Важна тема Таро Конструкции VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ceca написа:

LaVerite написа:

Ще станат ли близки приятелки две жени една с друга?

8 ЖЕЗЛИ МАГ 5 ЖЕЗЛИ

Само да каже, че няма никаква конкуренция между двете, затова 5 жезли едва ли говори за нещо подобно.

Мисля си, че отговорът е по скоро не. Магът и 5 жезли е някой, който следва само собствените си интереси, а за едно приятелство човек трябва да се интересува и от другите.

Вие как виждате тези карти?
      Отношенията им от скоро са поели в нова посока - сближаван - и се полагат усилия това да се случи. Едната със сигурност знае и как да го направи.5 жезли тук казва,че някой полага усилие нещо да се случи и нещото е за добро.
      Попитай как ще се развият отношеншята им, какво мисли едната за другата и ще добиеш по-ясна представа за ситуацията.
      Може и на пръв поглед да са приятелки, но по Маг с 5 жезли смятам, че едната неминуемо иска да има облага. Смята, че приятелствто й носи нещо и бая бърза по 8 жезли да задвижи нещата. Магът в никой случай не го виждам като карта на добрите приятелски отношения, а като карта на човек, който има заден план.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Какво се случи с Виктор(познат, който се изтри от лицето на земята)? Силата, Страшният съд, 3 меча

Тези карти ми приличат на голям провал. Грешната преценка за себе си и възможностите (Силата) са довели до Страшния съд, където всички непоети отговорности и невзети навреме решения се сгромолясват в 3 меча. Човекът не само не се е преборил със себе си, ами е загубил и други битки. Един добре поднесен Страшен съд може да донесе и много позитиви, но в този случай не ми се вярва заради 3 меча. Доста неприятни истини трябва да приеме и да се изправи пред грешките си. Според мен периодът по Силата е продължил доста дълго време, затова и Страшният съд е дошъл изневиделица като че ли. Дошло е време за равносметка.

Комбинацията ми е интересна, имам чувството, че нещо не съм догледала. Ще се радвам да обсъдим.
    • curi0us написа:

Човекът жив ли е?

Извинявай, че питам така, но не съм сигурна как да приема - "се затри от лицето на земята"
      Жив е, доколкото знам. Просто никой от познатите не знае нищо за него, не съм имала контакт с него от месеци, както и други хора. В социалните мрежи също не е особено активен. Последно имаше някакви неприятности от лично естество, но не знам подробности.
    • Moon написа:

Какво се случи с Виктор(познат, който се изтри от лицето на земята)? Силата, Страшният съд, 3 меча

Тези карти ми приличат на голям провал. Грешната преценка за себе си и възможностите (Силата) са довели до Страшния съд, където всички непоети отговорности и невзети навреме решения се сгромолясват в 3 меча. Човекът не само не се е преборил със себе си, ами е загубил и други битки. Един добре поднесен Страшен съд може да донесе и много позитиви, но в този случай не ми се вярва заради 3 меча. Доста неприятни истини трябва да приеме и да се изправи пред грешките си. Според мен периодът по Силата е продължил доста дълго време, затова и Страшният съд е дошъл изневиделица като че ли. Дошло е време за равносметка.

Комбинацията ми е интересна, имам чувството, че нещо не съм догледала. Ще се радвам да обсъдим.
      Предпочел е да се покрие и се чуди кво да прави или да не прави.
      Само, че така или иначе, скоро ще се появи, ама пак ще сгреши. Неговата ситуация е малко патова ситуация.

От тази конструкция имаме два ограждащи големи аркана - Силата и Страшният съд, а 3 меча отива по средата като единствена активна ключова карта. Класическа комбинация с 2 ГА.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • С. ще плати ли на Г. до неделя?

Крал Чаши - Крал Мечове -10 Мечове

Въпреки, че няма Пентакли, които да показват парички, както съм свикнала, тук мисля, че с триста зора ще се случи това плащане.
      Виждаме, че проблема вече е много тежък, ситуацията закучила и това влияе емоционално, но щом Крал Мечове е тук, която показва решение на проблема, последвана от 10 Мечове, то такова ще има. Няма да е лесно и безболезнено, но ще е пито - платено всичко. Тук има и натрупване и дълго изчакване, за да се стигне до Крал Мечове.
      Мнения?
    • kolevaani1 написа:

С. ще плати ли на Г. до неделя?

