Гадатели, магове и врачки

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Не знам как успяваш, Мона, но почти винаги успяваш да ме целнеш със стрела. Ето сега - мога ли да дам конкретен отговор "защо се занимавам с Таро". Няма да говоря за любопитството в началото и експериментите, добре че Таро ме е изтърпяло. Като се замисля, може би има няколко етапа или просто на различен етап мотивите са различни.
      В момента аз съм във фазата "широко отворени очи". Намирам в Таро информация, точно от оная, от паралелния свят, за която споменаваш в един друг пост. Таро ми показва неща, които са отвъд погледа ми, отвъд очевидното. Много неща не разбирам още. Продължавам да се изумявам на безпристрастното отношение на картите, как не взимат страна , а са напълно индеферентни към емоциите, страстите, те са хладнокръвни. А към хладнокръвие съм се стремяла винаги. Това е моят отговор на този етап - уча се да съм безпристрастна, да приемам всичко без емоция.
      Малка вметка - чувала съм, чела съм, че за да има човек успех в нещо, трябва да гори в него, това да е най голямата му страст и само така може да го покори. Не мога да възприема тази теория и това си е. Не мога да си представя, че под влияние на каквато и да било страст, човек може да вземе адекватно решение.
      Май доста отвлечено стана. И доста офф. Спирам :)
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Попаднах на една тема в бг мама, става дума за баба Юлия от село Крибул. За нея цели две предавания направи Мартин Карбовски и който е гледал, знае за какво иде реч.
      Нямам претенции относно способностите на жената - прави това, което разбира и както го разбира. Много болни хора отиват при нея да обикалят скалата и да им лее куршум. Дотук добре.

Значи, от прочетенето в темата на бг мама, стигам до извода, че хората са неимоверно нагли, като някакви войнстващи говеда са се втурнали към горката жена да им лекува болестите и т.н. Страшното е, че никой не предлага лекуване на липса на мозък. Тръгват с целите си семейства ...
      Отвратена съм, погнусена съм.

ГОРКАТА, ГОРКАТА ВЪЗРАСТНА ЖЕНА!
    • И доволна, ебати гадта...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Трима пребиха незряща гадателка в дома й, докато спи :) Не подействали методиките й и те решили да я пребият. Кой е по-прост и примитивен, не знам.

Прочети още на: dnes.bg/crime/2017/08/09/trima…-doma-i-dokato-spi.349792
    • 40% от българите вярват, че съществува тайно общество, което управлява света. 75% е делът на българите, които вярват в пророческите способности на Ванга.
      29% от българите вярват в съществуването на извънземни, а 14%, че извънземни живеят сред хората. 19% пък са на мнение, че хората са установявали контакт с извънземни.

Аахахахахааааааааааааа! А половината вярват в магиите :D :D :D Едва ли има по-проста нация от нас, съмнявам се.

четете повече тук
    • Харалан Александров: Ще се изумите колко хора в България обитават света на готически ужас.

Търсенето на прости обяснения на сложни процеси не е нещо ново и не е характерно само за България, вярата в древни и съвременни беди и суеверия в наши дни е функция на все по-комплексния свят и неспособността на повечето хора да го разберат. Това е мнението на психолога д-р Маргарита Бакрачева и културния антрополог Харалан Александров.
      Те коментираха в студиото на „Тази сутрин” представеното вчера проучване на „Тренд”, според което 75% вярват в пророческите способности на Ванга, 35% ходят по ходжи и гледачки, 66% са убедени, че изкуствено се създават болести, 25% – че ни тровят с Кемтрейлс, 14% – че кацането на Луната е измама и т.н.

„От света на нормалността или здравия разум влизаш в свят на готически ужас, в който зли сили си разменят енергийни атаки. Ще се изумите колко хора в България обитават този свят и то от десетилетия. Това никога не е изчезвало, част от тези традиционни вярвания са си сред нас – не се е случила модернизацията в достатъчна степен”, отбеляза Александров.
      Според него „новите беди” като ХААРП и злите фармацевтични компании попадат в главите на хората заради „провала на глобализацията, провала на умовете да осмислят огромната сложност на света, в който живеем”. Така се оказваме „интелектуално незрели”.

