Конструкции само с Големи Аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Конструкции само с Големи Аркани

Отварям нова тема, посветена изцяло на конструкциите само и изцяло от Големи Аркани (прави и обърнати).

Започвам със следните карти:

Обърната Луна, Слънце, Обърната Сила

Въпросът е: каква е основната причина да се провали проекта?
    • Мисля, че основната причина да се провали проекта е, че хората с които трябва да се реализира са глупаци. Съмненията, които са имали /глупаците/ са потвърдени, засегнати са, но и не искат да поемат отговорността. Бягат от отговорност = проваляне на проекта. Но според мен на питащия това му е ясно, но е безсилен пред глупостта.

пп За първи път се пробвам на обърнати карти :huh:
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Мнението бе променено 1 път, последно от Ceca ().

• Mona написа:

Ръководителя на проекта изобщо не е искал този проект да се осъществи. Възможно ли е да го саботира нарочно заради някой друг? Протака нещата само и само да покаже, че "няма как да стане".
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Mona написа:

Отварям нова тема, посветена изцяло на конструкциите само и изцяло от Големи Аркани (прави и обърнати).

Според мен става въпрос за тотално нереалистична преценка за възможностите от страна на екипа или на ръководителя му. (Обърната Луна и Слънцето) Подкрепям Цеца в нейното мнение, че има отказ да се поеме отговорност за това поведение по обърнатата Сила. Също така смятам, че времето и обстоятелствата не са били подходящи за реализиране на проекта, но това отново не е било отчетено от участващите. За мен се оформя някаква “мисията невъзможна” с това Слънце и обърната Сила... някак си не е имало шанс и го главно заради хората. Не е била добра преценката за случая.

И за мен комбинациите с обърнати карти са трудни все още, не гледам с обърнати, но гледам комбинации на съфорумниците. Честно да си призная комбинациите само от ГА отдавна ги пренебрегвам и темата ще я следя с интерес.

Пускам и една моя, която преди време съм записала.

Как се отразява на човек дадено събитие? Папата, Светът, Дяволът

По мое мнение се касае за човек, който се е откъснал от социалните норми и ред, отрича обществените правила и отношения между хората. Бяга от всякакъв традиционализъм и устои. Бих казала, че се е плъзнал в някаква крайност, даже е възможно да е пристрастяване към нещо. Загубил е връзка с реалността. Дяволът на трета е доста негативна прогноза според мен, ако на трета беше Светът , щеше да е реално освобождаване може би. Човекът има проблеми със семейството си(от което идва) и е поставил огромна дистанция между себе си и него. Освен това има патологични модели, на които се е отдал, има и лъжи. Общо взето събитието му е повлияло особено негативно в личностен план.

Ако някой има поглед, ще се радвам да видя и други мнения. Ще дам и повече информация. :)
    • Mona написа:

Тъй като конструкцията започва с обърната Луна, смятам, че провалът се корени точно в тази карта. Обърнатата Луна говори за предателство, за човек, който е лично засегнат от ситуацията, на когото са му забили нож в гърба. От тук започват всички беди в проекта.

От там стигаме до Слънцето, което говори, че глупостта е извършена, без да се дава значение дали това е добре или не е, дали нещата ще се сгромолясат. Важно е да стане каквото вече е решено, независимо колко може да се оплете ситуацията.

По обърнатата Сила смятам, че се бяга от отговорност, но по другата линия - ако я свържем с об Луна си личи че зад двете карти имаме един избягал Маг. Няма вече кой да поеме отговорност за чужди грешки, защото има страшна обида.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Mona написа:

Основната причина да се провали проекта са лични отношения.
      Обида и непоносимост към истината, че си предаден - тотално безсилие и безпомощност. Вече целият свят знае за твоята загуба, но ти нямаш сили да се защитиш.

Извод - имаме карти на състоянието, липсват всякакви ситуационни Аркани, това ни говори, че ситуацията продължава доста дълго време и в крайна сметка не е толкова сериозна, колкото касае личното Его и репутацията на човека, за когото се пита - по Луна и Слънцето - няма загуба на ресурси, а само на влияние (по Слънцето), както и загуба на приятелства, заради реномето (по обърната Луна).

Липсват Дворцови Аркани - човекът се мисли за цар и господар, не приема и не признава други конкуренти, но и няма Аз център - заради наличието на обърната Луна до Слънцето, може да се наблюдава изключително травматично съжителство с бащата, а третата обърната Силата потвърждава това като бекграунд - вероятно има по-голям брат или сестра, които са поели отговрностите в семейството и продължили посоката на развитие от родителите, която, в крайна сметка е травмираща.

Наблюдава се насилие в семейството в изминалите дни - заради обърната Сила, ако не се е стигнало до физическа агресия, особен ослед Слънцето, то тя е стигнала до вербална такава и това още е единственият начин на защита и от питащият (об Луна + Слънце) = страдам, защото изначално съм обиден и всички останали ще бъдат наказани.

Майката отсътства от конструкцията, което ни говори, че или е починала рано, или е напуснала Къщата, Дома и за нея има само спомен (проблясващ като светлина отвъд Пещерата = об. Луна и Слънце).

Отделно от това, само една обърната Луна и Слънце образуват проекция на Звездата - не си излязал от капана на миналото си, там си останал и живееш, очакваш не само някой да те обгрижва, но и да те обича, дори и да изкажеш най-голямата глупост. Това време обаче е минало, което се потвърждава от обърната Сила - на детските надежди ще се сложи край, на мечтите за безметежие - също = никой си, сам си.

И накрая, провалил си се, защото отново си допуснал да мечтаеш в миналото и да не поемеш отговорност. И страхът ти да не останеш сам и отново изоставен те е провалил. Не се търси вината другаде.
      Отново не си пораснал да превърнеш Силата в Маг.

Повторяемата ти Глупост няма до какво да доведе, освен до Страшният съд.