Таро/Обърнатите карти

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• И моите разсъждения са насочени натам, но се чудех дали това, което знам не ми влияе.
      Историята е, че жената е с 26 години по-малка от мъжа и колкото и "възрастта да няма значение" - това за мен са 2 различни планети, 2 различни свята, мирогледа и т.н. Тя веднъж се опита да го напусне, но явно не й стигна куража ( и финансите), а той умее да бъде убедителен.
      Това което мисля като прогностика, а и ти си го казала - тя ще остане с него още сравнително дълго време, но все повече с времето ще осъзнава цената за това и в един момент да затъне в различни видове зависимости и депресии.
      Визуално за мен той е Обърнатото Слънце- да, обича я, но егоистично и не желая да я пусне. Тя е Обърната Луна - опитва се да живее в самозаблуда, да оправдава действията си със себеизмама и фалшив ентусиазъм. Между тях е Обърнатия Ас чаши - тотално изкривяване на реалността, както си го написала, пълен блокаж.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid написа:

Слънце обърнато - Ас чаши обърнат - Луна обърната
      Въпросът е - ще продължат ли двама да са заедно?
      Това е просто един нещастен съюз , потънал в тихо страдание , който може да трае вечно...

Лоша , но желязна комбинация

Двамата вървят ръка за ръка хванати , към забвението

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• Какъв ще е резултатът от дадено действие /постъпка?

4 Жезли - Обърната 8 Мечове - Влюбените

Четох в началото, че някои карти усилват значението си, когато са обърнати, като пример от изброените карти е и Обърната 8 Мечове. Нямам опит с нея като Обърната.
      По въпроса, как тълкувам аз :

Действието е направено с добри намерения и добри чувства, да предизвика щастие. Но явно ще предизвика някакво оковаване , някакво дълбоко забиване, силна тревога - 4 Жезли +Обърната 8 Мечове.
      Което ще доведе до вземане на решение, за излизане от някаква ситуация или положение.
      Другото, което си мисля е за някаква заблуда, незнам, затрудних се.

Честно да кажа се притесних. Какво мислите вие, за Обърната 8 Мечове? И комбинацията?
    • Според мен обърната 8 меча "запушва" Влюбените, т.е. няма да доведе до конкретни резултати. С тази 8-ца дори си мисля, че прекалено дълго се следва един и същи модел на поведение.
    • kolevaani1 написа:

Въпросът е за отношения между съпрузи?
      Обърната Звезда - Обърнат Глупак - 5 Мечове
      Много ме озадъчиха тези карти, привидно изглеждат, че са още влюбени и държат един на друг,но картите говорят съвсем различно.
      Не съм добра с обърнати карти, но Обърната Звезда ми говори дори за тотално отдалечаване един от друг у то не от скоро време, нишката сякаш се е скъсала още преди много време, говоря за години (две - три просто предполагам за това, колко може да са)
      Обърнатият Глупак- повтаряне и правене на едни и същи грешки, виждам и инат тук, както и безотговорност в Отношенията.
      5 Мечове - има лъжа, измама, театър , който се разиграва между тях. Обида и наранено самочувствие, озлобление съответно. Това всичкото е насъбрано от дълъг период, съдейки по другите карти.
      Тук няма любов, в другото може да греша, но за това съм убедена, е то се вижда де и аз се изказах.
      Дори се чудя как живеят заедно тези хора, сега като гледам 5 Мечове - ми идва наум думата - "паразит" - да обясня, какво имам впредвид - за един от тях (това е жената) приема и преглъща всичко, само за да може да се възползва от луксозния живот, който може да води. Това не е живот, а съществуване, жалко.

Какъв е вашият опит с Обърната Звезда и Обърнат Глупак ?
      Също така как бихте тълкували комбинацията вие?
      Според мен между тях отдавна има друг. Или ти не го знаеш вече....
      Много агресивно описваш жена му.:)
      По кой карти съдиш, че жената възприема и поглъща всичко само, за да води луксозен живот?
    • Да, да разбрах, че ги познаваш добре. :)
      Но и аз се уча. И аз искам да зная как свърза картите с това, че жената е "паразит"? И с луксозния живот?
      Нали в този форум се обосноваваме с карти. Това е всичко.
    • Deyana написа:

Да, да разбрах, че ги познаваш добре. :)
      Но и аз се уча. И аз искам да зная как свърза картите с това, че жената е "паразит"? И с луксозния живот?
      Интересно е и защо така си се фиксирала в тази дума "паразит"?
    • Deyana написа:

Да, да разбрах, че ги познаваш добре. :)
      Ами учи се, то не само ти се учиш, всеки се учи тук. Мисля, че съм обяснила добре, картите, а и ти казах, познавам ги и съм вътре в нещата. Ако толкова искаш да знаеш, къде в картите се индикира, че това е жената и дали е показано в картите, поразсъждавай и сама. Ето ти карти, ето ти и отговор, че това е жената. Разсъждавай, мисли.
      Дала съм информация.
      И да в този форум се обосноваваме с карти, мисля, че съм го направила, но ако за всяко изречение ще искаш карти, незнам до къде може да изкрякаш.
    • Много грубо "ами учи се, то не само ти се учиш", "изкрякаш". Недей. Защо така? Искаш да приема твоите думи за чиста монета и да се съглася с теб без да оспорвам. Окей. Така да е.
      Но Ти по тоя начин не си полезна на другите. Но другите са ти много полезни, нали :)
      Твърдиш, че си вътре в нещата. Къде вътре в тази двойка си ти .... навътре в нещата. Познаваш ги? Питай Таро до колко сама себе си познаваш и айде да не почвам, че админа е строг с такива нахални като мене!
    • Deyana написа:

Много грубо "ами учи се, то не само ти се учиш", "изкрякаш". Недей. Защо така? Искаш да приема твоите думи за чиста монета и да се съглася с теб без да оспорвам. Окей. Така да е.
      Но Ти по тоя начин не си полезна на другите. Но другите са ти много полезни, нали :)
      :D кой каза, че искам да приемеш думите ми за чиста монета, твоя воля, никой не насилвам, а вместо да се обиждаш, кажи защо не си съгласна и това е ако искаш, ако искаш недей, никой на никой не е задължен.
      И друго, говори от твое име, не от името на всички във форума!
      Отговорих ти на въпросите, какво искаш повече? Прочети пак и се замисли.
      Нямам за цел да засягам никого, нека го уточним.
    • Въпросът е защо един човек отбягва да се срещнем?
      Обърната Обесеният - Кралица Мечове - 7 Чаши

Тестето беше само с прави карти, но явно при бъркането се е обърнала.
      Нямам никакъв опит с Обърната Обесеният - незнам как да я тълкувам. Ще напиша какво мисля, но ще чакам корекции.
      Така, ако изправена е застой, то обърната предполагам,може да показва , че този период е към своя край. Кралица Мечове +7 Чаши - може би показва, изненадващо или неочаквано действие (разглеждам ги като една карта, едно действие).
      Оф, но от друга страна, тази 7 Чаши след Кралица Мечове не и ли размива силата? В случая да означава, че до сега не е имал възможност да се срещнем, защото друг човек му обърква плановете, дори и да предприеме действия, то друг човек му ги проваля?
      Признавам си, тази карта Обърнат Обесеният не знам как да я тълкувам и оттам цялата комбинация ми става сложна.
      Какъв е вашият опит с Обърната карта Обесеният?
    • Приемам обърнатият Обесен по-скоро като насилствено оттегляне - докато при права, човекът сам решава да промени възгледите си, при обърната, е накаран да се жертва или да спре. Може би Кралицата му е поставила ултиматум - или аз или тя (т.е. ти).
    • Здравейте момичета, как тълкувате Обърнато Слънце на първа ? Вчера цяла вечер гледах на едно приятелче у тях и много често се падаше, и все на първа.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Здравейте момичета, как тълкувате Обърнато Слънце на първа ? Вчера цяла вечер гледах на едно приятелче у тях и много често се падаше, и все на първа.
      Все пак, какви са следващите карти най-често?
      Може да показва липса на самочувствие и неверие , че нещо което много иска ,може да му се случи точно на него. Може да означава, че се заблуждава, недоразумения, лъжлива представа и т.н.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

Roxelane написа:

Здравейте момичета, как тълкувате Обърнато Слънце на първа ? Вчера цяла вечер гледах на едно приятелче у тях и много често се падаше, и все на първа.
      Все пак, какви са следващите карти най-често?Може да показва липса на самочувствие и неверие , че нещо което много иска ,може да му се случи точно на него. Може да означава, че се заблуждава, недоразумения, лъжлива представа и т.н.
      Мерси, общо взето и аз така го интерпретирах, още повече че често беше в комбинация с 9 жезли. Много карти му хвърлях снощи, не помня всички, докато накрая Таро не ни каза "край" - три обърнати :)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Днес картите ми показаха буквално, че нещо няма смисъл.

