Таро и Любовта IV

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Armid написа:

Lora, явно е, че търсиш готови отговори, след като дори не си правиш труда да отвориш линковете, които ти пуснах.
      Какви подсказки повече искаш? Давам ти линкове от къде да четеш. Питам те чела ли си информацията от тук, от този сайт, на което отговаряш :

lady_lora написа:

Четох ги по няколко пъти.
      После се оказва, че явно не си погледнала изобщо тези теми.Това, което цитираш, незнайно откъде, е пълна глупост, само тая подсказка ще ти дам, и приключвам. Не виждам причина да продължавам. Това е сериозен форум.
      Точно тези линкове четох. В кое бъркам? Даже няколко пъти ги четох. Както казах, нямам никакъв опит още.
      В линка за глупака в първо мнение най- отдолу пише, че глупака в комбинация със слънцето дава благоприятен изход на нещата. Другите неща ги прочетох от другите линкове. Явно сама ще ми е трудно, ще искарвам курса, но моля не ми се сърдете. От известно време чета нощем в сайта и от многото инфо в главата ми е каша.

Мнението бе променено 1 път, последно от lady_lora ().

• lady_lora написа:

Armid написа:

Lora, явно е, че търсиш готови отговори, след като дори не си правиш труда да отвориш линковете, които ти пуснах.
      Какви подсказки повече искаш? Давам ти линкове от къде да четеш. Питам те чела ли си информацията от тук, от този сайт, на което отговаряш :

lady_lora написа:

Четох ги по няколко пъти.
      После се оказва, че явно не си погледнала изобщо тези теми.Това, което цитираш, незнайно откъде, е пълна глупост, само тая подсказка ще ти дам, и приключвам. Не виждам причина да продължавам. Това е сериозен форум.
      Точно тези линкове четох. В кое бъркам? Даже няколко пъти ги четох. Както казах, нямам никакъв опит още.В линка за глупака в първо мнение най- отдолу пише, че глупака в комбинация със слънцето дава благоприятен изход на нещата. Другите неща ги прочетох от другите линкове. Явно сама ще ми е трудно, ще искарвам курса, но моля не ми се сърдете. От известно време чета нощем в сайта и от многото инфо в главата ми е каша.
      Здравей от мен, Лейди Лора и добре дошла сред нас!

Както каза Армид, в началото на всички ни е трудно и обичайно сме се залавяли за емоционални за нас въпроси, които съвсем ни объркват. Обърни внимание първо на Таро като на наука, опитвай с по-практически въпроси, не с такива, касаещи емоции и чувства и виж как отговарят картите, изгради връзка със самите тях. Чак после евентуално ще стане възможно да разчиташ посланията на картите и в емоционално натоварени ситуации, касаещи теб и близките ти хора, но безпристрастно и отчетливо. Това го казвам от опит. Готовите тълкувания няма да помогнат, нито книжки и наизустяване на значенията. Така, както са дадени в нашия форум, значенията на Малките Аркани са условни и Мона го е писала достатъчно пъти. Това значи, че трябва да работиш с картите достатъчно, че да умееш да разчиташ значенията им в комбинации, защото се проявяват по различен начин в зависимост от околните карти.

Ако наистина искаш да се научиш да работиш с Таро трябва дисциплина, постоянство и критично мислене. Затова моят съвет е да оставиш емоционално затормозяващите за теб теми засега и да пробваш първо да установиш диалог с твоето Таро. Без това не може.

Не искам да звуча нравоучително, извинявам се, че се намесвам така, но много ми напомняш за мен в началото. :)

Търси, питай, изследвай и ние ще помагаме. Успех от мен!

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Здравейте момичета, отдавна не съм се включвала. Губя тренинг лека-полека, но ето една комбинация, която ми се стори интересна.

Х ще направи ли официално предложение на У до края на годината ?

8 чаши - Об. Дявол - Справедливост

Първата карта е объркваща, но в цялост комбинацията показва огромния му страх от променливата и природа (8 чаши + Об. Дявол), страха му да не я загуби, желание да я има само за себе - дотолкова, че да, ще пожелае да узакони нещата по Справедливостта на трета. На друго ниво картите показват скъсването на стари връзки и зависимости, и че е дошло време нещата да си дойдат на мястото, особено за нея (като питаща в случая.)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Здравейте момичета, отдавна не съм се включвала. Губя тренинг лека-полека, но ето една комбинация, която ми се стори интересна.