Крал Чаши - Крал Мечове -10 Мечове

Въпреки, че няма Пентакли, които да показват парички, както съм свикнала, тук мисля, че с триста зора ще се случи това плащане.
      Виждаме, че проблема вече е много тежък, ситуацията закучила и това влияе емоционално, но щом Крал Мечове е тук, която показва решение на проблема, последвана от 10 Мечове, то такова ще има. Няма да е лесно и безболезнено, но ще е пито - платено всичко. Тук има и натрупване и дълго изчакване, за да се стигне до Крал Мечове.
      Мнения?
      Ани, според мен също с Крал меча+10 меча нещата ще се случат. Крал чаши може да се е размотавал и да е пробвал да се измъква, но в крайна сметка ще се уредят работите.

Комбинациите с 10 меча на трета при мен водят до кулминация. Все пак са ми интересни всички случаи. Пиши какво е станало. :)
    • Какво му е на С. в момента? Справедливост, 3 меча, 9 меча

Изправя се пред минали грешки и пропуснати възможности, за които е вече късно. Обстоятелства, от които мисли, че е избягал са започнали да го настигат. С 3 меча+9 меча и много боли, страх да признаеш грешките и постъпките си не навън, а пред самия себе си. Щеше да е една идея по-продуктивно, ако на 3-та беше не 9, а 10 меча. Някак си щеше да има кулминация, точка на осъзнаване и пречупване. С 9 меча ми се струва, че е малко омагьосан кръг. Има го и страхът да се излезе от това състояние и да се направи нещо.

Не съм убедена как да разделя комбинацията, повече я виждам като Справедливост_ 3 меча+9 меча, но ако се погледне като Справедливост+3 меча_ 9 меча има и друг нюанс. Акцентът може би е в преодоляването на ефекта на Справедливостта, на пасивното. Изглед за това обаче, някак не виждам. Субектът си остава там.

Какво мислите?
    • Moon написа:

Какво му е на С. в момента? Справедливост, 3 меча, 9 меча

Изправя се пред минали грешки и пропуснати възможности, за които е вече късно. Обстоятелства, от които мисли, че е избягал са започнали да го настигат. С 3 меча+9 меча и много боли, страх да признаеш грешките и постъпките си не навън, а пред самия себе си. Щеше да е една идея по-продуктивно, ако на 3-та беше не 9, а 10 меча. Някак си щеше да има кулминация, точка на осъзнаване и пречупване. С 9 меча ми се струва, че е малко омагьосан кръг. Има го и страхът да се излезе от това състояние и да се направи нещо.

Не съм убедена как да разделя комбинацията, повече я виждам като Справедливост_ 3 меча+9 меча, но ако се погледне като Справедливост+3 меча_ 9 меча има и друг нюанс. Акцентът може би е в преодоляването на ефекта на Справедливостта, на пасивното. Изглед за това обаче, някак не виждам. Субектът си остава там.

Какво мислите?
      Направил е грешния избор и сега съжалява, това му е на С.
      Има неразрешен конфликт свързан с жена от миналото, който не му дава мира.
      Обвинява се, самосъжалява се, с основание се страхува от провал, но сам си е виновен.
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ще се явя ли на защита на една разработка, на есен? Предадох в последния момент, не съгласувах решението си с никого...

Рицар меча, Умереност, Императрица

Притеснява ме Рицар меча. Май ще имам проблеми заради егоистичното ми решение да си предам, без съгласуване с ръководителя. Чудя се дали не означава, че ще пропадне всичко. Не знам. Нещо не се вписва точно тоя рицар с точно тия две карти, ама май ще успея да мина.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Ще се явя ли на защита на една разработка, на есен? Предадох в последния момент, не съгласувах решението си с никого...

Рицар меча, Умереност, Императрица
      Ще се явиш, но не на есен. Отлагат се нещата за по-натам. :(
    • Какъв е основният проблем на някой?
      5 жезли, Паж меч, Висша жрица

Според мен основният му проблем е, че това което прави, което го въодушевява не води до никъде. Играе го като някой, който всичко премисля и проверява, но реално се подвежда и всичко отива в небитието.
      Какво мислите вие?
    • Ново

Ceca написа:

