Таро и Любовта IV

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Mona написа:

Приятелка ме помоли да й гледам за връзката й. Историята е, че връзката се е разпаднала след някакви усложнения, не съм я разпитала подробно. Въпросът е как ще се развият занапред отношенията им.

Кралица меча, 2 меча, Рицар меча

Какво мислите?
      Много натрупан гняв и разочарование. Мисля, че тази жена е правила много компромиси досега във връзката, затваряла си е очите за много неща, но предстои да избухне по рицаря.
    • Kalika написа:

Mona написа:

Приятелка ме помоли да й гледам за връзката й. Историята е, че връзката се е разпаднала след някакви усложнения, не съм я разпитала подробно. Въпросът е как ще се развият занапред отношенията им.

Какво мислите?
      Много натрупан гняв и разочарование. Мисля, че тази жена е правила много компромиси досега във връзката, затваряла си е очите за много неща, но предстои да избухне по рицаря.
      Не съм я разпитвала за подробности, както писах по-горе, но нея познавам много добре. Така, че скандалите вече са били и май не са и спрели. Ама са главно от нейна страна, онзи се е скатал като поредния мухъл. Макар, че кво може да искаш от човек, който не може да ти даде нищо.
      Не знам какво да й кажа, аз й казах де някои неща - да престане да се зъби на вселената или да намери мъж на нейното ниво, пък и скандлаите тогава ще са по-ползотворни.
      Сега това са безсмислени ядове ...
    • Да отворим старите ленти, какъв смях само.
      Комбинация от преди 15 години :)

Какво да очаква И. от И.?
      6 жезли, Дяволът, Кралица пентакли

Баси,, колко е ясно всичко било.
      По новите правила, Кралица минава на средна позиция и става 6 жезли, Кралица пентакли, Дяволът

Само тая комбинация е била достатъчна, за да разбера какви глупави очаквания съм имала и колко съм била глупава. Тотална фиксация в някакъв мухъл. Слава богу, че животът ни размина и не се осъществиха желанията ми, после щях да се чудя как да бягам.

Какъв смях. Да, има господ - запазил ме е от това поражение и от тоя крах.
      Най-вече се научих да гледам на Таро, което е най-големият бенефит.
    • Mona написа:

Какво мислите?
      Отношенията ще са доста остри и импулсивни, постоянни дискусии- Кралица меч и Рицар меч. Има борба на емоции тук, според мен по 2 меча. Аз мисля, че тя няма да получи това, което очаква от него.
    • През уикенда бях на моминско парти на колежка, помолиха ме да взема картите. Преобладаваха въпросите за любов разбира се, от всякакъв характер, за настоящи и потенциални връзки. Споделям някои комбинации, които съм записала. Имах колебания за част от тях. Добро упражнение се получи.

1. А и Б ще сключат ли брак в следващите 3г.? 10 жезли, Обесен, 7 пентакли

2. Как ще се развият отношенията на В и Г (отскоро заедно) ? 4 жезли, 9 чаши, 7 пентакли

3. Какво може да очаква Д от Е в най-скоро време? Рицар меча, Крал жезли, ас пентакли

4. Ще се съберат ли Ж и З в следващите 6 месеца? Рицар жезли, Рицар меча, Императрица

5. Ще се разделят ли И и Й в следващата 1г.? Глупак, Рицар жезли, 9 меча

6. Има ли шанс отношения да се оправят? Сила, 6 меча, Крал пентакли

7. Как ще действа мъж към жена оттук нататък? Крал жезли, 2 жезли, 2 пентакли

8. Мъж ще се опита ли да си върне жена (той я е оставил) ? Рицар пентакли, рицар чаши, Дявол

За мен лично 3, 4, 6 и 7 бяха най-интересни.

