Таро/Обърнатите карти

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• kolevaani1 написа:

Защо човек не направи нещо (като действие)?

5 Пентакли - Обърната 5 Мечове - Магьосникът

Обърната 5 Мечове ме затрудни, не ми се е падала и нямам впечатление за нея.
      Виждам че човекът има проблеми някакви, трудности.
      Немога да разгадая 5 Пентакли +Обърната 5 Мечове, имам чувството, че нещо изпускам или не виждам или бъркам - нека напиша какво мисля - труден период, който продължава не малко време (това по 5 Пентакли - дълга по времетраене и е на първа позиция). Безсилие, нещо се е провалило, някой или нещо е бил(било) разкрит(разкрито), но с Маг на трета има потенциал да направи това, или може би ще мисли нов начин на действие.
      Оф помагайте момичета, какви наблюдения имате за Обърната 5 Мечове? Брей, че блокирах на тези карти.
      Защото няма пари, за да го направи.
    • Въпросът е дали двама (двойка) ще бъдат заедно на определено място ?

Обърната Асо Пентакли - Обърнато Асо Чаши - 7 Жезли

Обърната Асо Пентакли и Обърната Асо Чаши ми направиха впечатление.
      С Обърната Асо Пентакли нямам никаква практика, почти не ми се е падала. От тук и незнам как да тълкувам.
      Въпросът ми е как се е проявявала при вас, имате ли наблюдения?
    • kolevaani1 написа:

Въпросът е дали двама (двойка) ще бъдат заедно на определено място ?

Обърната Асо Пентакли - Обърнато Асо Чаши - 7 Жезли

Обърната Асо Пентакли и Обърната Асо Чаши ми направиха впечатление.
      С Обърната Асо Пентакли нямам никаква практика, почти не ми се е падала. От тук и незнам как да тълкувам.
      Въпросът ми е как се е проявявала при вас, имате ли наблюдения?

Не, не бяха.
      Това се отрази много тежко на питащия. Обърната Асо Пентакли на първа, явно е отразило, че копнежа ѝ, желанието ѝ просто, пропада и потъва с тази Обърната Асо Чаши до нея, земя и вода - стана на кал, тиня- няма база.
      Не обърнах внимание на елементите, по точно видях ги, но не отдадох особено внимание - моя грешка - земя, вода и огън - няма съвместимост.
      Причината да не се срещнат и видят е била раздяла, преживени са силни емоции (Обърната Асо Чаши).
      Предполагах, че няма да има среща, но нямах опит с Обърната Асо Пентакли.
    • Снощи късно към полунощ, бях на определено място, пристигна човек, който изобщо не очаквах, че може да дойде, бях страшно изненадана, но той не беше като ме видя...
      Въпросът ми е - Знаел ли е че съм там?

10 Мечове - Рицар Чаши - Обърната 8 Жезли

Тук третата карта ме обърква - не мисля, че има основните значения само, като закъснение, протакване, отлагане.. липса на комуникация -
      предлагам, че не е знаел - по тази карта именно.

Но от друга страна, след повечко размисъл - първите две ме навеждат на още една мисъл - на емоционална болка, на получена новина, която е въздействала емоционално и е предприел действия (т. е. го е подттикнало да дойде - Рицар Чаши, но след повечко обмисляне и протакване, затова е дошъл късно, докато се реши )
      Рицар Чаши +Обърната 8 Жезли - го виждам като колебливост, забавяне, нерешителност, отлагане, поради емоционални, вътрешни задръжки.

Питам се, дали тук първата карта не дава отговор, а другите две да поясняват ситуацията и състоянието му или по Обърната 8 Жезли отговорът е - не не е знаел, че си там, станало е случайно.
      Нямам никакъв опит с Обърната 8 Жезли, вие какво мислите.
      Понеже ми е важен отговора на въпроса, ставам несигурна как да тълкувам и започвам много да дълбая и се обърквам още повече.

• kolevaani1 написа:

Снощи късно към полунощ, бях на определено място, пристигна човек, който изобщо не очаквах, че може да дойде, бях страшно изненадана, но той не беше като ме видя...

