Важна тема Tarot Card Combinations VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ceca написа:

Какво мисли М. за Е.?
      Рицар жезли, 8 чаши, Маг
      М усеща една дистанция в поведението на Е, но според мен тази дистанция не е лично насочена към М, Е си е просто такъв. Ако М иска да се изясняват, Е ще се отдръпне повече...

Ceca написа:

Какво мисли Е. за М.?
      4 чаши, 7 жезли, Паж жезли

Някакси Е няма желание да си го мери с М, така да го кажа по-простовато :).
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Здравейте!отскоро се занимавам с таро и все още не мога добре да тълкувам картите или по скоро когато става дума за лични въпроси ,съм пристрастна.може ли малко помощ? въпросът е - какви чувства изпитва мъжът Х към мен ? картите които ми се паднаха са -асо пентакли ,дявол,кралица пентакли
    • dani_ani написа:

Здравейте!отскоро се занимавам с таро и все още не мога добре да тълкувам картите или по скоро когато става дума за лични въпроси ,съм пристрастна.може ли малко помощ? въпросът е - какви чувства изпитва мъжът Х към мен ? картите които ми се паднаха са -асо пентакли ,дявол,кралица пентакли
      Привет и от мен и добра дошла!

Армид вече е обяснила в Таро онлайн как стоят нещата във форума- работещите с Таро потребители добавят своя анализ към изтеглените от тях конструкции. Разбираме, че още си съвсем в началото, няма проблем, но все отнякъде трябва да се започне.

Давай своя анализ смело, ние ще помагаме. Ако пък съвсем не се ориентираш, препоръчвам ти да прегледаш темите за Малките и Големите аркани и тези за съвсем начинаещи, както и дискусиите към тях.

В твоя случай имаш два Малки аркана- една дворцова ( Кралица пентакли) и Ас пентакли, който има особено място в Таро, заедно с един Голям аркан - Дяволът. Разгледай темите за тези карти и помисли върху това как се съчетават в твоята конструкция, с въпроса, който си задала и ситуацията, която визираш.

Ние ще помогнем с насоки. Успех! :)
    • според мен ,ас пентакли на първа позиция ,говори за силно желание,може би съм в му в мислите,дяволът по средата е привличане ,сексуално желание ,а тази кралица пентакли ме обърква .дали това не съм аз ?? другото което мисля , дали тези карти отразяват отговорът на зададения от мен въпрос т.е неговите чувства ,или по-скоро мои желания.
    • dani_ani написа:

според мен ,ас пентакли на първа позиция ,говори за силно желание,може би съм в му в мислите,дяволът по средата е привличане ,сексуално желание ,а тази кралица пентакли ме обърква .дали това не съм аз ?? другото което мисля , дали тези карти отразяват отговорът на зададения от мен въпрос т.е неговите чувства ,или по-скоро мои желания.
      Ок, близо си.

В твоята конструкция главно “действащо” лице е Кралица пентакли т.е това е подлогът в картите. Правилно се ориентираш за Ас пентакли, който в случая на първа позиция обозначава целите и желанието на подлога, в този случай това е Кралица пентакли. И така стигаме до Дяволът, който в огромна част от случаите по такива въпроси изключително и главно говори за нагласата на питащия или по-точно неговата фиксация върху единична ситуация/обект, патологичното му желание и несъзнавани модели, свързани с нея/него.

В заключение : картите говорят за теб, мъжът липсва в тях, информация за неговите чувства в конструкцията няма. Таро показва ситуацията, в която се намираш ти, колко много го искаш и мислиш и как търсиш стратегия да го спечелиш. За съжаление в картите липсва и каквото и да е активно действие т.е ситуацията е висяща и не се вижда някакво активно развитие. Кралица пентакли е мудна и слабо активна, Дяволът е бавен ГА, основно указващ състояние, а до такива карти Ас пентакли не може да произведе действие на катализатор.

Надявам се да съм помогнала. :)
    • dani_ani написа:

според мен ,ас пентакли на първа позиция ,говори за силно желание,може би съм в му в мислите,дяволът по средата е привличане ,сексуално желание ,а тази кралица пентакли ме обърква .дали това не съм аз ?? другото което мисля , дали тези карти отразяват отговорът на зададения от мен въпрос т.е неговите чувства ,или по-скоро мои желания.
      Една от важните стъпки при изучаване на Таро е да преборим с митичния образ на Дявола в картите. Нямам идея от къде и кога тръгва слуха, че Дявола символизира сексуалното желание, но за сметка на това е широко разпространен.
      Всъщност тези карти отразяват теб, засиления ти интерес към този човек и желанието да си с него. Проблемът е, че си попаднала в един емоционален колапс като доста настойчиво търсиш компанията на този човек. Не приемаш странично мнение, т.е. в случая Кралица пентакли е атрибутивна на Дявола и негативното в ситуацията се засилва.
      La vie en rose
    • да,определено !много благодаря! просто и аз усетих ,че има нещо нередно ,това да се отнася до него.Ако тегля отново ,не се знае дали ще дадат отговор ? или просто да изчакам ,може да съм била много емоционално неуравновесена и да търся отговори ,а точно затова да не ми бъдат давани???
    • dani_ani написа:

да,определено !много благодаря! просто и аз усетих ,че има нещо нередно ,това да се отнася до него.Ако тегля отново ,не се знае дали ще дадат отговор ? или просто да изчакам ,може да съм била много емоционално неуравновесена и да търся отговори ,а точно затова да не ми бъдат давани???
      Смяташ ли, че след 1 седмица ще си емоционално уравновесена (както ти се изразяваш) спрямо този човек?
      Помисли какво точно ти написахме, прочети го пак. Проблемът не е в картите.

