Важна тема Таро Конструкции VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Абе прости се с тоя пръстен, няма да го намериш, с 5 пентакли си сама, без него - пръстенчето де. Изгубен е. Бетон.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Абе прости се с тоя пръстен, няма да го намериш, с 5 пентакли си сама, без него - пръстенчето де. Изгубен е. Бетон.
      Оффф. ;( Ако не беше от мама, нямаше да ме е яд толкова, голяма съм мърда.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • ljubavi написа:

Moon написа:

ljubavi написа:

Една позната днес е била на държавен изпит, довечера ще й звънна да видим какво е станало.
      Вчера й теглих карти:
      КОЛЕЛОТО НА КЪСМЕТА/ 4 ЖЕЗЛИ/ СПРАВЕДЛИВОСТ
      Смятам, Че ще го вземе. Може би ще намери начин да припише с това Колело, но и 4 жезли и Справедливостта ми говорят, Че ще го вземе.
      Любави, аз мисля, че с тази Справедливост на 3-та няма да й се получи да препише. :D Може да го е замисляла, но едва ли. Не знам дали много се е готвила за изпита или повече го е оставяла на късмет. Второто ми се струва по-вероятно. Ако очаква да мине леко, май няма да е така. Изпитът няма да е съвсем лек, поне по мое мнение. Ще си опре до това кой какво знае и какво -не. Възможно е и да се паднат неща, които не е учила и после да съжалява, че не се е подготвила по-добре.

Това е от мен. После кажи как е минало. :)
      Преписвала е. Каза, че е написала и по двете теми, които са се паднали. Не знае още дали го е взела, но предполага, защото е преписал всичко. :D 8o
      Днес каза, че го е взела. Има тройка.
    • ljubavi написа:

ljubavi написа:

Moon написа:

ljubavi написа:

Една позната днес е била на държавен изпит, довечера ще й звънна да видим какво е станало.
      Вчера й теглих карти:
      КОЛЕЛОТО НА КЪСМЕТА/ 4 ЖЕЗЛИ/ СПРАВЕДЛИВОСТ
      Смятам, Че ще го вземе. Може би ще намери начин да припише с това Колело, но и 4 жезли и Справедливостта ми говорят, Че ще го вземе.
      Любави, аз мисля, че с тази Справедливост на 3-та няма да й се получи да препише. :D Може да го е замисляла, но едва ли. Не знам дали много се е готвила за изпита или повече го е оставяла на късмет. Второто ми се струва по-вероятно. Ако очаква да мине леко, май няма да е така. Изпитът няма да е съвсем лек, поне по мое мнение. Ще си опре до това кой какво знае и какво -не. Възможно е и да се паднат неща, които не е учила и после да съжалява, че не се е подготвила по-добре.
      Това е от мен. После кажи как е минало. :)
      Преписвала е. Каза, че е написала и по двете теми, които са се паднали. Не знае още дали го е взела, но предполага, защото е преписал всичко. :D 8o
      Днес каза, че го е взела. Има тройка.
      Явно й се е усмихнал късмета да препише, но въпреки това няма хубава оценка. Ако изобщо я интересува това,де.
      Аз си стоя на първоначалната теза, че е оставила всичко на шанса и не се е подготвила. “Справедливостта” я е стигнала накрая, обаче. Затова и Колелото е на първа и Справедливостта на трета. Изпуснала е времето да учи и като е дошъл моментът е била неподготвена. Както я наричам аз Справедливостта - “пропуснати ползи”.
      Конструкцията не дава отговор да/не в случая. Дава информация какво е положението с явяването на този изпит. Поне така виждам нещата аз сега. Мерси за обратната връзка. :)
    • Девойки, какво мислите по следната комбинация:
      КРАЛ МЕЧ, РИЦАР ЖЕЗЛИ, ЛУНАТА
      Въпросът е: Каква е сексуалната ориентация на В /жена/?

Според мен е с две лица ?( Времето на колебание е минало, решението е окончателно /Крал Меч/. Търсят се нови преживявания, адреналин, вълнение, но има и небалансирана енергия /в контекста на въпроса - сексуална/. Луната ми е буквална - две лица и невъзможност да се избяга от собствените си предели.

ПП Въпросът ми не е породен от нездраво любопитство и ще се радвам да се включите :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ceca написа:

Девойки, какво мислите по следната комбинация:

Според мен е с две лица ?( Времето на колебание е минало, решението е окончателно /Крал Меч/. Търсят се нови преживявания, адреналин, вълнение, но има и небалансирана енергия /в контекста на въпроса - сексуална/. Луната ми е буквална - две лица и невъзможност да се избяга от собствените си предели.

ПП Въпросът ми не е породен от нездраво любопитство и ще се радвам да се включите :)
      Според мен не е на другия бряг, така да се каже. Колебае се, има желание да пробва, но неизвестните й идват в повече. Иначе, би трябвало да е активната страна. :evil:
    • Напоследък се случват доста промени при мен. Мисля,че следната конструкция го показва ясно отново.

