Важна тема Таро Конструкции VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• LadyBug написа:

Здравейте, може ли някой да ми види за два въпроса
      1.Какво чувства Н към мен?
      2.Как ще се развие връзката ни, какво ще стане и ще се чуем ли скоро?
      Благодаря!
      Здравей, LadyBug!

В тази тема обсъждаме готови конструкции на потребители със собствена колода Таро. Задай въпросите си в темата Таро онлайн. Там пишат всички, които нямат свои карти и търсят помощ.

П.С Призовавам всички новодошли във форума първо да прочетат къде какво се пише, да си направят елементарния труд да разгледат форума, защото всичко е систематизирано и подредено отлично.

Не искам да съм груба, но в последните дни поне за 3-ти път пишем едно и също. Просто прави впечатление.
    • Здравейте, преди няколко дни на въпрос дали нещо ще се случи до седмица се паднаха кралица жезли- звезда- кралица меч. Моето тълкуване беше, че няма шанс, въпреки кралица меч на трета. С първа кралица жезли съчетанието би трябвало да е неустойчиво, заради звездата желанията да са неизпълними, но отговора беше ДА и то след един, а не след 7 дни. Въпроса ми е кралица меч на трета винаги ли е Да, независимо от останалите карти. И след като отговора беше да, защо се падна звездата?
    • alissa написа:

Здравейте, преди няколко дни на въпрос дали нещо ще се случи до седмица се паднаха кралица жезли- звезда- кралица меч. Моето тълкуване беше, че няма шанс, въпреки кралица меч на трета. С първа кралица жезли съчетанието би трябвало да е неустойчиво, заради звездата желанията да са неизпълними, но отговора беше ДА и то след един, а не след 7 дни. Въпроса ми е кралица меч на трета винаги ли е Да, независимо от останалите карти. И след като отговора беше да, защо се падна звездата?
      А ти защо реши,че няма да се случи?
      Мисля, че ако пак и по-внимателно прочетеш темата за Дворцовите карти ще ти се изясни защо отговора е ДА :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Добър вечер ,момичета.
      Зададох на таро няколко въпроса и ще ми е интересно да прочета какво мислите :)

Добра идея ли е да се направи дадено нещо?
      1.9 чаши 2.Луна 3.9 жезли

Тук Таро ме хвърли в тъча.Обмислям идеята,че човека го е страх от развитието това по 9 жезли.Затова се колебае дали изобщо да си прави труда.Луната ми дава една романтична сянка над двете деветки,мисля че даже потвърждава това че човекът не знае дали да действа или не и се страхува.

Как ще реагира Т. ?
      1.3 пентакли 2.7 меча 3.Слънцето

Тук ме навява на мисълта,че Т. ще си помисли,че повече хора са включени в идеята /3П/. 7 меча не съм сигурна как да го изтълкувам ,може би като раздразнение? Слънцето ми е като неговото его, мисля че няма да реагира остро,а ще го приеме като комплимент.

Какъв ще бъде резултата като цяло?

1.Рицар мечове 2.7 меча 3.Кралица жезли

Прави ми впечатление,че 7 мечове се повтаря,но не съм сигурна точно какво идва да саже.Кралицата ми харесва на трета позиция ,защото ми е огнена и винаги ми е излизала резултатна.
    • Armid написа:

Не разбрах дали 3-те въпроса са свързани и този Т ли ще прави това нещо?
      Въпросите са свързани ,а Т. е потърпевшия. Друг мъж има нещо наум и Т. му е познат.
    • Помисли пак върху картите. Първата конструкции не ми е хич добра идея, напротив - илюзорно доволство, заблуда.
      Втората конструкция, как ще реагира? Ми как ако си мисли, че света се върти около него. Толкова е успан, че не забелязва нищо.
      Третата започва с рицар меч, а ти питаш за резултат?? Че то изначално няма хал да живее това нещо, пък за край успешен - не знам.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Помисли пак върху картите. Първата конструкции не ми е хич добра идея, напротив - илюзорно доволство, заблуда.
      Втората конструкция, как ще реагира? Ми как ако си мисли, че света се върти около него. Толкова е успан, че не забелязва нищо.
      Третата започва с рицар меч, а ти питаш за резултат?? Че то изначално няма хал да живее това нещо, пък за край успешен - не знам.
      Благодаря за мнението.. днес ще помисля пак върху картите. Мисля,че си уловила характера на Т. наистина е успан :D Пък ако междувременно имам информация ще пиша.
      Лек ден!
    • Mona написа:

