Важна тема Tarot Card Combinations VII

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Mona написа:

Kрал пентакли, Рицар жезли, 9 пентакли
      Дали лицето X и лицето Y са един и същи човек, това е въпросът.

Какво мислите?

Смятам, че да, обаче ми е трудно да се обоснова... 9 Пентакли ми се струва някак като монета с две страни; а Кралят Пентакли указва някаква ясна и утвърдена цел, задвижена по Рицаря...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Дами, пиша за консултация... Смятате ли, че следната конструкция е обърната ? На въпрос дали нещо ще се случи (по принцип, изобщо някога, без да давам срок...)

Об. 2 жезли - Об. Отшелникът - 7 Пентакли

За чакането е ясно, че ще се чака...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Mona написа:

Kрал пентакли, Рицар жезли, 9 пентакли
      Дали лицето X и лицето Y са един и същи човек, това е въпросът.

Какво мислите?
      Мисля, че става въпрос за един и същи човек, който се намира в "екзистенциална криза". Може и да е пълна глупост, ама ми прилича на 60 годишен, който си купува мотор.
    • Имам следната комбинация
      Обесеният - 7 чаши - Кралица меч
      на въпрос- Дали ще се състои дадена среща ? имам съмнения затова хвърлих картите. Обесеният - дали не дава отлагане,защото самата карта е толкова спокойна,човекът виси във нищото и чака нещо да се случи.Но пък Кралица меч е жена на действието и решителността.Дали изхода на събитието не е във нейни ръце?да символизира реален човек. 7 чаши в средата не мога да ги свържа. Ще се радвам да помогнете в разтълкуването
    • donika написа:

Имам следната комбинация
      на въпрос- Дали ще се състои дадена среща ? имам съмнения затова хвърлих картите. Обесеният - дали не дава отлагане,защото самата карта е толкова спокойна,човекът виси във нищото и чака нещо да се случи.Но пък Кралица меч е жена на действието и решителността.Дали изхода на събитието не е във нейни ръце?да символизира реален човек. 7 чаши в средата не мога да ги свържа. Ще се радвам да помогнете в разтълкуването
      Съмнявам се, че ще се състои. Обесеният + 7 чаши, напразни надежди..
      Кралицата е отрезвяването с един здрав удар с меча зад врата. И изобщо много неясни неща има тук сякаш, единият се чувства някак задължен, "обесен", но скоро няма да издържи на ситуацията.
    • Roxelane написа:

donika написа:

Имам следната комбинация
      Съмнявам се, че ще се състои. Обесеният + 7 чаши, напразни надежди.. Кралицата е отрезвяването с един здрав удар с меча зад врата. И изобщо много неясни неща има тук сякаш, единият се чувства някак задължен, "обесен", но скоро няма да издържи на ситуацията.
      хммм,доста правилно го изтълкува,защото и аз имам съмненията ,че се чувства длъжен,не че желае реално да помогне.какво имаш предвид,няма да
      издържи на ситуацията?Ще получа директен отказ? още три карти - страшен съд-рицар жезли /обърнат/-9 жезли - Какво го спира?Какво мисли за ситуацията?
      Според мен има нещо от което се притеснява,нещо от което се е "парил" в миналото .Не знам обаче дали това са мои предположения или това което картите са ми показали?Какво мислиш ти,Roxelane?
    • Да, има нещо, което го притеснява, мисля че правилно тълкуваш втората комбинация. Но по-скоро сякаш на някого НЕ е помогнал в миналото и затова сега се чувства виновен - не иска да се повторят нещата, но пък и няма реално желание да помогне. Има го и момента "какво ще си помислят за мен". Това поне е моето виждане...
    • Реално, се случи един инцидент с мен, той не можа да помогне, предотврати, и сега явно изпитва вина за случилото се. Но интересно, откъде идва притеснение то? Явно е трудно да се изправи очи в очи...благодаря ти, Roxelane. Ще пиша какво е станало. Все имам надежда, че няма да получа отказ
    • donika написа:

Смъртта на трета позиция при въпрос с да /не какъв отговор дава?
      Не може да се коментира само една карта в Таро, все едно на коя позиция е.
      Все едно от едно изречение, пък било то и просто, да имаш само една дума и да съдиш по нея за смисъла на цялото изречение.
      Таро работи като лингвистична система и всяка карта е код/фонема/морфема и др. части на речта, лингвистично организирана селекция от символи.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • 10 меча-справедливост-смъртта
      Дали нещо ще се случи до края на следващата седмица? Поразрових се из форума, но в главни аркани не намерих информация за смъртта и справедливостта.смъртта е край на един етап и начало на нещо ново. Справедливостта на втора позиция, според мен е дошло време за действие. Не знам, Мона, говоря на посоки. Според теб?
    • donika написа:

10 меча-справедливост-смъртта
      Дали нещо ще се случи до края на следващата седмица? Поразрових се из форума, но в главни аркани не намерих информация за смъртта и справедливостта.смъртта е край на един етап и начало на нещо ново. Справедливостта на втора позиция, според мен е дошло време за действие. Не знам, Мона, говоря на посоки. Според теб?
      Според мен, процесът обхваща голяма палитра от ситуации и не говорим само за един обект/ситуации на случване.
      Смъртта ще е едно дълго прощаване, но и наместване на нови пластове, въоръжи се с търпение.

