Важна тема Индивидуален онлайн курс по Таро

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Индивидуален онлайн курс по Таро

Здравейте, участници във форум Таро!

Стартирам нов проект - индивидуален онлайн курс по Таро. Ще се провежда по skype или чрез facebook чата. Според мен това е по-мобилният вариант за активни познания в Таро и бързо напредване, отколкото общият курс.

Системата
      Моят Метод на Таро обучение е дедуктивен, който метод, намирам за най-правилен. Защо? Всички знаем, че картите Таро са 78, не повече, а комбинациите от карти - милиарди, и това сме изчислявали. Както и че на едни и същи конструкции не можем да правим едни и същи изводи.
      Т.е. - търсим индивидуалният случай, особеното - онова малко зрънце, което може да ни доведе и до точният правилен анализ. Извеждаме особеното и единичното от общото, както и схващане на единичния случай на базата на един всеобщ закон, т.е. ще пренесем общото към частното чрез различни упражнения, мои и ваши анализи.

Курсът е селектиран както за съвсем начинаещи, за хора с основни понятия за картите, както и за такива с повече опит. Първоначалният курс ще продължи месец, два пъти седмично по час и половина: през делниците след 19:00 часа или в събота/неделя по договаряне.

В края на курса ще имате сериозен базис да анализирате свои и чужди конструкции и лесно да се ориентирате без колебания в различни житейски ситуации, които тревожат вас или вашите близки, познати и непознати хора.

Цената на курса е 300 лв. Начините на плащане по договаряне.

Ако имате конкретни въпроси относно начина на преподаване и Таро темите и житейските области, които ще засегнем, моля да пишете.

Приятна вечер от мен,
      Мона
      Pulvis et umbra sumus.
    • Armid написа:

Записвам се.
      Въпреки, че се познаваме, имаш ли въпроси относно методиката. Ти си в графата начинаещи напредващи и искам да зная какви са твоите амбиции. Не е задължително да ги пишеш тук, но искам да зная за всеки какво точно иска и очаква от курса, за да се съобразя индивидуално с това и да работим върху проблемите в анализа.
      Пиши на ЛС какво ниво искаш да достигнеш, къде срещаш най-сериозни проблеми и т.н. Необходимо ми е това, за да съобразя учебния план.

:)
      Pulvis et umbra sumus.
    • Супер!!! Поздравления и успех на проекта!
      Ясно е, че съм желаещ :)
      Но...
      Може ли малко повече подробности относно самата методика, както и темите които ще се засегнат, областите също!
      Примерно, след месец ще мога ли без колебание да отговоря на въпрос от типа: Ще започне ли Х. работа във фирма У. до месец? Ще замине ли някой за еди-къде си до края на годината? Какво трябва да направи Х. за да се случи нещо си? Как е най-правилно да постъпи някой в дадена ситуация? Къде е нещо си?
      Въпросите са съвсем, съвсем примерни...
      Ще мога ли да определям времето в една Таро конструкция?
      Интересен ми е и Келтския кръст. Тук не се коментира често,а според мен дава един по- мащабен поглед на определени въпроси и е добре да можем да го анализираме правилно.
      Здравната тема също ме интересува
      Въобще, мен май всичко ме интетесува :(

Записвам се обаче!
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ceca написа:

Супер!!! Поздравления и успех на проекта!
      Ясно е, че съм желаещ :)
      Но...
      Може ли малко повече подробности относно самата методика, както и темите които ще се засегнат, областите също!
      Примерно, след месец ще мога ли без колебание да отговоря на въпрос от типа: Ще започне ли Х. работа във фирма У. до месец? Ще замине ли някой за еди-къде си до края на годината? Какво трябва да направи Х. за да се случи нещо си? Как е най-правилно да постъпи някой в дадена ситуация? Къде е нещо си?
      Въпросите са съвсем, съвсем примерни...
      Ще мога ли да определям времето в една Таро конструкция?
      Интересен ми е и Келтския кръст. Тук не се коментира често,а според мен дава един по- мащабен поглед на определени въпроси и е добре да можем да го анализираме правилно.
      Здравната тема също ме интересува
      Въобще, мен май всичко ме интетесува :(
      По ред на номерата.

