Pinned Tarot Card Combinations VII

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Здравейте. Ще бъда благодарна за помощ в тълкуването на една комбинация, която изтеглих преди няколко дни. Изчетох всичко, което успях да открия във форума за картите, но не успявам да уловя посланието.
      Как да направя това скъсване?
      2 чаши - Умереността - 9 пентакли
      За комбинацията Умереност и 9 пентакли разбрах, че е за напреднали и не се наемам да пиша свободни съчинения.
      Въпросът е последен от серия въпроси, свързани с връзката ми и това, че съм влюбена в друг мъж, с който в момента не съм и ми е трудно да забравя. Ако пиша в правилната тема и бихте откликнали ще дам още информация.
    • Carina wrote:

Здравейте. Ще бъда благодарна за помощ в тълкуването на една комбинация, която изтеглих преди няколко дни. Изчетох всичко, което успях да открия във форума за картите, но не успявам да уловя посланието.
      За комбинацията Умереност и 9 пентакли разбрах, че е за напреднали и не се наемам да пиша свободни съчинения.
      Въпросът е последен от серия въпроси, свързани с връзката ми и това, че съм влюбена в друг мъж, с който в момента не съм и ми е трудно да забравя. Ако пиша в правилната тема и бихте откликнали ще дам още информация.
      Привет, Карина! Тъй като Умереността+9 пентакли е комбинация, която съм получавала изключително често за моя връзка, ще дам своето мнение. Препоръчвам ти да прочетеш дискусията ми с Мона в Таро за напреднали, където тя обясни подробно смисълът на Умереността+9 пентакли.

Подозирам за какво “скъсване” говориш. Само че би било доста по-смислено да дадеш подробности за връзката, в която си и човека, за когото мислиш извън нея. Предполагам искаш да “скъсаш” връзка с последния, да прекратиш присъствието му в живота си под каквато и да е форма? Но това не се случва? Ако за нещо подобно говориш, съжалявам, че ще те разочаровам, но такова нещо няма как да стане. Пак те насочвам към дискусията ми с Мона в темата за напреднали. В картите ти има баланс, но баланс на едно друго ниво, което не е подвластно на нечии желания или нежелания. Нещата са такива каквито са и не остава нищо освен да ги приемеш. Неприятно е по много начини, но си има своите благословии.

Ако разбираш за какво говоря, може да минем на лични съобщения, за да няма спам.
    • Moon wrote:

Carina wrote:

Здравейте. Ще бъда благодарна за помощ в тълкуването на една комбинация, която изтеглих преди няколко дни. Изчетох всичко, което успях да открия във форума за картите, но не успявам да уловя посланието.
      Привет, Карина! Тъй като Умереността+9 пентакли е комбинация, която съм получавала изключително често за моя връзка, ще дам своето мнение. Препоръчвам ти да прочетеш дискусията ми с Мона в Таро за напреднали, където тя обясни подробно смисълът на Умереността+9 пентакли.
      Подозирам за какво “скъсване” говориш. Само че би било доста по-смислено да дадеш подробности за връзката, в която си и човека, за когото мислиш извън нея. Предполагам искаш да “скъсаш” връзка с последния, да прекратиш присъствието му в живота си под каквато и да е форма? Но това не се случва? Ако за нещо подобно говориш, съжалявам, че ще те разочаровам, но такова нещо няма как да стане. Пак те насочвам към дискусията ми с Мона в темата за напреднали. В картите ти има баланс, но баланс на едно друго ниво, което не е подвластно на нечии желания или нежелания. Нещата са такива каквито са и не остава нищо освен да ги приемеш. Неприятно е по много начини, но си има своите благословии.

Ако разбираш за какво говоря, може да минем на лични съобщения, за да няма спам.
      Четох я. Изчетох всички теми за Таро и любовта и оттам се насочих и към нея. По тази причина писах тук. Заради вашата дискусия с Мона. Аз не съм желала да прекъсвам отношенията. Той го направи. Ако имате желание и съвет, ми пишете. Ще бъда много благодарна.

The post was edited 1 time, last by Carina ().

• Здравейте и тук, и предварително благодаря на всички, които се включват ^^
      Комбинацията, над която мисля е 10 жезли - 4 чаши заедно със Смъртта - 2 чаши, а въпросът е за резултат по едно съдебно дело. Картите ми се струват много неблагоприятни, на човека, за когото питам, му е изключително тежко, а тези чаши хич не ми изглеждат добре, позиция 1 и 2 ми изглеждат като утаяване, вместо да се изяснява истината, сякаш потъва. Не знам дали двойката чаши в края могат да се тълкуват като прехвърляне, т.е. че това което ще излезе няма да е окончателно решение, стоят ми като отворен финал?
      На въпрос, свързан със съдилища, чашите като необективност ли да се разбират, тъй като традиционно се свързват с емоциите?