1. Тези отношения са мудни, картите са натоварени. Имах чувството, че единият износва другия на гърба си. Отношенията ще продължат, но няма да с развият. (Обесеният и 7 пентакли) Бракът ще е мираж в следващите 3г., но още ще са заедно. Пък и не виждам у някого да има желание за брак, те вече си се изживяват като женени. Но не в хубавия смисъл.
      2. Нищо кой знае колко сериозно, но пък им е хубаво заедно, по 7 пентакли на трета и ще продължи. Има и егоизъм в тези отношения, определена доза индивидуализъм и капризи по 9 чаши, не се гледа обвързващо , но на тях си им е добре така.
      3. Тук се почудих. Не са заедно тези хора. Според мен мъжът ще действа към тази жена, рицарят и кралят са активни, ас пентакли ми се видя като целта, към която се стреми - да я има и да я спечели. Въпросът е дали тази цел не е нейна, обаче. Много да й се ще той да действа.
      4. Тази комбинация може би най-много ме затрудни. Досега винаги за връзки Императрицата ми е давала бавно и положително развитие, най-близкото до "любов". Двойката се е разделила заради работни ангажименти и пътувания. Според мен чувствата не са отминали. И тук като при горната комбинация мисля, че мъжът ще действа, ще си иска жената обратно, само дето тя е малко голяма лъжица за него - Императрица до рицар, капризна е и държи на себе си, няма лесно да се даде. Нивата са различни.
      5. На тази девойка много й хвърчаха картите, особено 2 жезли. Отговорът на Таро показа и защо -с Глупакът на първа. Време й е за промяна и тя го знае, време е да тръгва, но я е страх от новото и неочакваното. (Рицар жезли + 9 меча). Страх я е да си тръгне и се тресе по 9 меча, но вътрешния й импулс за промяна вече не може да се сдържа - рицар жезли и 2 жезли. Ще се разделят доста по-скоро от 1 година.
      6. Тук също се позамислих. Двойката се разделя и събира от бая време. Заради 6 меча съм склонна да мисля, че пак ще има отношения, иницирани от мъжа, който ръководи парада. Налага се и взима решенията, както той прецени за най-добре. Силата на първа говори и за невъзможността да се прекратят тези отношения, но ми се струва, че единият - мъжа ще се пребори със себе си и ще заеме твърда позиция.
      7. При това гледане се случи нещо интересно. Докато бърках изпадна точно тази комбинация ,в същия ред. Размесих добре и после отново я изтеглих. Когато се намеси 2 пентакли ,винаги е интересно, с 2 жезли още повече. Картите бяха много настоятелни тук, обърнах повече внимание. Не са заедно, имали са нещо, мъжът се е отказал. Жената не го търси. Голяма динамика има в картите, освен това скоро ще има развитие, случвало ми се е с 2 пентакли на трета да има раздвижване до дни, казах й да ми пише. Не е изключено мъжът да върти и някоя друга афера и да прави избор скоро. Като цяло ми е много интересно какво точно иде да каже тази комбинация, но за едно съм сигурна - нещата са в ход.
      8. Класическа комбинация за "любов". :D :D Ще се опита да си я върне и още как. Крои някакви схеми вече, ще се опита да я омагьоса с приказки. Направил е тъпотия, тя го е отрязала и сега се чуди откъде да извади фокус. Още преди да тегля момичето каза, че миналата седмица я е потърсил под малоумен претекст, но за нея не е достатъчно, не му се е вързала на опита. Въпросът беше за по-сериозни действия. Обаче такива не виждам. Играят си на котка и мишка. Тя също играе.
      Малко бяхме пийнали, сега преоценявам на трезва глава. :D Беше страхотно забавление иначе, доволна съм. Ако някой има съждения по някоя комбинация, ще се радвам. Има какво да се научи от всеки случай.
    • Картите са за двойка заедно от около година.

Какво е отношението на мъжът към жената?
      2 меча, Крал Пентакли, 2 жезли

Какво е нейното отношение към него?
      Обесеният, Крал Жезли, Паж Меч

Той ще й предложи ли брак до 6 месеца?
      3 чаши, 5 чаши, Смърт

Как ще се развие връзката им до 6 месеца?
      Тук сложих и допълнителни карти

Кралица Меч, Асо Меч, Паж Меч
      Любовниците, 6 меча, 7 жезли
      4 жезли, об Справедливост, Маг

Какво мислите?
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Мъж приключил ли е окончателно отношенията си с бившата? ( пита жена, която му е хвърлила око)
      Страшният съд, Влюбените, 7 меча

Той е прекратил връзката уж (Страшният съд), тръгнал си е, но има съмнение, че това е окончателно. Според мен не е приключил по Влюбените+7 меча. Преди време за същия човек бяха излезли Крал чаши+7 меча. Мисля си, че ще се опитва пак да се домогне до бившата си, но индиректно, чрез други хора, ще разпитва или ще гледа да устрои някоя “случайна среща”, защото не му стига смелост и решителност сам да действа. Казах на жената да внимава, защото не му е чиста работата.

На живо гледах и естествено жената категорично отрече въпросният да е “такъв човек”. :D Използвах случая да потренирам.

Разкайва ли се за случилото се с бившата си? Ас меча, 10 меча, Крал жезли

И как възнамерява да постъпи към нея? Рицар жезли, 7 жезли, 9 меча

Никак няма да постъпи, 9 меча отразяват страховете и притесненията му да се изправи пред ситуацията. Заговори ли се за действие от Крал се превръща в рицар. Това затвърждава първоначалната теза- този човек няма да действа сам, ако отвън не му се помогне. А и свършил каквото свършил ,10 меча е кулминацията, което ме навежда и на мисълта, че не съжалява кой знае колко, но нещо с тази жена продължава да го гложди. Уж е приключил отношенията, но и не съвсем.

Какво мислите вие?
    • Ceca написа:

Картите са за двойка заедно от около година.

