Важна тема Таро Конструкции VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• LadyBug написа:

Здравейте, може ли някой да ми види за два въпроса
      1.Какво чувства Н към мен?
      2.Как ще се развие връзката ни, какво ще стане и ще се чуем ли скоро?
      Благодаря!
      Здравей, LadyBug!

В тази тема обсъждаме готови конструкции на потребители със собствена колода Таро. Задай въпросите си в темата Таро онлайн. Там пишат всички, които нямат свои карти и търсят помощ.

П.С Призовавам всички новодошли във форума първо да прочетат къде какво се пише, да си направят елементарния труд да разгледат форума, защото всичко е систематизирано и подредено отлично.

Не искам да съм груба, но в последните дни поне за 3-ти път пишем едно и също. Просто прави впечатление.
    • Здравейте, преди няколко дни на въпрос дали нещо ще се случи до седмица се паднаха кралица жезли- звезда- кралица меч. Моето тълкуване беше, че няма шанс, въпреки кралица меч на трета. С първа кралица жезли съчетанието би трябвало да е неустойчиво, заради звездата желанията да са неизпълними, но отговора беше ДА и то след един, а не след 7 дни. Въпроса ми е кралица меч на трета винаги ли е Да, независимо от останалите карти. И след като отговора беше да, защо се падна звездата?
    • alissa написа:

Здравейте, преди няколко дни на въпрос дали нещо ще се случи до седмица се паднаха кралица жезли- звезда- кралица меч. Моето тълкуване беше, че няма шанс, въпреки кралица меч на трета. С първа кралица жезли съчетанието би трябвало да е неустойчиво, заради звездата желанията да са неизпълними, но отговора беше ДА и то след един, а не след 7 дни. Въпроса ми е кралица меч на трета винаги ли е Да, независимо от останалите карти. И след като отговора беше да, защо се падна звездата?
      А ти защо реши,че няма да се случи?
      Мисля, че ако пак и по-внимателно прочетеш темата за Дворцовите карти ще ти се изясни защо отговора е ДА :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Добър вечер ,момичета.
      Зададох на таро няколко въпроса и ще ми е интересно да прочета какво мислите :)

Добра идея ли е да се направи дадено нещо?
      1.9 чаши 2.Луна 3.9 жезли

Тук Таро ме хвърли в тъча.Обмислям идеята,че човека го е страх от развитието това по 9 жезли.Затова се колебае дали изобщо да си прави труда.Луната ми дава една романтична сянка над двете деветки,мисля че даже потвърждава това че човекът не знае дали да действа или не и се страхува.

Как ще реагира Т. ?
      1.3 пентакли 2.7 меча 3.Слънцето

Тук ме навява на мисълта,че Т. ще си помисли,че повече хора са включени в идеята /3П/. 7 меча не съм сигурна как да го изтълкувам ,може би като раздразнение? Слънцето ми е като неговото его, мисля че няма да реагира остро,а ще го приеме като комплимент.

Какъв ще бъде резултата като цяло?

1.Рицар мечове 2.7 меча 3.Кралица жезли

Прави ми впечатление,че 7 мечове се повтаря,но не съм сигурна точно какво идва да саже.Кралицата ми харесва на трета позиция ,защото ми е огнена и винаги ми е излизала резултатна.
    • Armid написа:

Не разбрах дали 3-те въпроса са свързани и този Т ли ще прави това нещо?
      Въпросите са свързани ,а Т. е потърпевшия. Друг мъж има нещо наум и Т. му е познат.
    • Помисли пак върху картите. Първата конструкции не ми е хич добра идея, напротив - илюзорно доволство, заблуда.
      Втората конструкция, как ще реагира? Ми как ако си мисли, че света се върти около него. Толкова е успан, че не забелязва нищо.
      Третата започва с рицар меч, а ти питаш за резултат?? Че то изначално няма хал да живее това нещо, пък за край успешен - не знам.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Помисли пак върху картите. Първата конструкции не ми е хич добра идея, напротив - илюзорно доволство, заблуда.
      Втората конструкция, как ще реагира? Ми как ако си мисли, че света се върти около него. Толкова е успан, че не забелязва нищо.
      Третата започва с рицар меч, а ти питаш за резултат?? Че то изначално няма хал да живее това нещо, пък за край успешен - не знам.
      Благодаря за мнението.. днес ще помисля пак върху картите. Мисля,че си уловила характера на Т. наистина е успан :D Пък ако междувременно имам информация ще пиша.
      Лек ден!
    • Mona написа:

Здравейте, дами :)
      Как бихте тълкували комбинацията:
      Кралица меча, 8 пентакли, Императрица?
      Нека опитам. Устремът е трасформиран в уседналост и удобство. Ако е ситуация, развитието е спряло. Ако е човек - сякаш си е намерил мястото.
    • Mona написа:

Здравейте, дами :)
      Как бихте тълкували комбинацията:
      Кралица меча, 8 пентакли, Императрица?
      Разумът и реалността нямат достатъчно средства да неглижират факта, че няма как да изградиш статуя от нищото. От кал не става.
      Логиката работи с аргументи, а такива липсват.
      Липсват устои в бурно море, няма острови, за които да се закрепиш - 8 пентакли може да е мечта за един Паж пентакли, не и за Кралица меча. Императрицата е обещание за нищо в случая.

Мона написа:

Императрицата в култа Йоруба се нарича Айзан.
      Във Вуду култа нейна основна роля е да предпазва от черна магия. Но преди всичко осигурява безопасен контакт с инобитийните светове. Което, както знаем е особено важно за всеки, който общува с Лоа. А и тя се води за един от най-старите духове в култа, заедно с Папа Легба.