Тук третата карта ме обърква - не мисля, че има основните значения само, като закъснение, протакване, отлагане.. липса на комуникация -

Но от друга страна, след повечко размисъл - първите две ме навеждат на още една мисъл - на емоционална болка, на получена новина, която е въздействала емоционално и е предприел действия (т. е. го е подттикнало да дойде - Рицар Чаши, но след повечко обмисляне и протакване, затова е дошъл късно, докато се реши )
      Рицар Чаши +Обърната 8 Жезли - го виждам като колебливост, забавяне, нерешителност, отлагане, поради емоционални, вътрешни задръжки.

Питам се, дали тук първата карта не дава отговор, а другите две да поясняват ситуацията и състоянието му или по Обърната 8 Жезли отговорът е - не не е знаел, че си там, станало е случайно.
      Понеже ми е важен отговора на въпроса, ставам несигурна как да тълкувам и започвам много да дълбая и се обърквам още повече.

Според мен по 10 меча по-скоро е знаел, има умишленост. Също така за Обърната 8 жезли може да е ревност, още повече с Рицар Чаши, не знам това дали се връзва със ситуацията... ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

kolevaani1 написа:

Снощи късно към полунощ, бях на определено място, пристигна човек, който изобщо не очаквах, че може да дойде, бях страшно изненадана, но той не беше като ме видя...

Според мен по 10 меча по-скоро е знаел, има умишленост. Също така за Обърната 8 жезли може да е ревност, още повече с Рицар Чаши, не знам това дали се връзва със ситуацията... ?
      И аз мисля, че е знаел, мечовете като база говорят за умисъл. Има нещо от миналото ,неприятно и за двама ви, което е неизяснено и което го тормози-10 мечове-тази карта винаги води до развитие . Имал е нужда да си изясните нещо. Макар и добронамерен(Рицар чаши), е избрал крайно неподходящ момент за такова действие , било е много прибързано и необмислено, думите му изобщо не са достигнали до теб, само защото е избрал грешен момент(8 жезли об.)
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Проблемът идва оттам, че ние мислим Таро като ежедневен субект или обект. НО това не е така.
      Ние искаме да знаем какво ще се случи днес, ноТаро дава друга прогностика. Не дава прогностика, която ние искаме, то си дава неговата - и тя не е обвързана с време, с нашето човешко време.

Изключително е трудно да се тълкуват карти от този тип, защото нашето време и времето на картите, не съвпада.
      Хубаво е да се замислим и над това. И често онова, за което питаме като време, няма нищо общо с времето на Таро.
    • Защо ме блокира (във Вайбър)?

Отшелник - Обърната 4 Чаши - 5 Жезли

Първата карта показва дистанцията между нас от определено време, както и период на размисъл, анализ, но по следващите карти съдя, че не му се получава. В борба е със себе си и ми се струва, че слуша други хора по 5 Жезли.
      Обърната 4 Чаши описва състоянието му,
      аз го тълкувам като вече до гуша ми дойде, писна ми, но от какво, като не съм провокирала човека да се заям нещо. По картите съдя, че иска да се отдалечи от мен, ситуацията, но пък и това го тормози.
      Имате ли опит с Обърната 4 Чаши, какво описва тя според вас?
    • Как бихте тълкували Обърната Колесница? Освен, че спира развитието, Колесницата е преобърната, което ми говори и за щети. Но в тази комбинация и смисъла на въпроса, малко съм объркана, защото сякаш ми показват, че се дължи на психично /емоционално състояние, криза някаква.

Постъпката, действието на един спрямо мен, ме обърка доста вчера.

Въпросът е :Защо го направи, каква е причината?

10 Мечове - Кралица Чаши - Обърната Колесница

Първата карта показва изминали доста изпитания, нерви, мъка, тъга, болка, проблеми. Коствало е много нерви на човека (и е така да),заради мен - Кралица Чаши.( Интересно е, че почти винаги се появявам като Кралица Пентакли, но от седмица две се появявам и като Кралица Чаши при него няколко пъти) . Разбира се това носи и много умора, притеснения и напрежение. Питам се защо именно Таро е избрало да ме представи като тази кралица, а не друга? Защото съм любимата и фаталната или защото той мисли, че съм нещо неуравновесена и по - емоционална?
      Обърната Колесница - затваря цикъла някак си и показва поражение, сякаш връща всичко в изходна позиция. Болката, препятствията не са преодолени поради, слаб, мек характер и чувственост - Кралица Чаши. Затова и Колесницата е обърната.
      10 Мечове и Обърната Колесница -възможно ли е да показва, че проблемите (онези от миналото) отново се появяват и спъват, не му позволяват да продължи.
      Но пак не схващам, каква е причината да постъпи така, да го направи?
      Моля за мнения, ако някой реши да се включи.
    • За обърнатата Колесница съм си записала, че е злоупотреба със сила, загуба на самоконтрол и самоувереност.
      Може би това разочарование по 10 Меча го е разбалансирало твърде много и разсъждава твърде емоционално, заради водата на кралицата.
    • Sha написа:

За обърнатата Колесница съм си записала, че е злоупотреба със сила, загуба на самоконтрол и самоувереност.
      Може би това разочарование по 10 Меча го е разбалансирало твърде много и разсъждава твърде емоционално, заради водата на кралицата.
      Благодаря Sha, съгласна съм с теб, както и за Обърнатата Колесница.
    • kolevaani1 написа:

Как бихте тълкували Обърната Колесница? Освен, че спира развитието, Колесницата е преобърната, което ми говори и за щети. Но в тази комбинация и смисъла на въпроса, малко съм объркана, защото сякаш ми показват, че се дължи на психично /емоционално състояние, криза някаква.

Постъпката, действието на един спрямо мен, ме обърка доста вчера.

Въпросът е :Защо го направи, каква е причината?

10 Мечове - Кралица Чаши - Обърната Колесница

Първата карта показва изминали доста изпитания, нерви, мъка, тъга, болка, проблеми. Коствало е много нерви на човека (и е така да),заради мен - Кралица Чаши.( Интересно е, че почти винаги се появявам като Кралица Пентакли, но от седмица две се появявам и като Кралица Чаши при него няколко пъти) . Разбира се това носи и много умора, притеснения и напрежение. Питам се защо именно Таро е избрало да ме представи като тази кралица, а не друга? Защото съм любимата и фаталната или защото той мисли, че съм нещо неуравновесена и по - емоционална?
      Обърната Колесница - затваря цикъла някак си и показва поражение, сякаш връща всичко в изходна позиция. Болката, препятствията не са преодолени поради, слаб, мек характер и чувственост - Кралица Чаши. Затова и Колесницата е обърната.
      10 Мечове и Обърната Колесница -възможно ли е да показва, че проблемите (онези от миналото) отново се появяват и спъват, не му позволяват да продължи.
      Но пак не схващам, каква е причината да постъпи така, да го направи?
      Моля за мнения, ако някой реши да се включи.

Не, понякога една само комбинация в Таро показва само един миг, нито повече, нито по-малко.
      Отново има свръхнатоварване на картите със свръхзначения.
    • Права си Мона, същия ден когато зададох въпроса, вечерта всичко се оправи.

Явно картите показали колко взимам навътре нещата и това ме изкарва мен от равновесие. Прекалено емоционално реагирам и това ме преобръща, стигам до крайност и така губя почва под краката си и равновесие.
      Ако е бил имало проблем, картите щяха да покажат реален проблем, а не да описват моето неадекватно състояние, което също е отговор - щом аз не съм с ясно съзнание, няма как да възприемам и разсъждавам нормално. Т . е. Таро ми е казали, че съм неадекватна, сръхемоционална, а такива хора просто преувеличават, от мухата правят слон.
      Аз се втурнах да тълкувам водена от въпроса, а трябваше да тълкувам само картите и да си извадя извод според въпроса.
    • Много рядко ми се е падала може два - три пъти до сега - Обърната 3 Мечове , какви са ви наблюденията и опита с нея? На едно място бях чела, че е намаляване на болката, мъката щом е обърната - защото мечовете забити в сърцето падали, изхлузвали се от сърцето... На други места четох, както и тук в началото на темата, че усилват значението си, в което съм по - склонна да вярвам, защото на мен ми изглежда - не че мечовете ще паднат а тъкмо обратното, сърцето е забучено като на шиш и няма как да се освободи от мечовете , а напротив забиват се по на дълбоко така...

Ето и карти :

9 Мечове - Влюбените - Обърната 3 Мечове

Въпросът е от емоционален характер, но това е ясно по картите, по конкретно какво въздействие ще има върху човек дадено действие.