- ще можеш правилно да се ориентираш във всяка една ситуация, защото няма да има никаква проективност, което е най-големият бич в Таро анализа; т.е. да кажеш с точност дали някой ще замине някъде, дали ще се върне, дали ще остане, дали ще почне работа, дали няма да започне и т.н. Дали ще се разведе, ожени и други подобни неща.

Времето за определяне в Таро е отделен модул, койо зависи от особеностите в конструкциите, така че - да, и това ще умееш. Но това ще се учи паралелно, няма начин - всяка една конструкция говори за различни времена и ще се обсъжда отделно по правилата на Таро: малки, големи аркани, ниски бои, пажове, рицари, дами и крале.

Хубаво, че засегна Келтският кръст, това е едно от гледанията, на които най-много държа и ще ви изуча перфектно, независимо дали само с 10, 12 (по моята методика) или и с допълнителни карти.

За здравната тема се изискват наистина много години опит и на този етап можем само да я засегнем като общи понятия, но без да правите прогностика. Следвам програма оптимум, не максимум.
      Само за месец интензивен курс няма как да пргнозираш онко заболявания и т.н. Да бъдем реалисти. А аз съм такъв.

Но за всичко останало, ще сте добри и със самочувствие.
      Моята система работи.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Ще поговорим и за нулевите карти в Таро - нещо, за което никога не съм говорила в сайта :)
      Това намалява/увеличава прогностиката с 80%, независимо дали е за положителен или отрицателен отговор.

Както и за други неща.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Mona написа:

Armid написа:

Записвам се.
      Въпреки, че се познаваме, имаш ли въпроси относно методиката. Ти си в графата начинаещи напредващи и искам да зная какви са твоите амбиции. Не е задължително да ги пишеш тук, но искам да зная за всеки какво точно иска и очаква от курса, за да се съобразя индивидуално с това и да работим върху проблемите в анализа.Пиши на ЛС какво ниво искаш да достигнеш, къде срещаш най-сериозни проблеми и т.н. Необходимо ми е това, за да съобразя учебния план.

:)
      Може би един от най-големите проблеми при мен е да усетя тенденцията в дадена комбинация, когато картите нямат някакви устойчиви значения, не са "нито хубави, нито лоши". Много често ми се е случвало това - не мога да определя коя посока да поема - на хубавото или на лошото (обеснявам съвсем бейсик).
      Интересувам се от картите, когато се влияят от големи групи от хора - говорили сме за политически избори, както и събития, които повлияват икономиката, макроикономиката, финансите. Финансовите въпроси ме интересуват от всякъде.
      В частност също ме интересуват въпроси за изчезнали вещи или хора.
      Също и мен ме интересува Келтския кръст - кога/ при какви ситуации е най-добре да се ползва освен всичко останало.
      Обърнатите карти.
      Въпросите за здраве ги оставям малко на страни за сега, нямам убеденост че имам потенциал за тях.
      Представям си "работа на терен" - с конкретни комбинации, които не засягат мен (за да не си ги нагласям) поне в началото. - (аз мънкам по тях, а Мона казва "Глупости, момиче" )
      И други въпроси ще изкочат, това се сещам сега.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Alexia написа:

За съвсем начинаещи подходящ ли е?
      Курсът е селектиран както за съвсем начинаещи, за хора с основни понятия за картите, както и за такива с повече опит. Първоначалният курс ще продължи месец, два пъти седмично по час и половина: през делниците след 19:00 часа или в събота/неделя по договаряне.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Курсът по Таро се съобразява с възможностите на всеки, както за хора, които вчера са си взели колода, така и за такива, които работят с Таро от няколко месеца, година или повече.
      Към всеки от вас, подходът и методът на обучение ще е индивидуален.

Моля да ми пишете на Лични съобщения да уточним детайлите, да ви дам координати и да почваме.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Изготвих модула, по който ще се обучават начинаещите, независимо дали са съвсем начинаещи или начинаещи. Програмата се състои от 6 модула, с включени в тях подточки и упражнения.

