Tarot & Love IV

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Не мисля, че са спали заедно, но са си рекарали добре. не е изключено да имат нещо общо в миналото, да са от един град или да са открили общи познати, което да ги е сближило.
      Не знам какво си задала на втория въпрос, но като цяло отношенията ви, връзката ви не е много стабилна май.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Много ти благодаря. Моите чувства към него не са вече стабилни, много ме е огорчавал.
      Попитах дали още иска да е с мен: паднаха ми се 7 пентакли - 6 чаши - крал мечове.
      Май не, май аз съм се вкопчила в него.
    • Какво ще бъде развитието в любовен план на мъж и жена?

1. 7 Пентакли 2.Рицар Меч 3.8 Пентакли / изпада Асо Жезли

Backstory - става въпрос за братовчедка ми и приятеля й. Имаха проблеми /мисля,че съм споделяла и в предишни постове/ и сега вече дойдоха конфронтациите.

По картите- Смятам,че с търпението вече се е приключило /7П/, мина му времето на бавното действие и с този Рицар по средата ,смятам че ще има промяна.Някой от тях двамата ,без да му мисли много,много, ще си каже каквото му е на ума.Вярвам,че с 8 Пентакли ,обаче ще се решат да поработят над тази връзка.Каквито и да са им несъгласията според мен няма да се откажат ами ще продължат да градят.

Тъй като в момента не са в контакт попитах Таро:

Ще бъдат ли в контакт до 3 месеца?

1.Обърнат Обесен 2.Паж Меча 3.8 Жезли
      За мен картите дават положителен отговор - Временното прекъсване (Об.Обесен), ще бъде прекратено (Паж Меча) и ще има бързо развитие по 8 жезли.
    • На мен по-скоро не ми се струват добри като прогноза. По първата комбинация си мисля дали 8 пентакли не може да се разглеждат буквално като нещо ново, зараждащо се, т.е. някой от двамата има забежка и напрежението избива в скандал. Мисля, че дълго време е имало застой в отношенията им и новото, което идва, ги дестабилизира. Рицар меч по средата сякаш прерязва веригата между двата пентакъла, аз си мисля дали това не показва нежелание да продължиш нататък, пък и напрежението, дето се е трупало в миналото, дава натиск. По-скоро си мисля, че всеки ще продължи сам за себе си.
      И втората комбинация е също показателна - чувството, че си предаден, че са те излъгали е много силно, обидата не се забравя, фиксираш се в момента, който ти е донесъл разочарование. Доверието се е изпарило с тези 8 жезли накрая, дори да има някакъв контакт, той повече ще задълбава съмненията, отколкото да ги разпръсва, нежелание да простиш.
      "През цялата нощ два дявола се бореха вътре в мен, единият казваше: "Бягай, защото няма спасение!", другият казваше: "Остани, защото няма спасение!" Бориха се цяла нощ и на разсъмване един от двата дявола победи."
      Н. Казандзакис
    • Sani wrote:

Мисля, че дълго време е имало застой в отношенията им и новото, което идва, ги дестабилизира.
      Тук си напълно права!

Sani wrote:

По-скоро си мисля, че всеки ще продължи сам за себе си.
      Обещавам да дам обратна връзка за да проверим дали сме разтълкували правилно картите.

Sani wrote:

