Гадатели, магове и врачки

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Не можах да се стърпя

"Оня ден в антиквариата попаднах на стара книга с рецепти за изгонване на дявола. Набавих си жаби, животински очи, клюнове, нокти, сушени корени и още някои необходими неща. Вкъщи ги смесих хубаво, направих отвара, с която се намазах и напръсках стените. Вследствие на моите действия жена ми вдигна страхотен скандал, разфуча се, събра си багажа и се изнесе. Искам да кажа, тия стари рецепти наистина действат..."
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Не можах да се стърпя

"Оня ден в антиквариата попаднах на стара книга с рецепти за изгонване на дявола. Набавих си жаби, животински очи, клюнове, нокти, сушени корени и още някои необходими неща. Вкъщи ги смесих хубаво, направих отвара, с която се намазах и напръсках стените. Вследствие на моите действия жена ми вдигна страхотен скандал, разфуча се, събра си багажа и се изнесе. Искам да кажа, тия стари рецепти наистина действат..."
      Източник?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • :D :D
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Един въпрос: защо повечето известни магове и врачки имат недъзи? Защо афишират навсякъде жертвата си? И каква жертва е това?
      Защо всички ги мислят за хора, които са преживели нещо драматично? Защо за всичко трябва да има оправдание?

Защо зад подобна мимикрия се крият всички неуспели магове? И откога здравето е проклятие?
    • Напротив, човек трябва да има железно здраве, железен дух, за да се занимава с това. Всичко останало е безпаметен дефицит.
    • Забелязала съм също така, че рядко имат [успешен] личен живот, деца, пари, нещо такова. Нямат статут, освен сред обезумели, истеризирали и/или много нещастни и страдащи хора - по-често жени.
      Оня ден на майтап гледах в дир.бг клубовете за магия, езотерика и окултизъм. Направи ми впечатление някакъв, който се рекламираше тънко-тънко, че разваля магии и уж е познавач на различни демони и чудесии. А като го погледне човек... Някакъв асоциален дебелак. Какво е постигнал в живота си, освен че се прави на велик по форуми и "разваля магии"? Приятели, лично време, тайфа? Разбира се, това са догадки, човекът може и да си има среда, но у тази извадка "магьосници" рядко случаят е такъв.

Жалка работа.

Няма да забравя и едно интервю на Алена, 'дето бях чела, как звездите всичко познавали, как била абортирала, и други драми споделяше. С такова озлобление говореше за собственото си нещастие, с такова настървение, че човек не може да си избяга от кармата, ама само в негативен аспект погледнато. И тя е същата, която пише абсолютни мизерии всеки път в месечните си хороскопи, а списанието й е направо за хора от лудницата. Един път съм си направила майтапа да го купя и ми се изправиха косите, толкова негативизъм и чернилка. Много зле.

Днес си направих експеримент с други неща. И мислех да ги споделя, ето го и моментът.
      Четох предсказания, слушах в youtube таро- и хороскопи за минали месеци на уж квалитетни гледачи. Ами нищо общо.
      Но е срамота, че е имало и моменти, в които съм се връзвала. Това е то отчаянието, и Ефектът на Барнъм.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Много хубаво казано. Ефектът на Барнъм действа. Аз замалко да се откажа от Таро заради "прасето". Казах си, може ли да си позволи човек да постави друг човек в такава ситуация, да се чувства толкова зле заради някакво (в случая непоискано) "предсказание" ? Ами нали после подсъзнателно ще започне да работи именно в тази посока, та предсказанието да се сбъдне, дори да не го желае. Тъп парадокс.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Честно казано не знам какво да мисля. Клоня повече към идеята за самоомагьосване.

Има и друг въпрос, който не е за подценяване, е - защо някой си мисли, че с нещо е толкова специален, че друг да му направи магия? Защо да му направи магия, и защо точно на него? А на "правещите" магии (или по-точно някакви опити) - колко ли гнусни същества трябва да са, че да им хрумва такова нещо в главата.

• curi0us написа:

Честно казано не знам какво да мисля. Клоня повече към идеята за самоомагьосване.

