Гробници и Хранилища

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Гробници и Хранилища

Ново

Ба Дзъ като много от основните системи от Петте Изкуства има хилядолетия на развиване и огромно количество школи практикуващи я из Китай. Повечето от системите от там се гледат като занаят и са доста уважавани из Азия. Което беше доста изненадващо за мене, някак съм свикнал тези системи да се приемат със съмнение и идеята толкова голяма част от света да гледа на тях като нещо безценно, беше готина смяна на гледната точка... От друга страна това носи своите проблеми, един семинар за практически И Дзин(Лю Яо например), струва хиляди $ и е така направен, че да не даде достатъчно информация на повечето практикуващи.
      Та е доста уважавано, но пък малко комерсиално.

Ба Дзъ от форум, би могло да се учи, но иска отдаденост и доста време, Знам хора преподаващи стила на слепците да твърдят, че за 2 месеца може да се научи, още не съм видял някой, който да е прихванал основите за по-малко от няколко години, а самият преподаващ му трябваха повече от 4...
      От тази гледна точка ми е малко трудно да реша позицията си към форума... Има ли смисъл да се развива и колко тук...

От друга, има достатъчно теми вече, може би е добра идея да пусна и аз нещо от нетрадиционните стилове.

Някои интересно ли му е?Мислех да пусна тема за гробници/хранилища погледнато от стила на слепците, ама не съм сигурен колко ще се разбира, ако човек не познава китайските календари и системите там.

Имам доброто желание, ама неизбежно се появяват и доста големи съмнения, дали има смисъл цялото нещо, защото системите са сложни от толкова далече, та ако видите, че темата е изчезнала съм я изтрил(както направих и с калкулатора между другото, по същата причина, ама някой го върна или функцията за триене не работи добре).
    • Ново

Нека започна от техническата част.

Темата, която пусна за калкулатора, беше обеднена от мен, със сродна на нея, мнението също беше възстановено от мен. Практиката при нас е следната:

1. Всеки участник първо се запознава със съдържанието на форума, в който иска да пише.
      2. Ако иска да сподели мнение, опит или впечатление, го пише в тема, която е близка на споделената информация, ако няма адекватна тема - едва тогава може да отвори нова, не без преценка на администратор/модератор.
      3. В форумите и различните им секции се пише по същество, ще рече:
      - теорията се подкрепя с примери ( сайта се занимава основно с гадателски техники - таро, астрология, а от скоро и с китайска метафизика )
      - гледната точно, метода, виждането на участниците по дадена техника или отделна наука се защитава и обосновава и подлага на обсъждане, което предполага информацията да е поднесена разбираемо и недвусмислено.

Сега по същество:

Тази тема, сама по себе си не носи друг смисъл, освен да ни прави свидетели на вътрешен диалог, проведен сам със себе си, както и на душевни терзания, които не са полезни, освен за терзаещият се.

В сайта са останали основни практични и прагматични хора, които работят и в малкото време, с което разполагат, искат точна и ясна информация, върху която да работят. Не очаквай бурна реакция и възторг. Много от участниците проверяват, до досада, много от нещата, за себе си, преди да напишат мнение или да зададат въпрос.

Извода е ясен - всяка информация ни е полезна, но не и жизненоважна. Ако има какво да споделиш, имаш свободата да го направиш.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Ново

Аха, благодаря за обяснението и посрещането като цяло. Не е точно моето място, обаче.
      Съответно ще си се придържам към азиатските форуми.

Софтуерчетата за китайската метафизика са отворени все пак, та ако някой иска да си ги ползва може. От друга страна оправящите се с английският винаги могат да дойдат и в международните форуми, където имаме хиляди примери с различни стилове и системи.

Та чао от мене, няма да ви занимавам повече с душевните си терзания. И успех със системите и начинанието.
      (няма да влизам повече тук, и бих изтрил и нещата до момента, ама явно това не се уважава, така че няма и да го правя).
    • Ново

Еми, пич, да си беше написал темата малко по-конкретно и полезно за всички останали.
      Ти пишеш как всичко е много сложно и едва ли не, няма смисъл да пускаш подобна информация във форума.
      Ами това наистина са лични разсъждения и не им е мястото тук.

Ако имаш нещо да предложиш - действай, и добре дошъл, а ако ли не -

Със здраве.
      DIGNITY ALWAYS WIN.