Учителски бисери :)

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Учителски бисери :)

Всеки е бил ученик и помни култови фрази на своите учители. Сега, в разговор с приятелка, си спомних много весели лафове, фрази, направо бисери. Искам да споделя някои с вас :D

Имах класна, която няма как да забравя никога. Понеже ние в класа много шумяхме и не я слушахме много, тя много чукаше с пръст по катедрата си и накрая й писна и изкрещя: "Ученици, чукането е обидно и за двете страни!!!".
      :D :D :D

Друг случай: учителка по руска литература (аз съм завършила френска езикова гимназия, но учехме задължително и руска литература, като програма по цивилизация, така както и френска, ама на френски), та госпожата ни преподаваше Мъртви души на Гогол, а съответно никой от нас не носеше повестта. И тя пак така в захлас каза: "Ученици, от утре по две мъртви души на чин!!!".
      :D :D :D

И трети случай: учител по физическо ни обяснява правилата в баскетбола: "Вкарваш, не вкарваш, важна е стойката!!!".
      Ахахахахаааааааааааааааааа :D

Какви са вашите спомени за култови фрази и бисери от учители, моля споделете! Хубаво е :)
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • kolevaani1 написа:

Олеее ами аз нищо не помня...
      Ми явно няма какво :D
      Ти да не мислиш, че пък аз помня, всичко ми е в мъгла през този период, но това са култови фрази, които просто няма как да забравя ахахаха.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Учителка - рускиня, но преподава английски " Закрой Уиндоу, че ми стана холодно".
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Хахахахаа много яка тема! :D :D :D Ще се позамисля. На мен не ми беше любим период престоя ми в училище. Уж се брои, че учих в елитна гимназия, а вътре беше гнездо на оси. Много ме кали това място.

Имах една учителка, която нямаше чак бисери в такъв смисъл, но много обичаше да ни подрязва крилата, както се казва. По история преподаваше. Най-яркия ми спомен около нея беше как редовно влизаше в стаята с широка усмивка и ни казваше, че както я гледаме "телешки" е ясно, че от нас нищо не става и е по-добре да се самозапалим пред президентството. :D Откровено зла и саркастична жена.

Ако се подсетя нещо забавно, ще пиша непременно. :D