Какво е отношението на мъжът към жената?
      2 меча, Крал Пентакли, 2 жезли

Какво е нейното отношение към него?
      Обесеният, Крал Жезли, Паж Меч

Той ще й предложи ли брак до 6 месеца?
      3 чаши, 5 чаши, Смърт

Как ще се развие връзката им до 6 месеца?
      Тук сложих и допълнителни карти

Кралица Меч, Асо Меч, Паж Меч
      Любовниците, 6 меча, 7 жезли
      4 жезли, об Справедливост, Маг

Какво мислите?
      Относно първата комбинация- по-горе бях теглила подобна, мислех си за някакви промени и бързи действия заради 2-те двойки, но такова нещо не се е случило още. Мъжът е стабилен, но гледа как според него ще е най-добре, той е водещ във връзката, жената разчита на него за всичко, както се вижда и по Обесеният. Крал пентакли много се налага във връзките, неговата дума на две не става, затова си мисля, че действа подобно на бащинска фигура за жената, заедно с Крал жезли и при положение, че нея я няма в картите. Доста неравностойна ситуация.

По въпроса за брака, Смъртта с чаши не вещае добро. Може да се е приказвало за това по 3 чаши, жената може би е споменавала пред приятелки, но с тези 5 чаши далече не е толкова розова действителността. Ще се затлачат нещата.

Кралица меч, асо меч, паж меч - тази комбинация ми вещае обострени взаимоотношения, пререкания и конфронтации. Възможно е на жената да й писне и да си развърже езика. Раздяла едва ли, но ще изникнат проблеми. Не са никак безоблачни нещата при тези хора. Имам чувството и че някой лъже (паж меча, Маг) и съвестта го притиска (О Справедливост). Заради Любовниците, 6 меча, 7 жезли мисля, че ще останат заедно, но ще е тегоба.
    • Гледах за приятелка за отношенията й с партньора й. Както ще видите по картите, доста са усложнени, има и бекграунд.
      Изобщо, отвъд завесите има яки натрупвания. Акумулирана съпротива срещу доводите на разума спрямо категоричното крещене на емоциите.

Както се вижда, това продължава от много време и дори оковава самия субект в неговия собствен затвор, от който е искал да се освободи и да продължи по различен за битието си, начин. Но и също, както се вижда по картите, това не се случва.

Защо не се случва?
      Той е като повечето мъже, които амплифицират собствените си дефицити и неудачи върху външен обект (в случая моята приятелка, може да е всяка жена или дори човек, с когото няма емоционално натоварени отношения, но провокират конфликтни ситуации). Това се явява на онова, което Юнг нарича външно събитие, което трябва да ни промени, но в случая не успява, защото резигниращата психика не го позволява.
      В Таро такава роля би изиграл Страшният съд (който е обобщението на Кулата като личен провал и Слънцето като неосветени аспекти на психиката), но в тази конструкция, бариерата слага 4 меча - провал на конфликтната енергия на Рицар меча. Има само още една крачка до тоталното вкаменяване по 4 пентакли.

Освен това, се наблюдава и обърнато време в Таро - Големият Аркан е първи от поредица мечове (висока дворцова карта и 4-ка) и не може да бъде преодолян само с вътрешна съпротива.
      Липсва му разрушителната енергия на едно Ас пентакли или дори на Кралица меча, която би накарала Обесеният не само да ожалва обърнатата си позиция, но и да извлече полза от нея, т.е. да се промени.

Изводът е, че нищо няма да се промени и онази, която е обичал, ще бъде обвинява за несполуките и страданията от миналото на героя ...

Обесеният, Рицар меча, 4 меча
    • Moon написа:

Мъж приключил ли е окончателно отношенията си с бившата? ( пита жена, която му е хвърлила око)
      Страшният съд, Влюбените, 7 меча
      По принцип ги е приключил, де факто - не е. Още се съпротивлява на реалността и се чуди дали това е правилното решение, защото е бил принуден да постъпи така. Нямал е друг избор към момента.

Moon написа:

Разкайва ли се за случилото се с бившата си? Ас меча, 10 меча, Крал жезли
      Чак да се разкайва...
      Взел е решение и сега си понася последствията. Не му е хепи, но това е положението

Moon написа:

И как възнамерява да постъпи към нея? Рицар жезли, 7 жезли, 9 меча
      Тръгнал си е от тези отношения, даже е бил сигурен, че това е правилното действие, но вече се съмнява и това не му дава мира.
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ще се радвам на мнението ви по моите карти!

- Л.А влюбена ли е в Д.М?

КУЛАТА ЛУНАТА ОТШЕЛНИК

Тук комбинацията кула+луна ми е все едно тази жена е в емоционална депресия, този човек я е разтърсил. Изпитва духовна и емоционална връзка с човека, по отшелника. Като сродна душа и е.

