Таро към любовта

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Таро към любовта

Една много наболяла тема, за която никой не иска да говори особено много...

Какво е отношението на Таро към любовта?
      Кога изтича времето, кога сме способни да уловим момента?

Забелязали ли сте, кои карти като цяло се показват и изобщо има ли такова нещо като Таро и любов или по-скоро има проекции на любовта в Таро?

За да има проявление в тази "сфера" ни трябват мечове трябва ни време, трябва ни пропускливост, която е като мембрана, която може да бъде разкъсана.
      А за да може да се разкъса тази мембрана и да се прояви в живота ни ни трябват мечове. Когато започнат да се превръщат в пентакли е време да се запитаме дали времето на случване не се е сгъстило, дали зародиша не е умрял още в утробата, но ние отказваме да го отхвърлим от тялото си.

Справедливостта в тази насока също е много показателна. Времето, което всички изспускаме е тя.

Мечовете могат да накарат всяка Висша жрица да оживее, жезлите да изгори преди да се е проявила, чашите да оставят всичко в мечтите й, а пентаклите са възможни само ако мечовете са били там.

Когато се откажем да живеем в кафези, да се подчиняваме на картите и да живеем, може би ще я срещнем. До тогава ще пием от самотната чаша на Кралицата.

Защото Кралица на чашите е Кралицата на самотата, както се изрази една позната.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • При мен изтича вече само виното :) не броя вече чаши, а лъжливи спомени, и лъжливи блянове :) но пак съм жива. Жезли, дайте ми Жезли. (Това ми напомня бегло цитат от Майстора и Маргарита... Но и това вече не помня, хах :))
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Адмирации за темата, wolf! Аз самата доста пъти съм разсъждавала по нея.

За да се реализира нещо, трябва да има активни мечове, детерминизъм, вземане на решения и тяхното осъществяване. Но в мечовете няма романтика, няма блянове и илюзии, в което в крайна сметка се облича любовта. Проявата на мечовете на рационално ниво е убийствена, но има ли рацио и в любовта? Много пъти именно когато се появи то, т.нар любов се изпарява. Идва осъзнаването.

Жезлите са тръпка, но прегарят бързо заедно с нея. Чашите са най-голямата боза за такива въпроси, защото носят или проекции или голи мечти и летливи емоции. При мен пентаклите имат 2 лица по въпроси за любов- могат да са положителни (като 6 пентакли и 8 пентакли) или непоносими (4 пентакли и 5 пентакли).

Някак си мисля, че такова нещо като любов в Таро няма. Или поне не такава, каквато хората очакват да видят. Неминуемо човешките отношения и особено интимните изискват едно ниво на израстване и съзнателен живот, което твърде малко хора са постигнали, за съжаление. Няма как картите да са прекрасни, ако участниците в действието не са наясно със себе си и с другия. А когато това е така, защо биха прибегнали към Таро по такъв въпрос?

wolf написа:

Когато се откажем да живеем в кафези, да се подчиняваме на картите и да живеем, може би ще я срещнем.
      Споделям това на 100%. Търсенето на отговори и застраховки по любовни въпроси е лишено от смисъл. Доста време изтече преди да ми стане напълно ясно. И естествено, пролича в житейски ситуации.

Замисляла съм се... в случай, че сме влюбени и щастливи, а Таро покаже онова лице на нещата, което не виждаме през розовите очила. Ще се откажем ли? Или Таро разрушава “мечтата” със своите истини? После няма връщане назад. Естествено, ако сме готови да приемем истинските отговори на въпросите, които сме задали. В обратния вариант всичко е лишено от смисъл.

В крайна сметка си много права- нека се научим да живеем, защото животът просто се случва. Нека сме и горе и долу, когато се случи. На Таро не му пука за любовта и за чувствата. Не е мехлем за раните или извор на надеждите. Търсенето на утеха в картите е лудост.

Всичко идва и минава.
      Кралица чаши ще поплаче, Кралица жезли ще прегори, Кралица пентакли ще задоволи каприза, а начело ще седне Кралица меч, но тя никого не обича, само реалността.