Произход на Човека

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Произход на Човека

Нека тук да обсъдим произхода на човека :)

Как си го обяснявате?
      Кое за вас е най-правдоподобното обяснение, онова в което вярвате и което ви задоволява напълно: Бог, Теория за произход на видовете, извънземните или пък нещо друго и защо?
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • И след като ви питам мисля, че е редно да споделя и аз :)

Винаги ми е било интересно как точно се е появил човека. Първата информация на тази тема получих в някаква много ранна детска възраст (4 – 5 год.) от баща ми : Човекът е сътворен от Бог! ОК! После в училище се появи Дарвин: Човекът е произлязъл от маймуната! :huh: Имах два отговора на един и същи въпрос и естественото последствие: Кой от двата отговора е правилният? В някакъв момент даже се появиха и извънземните, но тях оставям без коментар :)

Уважавам Дарвин, както и огромния му труд, но това с маймуните и човека не ми се върза. Как така някои се отделили и еволюирали? А другите?! Те защо не еволюирали? Мързяло ги е да се изправят редовно на задните си крайници? Не искали да използват оръдията на труда, защото педпочитали да си седят на клона и да ядат плодове? Обратния процес по-логичен ми се виждаше :D Чисто детски разсъждения, но въпросите си останаха без логичен за мен отговор. Например: Най-ранното използване на каменни предмети датира от преди около 2.6 милиона години. Първият вид от род Homo, Homo habilis, е еволюирал в Източна Африка преди поне 2 милиона години. До преди около 40 -50 000 години използването на каменни сечива е напредвало постепенно. Всяка една фаза (habilis, ergaster, neanderthal започва на по-високо ниво от предишната, но по-нататък не се бележи голямо развитие. НО преди около 50 000 години човешката култура започва да се развива с по-голяма скорост. Така нареченият от антрополозите „Големият скок напред“. Съвременните „хора“ започват да погребват грижливо мъртвите си, правят си дрехи от кожа, използват усъвършенствани ловни методи и рисуват пещерни стенописи.Един вид Големия взрив на човешкото съзнание настъпва изведнъж след 2 милиона години еволюция. За някакви 40-50 000 години от пещерите стъпихме на Луната, че се целим и в Марс. Странна работа...

Библията също ми породи въпроси :huh: ,като например тези:

В Битие, Глава 1, Стих 26 четем: След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господарува над морските риби, и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.

Нали Бог е един, защо говори в мн.ч.?!

В Глава 4, Стих 14 Каин казва на Бог: ето, Ти сега ме пропъждаш от лицето на земята, и аз ще се скрия от лицето Ти и ще бъда изгнаник и скитник по земята; и всеки, който ме срещне, ще ме убие.

Кой да го срещне? Нали той е първородния син на Адам - първия човек? Значи Адам може и да е първия човек, но не и единственият, което и в стих 17 – 19 четем:

И позна Каин жена си, и тя зачена и роди Еноха. И съгради той град, и нарече града по името на сина си Енох.
      На Еноха се роди Ирад (Гаидад); Ирад роди Мехиаеля (Малелеила); Мехиаел роди Матусала; Матусал роди Ламеха.
      Ламех си взема две жени; името на едната беше Ада, а името на втората Цила (Села).

Това е мааалка част от чуденките ми и то съвсем, съвсем накратко.

Та за мен логичен отговор все още ми липсва, но и все повече се убеждавам, че не му е читава работата на Човека относно произхода му. Мисля си, че сме някакъв бъг в системата. Още повече, че колкото и пъти да се опитам да погледна на Земята глобално, някак си така „от горе”, и да я видя със всичките и красоти: от зелените еуглени и опашатите чехълчета, до кашалотите и слоновете, от поточетата, реките, океаните,поляните, саваните, джунглите, пустините, тайгата та до Хималаите...Човекът просто няма къде да го позиционирам – идва ми излишен. Без него всичко ми изглежда съвършено, сложа ли го някъде и баланса отива по дяволите. А в действителност Човекът вече е на всякъде и ми прилича на вирус излезнал извън лабораторните условия.

Звучи откачено, но това мисля аз относно Произхода на Човека. Сега ми е интересна Лабораторията :D
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Мнението бе променено 1 път, последно от Ceca ().

• Ceca написа:

Та за мен логичен отговор все още ми липсва, но и все повече се убеждавам, че не му е читава работата на Човека относно произхода му. Мисля си, че сме някакъв бъг в системата. Още повече, че колкото и пъти да се опитам да погледна на Земята глобално, някак си така „от горе”, и да я видя със всичките и красоти: от зелените еуглени и опашатите чехълчета, до кашалотите и слоновете, от поточетата, реките, океаните,поляните, саваните, джунглите, пустините, тайгата та до Хималаите...Човекът просто няма къде да го позиционирам – идва ми излишен. Без него всичко ми изглежда съвършено, сложа ли го някъде и баланса отива по дяволите. А в действителност Човекът вече е на всякъде и ми прилича на вирус излезнал извън лабораторните условия.

Звучи откачено, но това мисля аз относно Произхода на Човека. Сега ми е интересна Лабораторията :D
      Човекът, според мен, не е продукт на естествена еволюция. Всички видове са еволюирали по начин, който да им осигури оцеляване в природата - животните имат козина, която да ги предпазва от студ (човекът без дрехи ще замръзне ), имат изострени сетива (слух, обоняние), човекът - не. И т.н.
      Действително приличаме на вирус / паразит, неуспешен експеримент на онези, които са ни създали.