Резултатът? „В една очарователна амалгама се появяват извънземни, рептили, всички други очарователни същества, които е много забавно да ги изследваш отстрани, но в момента, когато си дадеш сметка, че много хора живеят с такива убеждения, разбираме, че базисното усещане за огромна част от нашите сънародници е, че светът е мрачно, непознаваемо и базисно враждебно място, изпълнено със зли сили”.
      Бакрачева отбеляза, че у нас сме „абсолютно в границите” – 25% от американците също вярват в конспиративни теории. Според нея трябва да се прави разлика между дребните защитни ритуали тип чукане на дърво и усещането за световен заговор, което може да бъде използвано с манипулативен ефект.

Цялото интервю гледайте ТУК.
    • Значи, да вярваш, че някой суек от еди къде си ти е направил магия, трябва да си неимоверно тъп, прост и неук.

А ако това го мислите, не е зле да си шибнете няколко шамара и да се върнете в реалността, където всичко си зависи от вас и най-вече от интелектуалната ви зрялост.
    • Начи, какъв е първия акъл който чуваш, ако случайно ти се е случило нещо неприятно? - Иди да ти леят куршум! Ужас, що за съвет!
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid написа:

Начи, какъв е първия акъл който чуваш, ако случайно ти се е случило нещо неприятно? - Иди да ти леят куршум! Ужас, що за съвет!
      На тоя, който ми даде подобен съвет, ще му кажа да иде на лекар.
    • Столичната здравна инспекция е започнала проверка на определящата се като медиум Кармен Лазарова, организатор на групата до Бразилия, с която е пътувала и болната от рак Теодора Маджарова. Това съобщи заместник-здравният министър Бойко Пенков пред bTV тази сутрин.

След зов за помощ семейството на 32-годишната жена успя да събере парите - 55 000 евро, които са нужни за връщането ѝ в България със специален медицински самолет, след като състоянието й рязко се влошило при престоя при бразилски лечител.
      "Резултати от проверката ще има до края на деня", категоричен бе Пенков.

Той добави, че за съжаление понякога конвенционалната медицина има определени граници в лечението на различни заболявания.
      "Много хора се доверяват на алтернативни шарлатани, които спекулират с болката и мъката на хората с цел финансово облагодетелстване", каза още зам.-министърът.

Виж ощеАрмията в готовност да прибере болната Теодора от Истанбул, п

Той поясни, че регистър на организаторите на пътувания за алтернативно лечение в България има, но в чужбина - не.
      По думите му Здравното министерство е разговаряло с Външно, за да се създаде нужната организация по прибирането на Теодора. Когато жената достигне до Европа, от тук може да бъде изпратен спешен медицински екип, който да пътува с нея до София.
      Кармен: Аз бях само водач в Бразилия
      "Аз съм само водач в Бразилия. Запознах се с Теодора чак в Бразилия. Тази група, която водих, е от 9 човека. Аз попитах за състоянието на хората в групата организаторката им - Валя Лунагорва, която ми каза, че всеки има някакви болежки, но най вече отиват за духовно извисяван", заяви обаче междувременно самата Кармен Лазарова в предаването "На кафе" по Нова телевизия. Според семейството тя е взела от тях 3000 лева за "услугата".

Представящата се за медиум жена говори пред Гала в "На кафе"
      "Аз не съм лечител, аз ходя по цял свят да изучавам какви лечители има, кой с какво се занимава, но не лекувам. Аз не мога да променя хората. Болестта според мен идва от погрешни модели на поведение", увери жената, която преди време разказва в интервю, че Жоао й е върнал зрението.
      За да се разбере терапията на Жоао трябва да се разбере какво е човекът. Той има една енергийна матрица, която се състои от много тела. Работата на Жоао Де Деус е духовните лечители на човечеството да дадат допълнителна енергия на тази матрица, която се състои от основни 8 тела и когато телата се настроят наново, тогава човешкото тяло се подобрява", каза още Лазарова по адрес на лечителя, при който е била Теодора.
      "Не знам дали Кармен и Теодора са комуникирали преди пътуването. Моята работа бе да организирам логистичната част от пътуването, за да не се занимава Теодора с това. Аз през цялото време си мислих че водачът на групата е запозната със състоянието й. Не съм уведомявал за състоянието на Теодора, аз мислих че всичко е уточнено. Мислех че всичко е ясно. С оглед на това, което Кармен ми е посочила като пример, че е лекувана жена с рак на двете гърди, знаех, че всичко е ясно", каза обаче съпругът на болната жена - Александър.
      На това Лазарова отговори, че става въпрос за съвсем различни случаи.
      "Аз имам един сериозен грях, защото личната й лекарка каза, че е чувала за този лечител и е съмнителен, пожела ни успех. Когато са били на терапията, Теодора се е оплакала от болки в главата, но Кармен не е обърнала внимание", каза още съпругът.
      "Аз разбрах за болежките, бях до нея, успокоявах я", отвърна Кармен Лазарова.