Има и друг въпрос, който не е за подценяване, е - защо някой си мисли, че с нещо е толкова специален, че друг да му направи магия? Защо да му направи магия, и защо точно на него? А на "правещите" магии (или по-точно някакви опити) - колко ли гнусни същества трябва да са, че да им хрумва такова нещо в главата.
      Нямам никаква идея :D
      Сега се намери индивид да ми дава съвети и да не се учудвам, ако дете почне да мести мебели - вероятно той го е виждал често.

И да ми обяснява за връзката между яйцето, нишката и какво беше с нещо друго, не знам. Не знам.
      Явно всички са обсебени от духове, призраци, магии и други неща.

НО уверявам, че ако това видят наживо, просто ще полудеят. Реално, затова и не им се случва.
    • Хахахаха, да, прочетох го тъкмо и се подсмихнах под мустак. :D
      Много обичам емоционални аргументи, от рода на "Пази се, че ако на теб, плюй си в пазвата"... И разказване на случки за феномени, които са като еднорозите - всеки ги е чувал, никой не ги е виждал/документирал.

Loool! :D

• Отврат!!!
      "Аз искам да споделя моя ужас и разочарование от срещата ми с екстрасенса Димитър Захариев. Отидох при него със сериозен медицински проблем, [...], подведена от множеството реклами и безчет похвали от негови пациенти. Той вероятно има енергия, и то доста силна. [...] Но това което преживях беше отвратително. Попита ме дали съм омъжена и като чу че не съм започна да се държи перверзно и вулгарно. Попита ме на колко съм години и имам ли мензис, аз съм на 40 години и му казах малко учудена, че имам. Коментарът му беше "Браво, значи още ставаш за е...не. Ти си една чудесна женичка." Накара ме да си смъкна панталона и започна да ме обарва по корема, по едно време ме накара да си смъкна и бикините, да ми обработел кръста и яйчниците. Пипаше ме похотливо по корема и ми каза, че едн е...не ми трябвало. Бях обезумяла от ужас, но не можех да реагирам, казах му да не ми говори такива неща, че има работа с много болен човек, който не иска да му се говори така. От една страна заради здравословното ми състояние се бях побъркала от страх и ужас [...], търсех за сламката да се хвана и вярвах в него. От друга страна бях чела книгата му, в която той сам разказваше за смъртни случаи на хора, прокълнати от него. Изплаших се. Сега от дистанцията на няколко месеца изпитвам срам и отвращение. Не съм споделяла случката на никого, от срам, но тук искам да я разкажа, за да предпазя и други жени от позора и срамът, причинени от този продавач на надежда, гаврещ се с болни хора, отишли при него като последна надежда за спасение. Излишно е да казвам, че здравословно не ми помогна нищо, но ми нанесе психическа травма, съизмерима с тази от заболяването ми."

Хората се доверяват на какви ли не прасета! :( <X

• <X <X
    • curi0us написа:

Отврат!!!

Хората се доверяват на какви ли не прасета! :( <X
      Отворих линка - отново бг мама. Прочетох няколко поста: след нейния е последвало кратко съчувствие и непосредствено след това - отново търсене на лечители.
      Тези в бг мама нямат никаква хигиена на постовете си и никакъв филтър, стават съучастници в разпространението на откровени лъжи, манипулации, стават трибуна на всякакви откаченяци и търсачи на магове, лечители и подобни луди.

Не мога да съчувствам на никого, всеки си има глава на раменете. Да правят с живота си каквото искат, техен си е.
    • Аз пък не мога да проумея защо всички се интересуват "какво ще стане" и 99% от въпросите към подобни "гадателки" са с тази цел. Да, и аз се интересувам, но си мисля, че е в някакви здравословни граници. Това непрестанно дълбаене, издирване на всевъзможни гадатели, допитване до този и онзи... не мога да го проумея. Изхабява се толкова много енергия в това, вместо да се вложи същата тази енергия в осъществяването на самото нещо, за което се пита. Както и да е, разсъждавам си на глас. Ясно е, че подобни хора няма да свършат никога, но по-жалкото е, че това са млади хора, уж със съвременен поглед, образование...
    • Armid написа:

Аз пък не мога да проумея защо всички се интересуват "какво ще стане" и 99% от въпросите към подобни "гадателки" са с тази цел.
      Защото всички тези хора очакват невъзможни неща и не могат да разберат, че всичко си зависи от тях самите, не от неведоми сили.
      А и най-вече, защото са безкрайно ограничени интелектуално.
    • Нали съм впечатлителна :P днес се рових из разни сайтове и попаднах на "призоваване на демон помощник". Не устоях да не ви го споделя: Създаване на демон помощник в черен камък.