Здравейте, дами :)
      Как бихте тълкували комбинацията:
      Кралица меча, 8 пентакли, Императрица?
      Нека опитам. Устремът е трасформиран в уседналост и удобство. Ако е ситуация, развитието е спряло. Ако е човек - сякаш си е намерил мястото.
    • Mona написа:

Здравейте, дами :)
      Как бихте тълкували комбинацията:
      Кралица меча, 8 пентакли, Императрица?
      Разумът и реалността нямат достатъчно средства да неглижират факта, че няма как да изградиш статуя от нищото. От кал не става.
      Логиката работи с аргументи, а такива липсват.
      Липсват устои в бурно море, няма острови, за които да се закрепиш - 8 пентакли може да е мечта за един Паж пентакли, не и за Кралица меча. Императрицата е обещание за нищо в случая.

Мона написа:

Императрицата в култа Йоруба се нарича Айзан.
      Във Вуду култа нейна основна роля е да предпазва от черна магия. Но преди всичко осигурява безопасен контакт с инобитийните светове. Което, както знаем е особено важно за всеки, който общува с Лоа. А и тя се води за един от най-старите духове в култа, заедно с Папа Легба.

Малко фактологическа информация за нея:
      Понеже неин основен растителен символ е палмово листо, се приема, че тя съпровожда и всяка инициация. Но не само това. Айзан е Лоа на всички церемонии, както и на вуду свещениците. Тук отварям една скоба (в традиционното Таро, Висшият жрец е покровител на тайните церемемонни, но в Йоруба той е покровител на воините и се нарича Господарят Ума с атрибути барабан, който събужда духа … от дълбокия сън).
      Точно както съпруга си, тя е архетипна Houngan (напомням свещеническо съсловие, Айзан се разглежда като първата, или архетипна Mambo (жрица), и като такава се асоциира с жречески знания и посвещаване в мистерии,.
      Като духовни родители на свещеничеството в Йоруба, тя и нейният съпруг участват в ритуалите kanzo (западноафриканска традиция). Тя е близка до католическата Света Клара.

Връзката между Йоруба и Таро в този образ на древно Лоа:
      Знаем символиката на Императрицата в Таро – закриляща и предизвикваща творчество, тя е криейтив директора и на другите карти. За разлика обаче от картите Таро, при които Императрицата отдавна е изгубила своята архетипна природа на Великата майка (с изключение на въпроси, отнасящи се до бременност), в култа Йоруба това е нейно основно занимание, доближаващо се до католическите светици – да закриля жените и женствеността изобщо.
      Дали защото отдавна жената в нашия свят е изгубила своята мистичност и митичност, дали защото егоизмът надделява при задаваните въпроси (без дар в замяна), но тя в Таро е акумулирала по-скоро една небрежност, мудност и тромавост. Една от най-великите карти в Таро, която, за съжаление, рядко е активна в прогностиката. Т.е. рядко е конотивна.

Това идва да рече, че нуминозността й (тази, която работещият с картите влага или не влага в нея), е загубила от „митичната си истеричност” (по смисъла на Ролан Барт).
      Напомнянето за и на нейната изначална същност идва навреме – връзката между картата, символът и Богинята е основополагащ при работата с картите Таро. Много преди ние да вземем някакъв предмет (или да видим символ и митичен знак), той е съществувал в Древните Времена, приобщен от стари традиции на народи, които апокалиптично, но искрено, са намирали верния път към символа, извличайки максимална полза от него, живеейки в хармония с онова, което не им е известно …
      Задачата на Императрицата е да бъде психопомп, но не по пътя към отвъдното като към последен пристан, а като способ да се преодолят бариерите на собственият ни духовен мрак – често отвъдните светове живеят у нас самите и се изисква смелост, но и ярост, да се преодолеят границите им.

Това го може всяка една майка, дори една лъвица, която от безутешността на глада, изяжда полуоцелелите си малки. В това е и поуката на Айзан – за да заживее един архетип в Таро, той трябва да е жив и у нас самите.
      Трафаретното разбиране за картата, се обогатява от познанието затова – какво е била и какво е това Лоа за адептите на Йоруба.

