Таро и Любовта IV

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Princess написа:

Здравейте! Попитах Таро как ще се развият отношенията между мъж и жена,които са разделени и излязоха Кралица Чаши- Паж Чаши- Маг О. и Крал Жезли. Връзката между тях е дългогодишна,но истински се затруднявам с тълкуването на тази подредба. Има ли бъдеще за двойката?
      Здравей и добре дошла!
      Мъжът ли е взел решението да се разделят?
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Princess написа:

Не,по-скоро жената,защото не е ок с отношението на мъжа към нея. Но към момента той е съгласен с това решение и не прави нищо в обратната посока
      Ами няма и да направи. Жената първо да си събере акъла. Тя абсолютно не е в час. Да спре да се мисли за велика, да се държи инфантилно и да смята,че е център на въртене на вселената, също и да си въобразява,че мъжа й и върви на въпреки умишлено и едва ли не и забива нож в гърба.
    • Не го бях поглеждала от тази страна...Но определено е вярно,че поведението й не е много адекватно. Благодаря за различната гледна точка :) И все пак наистина ми е интересна ролята на Мага в тази подредба
    • Princess написа:

И все пак наистина ми е интересна ролята на Мага в тази подредба
      Ами ролята на обърнатия Маг на трета позиция тук е това: Тя си въобразява, че някой / Крал жезли/ има преднамерени действия спрямо нея, умишлено се държи "кофти" с нея, злонамерен е към нея, забива ѝ нож в гърба.
    • Да! Много благодаря,че ме накарахте да погледна нещата от тази гледна точка,защото сега става по-ясно. Страхотен форум,който помага на начинаещите като мен :)
    • Ето още една комбинация с об Маг :)

Как ще се развият отношенията между младеж и девойка до един месец?
      об Маг, Луна, 2 чаши

Как мислите? Тук Магът е първи
    • Здравейте! Ще си позволя да пусна поста си тук, а не в темата за начинаещи, защото ми се падна една комбинация, за която Mona е дала много точно описание. Знаех отговора на въпроса, но въпреки това го зададох: Какво означавам за Х? - изтеглих Дяволът, Кралица на мечовете и Отшелникът. Доста чета из форума и в момента, в който видях картите се сетих за написаното от Mona :"Отшелникът е другото аз на Дяволът - свети и привлича към светлината си, пеперудите.Той има нужда от жертви, за да живее и за да бъде значим." Винаги съм имала точно това усещане - този човек се храни от болката ми :( Знам, че между тези два големи аркана трябваше първо да обърна внимание на дворцовата карта, но те дадоха отговора, който знаех, а тази кралица сигурно е просто моят гняв. Не съм сигурна дали правилно съм разбрала картите, но точно така ги чувствам.
    • Koki4e написа:

Здравейте! Ще си позволя да пусна поста си тук, а не в темата за начинаещи, защото ми се падна една комбинация, за която Mona е дала много точно описание. Знаех отговора на въпроса, но въпреки това го зададох: Какво означавам за Х? - изтеглих Дяволът, Кралица на мечовете и Отшелникът. Доста чета из форума и в момента, в който видях картите се сетих за написаното от Mona :"Отшелникът е другото аз на Дяволът - свети и привлича към светлината си, пеперудите.Той има нужда от жертви, за да живее и за да бъде значим." Винаги съм имала точно това усещане - този човек се храни от болката ми :( Знам, че между тези два големи аркана трябваше първо да обърна внимание на дворцовата карта, но те дадоха отговора, който знаех, а тази кралица сигурно е просто моят гняв. Не съм сигурна дали правилно съм разбрала картите, но точно така ги чувствам.
      Само ти си мислиш, че се храни от болката ти.
      Дяволът предпоставя тотално непознаване на ситуацията, както и вторачване и фиксиране в ценен за субекта образ. Не се откъсваш.
      Не се откъсваш ти сама от БОЛКАТА си. Естествена проекция е да минеш по пътя от кралицата, която си е в нейната експонация - Кралица меча (и като поведение, и като откъсване от миналото). Неслучайно е по средата и указва пътя, който пък неминуемо довежда до Отшелникът - да бъдеш търпелива, да проявиш търпение, без да обмисляш тактики (по Дяволът).
      Pulvis et umbra sumus.
    • Не знам дали е правилната тема. Тук не става въпрос за “любов” точно, но отношенията са били интимни.

Ще се оправят ли отношенията някога? Рицар меч, 10 меча, Крал жезли

Комбинацията ми е интересна за анализ. От една страна е настъпил сериозен разрив, има гняв и болка. Тъй като 10 меча е средна карта считам, че раната е прясна още. 10
      меча често е край на нещо, крайният разрив, резултат. Но от друга страна не мога да пренебрегна факта, че картите са активни, мечовете дават насоченост на жезлите и огънят се раздухва, действие. Въпросът е към какво. Кралят жезли дава нотка оптимизъм като трета карта. Двете дворцови заедно са доста действени, проблемът е, че 10 меча е като пропаст по средата. Бих казала, че действие ще има, от страна на мъжа към сдобряване. В ситуацията има някакво осъзнаване, което е добре.

Как мислите ?
    • Moon написа:

Не знам дали е правилната тема. Тук не става въпрос за “любов” точно, но отношенията са били интимни.