ОБУЧЕНИЕ В ТАРО НАЧИНАЕЩИ

МОДУЛ I
      БАЗИС

1. Запознаване със 78-те карти Таро
      2. Бои/стихии в Таро/ Привличане и Отблъскване
      3. Малки Аркани/Особености и взаимодействия
      4. Големи Аркани/ Особености и взаимодействия
      - Упражнения

МОДУЛ II
      КАРТИ В ДВИЖЕНИЕ

1. Работа с 3 карти. Въпроси/Отговори.
      2. Нулеви/зануляващи карти в Таро при работа с 3 карти
      а) кога се появяват
      б) значенията им по местоположение в конструкцията
      в) фалшиви зануляващи карти, които могат да попречат на точната прогностика
      - Упражнения

МОДУЛ III
      ПРИНЦИП НА ГОЛЕМИТЕ ГЛЕДАНИЯ

1. Келтски Кръст/Системи на подредба
      2. Избор на система за гледане на Келтски Кръст
      3. За какъв тип въпроси прилагаме КК
      4. Работа с Келтски Кръст: ориентиране в структурата му
      - Упражнения
      5. Запознаване с принципите на работа с повече от 3 карти. Вертикални и хоризонтални конструкции. Правила.
      6. Висша Жрица. Подредба и значение.
      - Упражнения

МОДУЛ IV
      ПРОЕКТИВНОСТ

1. Проективност при въпроси за любов. Причини и Решение.
      2. Емоционално състояние и работа с Таро - как да избегнем личното си отношение?
      3. Ефективни упражнения за отстраняване на проективността при работа с Таро

МОДУЛ V
      ЕФЕКТИВНОСТ И ПРОГНОСТИКА

1. Гледане на въпроси за други хора
      2. Гледане на въпроси за субекта/питащият и/или негови близки
      - Упражнения

МОДУЛ VI
      СИСТЕМАТИЗИРАНЕ НА ПОЗНАНИЕТО

1. Гледане на реален човек за ежедневни житейски въпроси, изключващи здравословни състояния. Принципи.
      2. Гледане с 3 карти на въпрос, избор на обучаваният, отнасящ се до четири области от живота:
      - любов
      - работа
      - пътуване
      - финанси
      3. Келтски Кръст/Затвърждаване
      - Упражнения
      Pulvis et umbra sumus.
    • След час започвам първият си онлайн курс по Таро, но в този случай ще бъде наживо. Исках да кажа, че за хората в София, може да става и у нас. Ако има други желаещи, да пишат, защото имам много ангажименти и трябва да направя график, за да ги съвместя.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Ако някой, по една или друга причина, все още се чуди за курса...: Ами да не се чуди!
      Ако трябва да кажа нещо за него с една дума, то тя ще е: проглеждане! Неща които до сега само съм ги гледала вече започвам и да ги виждам и по-важното да ги раз-би-рам.
      А Мона знае как да предаде знание и е излишно да я хваля. Който я познава знае защо, който не я познава - ами да се запознае!

Та, ако някой от пишещите и четящите наистина иска да разбере Таро - това е курса и Мона е правилния човек! Иначе карти можем да си "мятаме", колкото си щем.
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Мнението бе променено 1 път, последно от Ceca ().

• Очертава се мащабен проект и много работа.
      15 години пиша във форуми за Таро, изобщо пиша за моята концепция за Таро, но реално обучителният курс е нещо съвсем различно - всички бели петна и сложни парадигми се акцентират.

За мен също е много поучително, защото виждам къде бъркам в поднасянето на информацията, но няма как да стане това в общ форум. Като цяло, дадох моята дан във форумите, нека и други го направят със същия успех и да бъдат толкова последователни, както бях аз.
      Пожелавам им го от сърце.

Аз вианги съм следвала само една цел - добро разбиране и усвояване на картите от повече хора за практични цели.
      Т.е. Таро да ни помага в нашия жив живот.
      Доволна съм, но задачите предстоят.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Mona написа:

Изготвих модула, по който ще се обучават начинаещите, независимо дали са съвсем начинаещи или начинаещи. Програмата се състои от 6 модула, с включени в тях подточки и упражнения.