Жива статуя, жива Богиня, на която се поднасят дарове – осъществяване на женствеността в нейната дълбочинна природа – владетелка на света, едновременно управляваща, едновременно съзиждаща творението, едновременно раждаща хиляди човеци. Но и убиваща ги.
    • Интересна комбинация ми се падна... Въпрос : "Ще спечеля ли делото за пълно попечителство над детето ?"

Обърнат Ас Пентакли (Аубедо) - 2 Чаши - 8 Пентакли

Не знам защо ми звучи като Пирова победа тази комбинация... 8 Пентакли ми звучи обнадеждаващо на трета, но на каква цена ? Очерняне и кирливи ризи, сякаш ще спечеля, но няма да се зарадвам, мръсна победа... Няма да се стекат нещата така, както очаквам, и не справедливостта ще възтържествува, а стичането на обстоятелства непосредствено преди процеса. . Ако някой иска да коментира, ще се радвам !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Интересна комбинация ми се падна... Въпрос : "Ще спечеля ли делото за пълно попечителство над детето ?"

Не знам защо ми звучи като Пирова победа тази комбинация... 8 Пентакли ми звучи обнадеждаващо на трета, но на каква цена ? Очерняне и кирливи ризи, сякаш ще спечеля, но няма да се зарадвам, мръсна победа... Няма да се стекат нещата така, както очаквам, и не справедливостта ще възтържествува, а стичането на обстоятелства. Ако някой иска да коментира, ще се радвам !
      Теглих ти:

6 жезли - Кралица жезли - 10 меча

Дълъг процес, но да, ще спечелиш :)

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Благодаря за картите, Улф :) мислиш, значи, че няма да спечеля на нарочения ден (февруари), а нещата ще се протакат ? (Само това е начинът да направя документи на детето, вече е на почти 5, а няма национална принадлежност, по принцип това е основната причина заради която подавам иск...)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Интересна комбинация ми се падна... Въпрос : "Ще спечеля ли делото за пълно попечителство над детето ?"

Според мен отново попитай след време. Имаш огромно желание да вземеш пълното попечителство, има и възможност това да се случи, но си емоционално нестабилна. Всичко тепърва предстои. А и бащата мисля, че не знае.
      Успех :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Не, още не знае. Скоро ще бъде уведомен. Това няма да промени факта, че е неблагонадежден, не дава издръжка и го взима от дъжд на вятър. И най-вече - отказва да му издаде документи за самоличност, което е недопустимо. Ще изровя мейла с категоричния му отказ, и ще се боря със зъби и нокти. За другото също си права Цеца, имам нужда от по-стабилна житейска ситуация, а по този въпрос ще работя следващите месеци... Благодаря момичета !

Мнение на LaVerite ()

Мнението бе изтрито от - самия автор ().
    • Сърди ли се жената ? Тези карти ги изтеглих преди 3 дни.

Обесен+ 6 меча + Паж жезли

Мисля, че за момента е била обидена и ядосана, изпитвала е яд (меч и жезли). А и не е знаела как да го покаже, по обесения.

Какви ще са им взаимоотношенията до края на годната?

Кралица меч + Кралица жезли + Крал меч

Кралица меч преминава в Кралица жезли, може би доброто общуване и комуникация отново ще се завърнат във взаимоотношенията им. Ще има определено изясняване на личните им взаимоотношения или по-скоро на някакви недоразумения помежду им, по крал меч. Или може би ще си кажат истината по доста груб начин?
    • Питах дали мъжът ми има флирт с друга.Папата, 10 меча, 3 меча
      Последно време се държи странно и дръпнато. Все работи и фейсбука му е все включен. Знам че звуча като някаква отчаяна тъпачка, но се чувствам напрегната. Питала съм го И той казва, че въпроса ми го обижда и просто много работи.
      Тея карти нищо не ми говорят честно казано. По скоро си мисля че за пореден път показват моите страхове. Ама тоя Папа все си мисля че тъкмо някаква жена показва. Моля ви, помагайти.
      После питах дали ще останем заедно
      И излязоха Луна, звезда и влюбените
      И нямам идея защо но ми стана още по-депресивно. Явно той нещо умува, чуди се, обмисля какво да прави. Има някакви негови страхове или нещо го дърпа и спира. Не знам.