки ми за цикличност. Ще се радвам на мнения !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."