източник
    • Mona написа:

Armid написа:

Ни моА

Да почне да гадае и по мозък.
      Божеееее милиии.... Майкооо милаааа, олеееееее.... Да го постна в бг мама, тези кукумявки, ако не се редят на опашка и да се крачат там ей ме на, само и само да им гледа някой, няма значение как...
    • Мисля, че повечето от нас живеят в средновековен ужас и магически/ фолклорен наратив. Онова, което се нарича лична отговорност, се приписва на някакви неведоми висши сили.
      А истинската магичност тъне в забрава.

Истинската магия е да направиш от мъртвото яйце пиле/дете, не да го счупиш. И да го поставиш пред нечия врата.
      Истинската магия е да поемеш отговорност.
    • Притеснена съм от две неща, които се отнасят до прогностичните науки, каквито са Таро и Астрология.
      Наблюдаваме едновременно тотално подценяване и неглижиране на "гадаенето", както и това, което се е превърнало в масов спорт - надбягване с/през врачки и магове.

Първите с лека ръка отсичат "такива неща няма", "само глупавите обикалят врачките", "нямате ли си друга работа, всичко си зависи от вас", и, вторите, които търсят перфектната врачка и/или гадател, които могат да им "оправят" проблемите ...

Драги ми групи от двата края на лодката: нито Таро, нито Астрологията ще ви/ни оправят проблемите, нито (ще) живеят вместо нас, осъществявайки личните ни избори. Както и това, че люлеенето в двата края на лодката не води до балансиране, а до противопоставяне и движение в противоположни посоки.

Тези прогностични науки (Таро и Астрология) освет(л)яват сложните ситуации, в които се намираме и насочват усилията ни в правилна посока, така че да разберем, осъзнаем, приемем, променим. В това е ключът към всяко познание-за-Себе си.
      Нито отрицанието, нито превъзхваляването са от полза, когато говорим за логически построени мостове на познанието, каквито са системите Таро и Астрология.

Има сериозни хора, интелигентни хора, за каквато аз се смятам, които са посветили дълги години от живота си, за да изучавам Таро и да проумея/преведа сложния му език. Не подценявайте усилията ми, труда ми, не ме вкарвайте в митологичните си филми на ужасите, в които дебнат апокалиптични фолклорни чудовища, караконджоли, самодиви, ангели и дяволи.

Това, че масовият гадател в България има образа на лелка на средна възраст или чичо, посетен в миналото от извънземни, в чиито домове не можеш да прескочиш от икони, муски, амулети, кълба, пирамиди, Библии, Коран и/или Кабала, не е моя вината. Тя е плод на поп културата на безотговорността, на невъзможността да се мисли практично, аналитично и разумно, на нуждата от външни знаци и символи на магическо присъствие, от които нито Таро, нито Астрологията, нито ТОЧНАТА ПРОГНОСТИКА, имат нужда!

(В моя дом има книги, репродукции на картини на мои любими художници, много тетрадки, една колода карти Таро (тази, с която работя) и компютър.)

В заключение: нито Таро, нито Астрологията са евтини проституки на пазара на безнадеждността. Това са велики науки, изискващи години отдаденост, постоянство и труд. Езици, на които малцина е съдено да говорят, не защото са митични, не защото изискват сляпо архетипно подчинение, а интелект, осъзнаване и смирение.

Respect!
    • В събота дъщеря ми имаше състезание по художествена гимнастика в София и станах неволен свидетел на разговор между двама бащи, от който се изумих.
      Единият баща разказваше на другия как дъщеря му е била преди при друга треньорка, но решили да я преместят, защото като наближило състезание треньорката тръгвала по разни магове и врачки , да се правят амулети и талисмани. И стриктно трябвало да се спазват заръките им.

Не можах да повярвам какво чух. Мислех си, че поне в спорта хората имат здрав разум, но уви.