The post was edited 1 time, last by Sani ().

• Здравейте, от няколко седмици чета форума и много ми харесва атмосферата на толерантност в него. Релих да се включа с комбинация от карти. Начинаеща съм, но Таро ме привличат от доста време. Въпросът е как да действам спрямо жена? Свързани сме, не по наше желание, лично не сме се запознавали. Всички общи познати обаче, са негативно настроени срещу нея и смятат, ме трябва да се намеся.
      Об. 2 жезли + императрица + смърт
      Аз смятам, че отлагам каквото и да е действие (жезли), защото все още смятам ситуацият за зараждаща се (императрицата). Комбинацията на последните два ГА за мен са сигнал, че преживявам нещата на вътрешно ниво все още. Изчаквам нещо да се пречупи, да доизпипам плана. Комбинацията ми говори за застой, сякаш ме съветва да не бързам. Вие как мислите?
    • ann_di wrote:

Здравейте, от няколко седмици чета форума и много ми харесва атмосферата на толерантност в него. Релих да се включа с комбинация от карти. Начинаеща съм, но Таро ме привличат от доста време. Въпросът е как да действам спрямо жена? Свързани сме, не по наше желание, лично не сме се запознавали. Всички общи познати обаче, са негативно настроени срещу нея и смятат, ме трябва да се намеся.
      Аз смятам, че отлагам каквото и да е действие (жезли), защото все още смятам ситуацият за зараждаща се (императрицата). Комбинацията на последните два ГА за мен са сигнал, че преживявам нещата на вътрешно ниво все още. Изчаквам нещо да се пречупи, да доизпипам плана. Комбинацията ми говори за застой, сякаш ме съветва да не бързам. Вие как мислите?
      Здравей, ан ди, съвсем начинаеща съм с Таро, но ми е интересно да се упражнявам с комбинации, които не засягат позната за мен ситуация. Това, което аз мисля по тези карти е: отлагане на действието има, но то е, защото ти е неприятно, раздвояване между желание и чувството на задължение заради 2 жезли обърнати. Императрицата и Смъртта мисля, че трябва да се разглеждат като двойка, т.е. става дума за жена, силно привързана към собствените си стари модели на поведение и мислене, указват нейното нежелание за промяна и отстъпки, вкопчване в идея за стабилност, което всъщност се превръща в застой. Може да става дума за по-възрастна от теб жена, или ако не е толкова възрастна, то просто е твърде фиксирана в някакъв минал момент. Същото така мисля, че тя сама не допуска да се случи контакт за сега - об. 2 жезли го разбирам като желание да се "заключи" в себе си.

Отново правя уточнението, че опитът ми е много малък, надявам се да коментират и напредналите.
    • Carina wrote:

Moon wrote:

Carina wrote:

Привет, Карина! Тъй като Умереността+9 пентакли е комбинация, която съм получавала изключително често за моя връзка, ще дам своето мнение. Препоръчвам ти да прочетеш дискусията ми с Мона в Таро за напреднали, където тя обясни подробно смисълът на Умереността+9 пентакли.Подозирам за какво “скъсване” говориш. Само че би било доста по-смислено да дадеш подробности за връзката, в която си и човека, за когото мислиш извън нея. Предполагам искаш да “скъсаш” връзка с последния, да прекратиш присъствието му в живота си под каквато и да е форма? Но това не се случва? Ако за нещо подобно говориш, съжалявам, че ще те разочаровам, но такова нещо няма как да стане. Пак те насочвам към дискусията ми с Мона в темата за напреднали. В картите ти има баланс, но баланс на едно друго ниво, което не е подвластно на нечии желания или нежелания. Нещата са такива каквито са и не остава нищо освен да ги приемеш. Неприятно е по много начини, но си има своите благословии.

Четох я. Изчетох всички теми за Таро и любовта и оттам се насочих и към нея. По тази причина писах тук. Заради вашата дискусия с Мона. Аз не съм желала да прекъсвам отношенията. Той го направи. Ако имате желание и съвет, ми пишете. Ще бъда много благодарна.
      Отново да благодаря на Moon. В продължение, теглих карти с въпрос Ще ни среща ли животът въпреки неговото нежелание в момента? . Излязоха 3 чаши, Дяволът, Асо пентакли. Правилно ли го тълкувам като "пито-платено" или все още предстои заради предната комбинация?