Ще се оправят ли отношенията някога? Рицар меч, 10 меча, Крал жезли

Комбинацията ми е интересна за анализ. От една страна е настъпил сериозен разрив, има гняв и болка. Тъй като 10 меча е средна карта считам, че раната е прясна още. 10
      меча често е край на нещо, крайният разрив, резултат. Но от друга страна не мога да пренебрегна факта, че картите са активни, мечовете дават насоченост на жезлите и огънят се раздухва, действие. Въпросът е към какво. Кралят жезли дава нотка оптимизъм като трета карта. Двете дворцови заедно са доста действени, проблемът е, че 10 меча е като пропаст по средата. Бих казала, че действие ще има, от страна на мъжа към сдобряване. В ситуацията има някакво осъзнаване, което е добре.

Как мислите ?
      По новите правила в Таро, Крал жезли става средна карта. А последна - 10 меча. И балансът на стихиите става различен.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Теглих на известни двойки карти, падна се следното:

1. Монро и Кенеди
      5 чаши - Кралица меч - 5 меча

2. Мария Калас и Аристотел Онасис
      10 пентакли - 5 чаши - 10 меча обърната

3. Елизабет Тейлър и Ричард Бартон
      5 чаши - Рицар меч - 9 пентакли обърната

4. Джони Деп и Уиона
      5 чаши - Умереност - Влюбените

Макар и да бъркам картите навсякъде излиза 5 чаши... Основното следствие от всяка една любов, воал на траура е тази карта.

В 1 виждаме, че жената секс - символ на цял свят е изобразена като Кралица меч, заобиколена от две петици, едни от най-тежките карти. Карти на мъката, на раздялата, на озлобението най-вече.

В 2 виждаме 10 пентакли, което показва Онасис, който има семейство, но не и с Калас и жестокият шамар, който тя получава от 10 меча.

В 3 виждаме съдбовна среща между двама души, и двамата са били в брак, уморени от фалшиви любови. 9 пенткали е постижение до онази любов, която е така дълго чакана и постигната.

В 4 няма постигане на баланса, умереността обича чашите, а Деп се дави в тях и ги избира.

Интересно упражнение направих, може да пробвате за ваши любими двойки, на чиято любов се възхищавате. Картите не лъжат.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Влюбена ли е в него?

КРАЛИЦА ЖЕЗЛИ ДЯВОЛ ЗВЕЗДА

Тук едно противоречие, звездата е почти противоположна на дявола. Влюбена не знам дали е, но таи някакви надежди май? Които са по-скоро не особено морални, заради дявола.

Какво изпитва към него?

УМЕРЕНОСТ ЛУНА ЗВЕЗДА

Сякаш жената вижда нещата нереално по луната и звездата. Изпитва някакъв страх и в същото време си има своите илюзии. Според мен е объркана.

Трудни са ми картите. Ще се радвам на мнението ви!
    • LaVerite написа:

Влюбена ли е в него?

Тук едно противоречие, звездата е почти противоположна на дявола. Влюбена не знам дали е, но таи някакви надежди май? Които са по-скоро не особено морални, заради дявола.

Какво изпитва към него?

УМЕРЕНОСТ ЛУНА ЗВЕЗДА

Сякаш жената вижда нещата нереално по луната и звездата. Изпитва някакъв страх и в същото време си има своите илюзии. Според мен е объркана.

Трудни са ми картите. Ще се радвам на мнението ви!
      Според мен първата комбинация е напълно достатъчна в случая. Има страст и желание, но целта уви, е недостижима. Някакъв чист самоцел ми изглежда. Мъжът го няма в картите, само тежки ГА... Мисля, че жената е наясно, че желанията й няма да бъдат осъществени, но въпреки това ламти. Доста е вероятно нещата да са едностранни, а тя храни илюзия, че на чувствата й се отвръща. Мисли го, даже много, но го има и това, че го иска именно защото е невъзможна цел.

От втората комбинация няма нужда мисля. Но все пак Звездата отново е на трета. Има сериозни заблуди и илюзии, но това идва от личностни проблеми на самата жена. Крои и мисли стратегии как да я забележат, но неуспешно.
    • LaVerite написа:

Влюбена ли е в него?

Ама какво влюбване, момичето е подтиснато, страхува се да изкаже желанията си, живее в някакви илюзии.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Приятелка ме помоли да й гледам за връзката й. Историята е, че връзката се е разпаднала след някакви усложнения, не съм я разпитала подробно. Въпросът е как ще се развият занапред отношенията им.

Кралица меча, 2 меча, Рицар меча

Какво мислите?
      Pulvis et umbra sumus.
    • Mona написа:

Приятелка ме помоли да й гледам за връзката й. Историята е, че връзката се е разпаднала след някакви усложнения, не съм я разпитала подробно. Въпросът е как ще се развият занапред отношенията им.

Какво мислите?
      Първото което си помислих е че ще си останат приятели.
    • Mona написа:

Приятелка ме помоли да й гледам за връзката й. Историята е, че връзката се е разпаднала след някакви усложнения, не съм я разпитала подробно. Въпросът е как ще се развият занапред отношенията им.

Какво мислите?
      Имах подобна комбинация преди време, само Мечове, такъв скандал имаше, че няма накъде.
      Явно и е писнало от компромиси и си е показала ноктите, или ще си ги покаже, така и трябва. Скоро ще има развитие, не мисля че ще има раздяла.
    • ljubavi написа:

Mona написа:

Какво мислите?
      Първото което си помислих е че ще си останат приятели.
      Други мисли имам аз - това е краят.
      DIGNITY ALWAYS WIN.