Въпросът беше : Да направя ли определено нещо? (за да се случи, трябва да потърся един човек) - 4 меча, Императорът, Кулата.
      Яка стагнация беше досега, но е време статуквото да се срине. Нарочно спазвах дистанция и усложних положението сама. Мисля,че конструкцията ми казва "ДА, направи го!". Стига стоене, чакане, наблюдаване. Ако не го направя, нещата ще се затлачат още повече.

Въпросният човек няма да поеме инициативата. Според мен нещата са в мои ръце. Ако искам начинанието да е успешно, трябва да изляза от всякакво установено статукво и рестрикции, да не ми пука толкова за имидж или ред. Тази стагнация ще се взриви, защото времето настава.

Усетих го като добър пример за ситуация, в която просто трябва да се стегна и да си изляза от тъпите рамки, които ме държат далече от целта. Усещам, че това, което искам е реално, възможно, съвсем близо до мен , но сякаш има една летва, която трябва да прескоча, за да се отприщи бента ,да има реализация. А аз от известно време си стоя пред тая летва и все нещо не ми достига да я прескоча. Не външно. Аз си преча. Рамките в главата ми ми пречат. Все едно гласче ми шепне : "Ами ако не стане? Aми ако се изложиш? Нямаш идея как ще направиш това. Изчакай и от само себе си ще дойде." Да, ама не. Няма да дойде. Ако трябва да разделя ,ще е така : 4 меча+Императорът_Кулата. Стига толкова наблюдения и самоанализи, време е да си счупя оковите. Най-тъпото е да осъзнаеш, че съвсем сам си си поставил измислени граници и се опитваш да се натъпчеш в тях. Че разочарованието и застоят идват от самия теб. Искаш развитие, а сам нарочно се отдръпваш. No more.

Разсъждения.
    • Moon написа:

Напоследък се случват доста промени при мен. Мисля,че следната конструкция го показва ясно отново.

Въпросът беше : Да направя ли определено нещо? (за да се случи, трябва да потърся един човек) - 4 меча, Императорът, Кулата.
      Яка стагнация беше досега, но е време статуквото да се срине. Нарочно спазвах дистанция и усложних положението сама. Мисля,че конструкцията ми казва "ДА, направи го!". Стига стоене, чакане, наблюдаване. Ако не го направя, нещата ще се затлачат още повече.

Въпросният човек няма да поеме инициативата. Според мен нещата са в мои ръце. Ако искам начинанието да е успешно, трябва да изляза от всякакво установено статукво и рестрикции, да не ми пука толкова за имидж или ред. Тази стагнация ще се взриви, защото времето настава.

Усетих го като добър пример за ситуация, в която просто трябва да се стегна и да си изляза от тъпите рамки, които ме държат далече от целта. Усещам, че това, което искам е реално, възможно, съвсем близо до мен , но сякаш има една летва, която трябва да прескоча, за да се отприщи бента ,да има реализация. А аз от известно време си стоя пред тая летва и все нещо не ми достига да я прескоча. Не външно. Аз си преча. Рамките в главата ми ми пречат. Все едно гласче ми шепне : "Ами ако не стане? Aми ако се изложиш? Нямаш идея как ще направиш това. Изчакай и от само себе си ще дойде." Да, ама не. Няма да дойде. Ако трябва да разделя ,ще е така : 4 меча+Императорът_Кулата. Стига толкова наблюдения и самоанализи, време е да си счупя оковите. Най-тъпото е да осъзнаеш, че съвсем сам си си поставил измислени граници и се опитваш да се натъпчеш в тях. Че разочарованието и застоят идват от самия теб. Искаш развитие, а сам нарочно се отдръпваш. No more.

Разсъждения.
      Ефектът на Кулата : развитие имаше в рамките на 2 часа от гледането. Светкавично, неочаквано, положително. :thumbsup:
    • Ceca написа:

Девойки, какво мислите по следната комбинация:

И аз се подреждам със същия въпрос. Става дума за жена, питам картите каква е сексуалната и ориентация?

Подозирам, че е хомосексуална и влияе може би на детето . Нямам лоши чувства към тази жена, не ме разбирайте погрешно.

9 ЖЕЗЛИ АСО МЕЧ ДЯВОЛ

Не съм сигурна дали изобщо отговарят на моя въпрос картите, но аз виждам голяма доза самосъхранение в тази жена, по 9 жезли. Готова е на всичко, за да отбранява себе си, но и отдавна е осъзнала хомосексуалността си, по Асо мечове+ Дявол. При Дяволът няма преминаване на едно състояние в друго. Според мен е привлечена само от женския пол.

Ще се радвам да кажете и вие какво мислите.
    • Ново

Moon написа:

Сестра ми има изпит предстоящата седмица при един особено негативно настроен към студентите професор. Материята също е много неприятна. Миналата година едвам я е пуснал и е проявил грубо лично отношение към нея. Готвила се е през семестъра, но се притеснява, че изпитът пак ще протече проблематично.