В събота в полунощ по време на черната луна отидете на гробище или друго "не добро" място. Носете със себе си пет черни свещи, самородна сяра,
      черен оникс или друг черен камък и стерилна игла (вземете си от аптеката - не се мъчете с глупости като губерки). Съблечете се, нарисувайте пентаграма и
      поставете черна свещ на всеки нейн край. Запалете сярата и кажете:
      "Сега е полунощ. Портите на Хадес са отворени и мрак се лее върху земята."
      Вземете камъка, подръжте го в лявата си ръка и кажете три пъти:
      "Аз те призовавам в името на силата на тримата! ABSHALLAH NEJAR SEPTIA, влез в камъка! "
      Ако всичко е наред трябва да видите пурпурно сияние около камъка.

И така нататък... после разни хора задават въпроси за детайлите, разказват как се е случило при тях и мноого си вярват. Какво е това? Комплекс за малоценност? Майка им не ги е кърмила достатъчно и сега търсят заместител? Баща им е отсъствал често и търсят фигурата на закрилник? междудругото, доста от участниците бяха мъже. Това трябва да се диагностицира!
    • Armid написа:

Нали съм впечатлителна :P днес се рових из разни сайтове и попаднах на "призоваване на демон помощник". Не устоях да не ви го споделя: Създаване на демон помощник в черен камък.

В събота в полунощ по време на черната луна отидете на гробище или друго "не добро" място. Носете със себе си пет черни свещи, самородна сяра,
      черен оникс или друг черен камък и стерилна игла (вземете си от аптеката - не се мъчете с глупости като губерки). Съблечете се, нарисувайте пентаграма и
      поставете черна свещ на всеки нейн край. Запалете сярата и кажете:
      "Сега е полунощ. Портите на Хадес са отворени и мрак се лее върху земята."
      Вземете камъка, подръжте го в лявата си ръка и кажете три пъти:
      "Аз те призовавам в името на силата на тримата! ABSHALLAH NEJAR SEPTIA, влез в камъка! "
      Ако всичко е наред трябва да видите пурпурно сияние около камъка.

И така нататък... после разни хора задават въпроси за детайлите, разказват как се е случило при тях и мноого си вярват. Какво е това? Комплекс за малоценност? Майка им не ги е кърмила достатъчно и сега търсят заместител? Баща им е отсъствал често и търсят фигурата на закрилник? междудругото, доста от участниците бяха мъже. Това трябва да се диагностицира!
      СМЕЯ СЕ С ГЛАС!
      Луди хора - колкото искаш.
    • Mona написа:

Напротив, човек трябва да има железно здраве, железен дух, за да се занимава с това. Всичко останало е безпаметен дефицит.
      Може би всички трябва да се замислят, но да си дадат честен оттговор пред себе си - а именно, каква е основната причина да "посегнат" към предсказателните науки и техники.
      Дали е жажда за езотерични знания и търсене на отговорите на много въпроси, свързани с Универсума или е просто егоистично желание да разберем нещичко за себе си на фона и на общото познание. Кое е първото, къде е скрит генезисът на тези търсения?

Защото, ако търсим отговори само за себе си и за хората около нас, а пренебрегнем общата картина на заобикалящия ни свят: от нашата планета до целия космос, то ние ще виждаме само върховете на най-високите дървета и нищо повече. Няма да прескочим никога посредственото ниво на "гадаене" и прогностика.

Т.е., когато си отговорим на най-важния въпрос - защо аз се занимавам с Таро, с Астрология, с каквито и да било прогностичи науки, то ще разберем и кои сме ние и докъде можем да стигнем.