Какъв е основният проблем на някой?
      5 жезли, Паж меч, Висша жрица

Според мен основният му проблем е, че това което прави, което го въодушевява не води до никъде. Играе го като някой, който всичко премисля и проверява, но реално се подвежда и всичко отива в небитието.
      Какво мислите вие?
      Имам чувството, че проблема му е едно вечно недоволство, има и пиперлив език, заядлив е, но го прикрива в повечето случаи с Висшата Жрица , кротува. В главата му се разиграват страшни сцени на отмъщения( силно казано) , разправии, дори може би и нарежда обиди, но всичко е в представите му, в главата му, наяве е привидно спокоен.
      С 5 Жезли и Паж Мечове ми прилича и на мърморко и склонен на интриги. Струва ми се, че е зает да крои някакъв план, но все още не е завършено в главата му, има комплекси този човек.
      Също така си мисля , че много иска да промени някаква ситуация, положение, но не е "достатъчно силен, или компетентен" за да го постигне сега
      Според мен.
    • Ново

Въпросът е- Как ще постъпи мъжът 1, когато е употребил алкохол, спрямо мъж 2, когато се засекат в едно заведение?

( Мъж 1 е много обиден, наранен и унижен от мъж 2 и когато е пил, иска да се заяде с мъж 2)

9 Чаши - Паж Мечове - 7 Чаши

Според мен,ще мисли как да се заяде, ще мисли какво да направи, че да издразми мъж 2,но с тази 7 Чаши ще си ги представя само, действие няма. Всичко ще се върти в главата му. Желание да го издразни, ядоса, предизвика ще има, но не и смелостта да го направи.
      Вие какво мислите дами?
    • Ново

kolevaani1 написа:

Въпросът е- Как ще постъпи мъжът 1, когато е употребил алкохол, спрямо мъж 2, когато се засекат в едно заведение?

( Мъж 1 е много обиден, наранен и унижен от мъж 2 и когато е пил, иска да се заяде с мъж 2)

9 Чаши - Паж Мечове - 7 Чаши

Според мен,ще мисли как да се заяде, ще мисли какво да направи, че да издразми мъж 2,но с тази 7 Чаши ще си ги представя само, действие няма. Всичко ще се върти в главата му. Желание да го издразни, ядоса, предизвика ще има, но не и смелостта да го направи.
      Вие какво мислите дами?
      Нищо няма да направи ☺. Паж меча, сам по себе си не е достатъчен за някакви действия, а пък, заобиколен от чаши - абсурд! Може да си фантазира, че ще направи нещо, но то е само в главата му.
    • Ново

По добре ли ще е за жена, да се премести в друга държава, от тази в която се намира сега?

3 Жезли - Луната - 5 Пентакли

Обмисляла го е, дори е споделила тези мисли и намерения, но реални действия още не е предприела. Заблудена е в това отношение, че може да е по- добре за нея, но има много неизвестни, объркана е също много, като в капан. Това я кара да се чувства нещастна и отчаяна.
      5 Пентакли ми показва, едно - че не е добра идея това за нея, друго- че не я очаква добро развитие там. Мястото ѝ не е там, няма преспектива и то най- вече поради Луната, тя е объркана, без план, без знание, емоционалното и състояние е преобърнато.
    • Ново

Ще започнат ли двама човека(заедно) бизнес с трети човек? ( пита единия от двамата те са съдружници)

10 Мечове -Справедливост - 8 Мечове

Тук много ми намирисват нещата, имам чувството, че ще го затворят този третия човек...Заради някакви стари неща има проблем и не може да намери изход...
      Лоша комбинация... Проблеми с власти..
      Какво мислите дами. Мнения?

Естествено препоръчах да изчакат, има нещо гнило с този третия човек
    • Ново

kolevaani1 написа:

Ще започнат ли двама човека(заедно) бизнес с трети човек? ( пита единия от двамата те са съдружници)

10 Мечове -Справедливост - 8 Мечове

Тук много ми намирисват нещата, имам чувството, че ще го затворят този третия човек...Заради някакви стари неща има проблем и не може да намери изход...
      Лоша комбинация... Проблеми с власти..
      Какво мислите дами. Мнения?

Естествено препоръчах да изчакат, има нещо гнило с този третия човек
      Ани, защо не попиташ, какъв му е проблема на третия? И аз подозирам проблем с властите или неизрядни документи - нещо такова.
    • Ново

Ани, този третия човек, доколко е стабилен финансово и като характер, за да се впуска в бизнес начинания? Теглих и аз карти, но ако искаш, тегли и ти - да ги сравним.