The post was edited 2 times, last by Carina ().

• Carina wrote:

Carina wrote:

Moon wrote:

Carina wrote:

Привет, Карина! Тъй като Умереността+9 пентакли е комбинация, която съм получавала изключително често за моя връзка, ще дам своето мнение. Препоръчвам ти да прочетеш дискусията ми с Мона в Таро за напреднали, където тя обясни подробно смисълът на Умереността+9 пентакли.Подозирам за какво “скъсване” говориш. Само че би било доста по-смислено да дадеш подробности за връзката, в която си и човека, за когото мислиш извън нея. Предполагам искаш да “скъсаш” връзка с последния, да прекратиш присъствието му в живота си под каквато и да е форма? Но това не се случва? Ако за нещо подобно говориш, съжалявам, че ще те разочаровам, но такова нещо няма как да стане. Пак те насочвам към дискусията ми с Мона в темата за напреднали. В картите ти има баланс, но баланс на едно друго ниво, което не е подвластно на нечии желания или нежелания. Нещата са такива каквито са и не остава нищо освен да ги приемеш. Неприятно е по много начини, но си има своите благословии.
      Отново да благодаря на Moon. В продължение, теглих карти с въпрос Ще ни среща ли животът въпреки неговото нежелание в момента? . Излязоха 3 чаши, Дяволът, Асо пентакли. Правилно ли го тълкувам като "пито-платено" или все още предстои заради предната комбинация?
      Не.

Неслучайно ти казах да не теглиш повече карти. Просто няма да помогне нито на теб нито на когото и да е. Отговор, какъвто очакваш, в картите няма.

Таро отразява обсесивното ти мислене и невъзможността да виждаш ситуацията трезво. Това също е обсъждано във форума в по-стари теми- комбинацията Дявол+3 чаши е константно съчетание, а за любовни въпроси конкретно Мона е обяснявала механизма на Дяволът с малки аркани. Разрови се и ще го намериш. Ако паметта не ме лъже, даже комбинациите, които обсъждахме бяха мои. Просто положението е на ниво фиксация вече.

Не си тормози картите повече, не тормози и себе си.
    • Едит: Намерих. Аз отдавна съм си го копирала константното съчетание от Дяволът и 3 чаши и интерпретацията е освобождаване от зависимост. Когато съм го открила, уточнението "временно" липсваше. Другото за малките аркани не го намирам... Зарадвах се за момент. И пак не намирам смисъл в цялата тази работа... Спирам да питам. Каквото - такова, когато - тогава...

The post was edited 1 time, last by Carina ().

• ann_di wrote:

Здравейте, от няколко седмици чета форума и много ми харесва атмосферата на толерантност в него. Релих да се включа с комбинация от карти. Начинаеща съм, но Таро ме привличат от доста време. Въпросът е как да действам спрямо жена? Свързани сме, не по наше желание, лично не сме се запознавали. Всички общи познати обаче, са негативно настроени срещу нея и смятат, ме трябва да се намеся.
      Когато имаш два Големи Аркана от конструкция с 3 карти, и само една карта от ниските дворцови карти, гледаш единствено нея. Т .е. в случая ти е важна 2 жезли. Няма значение, че е обърната, освен в редки случаи, заради спецификата на обърната двойка жезли.

Какво трябва да гледаш?
      Винаги се води от картите, които са се паднали на въпроса. Т.е. Искаш да действаш/не се познаваш с обекта на питане, но някакви хора са негативни настроени - трябва да се намесиш.
      Картите говорят, че изобщо не си наясно за какво иде реч и че това, че някой е нестроен негативно, теб не те касае по никакъв начин. Комбинацията от 2 жезли, Императрица и Смърт не носи никаква ситуационна информация, да не кажа нула информация, освен, че твоят интерес е запален, но на едно доста ниско ниво на вибрации. Никакъв план няма в тази комбинация, по-скоро се надяваш нещата от самосебе си да се разрешат по един чудесен начин, каквато е реалната функция на обърната двойка жезли в този смисъл.