Имаме две карти мечове (и то какви) и един голям аркан, липсват други бои.
      Тук има много сърдечна болка, страдание, страх, мъка, виждам вина и съжаление, силно притеснение свързано с любовните отношения. Страх от вземане на решение и незнание как да се действа, притиснат до стената от външни обстоятелства, които също му причиняват спънка.
      Обърната 3 Мечове не мисля, че показва раздяла, тя някак не може да се състои, а сякаш картите показват болезнена привързаност, като оковаване към другия човек, дълбоки чувства, но които причиняват болка, .. Незнам защо, но все картата Дяволът ми е в главата, сякаш е изтеглена, а всъщност не е, но сякаш е там... ?( . По картите чувствам и безпомощност, прикрита ревност... Тук не мога да говоря за една щастлива любов, а напротив...
      Обърната 3 Мечове - след разсъжденията си вече съм сигурна, че не е никакво освобождаване, а напротив усилва значението си, забито на шишове сърце и сложено на огън или жар да се върти (барбекю :D )
      Явно е че човекът ще страда по жената и ще съжалява за нея, но по Обърната 3 Мечове не мисля че ще има раздяла или бъркам ?( ако беше права да, но обърната не смятам. (Жената решила да му даде урок, да не вземе вместо да изпише вежди, да извади око :D )
      Какво мислите момичета и имате ли опит с Обърната 3 Мечове?
    • И аз я виждам по-скоро като усилваща значението си. Изобщо обърнатите мечове засилват и блокират осъзнаването и излизането от ситуация. Но това мисля зависи и от гледащия... как е решил да приема обърнатите... Аз не мога да се накарам да ги видя като освобождаване, дори при Жезлите са някакъв блокаж - единствено 10 Жезъла бих могла да я приема като освобождаване от товара.... не винаги. :)))
      А Пентаклите съвсем - те са си направо закучване на ситуация :)))

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Sha ().

• Ша съгласна съм с теб с едно изключение - че зависи от гледащия как е решил да възприема обърнатите карти, в смисъл такъв аз да я виждам като засилваща значението си, а друг като освобождение. Ако тя значи едно при мен и при другите е така, в смисъл, ако много силна болка при мен и при другите е така, но вече за да има значение на освобождаване, то картите след нея трябва да показват това, т. е. излизане, освобождаване от силната болка. Което води и до значението на мястото където се намира, дали е първа или последна.
      Но самото и значение, отделно от други карти, основното е, че усилва значението и като е обърната, както споделяш и ти това мнение. Благодаря за мнението :)
    • Аз пък мисля, че обърнатите карти са съвсем друга бира.
      Обърната 3 меча нищо не усилва. Тя остава без никакво влияние за избора си след картата Влюбените, както правите карти са в комбинации, така и обърнатите, което прави милиарди комбинации от значения.

Обърнатите мечове нищо не засилват и нищо не намаляват, всичко зависи отново от съседните карти в комбинация.
    • Здравейте, наскоро хвърлих карти за моя приятелка с общ въпрос какво я очаква в близко бъдеще, излезнаха 7 меча, рицар меча, 8 пентакли- за мен тази комбинация показвава, че ще има или по точно вече има някакви проблеми, изразени в неблагосклонно отношение към нея, нападки, напрежение, най-вероятно в работата си, които ще я притеснят и подтиснат, оказа се, че е започнала нова работа, и иска да знае как ще се развият нещата, затова следващият ми въпрос беше ще бъде ли доволна от новата работа

Магът об., Колелото на съдбата об., 3 меча

ако картите са прави бих казала, че каквито и усилия да полага няма й потръгне, все едно не е на точното място и в точното време, а с обърнати, картите ми говорят за това, че на нея дори няма да й се даде възможност да се изяви по обърнатия маг, а колелото сякаш още повече показва, че я отхвърлят.

Как се развие ситуацията в близките три месеца

Влюбените об., 6 пентакли об., 5 чаши об.

Според мен ще упорства до последно на тази работа, и ще страда вътрешно, вместо да избере да е напусне, може би смята, че на този етап е добре стисне зъби и да има работа, ако ще и такава, която е изтисква емоционално, отколкото да вземе крайно решение- било напускане или пък гласно да се изяви ако има конфликт с колеги/по 7меча и рицаря меча от началния въпрос/

Дали съм на прав път с тези разсъждения? Всъщност аз от съвсем скоро започнах гледам на други хора.
    • meeryungfrau написа:

Здравейте, наскоро хвърлих карти за моя приятелка с общ въпрос какво я очаква в близко бъдеще, излезнаха 7 меча, рицар меча, 8 пентакли- за мен тази комбинация показвава, че ще има или по точно вече има някакви проблеми, изразени в неблагосклонно отношение към нея, нападки, напрежение, най-вероятно в работата си, които ще я притеснят и подтиснат, оказа се, че е започнала нова работа, и иска да знае как ще се развият нещата, затова следващият ми въпрос беше ще бъде ли доволна от новата работа

ако картите са прави бих казала, че каквито и усилия да полага няма й потръгне, все едно не е на точното място и в точното време, а с обърнати, картите ми говорят за това, че на нея дори няма да й се даде възможност да се изяви по обърнатия маг, а колелото сякаш още повече показва, че я отхвърлят.