ОБУЧЕНИЕ В ТАРО НАЧИНАЕЩИ

МОДУЛ I
      БАЗИС

1. Запознаване със 78-те карти Таро
      2. Бои/стихии в Таро/ Привличане и Отблъскване
      3. Малки Аркани/Особености и взаимодействия
      4. Големи Аркани/ Особености и взаимодействия
      - Упражнения

МОДУЛ II
      КАРТИ В ДВИЖЕНИЕ

1. Работа с 3 карти. Въпроси/Отговори.
      2. Нулеви/зануляващи карти в Таро при работа с 3 карти
      а) кога се появяват
      б) значенията им по местоположение в конструкцията
      в) фалшиви зануляващи карти, които могат да попречат на точната прогностика
      - Упражнения

МОДУЛ III
      ПРИНЦИП НА ГОЛЕМИТЕ ГЛЕДАНИЯ

1. Келтски Кръст/Системи на подредба
      2. Избор на система за гледане на Келтски Кръст
      3. За какъв тип въпроси прилагаме КК
      4. Работа с Келтски Кръст: ориентиране в структурата му
      - Упражнения
      5. Запознаване с принципите на работа с повече от 3 карти. Вертикални и хоризонтални конструкции. Правила.
      6. Висша Жрица. Подредба и значение.
      - Упражнения

МОДУЛ IV
      ПРОЕКТИВНОСТ

1. Проективност при въпроси за любов. Причини и Решение.
      2. Емоционално състояние и работа с Таро - как да избегнем личното си отношение?
      3. Ефективни упражнения за отстраняване на проективността при работа с Таро

МОДУЛ V
      ЕФЕКТИВНОСТ И ПРОГНОСТИКА

1. Гледане на въпроси за други хора
      2. Гледане на въпроси за субекта/питащият и/или негови близки
      - Упражнения

МОДУЛ VI
      СИСТЕМАТИЗИРАНЕ НА ПОЗНАНИЕТО

1. Гледане на реален човек за ежедневни житейски въпроси, изключващи здравословни състояния. Принципи.
      2. Гледане с 3 карти на въпрос, избор на обучаваният, отнасящ се до четири области от живота:
      - любов
      - работа
      - пътуване
      - финанси
      3. Келтски Кръст/Затвърждаване
      - Упражнения
      Искам да ви обърна внимание, че се анализират и обърнатите карти (Големи и Малки Аркани) и техните значения, както и особените положения, които могат да възникнат в конструкциите.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Помислете само за невероятното изживяване да учите от най-доброто/ най-добрият. Все едно ако сте начинаещ тенисист да ви тренира Григор Димитров, или ако сте футболист да ви тренира Роналдо. Това е не просто тренинг, а цял един мироглед. Съжалявам единствено, че това не ми се е случило по- рано, но може би сега съм узряла за това и хоп - появява се в най-удобния момент за мен.
      Още преди време, когато четях нейни мнения (на Мона), разбрах че тя е човека! Просто за мен не съществува никой друг, който да предава науката за Таро толкова правдиво, без украсяване, без помпозност, без излишни надежди.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Курсът върви с пълна сила.

И осъзнавам, че това е много полезно: усвоено знание за повече от 20 години, преминало през всякакви катаклизми и периоди, дава резултати и плод на други, които тепърва се запознават с него. Даваш светлина на други. Тепърва ще се оформят, развиват новите ядра на познание! И да, ще има много по-напреднали от мен за по-кратко време. Ако на мен ми отне две десетилития, на другите ще отнеме най-много 5 години.

Това е единственият начин за общуване между Учител и Ученик.

И още нещо: няма нищо по-ценно за един Учител да е отново Ученик, защото всичко преживяваш отново. Като първа глътка въздух.
      Това за мен е безценно познание в Таро.

Едно е да списваш форуми и да създаваш нещо свое в уюта на дистанцираността си, друго е да споделиш Понанието си.

Благодаря ви!
      Pulvis et umbra sumus.
    • Не е лошо да се знае, че систематизираната програма, по която преподавам, не е написана в нито един форум, дори и в този сайт не е.
      Записките, които всеки води по време на курса, остават изцяло на негова отговорност и струват пари. Идеята, че знанието е безплатно, е остаряла парадигма за соц активисти.

Безплатно е само сиренето в капана за мишки. (Маргарет Тачър)
      Pulvis et umbra sumus.