Гадатели, магове и врачки

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Moon wrote:

Mona wrote:

Някой може ли да ми обясни как се развалят магии, които никога не са направени?
      Докато има кой да плаща за разваляне, “магия” винаги ще се намери... Страхлив народ.
      Българинът е фен на магиите в този им вид.
      Тук всички са омагьосани и всички - без мозък.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Малко встрани от темата, ала и вътре в нея. Много от вас ходят да ви леят олово. Имайте предвид, че оловото е един от най-тежките метали и за него няма детоксикация. Това е един от най-токсичните отровни метали.
    • Какво мислите за гадаенето на кафе?
      Аз лично не вярвах, даже напротив, беше ми смешно, но една приятелка ми хвалеше някаква жена и аз за спорта отидох. Пък и взима 5лв. Накрая описа миналото ми с подробности, които даже не си спомнях дотогава. А за бъдещето ми каза нещо, които ми се сториха невъзможни в оня момент, но след месеци се случиха. Въобще...все още съм скептична към гледачките по принцип, но на нея вярвам.
    • 24 часа и социолозите от „Тренд“ са направили нещо полезно и са обрисували как изглежда нацията ни, което обаче е моментна картина.
      Оказва се, че:
      - 39% вярват на сънища.
      - 35% от българите вярват в астрология.
      - 25% вярват в гадаене на кафе.
      - 48% от жените и 13% мъжете вярват на астрология.
      - 40% от висшистите вярват в астрология.
      - 25% вярват, че от зодията, към която принадлежат, зависи и съвместимостта с интимен партньор или приятел.
      - 28% са твърдо убедени в горното твърдение.
      - 20% вярват в гледането на ръка.
      - 35% смятат, че да намериш стотинка е знак за късмет.
      - 28% смятат, че е лош късмет, ако младоженецът види булката преди сватбата.
      - 10% вярват, че ако отвориш чадър на закрито или ако ходиш под стълба, е на лош късмет.
      Най-важното заключение от проведеното проучване, което може да се направи е, че много хора взимат решения на база суеверия. Те са несигурни в себе си и оставят бъдещето си в ръцете на врачки, гледачки и астроложки.
      Мъжете в това отношение са (4-5) пъти по-рационални от жените. Те не се доверяват на подобни феномени.

• Мисля, че дейността на всякакви магове, врачки и подобни трябва да се криминализира. Съответно да се криминализират и онези, които ползват услугите на магове и врачки да им развалят въображаемите магии.

Да се изготви специално законодателство и национален критерий, който да определя дейността на магове, врачки и гадатели.