(междудругото запетаята се пише след думата и преди шпацията)
      La vie en rose
    • Благодаря , ви! и двете доста точно сте видяли ситуацията . след тази комбинация от карти изтеглих нови три на въпрос-какво не мога да видя ,какво не зная относно отношенията ни ? останах доста изненадана - кралица пентакли ,крал чаши ,ас пентакли . в тази комбинация мисля ,че кралицата отново съм аз,краля може би е той ,но тук нямам тълкувание.може би отново не дават отговор точно на въпроса ? ще съм ви благодарна да помогнете
    • Просто има една стена. Емоциите те оплитат до неузнаваемост, кралят е това, твоите силни и неуправляеми емоции. На второ ниво сигнификират и мъжа, не е особено читав.

На този етап трябва да спреш вече да теглиш, защото Таро ще спре да отговаря.
      Един път е напълно достатъчен.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • dani_ani написа:

Благодаря , ви! и двете доста точно сте видяли ситуацията . след тази комбинация от карти изтеглих нови три на въпрос-какво не мога да видя ,какво не зная относно отношенията ни ? останах доста изненадана - кралица пентакли ,крал чаши ,ас пентакли . в тази комбинация мисля ,че кралицата отново съм аз,краля може би е той ,но тук нямам тълкувание.може би отново не дават отговор точно на въпроса ? ще съм ви благодарна да помогнете
      dani_ani, няма какво да си изненадана, две от три карти се повтарят от първото ти гледане. За един въпрос се гледа веднъж, особено за емоционални въпроси - веднъж на месец е достатъчно.

Таро ти каза каквото има за казване първия път. Помисли върху отговора, с какво може да ти помогне да се центрираш. Докато не излезеш от порочния кръг, различен отговор няма смисъл да търсиш.

Конкретно за комбинацията ти- за нищо по-различно не говори, единствено Таро може би назовава мъжа като Крал чаши- за него сме писали много- нестабилен, мъгляв и не особено отговорен. С други думи- от този Крал няма смисъл да чакаш Големи постъпления. Може да го бива откъм смесени сигнали и приказки, но толкоз. Ако търсиш обещание за нещо сериозно или големи любови, ще останеш разочарована.

Препоръчвам ти това да е последната комбинация за този мъж, която теглиш през този месец. Помисли реално какво е положението, а не какво ти се иска да бъде.
    • да,така е - нещата ми се изясниха.Колкото и да и искаш определени неща, трябва да се погледне обективно.Относно друг мъж,който мисля ,че има симпатии към мен теглих карти -Маг, 6 пентакли ,2 чаши .според мен тук има приятелство,което може да прерастне в нещо повече,обаче се чудя за позицията на Мага,какво показва?дали човекът отсреща има чувства различни от приятелски и от мен зависи дали ще има развитие?
    • dani_ani написа:

да,така е - нещата ми се изясниха.Колкото и да и искаш определени неща, трябва да се погледне обективно.Относно друг мъж,който мисля ,че има симпатии към мен теглих карти -Маг, 6 пентакли ,2 чаши .според мен тук има приятелство,което може да прерастне в нещо повече,обаче се чудя за позицията на Мага,какво показва?дали човекът отсреща има чувства различни от приятелски и от мен зависи дали ще има развитие?
      Картите не говорят за никакъв друг мъж, изобщо не упоменават друг човек. 2 чаши е ниска, зануляваща карта и не може да доведе до нищо в реалния свят. Магът като първа карта не е релевантен на резултата по 2 чаши. Увисва във въздуха.
      Единственото смислено е Магът + 6 пентакли. Искаш много да се излееш някъде, да дадеш нещо, което смяташ за ценно, но не знаеш нито на кого, нито как. Т.е. някой да оцени онова, което би му дала.