И втората комбинация е също показателна - чувството, че си предаден, че са те излъгали е много силно, обидата не се забравя, фиксираш се в момента, който ти е донесъл разочарование. Доверието се е изпарило с тези 8 жезли накрая, дори да има някакъв контакт, той повече ще задълбава съмненията, отколкото да ги разпръсва, нежелание да простиш.
      Тук има разминаване. Няма обида , по-скоро разочарование,че така се стекоха обстоятелствата. Може би трябва да раздробим комбинацията на : Обърнат Обесен / Паж Меч+8 Жезли , където може би картите предупреждават,че липсва достатъчно информация за да има бързо развитие, или в слествие от насилствено /инато/ лично избиране (това по Об.Обесен) то ще се стигне до изригване..."крайният конфликт".
      Друго,което ми идва наум ... с 8Ж накрая остава малко неясно дали ще има развитие/контакт.
      Нямам наблюдения за обърнат Обесен ,тъй като до сега не ми е излизал...чудя се какво ли индикира и дали тук на първа позиция говори за калциран ГА?
    • Здравейте!
      Как ще тълкувате въпрос за развитие на отношения:
      Съдът - Смъртта - 4 чаши.
      Съдът и смъртта в комбинация би трябвало да значат необратимост и ново начало. Ама с кого, с този или нов човек. 4 чаши въобще не се връзва според мен
    • sleeping.beauty wrote:

Здравейте!
      Как ще тълкувате въпрос за развитие на отношения:
      Съдът - Смъртта - 4 чаши.
      Съдът и смъртта в комбинация би трябвало да значат необратимост и ново начало. Ама с кого, с този или нов човек. 4 чаши въобще не се връзва според мен
      Защо тълкуваш Страшният съд и Смъртта като ново начало?
    • Защото в ръководството по Таро на Джоан Бънингс са посочени като комбинация - прераждане ново начало. Начинаеща съм и още се уча по ръководства и сайтове, другото значение в комбинация е от tarotico.
    • sleeping.beauty wrote:

Защото в ръководството по Таро на Джоан Бънингс са посочени като комбинация - прераждане ново начало. Начинаеща съм и още се уча по ръководства и сайтове, другото значение в комбинация е от tarotico.
      Авторката Джоан Бънинг може да си скъса ръководството по Таро и да продължи да се занимава със социална психология, каквато е професията й.
      Човек трябва да има критично мислене и да не се доверява на ръководства и книги по Таро, особено, когато всички ти казват едно и също.
      Когато всички мислят еднакво, никой не мисли правилно.

Съветвам те да преоцениш концепциите си за картите, за да може в бъдеще да имаш адекватни прогнози и правилни анализи.
      В този случай нито Страшният съд е обрат, нито Смъртта е ново начало. Те са атрибутивни на 4 чаши, която, като малък аркан изпълнява ролята на ситуационен ключ за онова, което питаш, за твоето конкретно положение като участник или отсъстващ в ситуацията.

Т.е. опитай на първо време сама, кажи ти самата какво виждаш и как усещаш тази комбинация.
    • Здравейте!
      За чувства на мъж към мен се паднаха 9 чаши императрицата 2 меча.
      Доколкото знам 9 чаши е хубава карта за интимност, я императрицата за семейство. Само 2 меча никак не ми се връзват. Аз самата не мога да преценя какво иска човека от мен, но виждам, че търси близост някаква. Ще се радвам ако ми помогнете да разтълкувам правилно комбинацията :)
    • sleeping.beauty wrote:

Здравейте!
      Доколкото знам 9 чаши е хубава карта за интимност, я императрицата за семейство. Само 2 меча никак не ми се връзват. Аз самата не мога да преценя какво иска човека от мен, но виждам, че търси близост някаква. Ще се радвам ако ми помогнете да разтълкувам правилно комбинацията :)
      Здравей! 9 чаши като първа карта не става за основа на каквото и да е, особено за въпроси от емоционален/любовен характер- показва т.нар. “wishful thinking”- мечти и желания, които не се базират на реалността, а на емоционални представи, които са лично наши. Човекът, за когото питаш изобщо го няма в картите, което е доста типично за такива въпроси- Таро показва теб.