Тук инвенцията е да се започне промяната индуктивно - отвътре навън, не обратното, т.е. не трябва да чакаме нещото да се промени, че да се случи онова, което искаме; трябва да се променим ние - нагласата си, че да има проявление и във феноменалния свят.

Феноменален свят - реално случващото се
      Ноуменален свят - светът на Висшата жрица
    • Да, права си, че нещата са доста взаимосвързани. И каквото и да се случва, трябва моя намеса и промяна на нагласата ми. Нещото няма да се разреши от веднъж, колкото и да ми се иска. Благодаря ти!
    • donika написа:

Да, права си, че нещата са доста взаимосвързани. И каквото и да се случва, трябва моя намеса и промяна на нагласата ми. Нещото няма да се разреши от веднъж, колкото и да ми се иска. Благодаря ти!
      Имай предвид, че Смъртта, особено като завършваща карта е един много дълъг процес и това е непреходна карта, т.е. карта на състоянието, която може и да предизвика, но може и да не предизвика случването, което е описано и посочено вече от 10 меча и Справедливостта.

Защото, само виж подредбата в конструкцията: Справедливостта ти е средна, ключова карта и тук има една уловка, защото ако на нейно място беше 10 меча, процесът щеше да е вече фактологически, да има задвижване. И изхода щеше да е по-близо ...
      НО тук имаме все още само неистиво желание това да се случи, защото вече няма накъде. Два Големи Аркани един до друг говорят за голямо натрупване на една поредица отлагания във времето за решаването на някакъв проблем, който вече е станал с размерите на планина.

Остави нещата да се случват, дори и да ти е тежко, защото по-тежко щеше ако се беше появила картата Страшният съд.
    • Ще ме оставят ли намира ? Боря се с една отвратителна институция след заяждане с една долна училищна лекарка. Атакувам с жалба, защото ми писна. Честно, понякога се чудя в какъв свят съм попаднала...

Об. Отшелник - 7 чаши - Об. Крал Меча

Това ми напомни една конструкция, която сме обсъждали с Мона и Улф преди много време, само че там беше Смъртта - 2 чаши - Крал Меча. Картите не оговориха на въпроса в случая, за сметка на това ми показаха краят на една тежка з мен ситуация,която продължаваше дълго време, с намеса на съда.
      Мисля, че тук отново Краля Меч индикира съдебната институция, която ще сложи край на всичко, струва ми се в моя полза. Реално, те нямат за какво да се хванат, нямат нищо срешу мен, както показва и 7 чаши, евентуално да се позоват на някакви минали неща, което е недостатъчно, за да продължат легално да ми налагат тормоз. Какво мислите, момичета ?
    • Здравейте .Нова съм и все още много боса в Таро,моля за помощ за тълкуването на картите.На въпроса как мъж се отнася към мен изтеглих 7 пентакли,4 мечове и 5 чаши.Според мен му е писнало да ме чака вече и се старае да ме преодолее.А на въпроса как ще продължат отношенията ни -Асо Пентакли,2 пентакли,Рицар Мечове-изпадна Кралица Пентакли-всичко хубаво преминава в гняв и скандали.А тази Кралица си нямам напредстава как да я тълкувам‍♀️
    • Kiara написа:

Здравейте .Нова съм и все още много боса в Таро,моля за помощ за тълкуването на картите.На въпроса как мъж се отнася към мен изтеглих 7 пентакли,4 мечове и 5 чаши.Според мен му е писнало да ме чака вече и се старае да ме преодолее.А на въпроса как ще продължат отношенията ни -Асо Пентакли,2 пентакли,Рицар Мечове-изпадна Кралица Пентакли-всичко хубаво преминава в гняв и скандали.А тази Кралица си нямам напредстава как да я тълкувам‍♀️
      Здравей!и аз съм нова ,но ще се опитам да разтълкувам,поне това каквото аз виждам.По първата комбинация - има момент на размисъл,оттегляне,стопиране на взаимоотношенията и тяхното анализиране.Положени са доста усилия в тази връзка ,но крайния резултат е неудовлетворение.Има тъга,нещастие и отчаяние.Ти си попитала за мъжа ,но може картите и твоето състояние да отразяват- в това не съм сигурна.
      По втората комбинация - в тази връзка са правени доста компромиси , ще има някаква развръзка в най-скоро време по рицар мечове,също той може да означава и твоя гняв и отрицателни емоции,защото според мен изпадналата карта кралица Пентакли си ти.Единствено Асото ми е трудно да го свържа -може да е началото на развръзката,нещата вече са тръгнали да се случват.Надявам се да съм помогнала.Нека момичетата с опит да кажат
    • Kiara написа:

Здравейте .Нова съм и все още много боса в Таро,моля за помощ за тълкуването на картите.На въпроса как мъж се отнася към мен изтеглих 7 пентакли,4 мечове и 5 чаши.Според мен му е писнало да ме чака вече и се старае да ме преодолее.А на въпроса как ще продължат отношенията ни -Асо Пентакли,2 пентакли,Рицар Мечове-изпадна Кралица Пентакли-всичко хубаво преминава в гняв и скандали.А тази Кралица си нямам напредстава как да я тълкувам‍♀️
      а ти що се дърпаш?
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Kiara написа:

В момента той се дърпа. ?( :S
      Здравей :)
      Я питай примерно: Какви са намеренията му към теб или Какво е неговото мнение за теб
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.