Малко фактологическа информация за нея:
      Понеже неин основен растителен символ е палмово листо, се приема, че тя съпровожда и всяка инициация. Но не само това. Айзан е Лоа на всички церемонии, както и на вуду свещениците. Тук отварям една скоба (в традиционното Таро, Висшият жрец е покровител на тайните церемемонни, но в Йоруба той е покровител на воините и се нарича Господарят Ума с атрибути барабан, който събужда духа … от дълбокия сън).
      Точно както съпруга си, тя е архетипна Houngan (напомням свещеническо съсловие, Айзан се разглежда като първата, или архетипна Mambo (жрица), и като такава се асоциира с жречески знания и посвещаване в мистерии,.
      Като духовни родители на свещеничеството в Йоруба, тя и нейният съпруг участват в ритуалите kanzo (западноафриканска традиция). Тя е близка до католическата Света Клара.

Връзката между Йоруба и Таро в този образ на древно Лоа:
      Знаем символиката на Императрицата в Таро – закриляща и предизвикваща творчество, тя е криейтив директора и на другите карти. За разлика обаче от картите Таро, при които Императрицата отдавна е изгубила своята архетипна природа на Великата майка (с изключение на въпроси, отнасящи се до бременност), в култа Йоруба това е нейно основно занимание, доближаващо се до католическите светици – да закриля жените и женствеността изобщо.
      Дали защото отдавна жената в нашия свят е изгубила своята мистичност и митичност, дали защото егоизмът надделява при задаваните въпроси (без дар в замяна), но тя в Таро е акумулирала по-скоро една небрежност, мудност и тромавост. Една от най-великите карти в Таро, която, за съжаление, рядко е активна в прогностиката. Т.е. рядко е конотивна.

Това идва да рече, че нуминозността й (тази, която работещият с картите влага или не влага в нея), е загубила от „митичната си истеричност” (по смисъла на Ролан Барт).
      Напомнянето за и на нейната изначална същност идва навреме – връзката между картата, символът и Богинята е основополагащ при работата с картите Таро. Много преди ние да вземем някакъв предмет (или да видим символ и митичен знак), той е съществувал в Древните Времена, приобщен от стари традиции на народи, които апокалиптично, но искрено, са намирали верния път към символа, извличайки максимална полза от него, живеейки в хармония с онова, което не им е известно …
      Задачата на Императрицата е да бъде психопомп, но не по пътя към отвъдното като към последен пристан, а като способ да се преодолят бариерите на собственият ни духовен мрак – често отвъдните светове живеят у нас самите и се изисква смелост, но и ярост, да се преодолеят границите им.

Това го може всяка една майка, дори една лъвица, която от безутешността на глада, изяжда полуоцелелите си малки. В това е и поуката на Айзан – за да заживее един архетип в Таро, той трябва да е жив и у нас самите.
      Трафаретното разбиране за картата, се обогатява от познанието затова – какво е била и какво е това Лоа за адептите на Йоруба.

Жива статуя, жива Богиня, на която се поднасят дарове – осъществяване на женствеността в нейната дълбочинна природа – владетелка на света, едновременно управляваща, едновременно съзиждаща творението, едновременно раждаща хиляди човеци. Но и убиваща ги.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Ново

Интересна комбинация ми се падна... Въпрос : "Ще спечеля ли делото за пълно попечителство над детето ?"

Обърнат Ас Пентакли (Аубедо) - 2 Чаши - 8 Пентакли

Не знам защо ми звучи като Пирова победа тази комбинация... 8 Пентакли ми звучи обнадеждаващо на трета, но на каква цена ? Очерняне и кирливи ризи, сякаш ще спечеля, но няма да се зарадвам, мръсна победа... Няма да се стекат нещата така, както очаквам, и не справедливостта ще възтържествува, а стичането на обстоятелства непосредствено преди процеса. . Ако някой иска да коментира, ще се радвам !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Ново

Roxelane написа:

Интересна комбинация ми се падна... Въпрос : "Ще спечеля ли делото за пълно попечителство над детето ?"

Не знам защо ми звучи като Пирова победа тази комбинация... 8 Пентакли ми звучи обнадеждаващо на трета, но на каква цена ? Очерняне и кирливи ризи, сякаш ще спечеля, но няма да се зарадвам, мръсна победа... Няма да се стекат нещата така, както очаквам, и не справедливостта ще възтържествува, а стичането на обстоятелства. Ако някой иска да коментира, ще се радвам !
      Теглих ти:

6 жезли - Кралица жезли - 10 меча

Дълъг процес, но да, ще спечелиш :)

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Ново

Благодаря за картите, Улф :) мислиш, значи, че няма да спечеля на нарочения ден (февруари), а нещата ще се протакат ? (Само това е начинът да направя документи на детето, вече е на почти 5, а няма национална принадлежност, по принцип това е основната причина заради която подавам иск...)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Ново

Roxelane написа:

Според мен отново попитай след време. Имаш огромно желание да вземеш пълното попечителство, има и възможност това да се случи, но си емоционално нестабилна. Всичко тепърва предстои. А и бащата мисля, че не знае.
      Успех :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ново

Не, още не знае. Скоро ще бъде уведомен. Това няма да промени факта, че е неблагонадежден, не дава издръжка и го взима от дъжд на вятър. И най-вече - отказва да му издаде документи за самоличност, което е недопустимо. Ще изровя мейла с категоричния му отказ, и ще се боря със зъби и нокти. За другото също си права Цеца, имам нужда от по-стабилна житейска ситуация, а по този въпрос ще работя следващите месеци... Благодаря момичета !