Направих подредбата на Хайо - Избор, на въпрос, кога да се направи определена манипулация:

Въпрос - Глупакът
      Днес - О 7 МЕЧА - О 9 ЧАШИ - О СМЪРТ
      Следващ ден - О КРАЛИЦА МЕЧ - О 9 ЖЕЗЪЛА - О 4 ЖЕЗЪЛА
      основа/сянка - Колелото

Глупакът буквално ми казва, как тази манипулация е абсолютно излишна в момента, което е истина, тъй като това се прави в определени периоди, но ние се чудихме дали все пак да не го направим за всеки случай.
      Обаче с всички тези обърнати карти виждам едно голямо Не - няма да има промяна.

Обикновено разглеждам картите, когато всички са обърнати, за да разбера, за какви блокажи става въпрос, но тук, особено като гледам тази обърната Смърт, разбирам че това до нищо няма да доведе.

П.П. Оказа се, че има начин нещата да сработят ако се направят по различен начин (тъй като става въпрос за защита на растения, говорих с моята учителка, която ми преподаваше растителна защита :)
      Та питах дали това ще помогне и след разбъркване, ето ги картите отново:

О КРАЛИЦА МЕЧ (О 9Ж излязоха заедно с нея) - О 9 ЧАШИ - 4 ЖЕЗЪЛА

Между другото аз не тегля горните три карти, а на "случаен" принцип от цялото тесте.
      Основата е О Глупак :))) Така че всъщност ще пробваме, просто не мога да седя и нищо да не направя... Надявам се все пак да има резултат, а по-нататък ще пиша дали се е получило.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Sha ().

• Приятел трябваше да ме потърси, но не го направи. Въпросът ми е защо.

Обърнат Магьосник - 6 Жезли - Обърната Смъртта

Честно да ви кажа, обърнатият Маг ме затрудни, поради, което и цялата комбинация, защото са свързани картите в отговор.

Обърнат Маг, не ми се е падала, затова и нямам лични наблюдения, това, което четох някак трудно свързвам с отговора, който дава Таро. Затова ще пробвам да разсъждавам, но моля за помощ и мнения.

Обърнат Маг и обърната Смъртта и между тях 6 Жезли,по двете обърнати карти съдя, че нещо не може да се случи, промяна, която желае и се опитва да направи, не се осъществява от страх, недоверие, въпреки, че демонстрира все едно се владее и всичко е под конрол (6 Жезли) всъщност не е така.
      От друга страна Обърнат Маг и 6 Жезли - ги тълкувам като егоизъм и не съчувствие, гледа си собствената изгода -, сякаш иска да се наложи, да бъде на неговата, без да се съобразява с който и каквото да било.
      Явно нещата при човека не се развиват, както се е надявал, но го крие и показва /демонстрира обратното, но с Обърната Смъртта на трета, няма да станат нещата, каквото и да е искал преди, нито ще може да продължи да се прави на "победител".

Така и въпреки, че аз това виждам в картите не разбрах точно отговора, защо - или сега като се замисля картите си ми дават ясен отговор - и той е - "жена, нещата при този човек не вървят, има си други проблеми. Не му е до това да те търси".
      Човекът ми е добър приятел и затова ми е обидно малко. В последно време сякаш всеки бяга от мен :D
    • Защо човек не направи нещо (като действие)?

5 Пентакли - Обърната 5 Мечове - Магьосникът

Обърната 5 Мечове ме затрудни, не ми се е падала и нямам впечатление за нея.
      Виждам че човекът има проблеми някакви, трудности.
      Немога да разгадая 5 Пентакли +Обърната 5 Мечове, имам чувството, че нещо изпускам или не виждам или бъркам - нека напиша какво мисля - труден период, който продължава не малко време (това по 5 Пентакли - дълга по времетраене и е на първа позиция). Безсилие, нещо се е провалило, някой или нещо е бил(било) разкрит(разкрито), но с Маг на трета има потенциал да направи това, или може би ще мисли нов начин на действие.
      Оф помагайте момичета, какви наблюдения имате за Обърната 5 Мечове? Брей, че блокирах на тези карти.