- Л.А влюбена ли е в А.С?

ОБЕСЕН СВЕТЪТ РИЦАР ЖЕЗЛИ

Тук определено няма любовни чувства, дори си мисля, че се опитва да избягва този човек, по Рицар жезли. Сякаш я натоварва по обесения, пречи и за нещо или присъствието му я натоварва.

Какво мислите?
    • Аз и в двете комбинации не виждам влюбване.
      Л.А преувеличава нещата, които й се случват. На колко годии е? Не ми се струва в първа младост.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Бърза да живее, смята че е изпуснала влака вече. Ужасява се от годините. Но не е влюбена.
      La vie en rose
    • Да се откажа ли да чакам развитие на отношения с Д., и да започна отношения със С. ? (И двамата мъже ми харесват, Д. ми е от дълго време мерак, но се офлянква... Докато С. е очевидно влюбен, хубав и силен мъж, психолог и мечтател... Но пък не е Д. :(...И с двамата съм прекарвала по един чудесен следобед, а С. ме покани утре на вечеря. )

Рицар Жезли - Обърнато Слънце - Глупакът

Това Обърнато Слънце от вчера ме преследва, дали не съм заслепена от тази глупава мечта по Д., и рискувам да изпусна нещо плодотворно ? Не мога да отлепя просто, навила съм си го на пръста тоя човек. Сякаш ще има някакво раздвижване и от негова страна, по Рицаря, дали няма да е от ревност когато вече не му откликна (Рицар Жезли + Об. Слънце). При всички положения при Рицар Жезли + Глупак мисля, че Таро ме съветва да не изпускам шанс за едни хубави възможни отношения със С., които могат да дадат шанс ако не на връзка, поне на едно добро приятелство. Но човекът не заслужава да бъде наранен, затова искам добре да премисля. Ще ви бъда благодарна за мнения, момичета !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Да се откажа ли да чакам развитие на отношения с Д., и да започна отношения със С. ?

Според мен с Глупакът на 3-та иде реч за ново начало, с Рицар жезли - още повече. О Слънце го свързвам и аз с нереалистични представи, някакви илюзии. Сигурно си си представяла много хубави неща с този Д. , но само си си ги представяла, за съжаление. Може би очакванията ти за поведението на този човек към теб не са се оправдали, но на теб въпреки това много ти се ще да го бъде.

Моето мнение е да оставиш очакването и да започнеш наново. Слънцето е камикадзе в повечето комбинации - не води до нищо. Щом има друг човек, давай, защо не. :)
    • Roxelane написа:

Да се откажа ли да чакам развитие на отношения с Д., и да започна отношения със С. ? (И двамата мъже ми харесват, Д. ми е от дълго време мерак, но се офлянква... Докато С. е очевидно влюбен, хубав и силен мъж, психолог и мечтател... Но пък не е Д. :(...И с двамата съм прекарвала по един чудесен следобед, а С. ме покани утре на вечеря. )

Рокси, а ти кажа въпросът не е много ясен, оттам и отговора. Малко ми се смесват "да оставя ли единия, да тръгна ли с другия" Т.е. въпроса е "да оставя ли" или "да тръсна ли с?"
      Питай за двамата по отделно.
      La vie en rose
    • Благодаря ви пак момичета, за включването ! Права си, Армид, че трябва да тегля поотделно, всъщност направих го, но за Д. ми излязоха обърнати, та затова попитах така... виждам някакво раздвижване от негова страна от два дни (лайкове...), тъпото е че не съм сигурна в себе си - че ако ме потърси, няма да се юрна... А С. не заслужава такова махленско отношение в никакъв случай.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Да дам обратна връзка : ами, след прекараното време със С.,. вече хич не се и сещам за Д. С. се оказа уникално интересен, интелигентен, пробивен и перспективен мъж. Има мечта и я следва. Вдъхновен и вдъхновител. Сега разбирам Глупакът на трета.
      Отдавна не бях срещала такъв мъж ! Само дето е въздържател :D :D но може да е за добро. И много му харесва моето плямпане, което по принцип е рядко срещано явление сред околните :D
      Благодаря Moon, за добрия съвет ;) <3
    • В какви отношения са двама, разбират ли се добре или имат проблеми?

8 Мечове - 8 Чаши - Отшелник

Те отношенията, са отдавна забили и приключили, то тук оправия не виждам да се случи, нито сега, нито за в бъдеще. Дори виждам раздяла, пътищата им се разделят и всеки по своя път. Поне аз лично по тези карти, не виждам вариант да се оправят.
      Много категорични ми се струват картите за - краят. Пред очите ми се появи ръка на съдия, която удря с чукчето, чак дори и звукът с ехото чух, като по филмите, присъдата е казана, това е - без право на обжалване, без изход, без спасение.