Би било добре да прочетеш темата за Малките аркани, малко да "намалиш звука" от идеята, че чашите в Таро са хубави карти (защото не са) и да започнеш да задаваш въпроси, несвързани с емоциите ти.
    • 4 чаши-магьосникът-9 чаши
      Въпросът е дали ще се случи нещо? По 4 чаши - Отлагане, да наистина от доста време нещата са в застой, но магът в средата не означава ли раздвижване на ситуацията, а 9 чаши (четох, че е хубава карта и носи удовлетворение), но дали е така? Интересното е, че Теглих карти по въпрос дали ще се осъществи дадено пътуване? Паднаха се - колелото на съдбата-магьосникът-9 чаши. Пиша за втория въпрос тук защото виждам повтарящи се 2 карти. Като искам да кажа, че първия няма общо с втория, от различно естество са, а и картите са теглени в началото и края на деня.
    • donika написа:

4 чаши-магьосникът-9 чаши
      Въпросът е дали ще се случи нещо? По 4 чаши - Отлагане, да наистина от доста време нещата са в застой, но магът в средата не означава ли раздвижване на ситуацията, а 9 чаши (четох, че е хубава карта и носи удовлетворение), но дали е така? Интересното е, че Теглих карти по въпрос дали ще се осъществи дадено пътуване? Паднаха се - колелото на съдбата-магьосникът-9 чаши. Пиша за втория въпрос тук защото виждам повтарящи се 2 карти. Като искам да кажа, че първия няма общо с втория, от различно естество са, а и картите са теглени в началото и края на деня.
      Здравей!
      По тези карти нещата са само пожелателни. Правят се едни планове и си предстоваме колко ще е яко да се случат. Отлагане/застой има по-скоро по втората комбинация и то от доста време и това не е собствен избор, а просто обстоятелства. При първата човека се е отчаял вече,че нещото не е станало според очакванията, примирил се е, но все пак се опитва да овладее ситуацията и да промени нещата, като очаква това да го удовлетвори. Малко вероятно е да стане, но дори и да се случи усовлетворението ще е за кратко
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Трудно ми е свързването на картите в комбинации,все още съм в началото - от края на септември започнах да чета и си купих тесте.Чак сега се престраших да се включа тук и добре, че го направих ,а не да се опитвам сама да тълкувам и да попадам в самозаблуждения.До момента всички въпроси за които съм се допитала до вас,било то емоционални или не,при мен дават само отражение на моето състояние или обстоятелства,които аз знам.Не показват никакви евентуални събития в бъдещето или поне отговори за външните обстоятелства ,които са неизвестни за мен.Къде греша?
    • donika написа:

Трудно ми е свързването на картите в комбинации,все още съм в началото - от края на септември започнах да чета и си купих тесте.Чак сега се престраших да се включа тук и добре, че го направих ,а не да се опитвам сама да тълкувам и да попадам в самозаблуждения.До момента всички въпроси за които съм се допитала до вас,било то емоционални или не,при мен дават само отражение на моето състояние или обстоятелства,които аз знам.Не показват никакви евентуални събития в бъдещето или поне отговори за външните обстоятелства ,които са неизвестни за мен.Къде греша?
      Здравей, Доника!

Ако анализираш конструкциите правилно, няма как да “грешиш”. Таро показва това, което прецени за най-важно по даден въпрос, независимо дали ние сме очаквали различен отговор.

И все пак, ти съвсем отскоро се занимаваш с Таро, дай си малко време и си води записки за комбинациите, които си теглила, заедно с обратната връзка от събитията. Така много неща ще ти се изяснят и ако си пропуснала нещо- ще можеш да го напаснеш, ще опознаеш картите.

Също така и въпросът е от значение. Ти питаш дали ще стане нещо, а Таро ти показва, че няма почва въобще за подобно нещо или с други думи “защо няма да стане нещото”. А това никак не е маловажно. (Визирам комбинациите, които си дала.)

Таро говори на свой език, няма как да го накараш да ти показва точно това, което искаш да видиш ти. Тоест- всичко е до правилното тълкуване и разбиране на картите.
    • donika написа:

Трудно ми е свързването на картите в комбинации,все още съм в началото - от края на септември започнах да чета и си купих тесте.Чак сега се престраших да се включа тук и добре, че го направих ,а не да се опитвам сама да тълкувам и да попадам в самозаблуждения.До момента всички въпроси за които съм се допитала до вас,било то емоционални или не,при мен дават само отражение на моето състояние или обстоятелства,които аз знам.Не показват никакви евентуални събития в бъдещето или поне отговори за външните обстоятелства ,които са неизвестни за мен.Къде греша?
      Това не е само твоя грешка. Повечето от хората, които започват с Таро бързат и искат всичко да се случва начаса. Ако може за месец да станат нещата. т.е. да се разчита правилно Таро. Това няма как да стане. Това не може да стане и за година, не може да стане и за две години.
      Въоръжи се с търпение, не очаквай добри резултати на всяка цена. Работи с картите, чети, пиши, участвай, бъди активна и нещата ще се случат.
      Успех!

П.С. В тая връзка, предлагам индивидуален курс по Таро, който може да даде сериозна база и система за работа с картите, но на този етап съм го преустановила. Там можеш обаче да видиш каква е програмата и да я следваш по твоя си начин.
    • Какво е отношението на Л към:

- Р.Л

9 меча Паж чаши 3 чаши

Май няма особено доверие по 9 меча, може би дори вижда човека като несериозен, непостоянен по паж чаши. Леко наивно отношение дори-3 чаши.

- А.К.

6 чаши Папата Крал жезли

Тук човекът напомня на някого от миналото. Може би го вижда като инатлив, с твърд характер (папата+ крал жезли).

Вие как виждате тези карти?