Цялостно- мечтаеш за този човек, имаш емоционална представа в главата и доста желания, но самата ти не си готова да мръднеш наникъде ,чакаш той да направи всичко и да отговори на копнежите ти- просто казано: седиш, чакаш и мечтаеш.
    • Moon wrote:

sleeping.beauty wrote:

Здравейте!
      Здравей! 9 чаши като първа карта не става за основа на каквото и да е, особено за въпроси от емоционален/любовен характер- показва т.нар. “wishful thinking”- мечти и желания, които не се базират на реалността, а на емоционални представи, които са лично наши. Човекът, за когото питаш изобщо го няма в картите, което е доста типично за такива въпроси- Таро показва теб.
      Цялостно- мечтаеш за този човек, имаш емоционална представа в главата и доста желания, но самата ти не си готова да мръднеш наникъде ,чакаш той да направи всичко и да отговори на копнежите ти- просто казано: седиш, чакаш и мечтаеш.
      Много си прав/а! Само с едно уточнение, той е по-активният, харесвам го, но има неща в него, които ме притесняват и ме карат да мисля, че с него не бих се чувствала добре. Затова и съм пас.
      Благодаря ти за разясненията!
    • Здравейте отново! Аз продължавам да се дърпам, но и поддавам, но и той е иде ми дойде ми. Попитах картите дали ще имаме връзка. Паднаха се светът, 2 чаши и кралица пентакли. Факт е че аз между нас съм по уравновесената, но като цяло по приличам на кралица жезли. Тази кралица друга жена ли символизира? Или не разбирам какво ми казва Таро, някак откъсната е. Първите две в комбинация открих че значат "взаимна любов".
      В пълнота отново попитах за чувствата на тоя младеж - изтеглих 6 жезли, 3 чаши и пак Света. Знам че чашите "гасят" жезлите, затова и не моля тук за тълкуване. Но отново ми се падна света.
      Та мили хора ще го докретаме ли до връзка или гаджалък с нашето иде ми дойде ми?
    • sleeping.beauty wrote:

Здравейте отново! Аз продължавам да се дърпам, но и поддавам, но и той е иде ми дойде ми. Попитах картите дали ще имаме връзка. Паднаха се светът, 2 чаши и кралица пентакли. Факт е че аз между нас съм по уравновесената, но като цяло по приличам на кралица жезли. Тази кралица друга жена ли символизира? Или не разбирам какво ми казва Таро, някак откъсната е. Първите две в комбинация открих че значат "взаимна любов".
      В пълнота отново попитах за чувствата на тоя младеж - изтеглих 6 жезли, 3 чаши и пак Света. Знам че чашите "гасят" жезлите, затова и не моля тук за тълкуване. Но отново ми се падна света.
      Та мили хора ще го докретаме ли до връзка или гаджалък с нашето иде ми дойде ми?
      кои първи две значат взаимна любов?
    • alissa wrote:

sleeping.beauty wrote:

Здравейте отново! Аз продължавам да се дърпам, но и поддавам, но и той е иде ми дойде ми. Попитах картите дали ще имаме връзка. Паднаха се светът, 2 чаши и кралица пентакли. Факт е че аз между нас съм по уравновесената, но като цяло по приличам на кралица жезли. Тази кралица друга жена ли символизира? Или не разбирам какво ми казва Таро, някак откъсната е. Първите две в комбинация открих че значат "взаимна любов".
      В пълнота отново попитах за чувствата на тоя младеж - изтеглих 6 жезли, 3 чаши и пак Света. Знам че чашите "гасят" жезлите, затова и не моля тук за . Но отново ми се падна света.
      Та мили хора ще
      Светът + две чаши. Така поне пише, аз съм новак, уча се.
    • sleeping.beauty wrote:

alissa wrote:

sleeping.beauty wrote:

В пълнота отново попитах за чувствата на тоя младеж - изтеглих 6 жезли, 3 чаши и пак Света. Знам че чашите "гасят" жезлите, затова и не моля тук за . Но отново ми се падна света.
      Та мили хора ще
      Светът + две чаши. Така поне пише, аз съм новак, уча се.
      Привет, къде го пише това?
      Нито Светът, нито 2 чаши са карти свързани с любов.

Съвсем друго означава комбинацията ти, цялата.