Какво трябва да се знае за изпита по този предмет?
      8 пентакли, 4 чаши, 9 пентакли

Интересно ми се стори. Малко е на шанс положението ,както и тя го описва-до късмет и настроение. 4 чаши като преход показва нейното нежелание и антипатия към предмета и към този, който го води. 9 пентакли накрая ми се стори обещаваща прогноза. Май нещата няма да са толкова неприятни, колкото очаква. Въпреки че според мен има голяма доза "късмет" в случая. Няма да питам дали ще го вземе, тя самата изрично помоли да не питам. :D Самият професор го няма в конструкцията, затова съм склонна да мисля, че няма да има проблем с него. Въпреки това :

Професорът ще прояви ли лично отношение към нея на изпита?
      4 чаши, Рицар меч, 7 пентакли

Според мен конструкцията показва нейното настроение към ситуацията. 4 чаши се повтаря + Рицар меч- човекът предизвиква гняв у нея, настроена е негативно и просто иска да се свърши, нащрек е. Търпението е капакът на ситуацията.

Ще дам обратна връзка след изпита.

Какво мислите?
      Изпитът е минал чудесно.
      Не е проявил лично отношение.
      Има 5. Само дето толкова се беше панирала. :)
    • Ново

Честитоооо!!!
      Аз днес отивам на трети изпит, цяла седмица съм на колела, нямам търпение да свърши всичко :D

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Ново

6 чаши - Ас жезли обърнат - Паж чаши
      2 чаши - Страшен съд - 2 жезли обърнати

Не ви ли побиват тръпки от тези комбинации? Или си въобразявам?
    • Ново

wolf написа:

Бях теглила и други карти, но интернета ми спря, та чак сега ти отговарям.

Как ще се почувства жената?
      3 чаши – Кралица меча – ас жезли

По 3 чаши временно ще й направиш впечатление, но това надали ще промени държанието й на Кралица меча. Ас жезли ми е просто като завършващо изречение на комбинацията, може би значи, че ще си използва подаръка, знам ли...

Щом си решила да й го подариш, кажи после как е минало и успех! :)
      Давам обратна връзка. Казах и, че съм и взела нещо, тя привидно се зарадва, но не дойде да си го вземе.

Честно казано, стана ми много обидно. Имах много добри намерения, чисто приятелски, без да търся интриги и провокации. Интересно ми е, защо не дойде да го вземе. Не е нещо кой знае какво, дребно, но имаше символика в него.

Защо Л не дойде да вземе подаръка?

6 ЧАШИ КУЛАТА (его контрол) 8 ЖЕЗЛИ

Не знам как да ги тълкувам тези карти. Ясно е, че не е имала желание, била е лицемерка ред мен. Но тези карти не ми показват това, поне според мен. Сигурно и напомням на някого от миналото по 6 чаши. Искала е просто да се отърве (кулата) от миналите си спомени. По 8 жезли може би го е решила в последния момент.

Вие какво мислите?
    • Ново

curi0us написа:

Силни са, има движение, има промяна и има проникване.

Какво попита?
      За една изчезнала жена.
    • Ново

Добър вечер,момичета!
      Напоследък се случиха разни неща и да кажем ,че съм малко на кръстопът.Следвам лингвистика,което беше нещото,което исках ,но в последствие реших,че може би не е за мен.Проблема е ,че съм доста объркана и ме е страх да не направя грешният избор,ако се преместя в друг факултет.Та като цяло пълна нерешителност и страх... ужас направо. Реших да попитам Таро за насоки.

По-добрият избор за мен лингвистиката ли е ?

1.Паж Чаши 2.10 Меча 3.Кралица Чаши

Отлагане/Съпротивление/Отлагане

Смятам,че тук пажът показва моите очаквания,които са нереални.А 10 меча идват като моето осъзнаване в каква ситуация съм и ми помагат да мисля по-реално на нещата.Кралицата ми е малко странна за тълкуване.Може би показва израстването от пажът към кралицата ,тоест пажа преминава през 10 меча и стига до кралицата,до мисленето й.Много чаши,емоции не знам защо се проявяват.Или показват,че съм много емоционална и нерешителна..

По-добрият избор за мен педагогиката ли е ?

1.Асо Пентакли 2.Страшният Съд 3.Рицар Пентакли

Приземяване/Спасението/Приземяване

Така тази комбинация ме хвърли в тъча.Четох във форума,че Асо Пентакли на първа позиция говори за целта към,която се стреми питащият.Страшният Съд тук нищо не ми говори... Моля за помощ !!!
    • Ново

moonlover написа:

трудно ти е да се надскочиш?
    • Ново

Armid написа:

moonlover написа:

Да и това го има,даже съм сигурна,че няма да мога да смогна с лекции и работа.
    • Ново

moonlover написа:

Armid написа:

moonlover написа:

Да и това го има,даже съм сигурна,че няма да мога да смогна с лекции и работа.
      не истерясвай тогава :)

По втората комбинация - като призвание ли би приела педагогика? Така ми прилича.
    • Ново

Armid написа:

не истерясвай тогава :)
      По втората комбинация - като призвание ли би приела педагогика? Така ми прилича.
      Мисля ,че да. Не мога да го обясня,просто имам усещането,че това е нещото за мен.Миналата година,когато ме приеха лингвистика си знаех,че нещо не е както трябва .. сега имам втори шанс и мисля,че ще се възползвам. :) :)