Първи съвет: не гледай с обърнати карти, след като си съвсем начинаеща.
      Втори съвет: проучи взаимодействието между стихиите в картите и как се съотнасят ГА спрямо отделните бои - кога стават активни, т.е. проявят се спецификите им и кога те стават пасивни. Пример: ако имаш Смъртта до боя мечове, то активната сила на картата Смъртта ще се прояви, но ако е до боя чаши, ще си остане отлагане на промяната и т.н.
      Трети съвет: проучи дворцовите карти сама за себе си, т.е. работи ежедневно с картите, като избягваш въпроси за себе си. Визирам това, че трябва да придобиеш опитност и да приучиш картите си да реагират на различни типове въпроси.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Здравейте, имам въпрос относно тълкуването на комбинация:

При въпрос: Какво ще предприеме Х към У

Колесницата, Лудият, Колелото на съдбата

Как бихте го разтълкували
    • Levachko wrote:

Здравейте, имам въпрос относно тълкуването на комбинация:

Здравей, добре дошла. Щом имаш карти и се занимаваш с Таро и пишеш в тези теми е прието да поставиш първо твоето тълкуване на картите. После, някой ако желае, ще се включи с анализ.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid wrote:

Levachko wrote:

Здравейте, имам въпрос относно тълкуването на комбинация:

Здравей, добре дошла. Щом имаш карти и се занимаваш с Таро и пишеш в тези теми е прието да поставиш първо твоето тълкуване на картите. После, някой ако желае, ще се включи с анализ.

Погледнато от горе и трите карти говорят за ново начало, нов път, който ще трябва да се извърви.
      След дълго лутане, с Колесницата вече е налице желание за действие, то е обмисляно, вече има сякаш силата да започне дълго мисленото. Трябва ли обаче да се изчака всичко да бъде в правилният момент, в правилното време?
      Глупакът- В тази позиция и заобиколен от тези карти, говори за началото на нещо ново, с колесницата - че това действие ще дойде бързи - скоро, но отношението все още е несериозно. С Колелото на съдбата говорим за изключително позитивен период. Сякаш действието и резултатът ще дойдат след няколко дни.

От друга страна силно се разколебавам, когато срещам Колелото на съдбата в трета позиция. Да, истина е, че нещо ново ще дойде, но на тази позиция можем да говорим за години, а въпросът е доста конкретен във времевия диапазон. От друга страна отново с КС говорим за неща, които трябва да се оставят да се случат във времето, сами - все пак говорим за Съдбата - случайна среща някога, някъде. Съдбовност, кармично обвързани са Х и Y - добре, но тази трета позиция чак ме притеснява
    • Така е, правилно си усетила, че с Колелото на съдбата на трета позиция няма как да има действие сега. А и факта, че имаш само големи аркани подсилва това. Каквото и да предприеме Х към У няма да е кой знае какво. Това за кармичната връзка ще го пропусна :)
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Една комбинация не ми дава мира от известно време насам. Не е сложна, но съм доста пристрастна.

Асо Меч- 6Жезли- 10меча

На въпрос дали някой вече липсва на друг :)

По въпросите с мислите за някого, мечовете са индикация за този процес. Очевидно той тече, започвайки с Асо и завършвайки с 10 меча. Кой обаче е мечовете и кой жезлите? Чие его страда? Или аз осъзнавам (асо м), че всичко е приключило(10м), като 6ж в случая са движение от едно състояние в друго. Човекът го няма тук. Или картите отразяват него, като човек, който е 6ж със себе си и ситуацията,и просто продължава напред.
      Моля за помощ в тълкуването ❤️
    • Dee wrote:

Една комбинация не ми дава мира от известно време насам. Не е сложна, но съм доста пристрастна.

Асо Меч- 6Жезли- 10меча

По въпросите с мислите за някого, мечовете са индикация за този процес. Очевидно той тече, започвайки с Асо и завършвайки с 10 меча. Кой обаче е мечовете и кой жезлите? Чие его страда? Или аз осъзнавам (асо м), че всичко е приключило(10м), като 6ж в случая са движение от едно състояние в друго. Човекът го няма тук. Или картите отразяват него, като човек, който е 6ж със себе си и ситуацията,и просто продължава напред.
      При мен 6 жезли винаги е много положителна и ми показва обикновено среща или развитие на нещата така както аз очаквам. При тази комбинация може да означава някакво желание за изясняване на нещата и от двете страни.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane wrote:

Dee wrote:

Една комбинация не ми дава мира от известно време насам. Не е сложна, но съм доста пристрастна.

Асо Меч- 6Жезли- 10меча

При мен 6 жезли винаги е много положителна и ми показва обикновено среща или развитие на нещата така както аз очаквам. При тази комбинация може да означава някакво желание за изясняване на нещата и от двете страни.
      благодаря за бързия отговор! Почувствах се добре
    • Roxelane wrote:

Dee wrote:

Асо Меч- 6Жезли- 10меча

Давам обратна връзка: На следващия ден човекът, за когото се пита, ме покани на среща. Аз му отказах- така прецених.
    • Мда. 6 жезли нямат грешка.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."