Първата карта е объркваща, но в цялост комбинацията показва огромния му страх от променливата и природа (8 чаши + Об. Дявол), страха му да не я загуби, желание да я има само за себе - дотолкова, че да, ще пожелае да узакони нещата по Справедливостта на трета. На друго ниво картите показват скъсването на стари връзки и зависимости, и че е дошло време нещата да си дойдат на мястото, особено за нея (като питаща в случая.)
      Рокси здравей това официално предложение е за брак предполагам?
      Аз съм на съвсем различно мнение от теб. Х изобщо няма желание да сключи брак и сякаш гледа да отложи това. Мисля, си че веднъж е преживял сериозно обвързване и не иска да се "оковава още веднъж".
      Справедливостта на трета и с предходните 8 Чаши и Обърната Дяволът, ми навяват мисли на раздяла, на оттегляне.
      Не мисля, че ще се случи това официално предложение, картите са тежки, едно задушаване виждам, питащия мисля, се държи неуравновесено....
    • Благодаря за включването Ани... не знам, той не спира явно да говори за брак, а връзката е отскоро. От типа мъже е, които обичат да имат сериозни отношения, за предишното обвързване е вярно, да. Много е влюбен в жената и я е запознал с цялото си семейство, включително и децата. Грижи се за нейното като баща... Знае също, че жената не би приела по-малко и не желае игрички. Ще дам обратна връзка, де :)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Здравей, Рокси!
      Мъжът в тази комбинация го няма. Картите показват страховете на жената. Тя има ли/имала ли е някакви зависимости? Страх е да не бъде отново изоставена, вкопчила се е в него, надява се това да ѝ се случи /предложението/. Но изпитва огромен гняв към миналото си, нещо което е станало в миналото и за което сама си е виновна. Сега съжалява, но миналото си е минало и не се променя.
      Попитай как ще се развият отношенията им до края на годината :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Мнението бе променено 1 път, последно от Ceca ().

• Цеца, много си добра. Всичко е вярно, с изключение на това, че е била изоставена - тя си е тръгнала. Не я е страх да остане сама, но и се иска поне веднъж и за нея нещата да се развият щастливо, което разбира е е тясно свързано с нещата в миналото и, които ти видя. Ще попитам за развитието и ще се включа пак :)
    • Развитие на отношения между Х и У до края на годината ?

Рицар Пентакли - Рицар Чаши - Об. 5 Пентакли

Интересни са двата рицаря един до друг, обърнатата 5 Пентакли показва като че ли края на някакъв период и сякаш - кой от двата рицаря ще се прояви, мудният или влюбеният, още е под въпрос. Може и да пиша глупости де, комбинацията ме затруднява, а и съм пристрастна.
    • Roxelane написа:

Развитие на отношения между Х и У до края на годината ?

Интересни са двата рицаря един до друг, обърнатата 5 Пентакли показва като че ли края на някакъв период и сякаш - кой от двата рицаря ще се прояви, мудният или влюбеният, още е под въпрос. Може и да пиша глупости де, комбинацията ме затруднява, а и съм пристрастна.
      Тук мисля, че трябва да разменим об. 5 Пентакли и Рицар Чаши

Аз не виждам развитие на отношения в тази комбинация.

Мнението бе променено 1 път, последно от Desislava ().

• Desislava написа:

Roxelane написа:

Развитие на отношения между Х и У до края на годината ?

Тук мисля, че трябва да разменим об. 5 Пентакли и Рицар Чаши
      Да, и на мен не ми се струва че картите са на мястото си. Не говорим ли за време тук ? Нещо не ми е наред със зададения срок може би, има някаква уловка, но ми убягва...
    • Ново

Ще се обвърже ли жена догодина с някого?
      6 пентакли - Кралица пентакли - 3 пентакли

Първоначално - да, но на втори прочит се разколебах и смятам, че отговорът е не.
      Как разсъждавате вие?

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Ново

Аз мисля, че ще среща хора, ще има флиртове и някакви отношения. Предстоят и много други неща - контакти, работа, начинания, не непременно само и единствено отношения.
      Но понеже все пак въпросът е за отношения и за любов - такива предстоят в мн.ч :) А не една монолитна връзка.

Жената знае какво иска, картите са доста приятни и свежи.
      DIGNITY ALWAYS WIN.