Как се развие ситуацията в близките три месеца

Според мен ще упорства до последно на тази работа, и ще страда вътрешно, вместо да избере да е напусне, може би смята, че на този етап е добре стисне зъби и да има работа, ако ще и такава, която е изтисква емоционално, отколкото да вземе крайно решение- било напускане или пък гласно да се изяви ако има конфликт с колеги/по 7меча и рицаря меча от началния въпрос/

Дали съм на прав път с тези разсъждения? Всъщност аз от съвсем скоро започнах гледам на други хора.
      Харесва ми как си структурирала анализа си, като визия.
      Но ще е по-добре над картите, да се уточни конкретния въпрос, за да ни насочи в хоризонта на разсъждения.

- по тези карти, това е тотално разочарование, приела тази работа абсолютно компромисно, но засега няма да я напусне, няма избор.

- всички карти са обърнати, по обърната 6 пентакли - проблеми със здравето се наблюдават + обърната 5 чаши, изцяло на емоционално основа. несправяне със стреса. Отхвърляне на всичко, живот в затвор.
    • Благодаря за отговора, Мона. Обърнатата 6 пентакли най-много ми привлече вниманието- дали в повечето случаи може да се разглежда като проблеми със здравето, т.е. да има устойчиво значение както обърнатата 6 меча- емоционално излияние и открито изясняване между двама души?

Днес отново ми се падна 6 пентакли обърната и на средна позиция, макар че след хвърляния по дадени въпроси задължително изправям картите, прибирам ги и следващия път, когато гледам отново обръщам на случаен принцип няколко карти, горе долу всяка десета се пада.
      Случаят е за мъж, който пита дали ще си намери скоро приятелка /отговорът до половин година според мен клони към отрицателен Отшелникът-Императрицата-2 жезли, макар да се отворя някакъв прозорец на възможности след дълъг период на застой и самоизолиране/

Какви са шансовете да има връзка до две години?
      О Папата, 5 пентакли, О Умереност

Какво му пречи да има връзка?
      Смъртта, О 6 пентакли, Луната

За мене с тези големи и тежки аркани на първи позиции сочат, че човекът от край време е блокиран на някакво ниво. Сякаш навремето е подредил грешно приоритетите в живота си и сега времето все повече отминава, обърнатите Умереност и Папата ги виждам като тотален дисбаланс и изгубване на устоите, които пряко го поставят на трудния път на 5 пентакли, след който го очакват още изпитания. Може би това щеше да е нелек, но затова пък път на преоткриването на себе си, на пречистване и на връщане на Умереността в изправеното й положение, ако не беше следващата комбинация, която сякаш го обрича в едно вечно положение на Обесен, поне така е виждам Луната на трета позиция.

Mona написа:

Влюбените об., 6 пентакли об., 5 чаши об.[/b]

- всички карти са обърнати, по обърната 6 пентакли - проблеми със здравето се наблюдават + обърната 5 чаши, изцяло на емоционално основа. несправяне със стреса. Отхвърляне на всичко, живот в затвор.
      6 пентакли + Луната проблем на психична основа? може би остатък от приключил период в живота на злоупотреби и зависимост, който дава своето трайно отражение, т.е. аз виждам смъртта като един дявол на първа позиция.
      А вероятно двойката карти в съчетание е Смъртта + 6 пентакли може би като незаздравяваща ранна и бягството от проблема чрез луната, която отдалечава човек от реалността.

При всички положения този период не може да отмине от самосебе си. Мисля си, че самотата започва все повече да го притеснява като факт в неговия живот.

Осъзнавам, че имам още много празноти да запълвам, за да мога да правя анализи и се опитвам да започна с по-простички въпроси, но картите си теглят към по-дълбокото.